Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω παντως μαγκες το  καταευχαριστηθηκα το παιχνιδι.Μου εκατσε, μου εκανε κλικ, πεστε το  οπως θελετε. Το ελιωσα.Μου αρεσε ο κοσμος του, η  ιστορια του  και  το παιξιμο του.

Επεξ/σία από toyo73
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, toyo73 είπε

Eγω παντως μαγκες και  καταευχαριστηθηκα το παιχνιδι.Μου εκατσε, μου εκανε κλικ, πεστε το  οπως θελετε. Το ελιωσα.Μου αρεσε ο κοσμος του, η  ιστορια του  και  το παιξιμο του.

Παιχνιδαρος ειναι το γιατι κραχτηκε ακομα να καταλαβω. Για το generic gameplay λογικα που δεν εχει καποιο βαθος αλλα περα απο αυτο ολα τα αλλα ειναι εξαιρετικα στο παιχνιδι. Η ολη ατμοσφαιρα οι χαρακτηρες τα παρα πολυ δυνατα γραφικα το συναισθημα το ολο κλιμα που ανα πασα στιγμη μπορει να στην πεσουν τα ζομπι και να σε στειλουν. Δεν ξερω τι πραγματικα περιμενει ο κοσμος απο ενα open world παιχνιδι με ζομπι. Δεν μπορουν ολα τα open world να ειναι red dead και witcher 3 ας το καταλαβουμε αυτο. Ακομα και το εξαιρετικο horizon zero dawn ηταν repetitive μετα απο ενα σημειο αλλα ποιος δεν το απολαυσε? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα με το καλό που θα έρθει σε λίγους μήνες σε PC μεριά το περιβόητο last of us part 1, θα δει κόσμος γιατί το Days Gone δεν άρεσε σε πολλούς, ειδικά στο κομμάτι ιστορίας/χαρακτήρων/ατμόσφαιρας, και ποια είναι τα καλά του να ειναι ένα story driven παιχνίδι πιο linear και όχι open world.

Και σχετικά με τις πιο πίσω δηλώσεις του κυρίου, το studio δεν συμφωνεί φυσικά με αυτές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εμένα το ''force stealth'' με έκανε να το παρατήσω το παιχνίδι..Και αυτό το open-wordιλίκι έχει κουράσει..

Το ίδιο κ εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εμένα το ''force stealth'' με έκανε να το παρατήσω το παιχνίδι..Και αυτό το open-wordιλίκι έχει κουράσει..

 

Μόλις τώρα, delpetro είπε

Το ίδιο κ εμένα.

Βρε παιδια στην αρχη κυριως προφανως ειναι force stealth στο τελος καθαριζα 500 ζομπι μονοκοπανια τρομερη εμπειρια και η συνολικη αναπτυξη του χαρακτηρα τι νιωθεις κυριολεκτικα. Στην αρχη κρυβεσαι απο 1-2 ζομπι μεσα στο δασος και στο τελος δινεις πονο κανονικα. Προφανως το days gone δεν μπορει να συγκρισει με last of us. Το last of us ειναι καθαρα linear 14 ωρων το days gone παει 80+ ωρες για να γινουν ολα και να βρουμε ολα τα μυστηρια του κοσμου του. Δεν γινεται σε παιχνιδι 80 ωρων να ειναι ολα αψογα. Λιγα το καταφερνουν αυτο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Εμένα το ''force stealth'' με έκανε να το παρατήσω το παιχνίδι..Και αυτό το open-wordιλίκι έχει κουράσει..

Εμενα με χάλασε τρελα το exploration και το loot. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να explore πέρα από το να βρείς hordes και το loot είναι μονο για craftable resources. Boring af.

Επίσης οποιος σκέφτηκε να βάλει τόσο μεγάλο animation με button mash για να ανοίγεις πράγματα κάθε τρεις και λίγο χρειάζεται λοβοτομή.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τώρα με το καλό που θα έρθει σε λίγους μήνες σε PC μεριά το περιβόητο last of us part 1, θα δει κόσμος γιατί το Days Gone δεν άρεσε σε πολλούς, ειδικά στο κομμάτι ιστορίας/χαρακτήρων/ατμόσφαιρας, και ποια είναι τα καλά του να ειναι ένα story driven παιχνίδι πιο linear και όχι open world.

Και σχετικά με τις πιο πίσω δηλώσεις του κυρίου, το studio δεν συμφωνεί φυσικά με αυτές

 

Καμία σχέση τα δύο παιχνίδια. Το καθένα ξεχωριστό.

Απίστευτο το The Last of Us, ανώτερο του Days gone, αλλά όχι με πολύ μεγάλη διαφορά και αυτό κυρίως λόγω της τεράστιας προσοχής στη λεπτομέρεια που δίνουν εκεί στη Naughty Dog στα πάντα.

Το στούντιο παραγωγής του Days Gone δε συγκρίνεται σε μέγεθος και ιστορία με αυτό της ND και το αποτέλεσμα φυσικά δε θα μπορούσε να είναι το ίδιο.

Έπαιξα το Days gone μετά το the last of us και δε μου δημιούργησε καμία αίσθηση απογοήτευσης σχετικά με το παιχνίδι. Μόνο ενθουσιασμό για τις παραγωγές της Sony και η μοναδική αίσθηση απογοήτευση  ήταν για το γεγονός ότι η πρώτη μου Sony κονσόλα ήταν το PS5 και όχι οι προγενέστερες, οπότε άργησα τόσο πολύ να δω, να παίξω και να ευχαριστηθώ τέτοιους τίτλους.

Και τα δύο  παιχνίδια είναι μοναδικά, το καθένα στο είδος του.

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εμενα με χάλασε τρελα το exploration και το loot. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να explore πέρα από το να βρείς hordes και το loot είναι μονο για craftable resources. Boring af.

Επίσης οποιος σκέφτηκε να βάλει τόσο μεγάλο animation με button mash για να ανοίγεις πράγματα κάθε τρεις και λίγο χρειάζεται λοβοτομή.

Σωστός για το animation αλλα τι να κάνουν. Αυτοκίνητα ανοίγεις όχι μπουκάλια Κόκα Κόλα.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/12/2022 στις 1:21 ΜΜ, Fulgore είπε

Τώρα με το καλό που θα έρθει σε λίγους μήνες σε PC μεριά το περιβόητο last of us part 1, θα δει κόσμος γιατί το Days Gone δεν άρεσε σε πολλούς, ειδικά στο κομμάτι ιστορίας/χαρακτήρων/ατμόσφαιρας, και ποια είναι τα καλά του να ειναι ένα story driven παιχνίδι πιο linear και όχι open world.

 

Δηλαδη οταν κατι δεν συγκρινεται με το κορυφαιο, ειναι για  πεταμα.

Επεξ/σία από toyo73
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Fulgore είπε

Και σχετικά με τις πιο πίσω δηλώσεις του κυρίου, το studio δεν συμφωνεί φυσικά με αυτές

Shiiiieeett Γιατί υπήρχε ποτέ περίπτωση να πει ναι; Come on! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Shiiiieeett Γιατί υπήρχε ποτέ περίπτωση να πει ναι; Come on! 

Δεν το ανέφερα για αυτό το λόγο. Το ανέφερα γιατί δεν είδα να αναφέρθηκε κάπου και η άποψη του ίδιου του στούντιο, κοινώς το ότι ο κύριος αυτός γράφει ότι γράφει, δεν σημαίνει ότι συμφωνούν και όλοι οι υπόλοιποι(παρόλο που όντως ορισμένες κριτικές ήταν άδικες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/12/2022 στις 1:21 ΜΜ, Fulgore είπε

Τώρα με το καλό που θα έρθει σε λίγους μήνες σε PC μεριά το περιβόητο last of us part 1, θα δει κόσμος γιατί το Days Gone δεν άρεσε σε πολλούς, ειδικά στο κομμάτι ιστορίας/χαρακτήρων/ατμόσφαιρας, και ποια είναι τα καλά του να ειναι ένα story driven παιχνίδι πιο linear και όχι open world.

Και σχετικά με τις πιο πίσω δηλώσεις του κυρίου, το studio δεν συμφωνεί φυσικά με αυτές

 

δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μηδενιζεις τα παντα...? το days gone ειναι παιχνιδαρα και δεν μπαινω στον κοπο καν να το συγκρινω με Last of us....9/10 απο μενα . Το οτι δεν βγαζει δευτερο μερος η Sony ιεροσυλια το λιγοτερο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σε ποιο σημείο το μηδένισε?

Κι εμένα μου άρεσε σαν σύνολο το παιχνίδι αλλά είχε εμφανείς αδυναμίες στο τομέα του story/pacing εν μέρει επειδή ήταν open world.

Καλό παιχνίδι αλλά παιχνιδάρα λίγο δύσκολο.

Επίσης με το τέλος που είχε, τι σίκουελ να βγάλουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...