Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί να διαλέγουμε; Κονσόλα + RTX + OLED TV αρκεί να υπάρχουν πολλά δυνατά παιχνίδια ΜΕ γραφικάρες. Από 22 θα ξεκινήσουν να βγαίνουν τα αποκλειστικά για νέες κονσόλες. Τα πράγματα είναι αρκετά ενθαρρυντικά παραδόξως σε σχέση με τα περσινά στοιχεία

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ilos είπε
  • mouse και keyboard παίζουν πλέον όλα τα f2p και κάποια από τα AAA fps.Natively όχι με χακιές και mappers κλπ.
  • Αλλά εδώ με το gamepass κλπ το έχεις ξεχάσει και στα windows. Μικρομάλακη ftw.

άλλο κάποια άλλο όλα. Σε fps δεν μπορώ να παίξω με gamepad.

δεν είναι μόνο το gamepass στο pc. έχουμε steam, gog, ubi, κτλ. μια χαρά βάζεις reshade εκεί.

Πραγματικά το είχα σκεφτεί πολύ για κονσόλα φέτος αλλά είναι πολύ το compromise..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BabisTs είπε

Μεγάλα boost μεγάλες τιμές.......μικρά boost πάλι μεγάλες τιμές..... midrange στην επόμενη γενιά εγώ (<1000€).

Θέλω να κλάψω.

Αν φτάσουν εκεί οι mid, είναι τελειωμένο το παιγνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Θέλω να κλάψω.

Αν φτάσουν εκεί οι mid, είναι τελειωμένο το παιγνίδι.

Όπως πάει θα φτάσουμε και εκεί.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν υποστηριζει καμια καρτα Dolby Vision απο οσο ξερω.

Και αν παλι δεν κανω λαθος ουτε τα Windows υποστηριζουν Dolby Vision

Η Intel εχει πει οτι οι ενσωματωμενες  καρτες στην 11 γενια επεξεργαστων θα το υποστηριξει αλλα μην ξεχναμε οτι στους υπολογιστες για να δουλεψει κατι θελει εκτος απο το καταλληλο hardware και το καταλληλο Software

απο τις επιλογες που μου δινει ποια να επιλεξω για καλυτερη εικονα στην 4Κ Oled?  ycbcr420 και 12-Bit color η   ycbcr444  και 10-bit η rgb και 10-bit 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Με 80 ευρώ το παιχνίδι δεν πάνε πουθενά οι κονσόλες, επίσης δεν είναι μόνο να έχει mouse/keyboard support, το Warzone δεν έχει ρύθμιση FoV για παράδειγμα και είναι meh. 

Εχει το BF V στο PC Dolby Vision αν δεν κάνω λάθος. 

Παλευαμε μια μερα σε φιλο με CX 55 OLED και 3080 ti να βαλουμε ταινια DV και να μας δειξει το σημα Dolby Vision στην τηλεοραση και δεν καταφεραμε τιποτα ουτε καν σαν HDR δεν την ειδε απλη SDR εικονα ειχαμε.

Η ταινια απευθειας στην τηλεοραση ειχε μια χαρα ενδειξη Dolby Vision

Σαν προγραμματα βαλαμε Powerdvd 21 Ultra και DVDFab Player με αυτα ειχαμε ηχο οχι εικονα με το μονο που ειχαμε και εικονα ειναι το Ταινιες και τηλεοραση των Windows αφου βαλαμε το Dolby Vision Extensions απο το Store

Το ιδιο και με το φορητο μου με i5 10ης γενιας αλλα οπως διαβασα στην Intel οι 11ης γενιας υποστηριζουν DV

2 λεπτά πριν, ababapanos είπε

απο τις επιλογες που μου δινει ποια να επιλεξω για καλυτερη εικονα στην 4Κ Oled?  ycbcr420 και 12-Bit color η   ycbcr444  και 10-bit η rgb και 10-bit 

Πιστευω τα 12 bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ababapanos είπε

απο τις επιλογες που μου δινει ποια να επιλεξω για καλυτερη εικονα στην 4Κ Oled?  ycbcr420 και 12-Bit color η   ycbcr444  και 10-bit η rgb και 10-bit 

η καλύτερη επιλογή είναι YCbCr444 10 bit... το panel σου ούτος η άλλως είναι 10bit... με το YCbCr420 πολύ γενικά χάνεις σε ποιότητα χρώματας ειδικά σε hdr content

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ababapanos είπε

απο τις επιλογες που μου δινει ποια να επιλεξω για καλυτερη εικονα στην 4Κ Oled?  ycbcr420 και 12-Bit color η   ycbcr444  και 10-bit η rgb και 10-bit 

Έχω την ίδια tv και μια 3080. Βάζεις είτε ycbcr 444 είτε rgb full κ είσαι κομπλέ. Δε διακρίνονται ούτως η άλλως διάφορες στο μάτι. Σημαντικό στη συγκεκριμένη τηλεόραση είναι να ορισεις την hdmi πηγή ως 'PC' γιατί βοηθάει στο desktop όσο αφορά την εμφανιση του κειμένου κτλπ. Δες και αυτό:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμή Undervolt/3060Ti Vision

1950@ 950mV PASS [SUPERPOSITION 1080 EXTREME]

1950@ 925mV CRASHED

Κάθε μέρα πηγαίνει και τα κάνει reset αυτά στο Α - Β. Και στην 3070 το θυμάμαι να συμβαίνει αλλά πώς το είχα φτιάξει δεν έχω ιδέα. 

 

 

Capture.PNG

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις λίγο τα mhz ωστε να εχεις περιθώρια και να μην τρως κρασαρισμα

Εναλλακτικά κλειδώνεις την συχνότητα πατώντας L μόλις την επιλέξεις στο γράφημα με τα clocks/voltage (προσωπικα δεν το χρησιμοποιώ ποτέ).

Επίσης μπορείς να κάνεις το άλλο

Βάζεις πρώτα - 500 στα clocks, και υστερα σηκώνει το σημείο που θες, τα επόμενα θα σηκωθούν στο ιδιο ύψος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Παλευαμε μια μερα σε φιλο με CX 55 OLED και 3080 ti να βαλουμε ταινια DV και να μας δειξει το σημα Dolby Vision στην τηλεοραση και δεν καταφεραμε τιποτα ουτε καν σαν HDR δεν την ειδε απλη SDR εικονα ειχαμε.

Η ταινια απευθειας στην τηλεοραση ειχε μια χαρα ενδειξη Dolby Vision

Σαν προγραμματα βαλαμε Powerdvd 21 Ultra και DVDFab Player με αυτα ειχαμε ηχο οχι εικονα με το μονο που ειχαμε και εικονα ειναι το Ταινιες και τηλεοραση των Windows αφου βαλαμε το Dolby Vision Extensions απο το Store

Το ιδιο και με το φορητο μου με i5 10ης γενιας αλλα οπως διαβασα στην Intel οι 11ης γενιας υποστηριζουν DV

Πιστευω τα 12 bit

MPC-BE + madVR για σωστό HDR.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Δοκιμή Undervolt/3060Ti Vision

1950@ 950mV PASS [SUPERPOSITION 1080 EXTREME]

1950@ 925mV CRASHED

Κάθε μέρα πηγαίνει και τα κάνει reset αυτά στο Α - Β. Και στην 3070 το θυμάμαι να συμβαίνει αλλά πώς το είχα φτιάξει δεν έχω ιδέα. 

 

 

Capture.PNG

Μπορείς πιο εύκολα απλά να κλειδώνεις το σημείο που θέλεις πατώντας το "L" και μετα το apply

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Δοκιμή Undervolt/3060Ti Vision

1950@ 950mV PASS [SUPERPOSITION 1080 EXTREME]

1950@ 925mV CRASHED

Κάθε μέρα πηγαίνει και τα κάνει reset αυτά στο Α - Β. Και στην 3070 το θυμάμαι να συμβαίνει αλλά πώς το είχα φτιάξει δεν έχω ιδέα. 

 

 

Capture.PNG

Τι ακριβως κερδιζεις με αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Τι ακριβως κερδιζεις με αυτο;

Χωρίς λίγο uv η κάρτα επειδή δεν έχει έρθει κουτί της προκοπής ώστε να μπει μέσα, την έβαλα στο παλιό ( fractal core 500 ) με αποτέλεσμα λόγω που ο χώρος δεν εχει κλιματιστικό και κάνει ακόμα ζέστη να βαράει 76-77C σε παιχνίδι και 81C σε bench πχ Unigine Superpotition Extreme 1080p. Εχω παραγγείλει άλλο κουτί, πολύ πιο αποδοτικό σε θέμα airflow το οποίο είναι στο δρόμο και θα έρθει αυτή τη βδομάδα. Θα πεις βγάλε το καπάκι, ε ποτέ δε ξερεις πότε θα γίνει καμία απροσεξία και καούν όλα

*Με το UV είμαι 67-70 σε παιχνίδια, 74 σε bench*

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...