Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπαρχει περιπτωση 10 ατομα να συμφωνησουν για τα εαν ενα παιχνιδι ειναι παιχνιδαρα η μετριο η αθλιο.Γουστα ειναι, οπως σε ολα.Αυτοκινητα-ρουχα- γυναικες-φαγητο.

 Εγω με τις φακες αηδιαζω, η  γυναικα μου τρελενεται.Με την ιδια γυναικα καποιος δεν γυρναει να την κοιταξει και καποιος αλλος του φτανει στον ... ομφαλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, toyo73 είπε

Δεν υπαρχει περιπτωση 10 ατομα να συμφωνησουν για τα εαν ενα παιχνιδι ειναι παιχνιδαρα η μετριο η αθλιο.Γουστα ειναι, οπως σε ολα.Αυτοκινητα-ρουχα- γυναικες-φαγητο.

 Εγω με τις φακες αηδιαζω, η  γυναικα μου τρελενεται.Με την ιδια γυναικα καποιος δεν γυρναει να την κοιταξει και καποιος αλλος του φτανει στον ... ομφαλο.

Ναι ok και εγώ γουστάρω πολύ το State of Decay αλλα δεν θα βγω να πω ότι είναι καταπληκτικό game, you know, ποιότητα, σε όλα υπάρχει ποιότητα που είναι άσχετη με το γούστο, σε όλα αυτά που ανέφερες.

Εσύ μπορεί να γουστάρεις opel αλλα η ferrari φτιάχνει πιο ποιοτικά αμάξια, εσύ μπορείς να γουστάρεις mcdonalds αλλα σε ένα καλο εστιατόριο θα φας πιο ποιοτικό burger, εσύ μπορείς να γουστάρεις κινεζιες ρούχα αλλα ρούχα από σχεδιαστές έχουν πιο ποιοτικά υλικά, εσύ μπορεί να γουστάρεις χοντρές αλλα οι αδύνατες είναι πιο υγιείς.

Απορώ που χρειάζεται να εξηγώ κοινή λογική.

Μιλάω γενικά έτσι, μην επικεντρωθείς, δεν πρόκειται να συνεχίσω το offtopic. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι ok και εγώ γουστάρω πολύ το State of Decay αλλα δεν θα βγω να πω ότι είναι καταπληκτικό game, you know, ποιότητα, σε όλα υπάρχει ποιότητα που είναι άσχετη με το γούστο, σε όλα αυτά που ανέφερες.

Εσύ μπορεί να γουστάρεις opel αλλα η ferrari φτιάχνει πιο ποιοτικά αμάξια, εσύ μπορείς να γουστάρεις mcdonalds αλλα σε ένα καλο εστιατόριο θα φας πιο ποιοτικό burger, εσύ μπορείς να γουστάρεις κινεζιες ρούχα αλλα ρούχα από σχεδιαστές έχουν πιο ποιοτικά υλικά, εσύ μπορεί να γουστάρεις χοντρές αλλα οι αδύνατες είναι πιο υγιείς.

Απορώ που χρειάζεται να εξηγώ κοινή λογική.

Μιλάω γενικά έτσι, μην επικεντρωθείς, δεν πρόκειται να συνεχίσω το offtopic. ;)

Άμα γουστάρεις State of Decay και έχεις επιχειρήματα ότι για εσένα είναι παιχνιδάρα γιατί να μην το κάνεις; State of Decay mostly positive reviews στο Steam, έχεις και την κριτική των παικτών να υποστηρίζει αυτό που λες.

Εγώ λέω να μας πείτε ποια θα πούμε παιχνιδάρες και ποια όχι για να μην ενοχλείστε δηλαδή.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι ok και εγώ γουστάρω πολύ το State of Decay αλλα δεν θα βγω να πω ότι είναι καταπληκτικό game, you know, ποιότητα, σε όλα υπάρχει ποιότητα που είναι άσχετη με το γούστο, σε όλα αυτά που ανέφερες.

Εσύ μπορεί να γουστάρεις opel αλλα η ferrari φτιάχνει πιο ποιοτικά αμάξια, εσύ μπορείς να γουστάρεις mcdonalds αλλα σε ένα καλο εστιατόριο θα φας πιο ποιοτικό burger, εσύ μπορείς να γουστάρεις κινεζιες ρούχα αλλα ρούχα από σχεδιαστές έχουν πιο ποιοτικά υλικά, εσύ μπορεί να γουστάρεις χοντρές αλλα οι αδύνατες είναι πιο υγιείς.

Απορώ που χρειάζεται να εξηγώ κοινή λογική.

Μιλάω γενικά έτσι, μην επικεντρωθείς, δεν πρόκειται να συνεχίσω το offtopic. ;)

H λεξη παιχνιδι για εμενα, ειναι να παιρνας ωραια και ευχαριστα με κατι.Τι με νοιαζει εαν το the Witcher ειναι καλυτερο απο το days gone, αφου εγω περναω καλυτερα με το δευτερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι εμένα προσωπικά μου άρεσε. Το ευχαριστήθηκα δηλαδή. Επειδή δεν έχω κονσόλα και γενικότερα δεν είχα παίξει ξανά τέτοιου είδους παιχνίδια , δεν μπορώ να πω αν είναι καλύτερο ή χειρότερα από άλλα παρόμοια.  Μου άρεσε ιδιαίτερα το περιβάλλον του ( ορεινό Όρεγκον) , η ιστορία με κράτησε και σε μερικά σημεία μπορείς να πεις ότι σε συγκινεί κιόλας. 

Αν και τα open world γίνονται λίγο βαρετά , λόγω των παραπάνω δεν με πείραξε. 

Spoiler

Βάσει του τέλους του θα ήθελα μια συνέχεια.  Πχ φεύγοντας με την μηχανή και την γυναίκα του , θα μπορούσε να υπάρξει μια συνέχεια σε ένα διαφορετικό περιβάλλον, ας πούμε να κατηφόριζαν προς Καλιφόρνια. 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HALF EVIL είπε

Το παιχνίδι εμένα προσωπικά μου άρεσε. Το ευχαριστήθηκα δηλαδή. Επειδή δεν έχω κονσόλα και γενικότερα δεν είχα παίξει ξανά τέτοιου είδους παιχνίδια , δεν μπορώ να πω αν είναι καλύτερο ή χειρότερα από άλλα παρόμοια.  Μου άρεσε ιδιαίτερα το περιβάλλον του ( ορεινό Όρεγκον) , η ιστορία με κράτησε και σε μερικά σημεία μπορείς να πεις ότι σε συγκινεί κιόλας. 

Αν και τα open world γίνονται λίγο βαρετά , λόγω των παραπάνω δεν με πείραξε. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Βάσει του τέλους του θα ήθελα μια συνέχεια.  Πχ φεύγοντας με την μηχανή και την γυναίκα του , θα μπορούσε να υπάρξει μια συνέχεια σε ένα διαφορετικό περιβάλλον, ας πούμε να κατηφόριζαν προς Καλιφόρνια. 

 

Θα μπορούσαν να βρουν ενα σενάριο για να φτιάξουν επάνω του το δεύτερο μέρος όντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Και γιατί έχεις λευκό πρωταγωνιστή.

Νταξ αυτό το βλέπω να γράφεται πολύ για τον συγκεκριμένο τίτλο, αλλά δεν νομίζω να ισχύει.

Όλοι οι τίτλοι της naughty dog άλλωστε, ή άλλων Sony studios δλδ δεν έχουν λευκούς πρωταγωνιστές; Αυτά γιατί βγάζουν σίκουελ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διόρθωση. Να τους ξεφτιλίσουν. Δεν είναι ότι απλά πέθανε είναι πώς σεναριακά πέθανε και πώς δικαιολογήθηκε αποτυχημένα ώστε να μας πείσει και να δικαιολογήσει κίνητρα του 2ου main χαρακτήρα και τι χτίστηκε / δικαιολογήθηκε γύρω από αυτό το impact, μεταξύ των δύο. Θα αναφερθώ κάποια στιγμή περί αυτού σύντομα στο αντίστοιχο θέμα του game (Part 2)

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...