Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε

Για το RDR2, φαντάζομαι εννοείς το 100% με όλα τα collectibles/challenges. Γιατί εμένα μου πήρε γύρω στις 75h για να κάνω όλα τα βασικά side/stranger missions + main story. https://howlongtobeat.com/game?id=27100.

Αλλά όπως και να έχει, το days gone είναι ξεκάθαρα μικρότερο: https://howlongtobeat.com/game?id=38003.

Ναι για 100% παντα συμφωνα με το howlongtobeat. Και για το Days Gone δινουν 63 ωρες για φουλ αλλα παντα ειναι στο normal επιπεδο στο δυσκολο 2 που το παιζω θα με παρει παραπανω αλλα δεν εκανα και ποτε fast travel οποτε μονο το χρονο απο εκει να βαλεις βγαινουν αρκετες ωρες παραπανω. 

Μολις το τερματισα το Days Gone εξαιρετικο και τωρα παω για το 100% να κανω τα παντα να βρω τα παντα να σκοτωσω ολες τις ορδες. Εμπειρια το παιχνιδι και μπραβο στην Bend Studios για αυτο το δημιουργημα.

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 504
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, Arkin είπε

Ναι για 100% παντα συμφωνα με το howlongtobeat. Και για το Days Gone δινουν 63 ωρες για φουλ αλλα παντα ειναι στο normal επιπεδο στο δυσκολο 2 που το παιζω θα με παρει παραπανω αλλα δεν εκανα και ποτε fast travel οποτε μονο το χρονο απο εκει να βαλεις βγαινουν αρκετες ωρες παραπανω. 

Μολις το τερματισα το Days Gone εξαιρετικο και τωρα παω για το 100% να κανω τα παντα να βρω τα παντα να σκοτωσω ολες τις ορδες. Εμπειρια το παιχνιδι και μπραβο στην Bend Studios για αυτο το δημιουργημα.

Screenshot_2.png

τι βαθμο θα εβαζες σαν συνολικη εμπειρια gaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, roginsky12 είπε

τι βαθμο θα εβαζες σαν συνολικη εμπειρια gaming?

Έχω παίξει μόνο το days gone προσωπικά θα το βάλω 9 στην κριτική μου το rdr 2 θα πάει για χειμώνα για να σχηματίσω και για εκείνο την άποψη μου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έχω παίξει μόνο το days gone προσωπικά θα το βάλω 9 στην κριτική μου το rdr 2 θα πάει για χειμώνα για να σχηματίσω και για εκείνο την άποψη μου. 

κι εγω εκει γυρω 8,5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2021 στις 9:55 ΜΜ, gregpec2 είπε

Μιλάμε για απίθανη παιχνιδούρα, έχω πωρωθεί. Δίνει μαθήματα σε κάποιες εταιρίες (γκουχου γκούχου Ubisoft) πως πρέπει να είναι τα open world games.

Και παρόλο που η θεματολογία με zombies έχει πολυφορεθεί, το συγκεκριμένο παιχνίδι δείνει μια αίσθηση φρεσκαδούρας, ειδικά όταν αλλάζει setting. Και έχει και μεγάλη διάρκεια.

Τώρα πως η sony δεν έδωσε το ok για sequel, είναι πραγματικά ανεξήγητο. 

Πες τα αδερφέ γιατί τα λέω και δεν τα πιστεύουν.

23 ώρες πριν, Arkin είπε

Ναι για 100% παντα συμφωνα με το howlongtobeat. Και για το Days Gone δινουν 63 ωρες για φουλ αλλα παντα ειναι στο normal επιπεδο στο δυσκολο 2 που το παιζω θα με παρει παραπανω αλλα δεν εκανα και ποτε fast travel οποτε μονο το χρονο απο εκει να βαλεις βγαινουν αρκετες ωρες παραπανω. 

Μολις το τερματισα το Days Gone εξαιρετικο και τωρα παω για το 100% να κανω τα παντα να βρω τα παντα να σκοτωσω ολες τις ορδες. Εμπειρια το παιχνιδι και μπραβο στην Bend Studios για αυτο το δημιουργημα.

Screenshot_2.png

Όπως σε είχα ρωτήσει στην αρχή, είναι παιχνιδάρα ναι ή όχι; Μην τρελαθούμε κιόλας. Sony exclusives ftw.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Πες τα αδερφέ γιατί τα λέω και δεν τα πιστεύουν.

Όπως σε είχα ρωτήσει στην αρχή, είναι παιχνιδάρα ναι ή όχι; Μην τρελαθούμε κιόλας. Sony exclusives ftw.

Εννοειται φιλε το εχω λιωσει ξεψαχνιζω τα παντα απο το χαρτη τωρα που το τερματισα καθαριζω ορδες ψαχνω collectibles βρισκω μαγνητοφωνακια της Nero και κανω και τις αποστολες που με εβγαλε μετα το τελος. 9αρι για μενα παρα πολυ καλο παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εννοειται φιλε το εχω λιωσει ξεψαχνιζω τα παντα απο το χαρτη τωρα που το τερματισα καθαριζω ορδες ψαχνω collectibles βρισκω μαγνητοφωνακια της Nero και κανω και τις αποστολες που με εβγαλε μετα το τελος. 9αρι για μενα παρα πολυ καλο παιχνιδι.

Αυτό που με κέρδισε ήταν ο τρόπος που σε κάνει μέρος της ιστορίας του κόσμου του. Λες και βρίσκεσαι μέσα σε αυτόν και θέλεις να ανακαλύψεις τα πάντα. Σε αντίστοιχους τίτλους Ubisoft κάποιες στιγμές το βλέπεις το grind και το νιώθεις, ίσως και να βαριέσαι λίγο.

Εδώ θέλεις να κάνεις τα πάντα.

Εν τω μεταξύ και η ιστορία του έχει αυτό το δραματικό τόνο από την πρώτη εισαγωγική σκηνή, σαν το The Last of Us και πραγματικά σε βάζει στο κλίμα και σε προκαλεί να ανακαλύψεις τι συνέβη στο παρελθόν και τι συμβαίνει τώρα.

Τρομερή δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Αυτό που με κέρδισε ήταν ο τρόπος που σε κάνει μέρος της ιστορίας του κόσμου του. Λες και βρίσκεσαι μέσα σε αυτόν και θέλεις να ανακαλύψεις τα πάντα. Σε αντίστοιχους τίτλους Ubisoft κάποιες στιγμές το βλέπεις το grind και το νιώθεις, ίσως και να βαριέσαι λίγο.

Εδώ θέλεις να κάνεις τα πάντα.

Εν τω μεταξύ και η ιστορία του έχει αυτό το δραματικό τόνο από την πρώτη εισαγωγική σκηνή, σαν το The Last of Us και πραγματικά σε βάζει στο κλίμα και σε προκαλεί να ανακαλύψεις τι συνέβη στο παρελθόν και τι συμβαίνει τώρα.

Τρομερή δουλειά.

Ισχυει απολυτα οτι παρολο που υπαρχει loot και καποια ιδια πραγματα πχ καψε τις φωλιες η πηγαινε καθαρισε τους καταδρομεις κτλ δεν κουραζουν οπως στα παιχνιδια της ubisoft ειδικα στο odyssey το ξεφτιλισαν που δεν ηταν κακο παιχνιδι αλλα για να βγουν 30-40 ωρες παραπανω εβαλαν τοσο πολυ loot. Η ιστορια του days gone ειναι παρα πολυ καλη τα εχει ολα μεσα δραμα γελιο συγκινησεις δυνατες και σιγουρα και τα ελληνικα προσθετουν παρα πολυ σε αυτο εκαναν εξαιρετικη δουλεια οι μεταφραστες. Ανατριχιλα σε πολλες στιγμες και οχι μονο απο τα ζομπι που θελουν να σε φανε αλλα απο τις στιγμες μεταξυ των χαρακτηρων μας που δινουν μεγαλα συναισθηματα. Underrated παιχνιδι οσο δεν παει απο τους κριτικους οι πραγματικοι παιχτες ομως το αγαπησαμε.

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

Ξεκλειδωνει ενα secret weapon στο τελος αμα πας σε ολα τα Nero labs 

Και παρεις κατι απο εναν νεκρο εκει τριγυρω...

Θα τα ανακαλύψω όλα μόλις το τελειώσω 100% γιατί ακόμα έχει μερη του χάρτη που είναι λευκά δεν έχω πάει καθόλου δηλαδή παρόλο που τελείωσε η βασική ιστορία. Κάτι τεχνολογίες που μαζεύω από τους νεκρούς της Nero στα μέρη που έχει τα injectors λογικά από εκείνα θα ξεκλειδωνετε το όπλο γιατί μέχρι στιγμής δεν βρήκα κάτι να τα κάνω αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/7/2021 στις 12:49 ΠΜ, Arkin είπε

Underrated παιχνιδι οσο δεν παει απο τους κριτικους οι πραγματικοι παιχτες ομως το αγαπησαμε.

Spoiler

 

Οι ποιοι?

Εχει αρκετα θεματα το παιχνιδι οπως εχει γραφτει και παλιοτερα οπως

-το ψιλο ανουσιο open world.Δεν εχεις πολλα πραγματα να κανεις.

Γεματος ο χαρτης απο τα ιδια και τα ιδια οπως enemy enchantments και nero checkpoints και αντε οταν πετυχεις στο δρομο και κανα ακυρο civilian για rescue.

Αυτα ειναι κλασσικα για να γεμιζει ο χαρτης οπως βλεπουμε και ισως στα περισσοτερα Open world παιχνιδια στην γενια που μας περασε. Ενδιαφεροντα στην αρχη,αλλα δυστηχως μονοτονα και επαναλαμβανομενα αργοτερα.

-μια απο τα ιδια και τα camps. Κανεις κλασσικα πολλες αποστολες που ειναι επαναλαμβανομενες για να ανεβασεις το Trust σε αυτους και να σου πουλανε καλυτερα πραγματα. Μια απο τα ιδια,βαρετο και επαναλαμβανομενο και φερνει πολυ(με την κακη εννοια)σε Ubisoft μερια.

-ακομα και για τα hordes που ειναι απο τα main events του παιχνιδιου,και αυτα λογω του μεγαλο ογκου των zombie κατανταει και αυτο σε kiting γυρω γυρω απο μια περιοχη και φυσικα γινεται και αυτο επαναλαμβανομενο

-στο κομματι της ιστοριας και εκει το παιχνιδι τα χαλαει αρκετα. Ενω ο Deacon ειναι αρκετα συμπαθητικος και ο Boozer ειναι καλο sidekick του(γενικα πετυχαινουν διανα το κομματι του μηχανοβιου,αν και δεν παιρνει παραπανω upgrades η μηχανη δυστηχως),δυστηχως οι ''κακοι'' του παιχνιδιου(δεν εννοω τα zombies)ειναι αστα να πανε.

Δεν βοηθαει και πολυ το γεγονος οτι στο μεγαλυτερο κομματι του παιχνιδιου,απλα παιζεις με τον Deacon που κανει διαφορες αγγαριες στα διαφορα camps σε ενα post apocalyptic κοσμο χωρις καποιο σοβαρο λογο και αιτια.

Με λιγα λογια το παιχνιδι ειναι συνολικα μια χαρα για αυτο που ειναι,αλλα μεχρι εκει.

@gregpec2πες σε τι μπερδευτηκες να σου λυσω την απορια σου.

Εγω ''μπερδεύτηκα΄με αυτο που εγραψες πιο πισω,γιατι οπως αναφερω απο τα παραπανω,δεν ειναι τα πραγματα τοσο τελεια και ιδανικα οπως τα παρουσιαζετε ορισμενοι εδω μεσα.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο patch 1.05. Επιτέλους έφτιαξαν τα trails πισω από τη μηχανή αν το παρατηρουσες ήταν λίγο περίεργο. 

We hope you are enjoying your time with Days Gone on PC. It has been so great seeing all your screenshots, video clips, discussions, and streams! Good news, today we have Patch 1.05 for you that is live right now on Steam and Epic Games Store! You know the drill, please update your game and let us know what you think.

PATCH NOTES

Graphical Improvements

• Fixed motion blur trails from the back of the bike when riding


Performance Improvements

• Fixed simultaneous mouse and keyboard/gamepad input conflicting with rolling/sprinting actions

 

• Fixed problems with turning in bounties or meat, while also unable to properly interact at other vendors

 

• Crash fixes


Other Changes

• Fixed alignment issues with UI elements in 16:10 format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

 

@gregpec2πες σε τι μπερδευτηκες να σου λυσω την απορια σου.

 

Έχω ακριβώς αντίθετη άποψη από εσένα γι' αυτό μπερδεύτηκα. Εσύ γιατί μπερδεύτηκες από την ανάρτησή μου;

Και τι λόγο μπορεί να έχουμε να παρουσιάζουμε το παιχνίδι τέλειο και ιδανικό, εκτός από οτι όντως μας φαίνεται τέλειο και ιδανικό; Μήπως είμαστε μέτοχοι στην εταιρία και δεν το ξέρουμε; Γούστα είναι αυτά και διαφέρουν, τι να κάνουμε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/7/2021 στις 9:28 ΜΜ, gregpec2 είπε

Έχω ακριβώς αντίθετη άποψη από εσένα γι' αυτό μπερδεύτηκα. Εσύ γιατί μπερδεύτηκες από την ανάρτησή μου;

Και τι λόγο μπορεί να έχουμε να παρουσιάζουμε το παιχνίδι τέλειο και ιδανικό, εκτός από οτι όντως μας φαίνεται τέλειο και ιδανικό; Μήπως είμαστε μέτοχοι στην εταιρία και δεν το ξέρουμε; Γούστα είναι αυτά και διαφέρουν, τι να κάνουμε.

Spoiler

 

Πως γινεται να εχεις αντιθετη αποψη απο μενα απο την στιγμη που αυτα που αναφερω παραπανω ειναι ετσι ακριβως στο παιχνιδι? Επισης πως γινεται να διαφωνεις,χωρις καν να εχεις γραψει καπου την αποψη σου για το παιχνιδι(τι σαρεσε,τι δεν σαρεσε κλπ)?

Αντιθετη αποψη μπορει να εχεις στο εαν σαρεσε περισσοτερο το παιχνιδι,που ειναι προφανως δεκτο και ισχυει παντου.

Εγραψες ομως οτι δινει μαθηματα σε εταιρειες τυπου Ubisoft για το πως πρεπει να γινονται τα Open world παιχνιδια,ενω εχει παρα πολλα στοιχεια απο αυτην μεσα οπως αναφερω παραπανω. 

Τελος εαν σε καθε θεμα παιχνιδιου,σχολιαζαν μονο οσοι εβρισκαν το ταδε παιχνιδι σαν τελειο και το ιδανικο,τοτε χανεται και το ολο νοημα αυτων των θεματων. Ειναι σαν να παει καποιος στο metacritic και να βλεπει να ειναι αναρτημενες μονο οι κριτικες/βαθμολογιες με τα 10ρια.

Στο Red Dead 2 για παραδειγμα που και υψηλες βαθμολογιες πηρε οπως και βραβεια και θεωρειται απο τα καλυτερα Open world παιχνιδια,μια χαρα θυμαμαι να βλεπω κοσμο να αναφερει πραγματα που τον χαλασαν(ακομα και αν το εβγαλε game of the year),οπως τον χειρισμο,το αρχικο κομματι/ρυθμο,το shooting κλπ.

Ετσι γινεται κουβεντα. Οχι να γραφουν ολοι''πωπω το παιχνιδι ειναι φοβερο. 10/10''.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οι ποιοι?

Εχει αρκετα θεματα το παιχνιδι οπως εχει γραφτει και παλιοτερα οπως

-το ψιλο ανουσιο open world.Δεν εχεις πολλα πραγματα να κανεις.

Γεματος ο χαρτης απο τα ιδια και τα ιδια οπως enemy enchantments και nero checkpoints και αντε οταν πετυχεις στο δρομο και κανα ακυρο civilian για rescue.

Αυτα ειναι κλασσικα για να γεμιζει ο χαρτης οπως βλεπουμε και ισως στα περισσοτερα Open world παιχνιδια στην γενια που μας περασε. Ενδιαφεροντα στην αρχη,αλλα δυστηχως μονοτονα και επαναλαμβανομενα αργοτερα.

-μια απο τα ιδια και τα camps. Κανεις κλασσικα πολλες αποστολες που ειναι επαναλαμβανομενες για να ανεβασεις το Trust σε αυτους και να σου πουλανε καλυτερα πραγματα. Μια απο τα ιδια,βαρετο και επαναλαμβανομενο και φερνει πολυ(με την κακη εννοια)σε Ubisoft μερια.

-ακομα και για τα hordes που ειναι απο τα main events του παιχνιδιου,και αυτα λογω του μεγαλο ογκου των zombie κατανταει και αυτο σε kiting γυρω γυρω απο μια περιοχη και φυσικα γινεται και αυτο επαναλαμβανομενο

-στο κομματι της ιστοριας και εκει το παιχνιδι τα χαλαει αρκετα. Ενω ο Deacon ειναι αρκετα συμπαθητικος και ο Boozer ειναι καλο sidekick του(γενικα πετυχαινουν διανα το κομματι του μηχανοβιου,αν και δεν παιρνει παραπανω upgrades η μηχανη δυστηχως),δυστηχως οι ''κακοι'' του παιχνιδιου(δεν εννοω τα zombies)ειναι αστα να πανε.

Δεν βοηθαει και πολυ το γεγονος οτι στο μεγαλυτερο κομματι του παιχνιδιου,απλα παιζεις με τον Deacon που κανει διαφορες αγγαριες στα διαφορα camps σε ενα post apocalyptic κοσμο χωρις καποιο σοβαρο λογο και αιτια.

Με λιγα λογια το παιχνιδι ειναι συνολικα μια χαρα για αυτο που ειναι,αλλα μεχρι εκει.

@gregpec2πες σε τι μπερδευτηκες να σου λυσω την απορια σου.

Εγω ''μπερδεύτηκα΄με αυτο που εγραψες πιο πισω,γιατι οπως αναφερω απο τα παραπανω,δεν ειναι τα πραγματα τοσο τελεια και ιδανικα οπως τα παρουσιαζετε ορισμενοι εδω μεσα.

Καμιά δεκαριά χιλιάδες παίκτες στο Steam και άπειροι παγκοσμίως διαφωνούν μαζί σου οπότε κάτι έχεις δει λάθος.

Προσωπικό γούστο η άποψη για το παιχνίδι, αλλά όταν όλα σου φταίνε και βρίσκεις μόνο ή κυρίως αρνητικά όταν τόσοι πολλοί χρήστες βλέπουν κάνουν πολύ θετικά έως διθυραμβικά σχόλια, τότε αυτός που το έχει δει κάπως "ιδιότροπα" είσαι εσύ και όχι όλοι αυτοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...