Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To msrp της κάρτας είναι περίπου 416 ευρώ (με τον ΦΠΑ μέσα).

Την πουλάγανε 546 ευρώ με άγνωστη ημερομηνία παράδοσης και προείσπραξη; Και τώρα θέλουν και άλλα;

😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
21 minutes ago, enable_your_mind said:

Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως σε προπαραγγελια καρτας χρειαζεται να γινει καταθεση σε λογαριασμο τραπεζας και οχι αγορα online τι στιγμη που κανεις την παραγγελια .. Αφου το πλαισιο ειναι on line shop  γιατι να γινει καταθεση σε τραπεζα ?

Γιατί αν δεις τις RTX 3000 series στο Πλαίσιο δεν έχουν κουμπί για αγορά επειδή είναι κατόπιν παραγγελίας. Συνήθως ζητάνε προκαταβολή, αλλά ο TS πλήρωσε όλο το ποσό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, redbighunter είπε

 

Όχι δεν μου εστηλαν τίποτα! Έχω μόνο την πληρωμή στην τράπεζα μου που λέει πληρωμή πλαίσιο!

Δες στα spam μήπως είναι εκεί η επιβεβαίωση αγοράς. Αποκλείεται να μην σου έστειλάν κάτι (γίνεται αυτόματα απο το σύστημα). Εκτός και αν δεν έδωσες e-mail απο το τηλέφωνο ή δεν το είχαν στα συστήματα τους.

Σε κάθε περίπτωση όταν εκάνες την παραγγελία, θα έπρεπε το Πλαίσιο να την προωθήσει στον προμηθευτή τους με την τιμή που έχουν στον site. Αν τιμή άλλαξε στις 1-2 μέρες μέχρι να γίνει η παραγγελία στον εισαγωγέα τους, έπρεπε να σε πάρουν αμέσως για ενημέρωση (ακύρωση παραγγελίας ή νέα τιμή). Το ότι δεν σε πήραν σημαίνει μάλλον ότι και αυτοί παρήγγειλαν με την παλιά τιμή οπότε είναι και πρόβλημα μεταξύ Πλαισιόυ και εισαγωγέα. Τώρα που έχει περάσει 1,5 μήνας δεν υπάρχει καμία δικαιολογία. Οφείλουν να σου δώσουν την κάρτα. Πες τους ότι θα την παραλάβεις απο κατάστημα στις 18 που ανήγοιυν και πάρε μαζί σου και τους μπλε όπως είπε ο φίλος παραπάνω.

Μου κάνει όμως εντύπωση κάτι φίλε μου. Έδωσε 500κάτι € για ένα προιόν, και δεν έχεις τίποτα απο το κατάστημα σχετικά με την ολοκλήρωση της παραγγελίας. Δεν μιλάμε για 10 και 20 €.

Αν μου συνέβαινε εμένα θα τους έπερνα κάθε μέρα τηλέφωνο απο τότε που θα έκανα την κατάθεση, να μου στείλουν mail ότι ολοκληρώθηκε η παραγγελία.

Όταν έκανες έλεγχο στο site με τον αριθμό παραγγελίας όλο αυτό το διάστημα που περίμενες τι τιμή σου έδειχνε ? Δεν τράβηξες κάποιο screenshot ?

Επεξ/σία από panospeter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειτε θα την παρεις στην τιμη που την εχεις προπληρωσει!

διοτι την χρονικη στιγμη που εκανες εσυ την παραγγελια απο το πλαισιο για το Χ  ποσο την ειχαν και αλλα 3-5 site και εσυ αναγκαστηκες να δωσεις τα χρηματα σου σε αυτους με αποτελεσμα να χασεις τις αλλες καρτες απο τα αλλα καταστηματα (λεμε τωρα οτι και καλα ειχε αποθεμα)

σε παιζουν γενικα για να κανεις πισω γιατι βαρανε παλαμακια να την αγορασουν για 700+ η οτι αλλη τιμη την βαλουν

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαστε σοβαροι.

Πες οτι θα τους κανεις καταγγελια προφανως.

Η τιμη της καρτας ειναι αυτη που ειχανε ορισει (για τοτε τουλαχιστον) και εσυ την πληρωσες.

Τωρα αν αυτοι αναγκαστηκαν να πληρωσουν παραπανω για να την αποκτησουν ειναι δικο τους θεμα.

Their loss που λενε και στο χωριο μου.

Βρες οποιοδηποτε αποδεικτικο που να δειχνει οτι εκανες καταθεση ή πληρωμη της καρτας προς εκεινους και αν εχεις την οποιαδηποτε ενημερωση για την παραλαβη του ποσου απο αυτους (παρε το λογιστηριο και ζητα αν δεν εχεις).

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όσο και να τους πιέσεις έαν δεν είναι για παράδοση απλα την ακυρώνουν και σου επιστρέφουν άμεσα τα λεφτά ( αφού τα έχουν εκμεταλλευτεί κάτι μήνες σαν ατοκο δάνειο). Και δεν μπορείς να τους κάνεις και τίποτα.

Εγώ που την μια παραγγελία την έχω με paypal θα την πάω με dispute .. για να φάνε και λίγο μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, omitziz είπε

Όσο και να τους πιέσεις έαν δεν είναι για παράδοση απλα την ακυρώνουν και σου επιστρέφουν άμεσα τα λεφτά ( αφού τα έχουν εκμεταλλευτεί κάτι μήνες σαν ατοκο δάνειο). Και δεν μπορείς να τους κάνεις και τίποτα.

Τι γράφεις πραγματικά??? Σου έχει τύχει το ξέρεις ή απλά είπαμε να πούμε έτσι από άποψη.......

Λοιπόν στο εν' λόγω μπουρδέλο γιατί αυτό είναι πελάτες που ήξεραν και την νομοθεσία και φυσικά δεν πιπίλαγαν το δάκτυλο σε ότι μαλακία αμόλαγε ο κάθε Κ, Π, Α, (ναι αντιστοιχούν σε πραγματικά ονόματα για να σου λύσω την απορία) έστω και προπαραγγελία ( όχι ολοκληρωμένη εξοφλημένη παραγγελία όπως εδώ)ν αρκεί ένα screenshot και μια απειλή καταγγελίας στο ΙΝ,Κ,Α που φυσικά δεν έφτανε ποτέ γιατί γνώριζαν το τι έκαναν (συννενοούμαστε)?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, omitziz είπε

Όσο και να τους πιέσεις έαν δεν είναι για παράδοση απλα την ακυρώνουν και σου επιστρέφουν άμεσα τα λεφτά ( αφού τα έχουν εκμεταλλευτεί κάτι μήνες σαν ατοκο δάνειο). Και δεν μπορείς να τους κάνεις και τίποτα.

Εγώ που την μια παραγγελία την έχω με paypal θα την πάω με dispute .. για να φάνε και λίγο μαύρο.

Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο να σου πούν ότι έχουν την κάρτα σου, τι να ακυρώσουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Τι γράφεις πραγματικά??? Σου έχει τύχει το ξέρεις ή απλά είπαμε να πούμε έτσι από άποψη.......

Λοιπόν στο εν' λόγω μπουρδέλο γιατί αυτό είναι πελάτες που ήξεραν και την νομοθεσία και φυσικά δεν πιπίλαγαν το δάκτυλο σε ότι μαλακία αμόλαγε ο κάθε Κ, Π, Α, (ναι αντιστοιχούν σε πραγματικά ονόματα για να σου λύσω την απορία) έστω και προπαραγγελία ( όχι ολοκληρωμένη εξοφλημένη παραγγελία όπως εδώ)ν αρκεί ένα screenshot και μια απειλή καταγγελίας στο ΙΝ,Κ,Α που φυσικά δεν έφτανε ποτέ γιατί γνώριζαν το τι έκαναν (συννενοούμαστε)?

3060ti εχω ήδη ακυρωμένες , τι καταγγελία να κανω αφου στους ορους χρήσης που αποδέχεσαι πριν την παραγγελία γραφει οτι μπορουν να την ακυρώσουν - προφέρουν εναλλακτικές λύσεις για 

1. Τυπογραφικά λάθη

2. Τεχνικά λάθη 

3. Το προϊόν που παραγγείλατε έχει ήδη καταργηθεί και δεν είναι διαθέσιμο.

 

Στη θεωρία καλος εισαι , εαν θες μπορείς να αναλάβεις στη πραξη και τις παραγγελίες μου. 

6 λεπτά πριν, Herald είπε

Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο να σου πούν ότι έχουν την κάρτα σου, τι να ακυρώσουν...

πες μου τι δεν κατάλαβες να στο κανω 50αρκια. Εφόσον σε βάλουν για παράδοση εισαι οκ και ολα καλα. Αλλιως σου την ακυρώνουν λογο μη διαθεσιμότητας - λαθος του προμηθευτή τους  , σου επιστέφουν τα λεφτά και την ιδια στιγμη βλέπεις αλλους να παραλαμβάνουν την ιδιες καρτες σε αλλες τιμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, omitziz είπε

3060ti εχω ήδη ακυρωμένες , τι καταγγελία να κανω αφου στους ορους χρήσης που αποδέχεσαι πριν την παραγγελία γραφει οτι μπορουν να την ακυρώσουν - προφέρουν εναλλακτικές λύσεις για 

1. Τυπογραφικά λάθη

2. Τεχνικά λάθη 

3. Το προϊόν που παραγγείλατε έχει ήδη καταργηθεί και δεν είναι διαθέσιμο.

 

Στη θεωρία καλος εισαι , εαν θες μπορείς να αναλάβεις στη πραξη και τις παραγγελίες μου. 

πες μου τι δεν κατάλαβες να στο κανω 50αρκια. Εφόσον σε βάλουν για παράδοση εισαι οκ και ολα καλα. Αλλιως σου την ακυρώνουν λογο μη διαθεσιμότητας - λαθος του προμηθευτή τους  , σου επιστέφουν τα λεφτά και την ιδια στιγμη βλέπεις αλλους να παραλαμβάνουν την ιδιες καρτες σε αλλες τιμες. 

Βρε άνθρωπε, στο ίδιο σου το ποστ αναιρείς τον εαυτό σου. Από τους 3 παραπάνω λόγους που αναφέρεις, που εμπίπτει η περίπτωση του παιδιού που τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν "έχουμε την κάρτα σου όμηρο, δώσε 200€ λύτρα να την ελευθερώσουμε"? 

Αν δεν τον είχαν πάρει τηλέφωνο άλλη φαση.

Βέβαια όπως και να έχει οι όροι χρήσης είναι για να σκουπίζεις τον πισινό σου μετά από φασολάδα με chilly πιπεριές.  Σοβαρά στο λέω. Οι όροι χρήσης είναι σε φάση "τι μπορώ να κάνω αν δεν έχεις την όρεξη και την δυνατότητα να με πας δικαστήριο". Προφανώς οι νόμοι του κράτους είναι πάνω από τους όρους χρήσης του καταστήματος, και οι εν λόγω νόμοι είναι ξεκάθαροι. Αυτονόητο νομίζω, αν βάλει όρο το απαίσιο ότι εφόσον δεν παραλάβεις την παραγγελία σου σου παίρνουμε το νεφρό πχ., δεν έχει σημασία αν τους αποδέχτηκες ή όχι, το δικαστήριο θα τους ρίξει μούτζα. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά επειδή ξέφυγε το θέμα (6 σελίδες) και το έχασα, ο θιγόμενος πόσταρε κάποιο αποδεικτικό από αυτά που ισχυρίζεται ή κρεμόμαστε απλά στα λεγόμενα του και κράζουμε το κακό Πλαίσιο ? 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leros2004 είπε

Τελικά επειδή ξέφυγε το θέμα (6 σελίδες) και το έχασα, ο θιγόμενος πόσταρε κάποιο αποδεικτικό από αυτά που ισχυρίζεται ή κρεμόμαστε απλά στα λεγόμενα του και κράζουμε το κακό Πλαίσιο ? 

Στα από πάνω έχω αναφέρει ότι όλα έχουν γίνει τηλεφωνικά με εξαίρεση την πληρωμή και είμαι στην αναμονή! Δεν έχω κάτι με το πλαίσιο ούτε με το κάθε πλαίσιο! Ούτε έχω άπλετο χρόνο για να ανοίγω φανταστικά θέματα στο forum...ούτε μου αρέσει να μου ανεβαίνει η πίεση! Το θέμα το άνοιξα για να ξέρω κι εγώ τι ισχύει και τι όχι αλλά και για το αν έχει συμβεί σε άλλους και πως το αντιμετώπισαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε λίγους μήνες το ethereum θα μεταβεί στην έκδοση 2.

Εκεί δεν θα έχει mining. Μπορείτε να περιμένετε να αγοράσετε τότε κάρτα που θα πέσει λίγο η τιμή τους.

Επιπλέον έχει ήδη μειωθεί η αξία του. Στις 20 Φεβρουαρίου 2021 είχε ξεπεράσει στιγμιαία τα $2000. Τώρα έχει πέσει γύρω στα $1500. Άλλο είναι απόσβεση σε 9 μήνες και άλλο σε ένα χρόνο.

Επίσης άλλο είναι να έχεις κέρδος 15 μήνες με 2Κ/ETH και άλλο 12 μήνες με 1.5K/ETH. 

 

Επεξ/σία από StavrosD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά για να μην έχει εξοφλητικό ο φίλος παίζει να περάσανε την πληρωμή του σαν προκαταβολή...

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...