Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Παίζει 6700xt στα 620 από pc component γιατί δεν πας εκεί? 

Είναι λίγο πάνω απ’ το budget μου αλλά αξίζει πολύ καλυτέρα απ’ τις 3060, στέλνει ο Ισπανός με ενδοκοινοτικές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Stefxour είπε

Είναι λίγο πάνω απ’ το budget μου αλλά αξίζει πολύ καλυτέρα απ’ τις 3060, στέλνει ο Ισπανός με ενδοκοινοτικές?

Ναι στέλνει.

Thank you for contacting PcComponentes.

 

You must have a valid intra-community CIF, then you need to register a profile with a random ID and indicate the true CIF through this message, we validate it, and we will correct it in your profile and activate the VAT.

 

I hope I have been helpful, if you have any other questions or need information, we are at your disposal through this same service.

Un saludo,

 

Marcel H.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Stefxour είπε

Είναι λίγο πάνω απ’ το budget μου αλλά αξίζει πολύ καλυτέρα απ’ τις 3060, στέλνει ο Ισπανός με ενδοκοινοτικές?

Πρεπει να στελνει οπως σου εγραψε ο Vsrs7 εγω επειδη τις εχω κλειστες πληρωσα το καπελο Ελλαδα αλλα περασε αμεσα σε εξοδα και τσιμπησα και το ΦΠΑ η τιμη απο pccomponents ειναι εξαιρετικη παντως και θα εισαι 30-35% καλυτερα με την 6700xt οποτε αξιζει τα 100 ευρω διαφορα που θελεις να δωσεις και με το παραπανω.

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Πρεπει να στελνει οπως σου εγραψε ο Vsrs7 εγω επειδη τις εχω κλειστες πληρωσα το καπελο Ελλαδα αλλα περασε αμεσα σε εξοδα και τσιμπησα και το ΦΠΑ η τιμη απο pccomponents ειναι εξαιρετικη παντως και θα εισαι 30-35% καλυτερα με την 6700xt οποτε αξιζει τα 100 ευρω διαφορα που θελεις να δωσεις και με το παραπανω.

Spoiler

Σε 6700xt πήγες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sakis han είπε

...και 'γω σου το ξαναλεω οτι οι τιμες θα ειναι κανονικες (ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΒΓΗΚΑΝΕ) μετα το 15αυγουστο για μερικους πολυ απλους λογους...
1) το 15αυγουστο παντα πεφτουν οι τιμες ( τουλαχιστον τα τελευταια χρονια που θυμαμαι)
2) οι περισοτεροι θα φανε τα ωραια τους λεφτα σε διακοπες, γιατι ειναι σκασμενοι
3) παλιο στοκ απο καρτες δεν υπαρχει ουτε για δειγμα στα μαγαζια, οπτε δεν εχουν να χασουν και τιποτα
4) οσο για το mining μη φοβασαι...κατι γραφικοι ψιλικατζιδες μεινανε και αυτοι αρχισαν να αραιωνουν σιγα σιγα

Οι τιμές που πρωτοβγηκανε όπως λες με κεφαλαία ωραία γράμματα ήταν ήδη +40% πάνω από msrp αλλά ήσουν από αυτούς που περίμεναν να πέσει η 3070 στα 399€ ξέρω κ άλλους τέτοιους τρελά μεμε. 

1. 15 Αύγουστο? Περνάει η γιορτή τις Παναγίας και λένε οι retailers ώρα να ρίξουμε τιμές? 

2. Ας τα φάει ο καθένας όπου θέλει δικαίωμα του.

3.Στοκ δεν υπάρχει πουθενά κ όπου υπάρχει είναι +1000€ 

4.Mining,μεγάλη συζήτηση ας σου απαντήσουν οι γνώστες πάνω σε αυτά που οι περισσότεροι έχουν βγάλει κέρδος και ακόμα βγάζουν.. (ψιλικατζιδες ίσως να λες για κάποιον Έλληνα που κάνει mining με 1-2 κάρτες γιατί έξω κάνουν με 100αδες και έχουν βγάλει όσα εσύ και εγώ μαζί χωρίς καν να κουράζονται. 

5. Σέβομαι ότι χρειάστηκες τόσες μέρες να σκεφτείς τι θα γράψεις αλλά όλα άστοχα και αδιάβαστος είσαι καλή συνέχεια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, foukas είπε

Εγώ παίρνω τηλ κάθε 7-8 ημέρες για τις κάρτες από πλαίσιο (και την eagle) αλλά η απάντηση είναι πάντα "δεν έχουμε εικόνα".

εαν σου πουνε τιποτα ενημερωσε μας

θα αρχισω να τους ζαλιζω και γω μαλλον

με βλεπω να αρχισω να ψαχνομαι και γω απο ισπανια :D

μου ειπε ενα φιλαρακι που εχει εταιρεια κατι για απαλλαγη φπα κλπ χιχι

Επεξ/σία από etze
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sakis han είπε


1) το 15αυγουστο παντα πεφτουν οι τιμες ( τουλαχιστον τα τελευταια χρονια που θυμαμαι)
2) οι περισοτεροι θα φανε τα ωραια τους λεφτα σε διακοπες, γιατι ειναι σκασμενοι
3) παλιο στοκ απο καρτες δεν υπαρχει ουτε για δειγμα στα μαγαζια, οπτε δεν εχουν να χασουν και τιποτα
4) οσο για το mining μη φοβασαι...κατι γραφικοι ψιλικατζιδες μεινανε και αυτοι αρχισαν να αραιωνουν σιγα σιγα

1) Ναι.... Μετά της Παναγίας πάντα ρίχνουν τις τιμές για τους πιστούς που έχουν όμως προσκυνήσει στην Τήνο.

2) Ναι... Βλέπεις δεν έχουν τι να τα κάνουν και θα τα φάνε σε καμία Μύκονο η Μαλδίβες...

3) Αφού δεν έχουν στοκ από παλιές κάρτες, ας ρίξουν τις τιμές στις καινούργιες!!!

4) Τι εννοεί ο ποιητής εδώ;;;;

Τι εννοεί με το "γραφικοί ψιλικατζιδες";;

Τουλάχιστον αυτοί έχουν και καμιά κάρτα να σκάβει και δεν περιμένουν να πέσουν οι τιμές για να αγοράσουν, ούτε παραπονιούνται για τις τιμές και ήδη έχουν κάνει απόσβεση τις κάρτες τους...

Αλλά τι εννοείς με το γραφικοί ψιλικατζιδες;; Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω...

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είναι άμεσα εξαρτώμενες από τον κορονοϊο. 

Αν έχουμε 4ρτο κύμα και τα crypto θα κρατήσουν τιμή και λόγο lockdown η ζήτηση gpu θα παραμείνει ψηλά. 

Σε περίπτωση που δεν έρθει θα πέσουν και τα gpu και τα crypto. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Strategos είπε

Οι τιμές είναι άμεσα εξαρτώμενες από τον κορονοϊο. 

Αν έχουμε 4ρτο κύμα και τα crypto θα κρατήσουν τιμή και λόγο lockdown η ζήτηση gpu θα παραμείνει ψηλά. 

Σε περίπτωση που δεν έρθει θα πέσουν και τα gpu και τα crypto. 

Δηλαδή οι miners λόγω κορονοιου και lockdown κάνουν mining και τα crypto κρατάνε τιμές λόγω του ίδιου λόγου...χμμμ ενδιαφέρον...

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές μια χαρά θα μείνουν για αρκετό καιρό ακόμα.... 

Όταν το κοντέινερ απο Κίνα κόστιζε 3000$, και σήμερα κοστίζει 14000$ με βλέψεις να πάει 17000$, ποιος περιμένετε να πληρώσει τα σπασμένα ?  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

Οι τιμές μια χαρά θα μείνουν για αρκετό καιρό ακόμα.... 

Όταν το κοντέινερ απο Κίνα κόστιζε 3000$, και σήμερα κοστίζει 14000$ με βλέψεις να πάει 17000$, ποιος περιμένετε να πληρώσει τα σπασμένα ?  

Οχι ρε φιλε τι τους έβαλες στην εξισωση τωρα..εχει και αλλα εξοδα μια καρτα εκτος απο τα τσιπακια, τους πυκνωτές, τους ανεμιστηρες και το χαρτοκουτο;

/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vsrs7 είπε

Δηλαδή οι miners λόγω κορονοιου και lockdown κάνουν mining και τα crypto κρατάνε τιμές λόγω του ίδιου λόγου...χμμμ ενδιαφέρον...

Λόγο δεύτερου lockdown φάνηκε ότι οι κυβερνήσεις θα δώσουν επιδόματα, τα επιδόματα δίνονται είτε με δάνεια είτε τυπώνοντας χρήμα. Η δεύτερη περίπτωση δημιουργεί πληθωρισμό πράγμα που σημαίνει οποίος φυλάει τα χρήματα του σε νόμισμα αυτά θα χάσουν αξία. Έτσι σκέφτηκαν να χωσουν τα χρήματα σε crypto. Και κάπου εκεί δημιουργήθηκε η φούσκα. 

Επεξ/σία από Strategos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Strategos είπε

Οι τιμές είναι άμεσα εξαρτώμενες από τον κορονοϊο. 

Αν έχουμε 4ρτο κύμα και τα crypto θα κρατήσουν τιμή και λόγο lockdown η ζήτηση gpu θα παραμείνει ψηλά. 

Σε περίπτωση που δεν έρθει θα πέσουν και τα gpu και τα crypto. 

Μη λέτε ότι να 'ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...