Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Μπορούν άνετα να ακυρώσουν την παραγγελία και να πουλήσουν σε νέα αυξημένη τιμή.

Με τη ζήτηση που υπάρχει δεν έχουν φόβο να τους μείνει απούλητη η κάρτα.

Θα μπορούσαν άνετα άν η κάρτα με την νέα τιμή είχε διαφορετικό κωδικό είδους στο Πλαίσιο. Απο την στιγμή που του είπαν ότι έχουν την κάρτα που παρήγγειλε πρέπει να του την δώσουν χωρίς επιπλέον κόστος.

Το πρόβλημα είναι οτι ο TS δεν έχει κανένα αποδεικτικό της παλιάς τιμής με την οποία έκανε την παραγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, panospeter είπε

Το πρόβλημα είναι οτι ο TS δεν έχει κανένα αποδεικτικό της παλιάς τιμής με την οποία έκανε την παραγγελία

Απ' ότι καταλαβαίνω ούτε εξοφλητικό έχει, δεν νομίζω εύκολα να μπορεί να κάνει και πολλά.

9 λεπτά πριν, panospeter είπε

Θα μπορούσαν άνετα άν η κάρτα με την νέα τιμή είχε διαφορετικό κωδικό είδους στο Πλαίσιο.

Δεν είμαι σίγουρος πόσο εύκολα μπορεί να το κυνηγήσει ο φίλος έστω κι έτσι.

Πχ μπορούν να που ότι την πήραν από άλλο προμηθευτή ή

ότι είναι από διαφορετική δική τους παραγγελία και για αυτό έχει άλλη τιμή,

ή μπορεί να μην την ανεβάσουν αμέσως και να την ανεβάσουν δύο μέρες μετά,

ή μπορεί αυτές τις κάρτες που είναι από ακυρωμένες παραγγελίες να τις βγάζουν

μόνο στα καταστήματα και να μην τους πάρει κανένας χαμπάρι...

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, alexispa είπε

Κι εγω την 3080 την εκανα παραγγελια τηλεφωνικα γιατι δεν εβγαζε καλαθι για ονλινε και τους πηρα τηλεφωνο ζητησαν 30% προκαταβολη και εστειλαν ενα λινκ και πληρωσα με καρτα. Το μονο αποδεικτικο ειναι ενας αριθμος πληρωμης και η συναλλαγη που φαινεται στην καρτα μου. Τους πηρα τηλεφωνο γτ δεν υπηρε καποιο email επιβεβαιωσης και μου εδωσαν τον αριθμο παραγγελίας. Οταν ρωτησα γτ δεν φαινεται στην καρτελα του λογαριασμου που εχω στο πλαισιο μου ειπαν γτ ακομη δεν ηρθε στον προμηθευτη. Επισης τους ρωτησα και τηλεφωνικος και μεσο μηνυματων τωρα που ανεβηκε η τιμη  αν αλλαζει και στην παραγγελια μου και μου ειπαν οχι.

Καλα να δω ακομα ποσες διαφορετικες περιπτωσεις θα ακουσω. 

Εχω κανει και εγω μια παραγγελια, μου ζητησανε και εμενα πληρωμη του 30%, ζητησα να πληρωσω με καρτα αλλα μου ειπανε οτι δεν γινετε να μου στειλουνε λινκ να  πληρωσω με  καρτα γιατι μετα απο 15 ημερες θα ακυρωθει αυτοματα απο το συστημα και θα γινει επιστροφη του ποσο, οποτε στο συγκεκριμενο προιον που αναμενεται να καθυστερησει κανενα 2μηνο μου λεει δεν γινετε. Η μονη λυση ειναι μου ειπε να κανα καταθεση σε τραπεζα και να στειλω το αποδεικτικο πληρωμης σε ενα mail που μου εδωσε. Στο τελος βλεπω να μην παιρνουμε κανενας καρτα🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Γιατί δίνετε προκαταβολές ή κάνετε προεξόφληση για άγνωστη ημερομηνία παράδοσης...

Απο την στιγμη που δεν υπαρχει πουθενα καρτα να παραλαβεις σιγουρα,  και απο την στιγμη που ζητανε προκαταβολη για παραγγελια, προσωπικα το εκανα και λεω αν ερθει  καλως, αν οχι ακυρωση και επιστροφη χρηματων, δεν εχω να χασω κατι, ετσι και αλλιως να βρεθει καρτα γενικως αυτο το διαστημα εχει πιθανοτητες τζοκερ, οποτε τι ειχα τι εχασα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Απο την στιγμη που δεν υπαρχει πουθενα καρτα να παραλαβεις σιγουρα,  και απο την στιγμη που ζητανε προκαταβολη για παραγγελια, προσωπικα το εκανα και λεω αν ερθει ποτε καλως, αν οχι ακυρωση και επιστροφη χρηματων, δεν εχω να χασω κατι, ετσι και αλλιως να βρεθει καρτα γενικως αυτο το διαστημα εχει πιθανοτητες τζοκερ, οποτε τι ειχα τι εχασα.

Αν έχεις αρκετό πορτοφόλι για να αγοράσεις αν τυχόν παρουσιαστεί άλλη κάρτα τότε γιατί όχι,

πάντως εγώ όταν ήμουν στη θέση σου δεν ενέδωσα γιατί το βρίσκω παράλογο να

δεσμεύει ο οποιοσδήποτε τα λεφτά μου αόριστα.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Καλα να δω ακομα ποσες διαφορετικες περιπτωσεις θα ακουσω. 

Εχω κανει και εγω μια παραγγελια, μου ζητησανε και εμενα πληρωμη του 30%, ζητησα να πληρωσω με καρτα αλλα μου ειπανε οτι δεν γινετε να μου στειλουνε λινκ να  πληρωσω με  καρτα γιατι μετα απο 15 ημερες θα ακυρωθει αυτοματα απο το συστημα και θα γινει επιστροφη του ποσο, οποτε στο συγκεκριμενο προιον που αναμενεται να καθυστερησει κανενα 2μηνο μου λεει δεν γινετε. Η μονη λυση ειναι μου ειπε να κανα καταθεση σε τραπεζα και να στειλω το αποδεικτικο πληρωμης σε ενα mail που μου εδωσε. Στο τελος βλεπω να μην παιρνουμε κανενας καρτα🤣

Εσύ πότε έκανες παραγγελία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο TS την έκανε 1,5 μήνα πριν.

Το πιθανότερο είναι να άλλαξαν τον τρόπο επικοινωνίας τους για να αποφύγουν τα συγκεκριμένα φαινόμενα και η αυτόματη ακύρωση της παραγγελίας να είναι νέα διαδικασία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panospeter είπε

ο TS την έκανε 1,5 μήνα πριν.

Το πιθανότερο είναι να άλλαξαν τον τρόπο επικοινωνίας τους για να αποφύγουν τα συγκεκριμένα φαινόμενα και η αυτόματη ακύρωση της παραγγελίας να είναι νέα διαδικασία τους.

Απο την στιγμη που εχεις προκαταβαλει η προεξοφλησει πως να ακυρωθει αυτοματα μια παραγγελια? Θα σε παρουνε τηλεφωνο να σε ενημερωσουνε τι και πως και αν επιθυμεις να προχωρησεις σε ακυρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pwpwpw είπε

Απο την στιγμη που εχεις προκαταβαλει η προεξοφλησει πως να ακυρωθει αυτοματα μια παραγγελια? Θα σε παρουνε τηλεφωνο να σε ενημερωσουνε τι και πως και αν επιθυμεις να προχωρησεις σε ακυρωση.

Και να μη θες να ακυρώσεις μπορούν να ακυρώσουν και να σου γυρίσουν τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Και να μη θες να ακυρώσεις μπορούν να ακυρώσουν και να σου γυρίσουν τα λεφτά.

Ναι ρε παιδι μου, δεν λεω να γινει σκηνικο σαν αυτο του TS και να προχωρησουνε τελικα σε ακυρωση. Εγω λεω να ακυρωθει αυτοματα που γραφτηκε πιο πανω.Ειναι δυνατον να εχεις προκαταβαλει η προεξοφλησει και να γινει αυτοματη ακυρωση χωρις να προηγηθει πρωτα ενημερωση αιτιολογηση κτλ?

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ναι ρε παιδι μου, δεν λεω να γινει σκηνικο σαν αυτο του TS και να προχωρησουνε τελικα σε ακυρωση. Εγω λεω να ακυρωθει αυτοματα που γραφτηκε πιο πανω.Ειναι δυνατον να εχεις προκαταβαλει η προεξοφλησει και να γινει αυτοματη ακυρωση χωρις να προηγηθει πρωτα ενημερωση αιτιολογηση κτλ?

Χωρίς καμία επικοινωνία δεν μου έχει τύχει, μου έχει τύχει βέβαια να ακυρώσουν μετά από μία κλήση

στο τηλέφωνο που δεν την απάντησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DiaperCh@nger101 είπε

Χωρίς καμία επικοινωνία δεν μου έχει τύχει, μου έχει τύχει βέβαια να ακυρώσουν μετά από μία κλήση

στο τηλέφωνο που δεν την απάντησα!

Και ειχες προκαταβαλει ποσο και απλα ακυρωθηκε χωρις να προηγηθει ενημερωση και σου γυρισανε χρηματα πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Και ειχες προκαταβαλει ποσο και απλα ακυρωθηκε χωρις να προηγηθει ενημερωση και σου γυρισανε χρηματα πισω?

Ναι ακριβώς. Δεν είχαν το προϊόν, εγώ το είχα προεξοφλήσει γιατί φαινόταν ως άμεσα διαθέσιμο,

το τηλέφωνο του μαγαζιού δεν λειτουργούσε λόγω της κατάστασης, με πήραν μία φορά δεν με βρήκαν

προσπάθησα να πάρω, έβγαινε ο τηλεφωνητής, σε 3-4 μέρες είδα τα λεφτά στην κάρτα και υπέθεσα

ότι μάλλον δεν θα παραλάβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...