Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, redbighunter είπε

Στα από πάνω έχω αναφέρει ότι όλα έχουν γίνει τηλεφωνικά 

Α σα να δώσατε τα χέρια δλδ ? και σε γελάσανε στο τέλος... 

Τι τηλεφωνικά ? Tv shopping αγοράζεις? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Α σα να δώσατε τα χέρια δλδ ? και σε γελάσανε στο τέλος... 

Τι τηλεφωνικά ? Tv shopping αγοράζεις? 

 

Ντάξει τώρα, δεν είναι (υποτίθεται) ο μπακάλης της γειτονιάς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

Α σα να δώσατε τα χέρια δλδ ? και σε γελάσανε στο τέλος... 

Τι τηλεφωνικά ? Tv shopping αγοράζεις? 

 

Το πλαίσιο στις κάρτες γραφικών λόγω της έλλειψης...μόνο τηλεφωνικά! Όλες τις ,κάρτες τις έχει κατόπιν παραγγελίας! Και ζητάει 40% μπροστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Herald είπε

Ντάξει τώρα, δεν είναι (υποτίθεται) ο μπακάλης της γειτονιάς. 

Συζητάμε για το κατάστημα με τους 1000 αυλικούς που βγάζουν μεροκάματο στις αγγελίες (και του Insomnia) με τις κάρτες, και ο πληγμένος φίλος περιμένει να πάρει κάρτα απο το τηλέφωνο ? Τόση αγαθότητα ? 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, redbighunter είπε

23/1

Δυστηχώς το web archive δεν έχει την ημερομηνία  αυτή ώστε να πάρεις screenshot την τιμή που την πούλαγαν.

https://web.archive.org/web/*/plaisio.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

Συζητάμε για το κατάστημα με τους 1000 αυλικούς που βγάζουν μεροκάματο στις αγγελίες (και του Insonia) με τις κάρτες, και ο πληγμένος φίλος περιμένει να πάρει κάρτα απο το τηλέφωνο ? Τόση αγαθότητα ? 

Περιμένω να πάρω κάρτα όπως όλος ο κόσμος που παραγγέλνει! Δεν έχει να κάνει με αγαθότητα! Υποτίθεται ότι παραγγελίες μέσω τηλεφώνου ή μέσω ίντερνετ είναι ακριβώς το ίδιο! Έχω ξαναπάρει από το πλαίσιο είτε τηλεφωνικά είτε μέσω net και δεν είχα θέμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεις να βαλεις εδω τον κωδικο παραγγελιας, να δεις αν σου εμφανιζει την καρτα στα 549?

deleted link

Οπου χχχχχχχ, ο 7ψηφιος αριθμος

Το συγκεκριμενο λινκ το εκανα copy paste απο παλια μου παραγγελια, νομιζω θα δουλεψει

@redbighunter

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Συζητάμε για το κατάστημα με τους 1000 αυλικούς που βγάζουν μεροκάματο στις αγγελίες (και του Insomnia) με τις κάρτες, και ο πληγμένος φίλος περιμένει να πάρει κάρτα απο το τηλέφωνο ? Τόση αγαθότητα ? 

Παρακολουθώ το topic, δεν έχω καμία σχέση με τον topic starter, αλλά για πιο λόγο δείχνεις να αμφισβητείς το όλο θέμα και σου κανουν όλα τόσο εντύπωση? Τόσο περίεργο είναι δηλαδή να σηκώσεις το τηλέφωνο και να παραγγείλεις τηλεφωνικα? Προσωπικά την πλειοψηφία των παραγγελιών μου παίζει να την έχω κάνει τηλεφωνικά που είναι το τόσο παράλογο? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, SabotazNic said:

Μπορεις να βαλεις εδω τον κωδικο παραγγελιας, να δεις αν σου εμφανιζει την καρτα στα 549?

 

Οπου χχχχχχχ, ο 7ψηφιος αριθμος

Το συγκεκριμενο λινκ το εκανα copy paste απο παλια μου παραγγελια, νομιζω θα δουλεψει

@redbighunter

Όχι δεν δουλεύει! Βγάζει error 404... Και μου έχουν δώσει 9ψηφιο νούμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pwpwpw είπε

Παρακολουθώ το topic, δεν έχω καμία σχέση με τον topic starter, αλλά για πιο λόγο δείχνεις να αμφισβητείς το όλο θέμα και σου κανουν όλα τόσο εντύπωση? Τόσο περίεργο είναι δηλαδή να σηκώσεις το τηλέφωνο και να παραγγείλεις τηλεφωνικα? Προσωπικά την πλειοψηφία των παραγγελιών μου παίζει να την έχω κάνει τηλεφωνικά που είναι το τόσο παράλογο? 

Εντύπωση ναι, για την εποχή (και τη φρενίτιδα που επικρατεί) και για το είδος πολυτελείας που συζητάμε...... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολες μου οι παραγγελιες, εχουν 7ψηφιο αριθμο παρακολουθησης + τον 9ψηφιο που εδωσαν σε εσενα. Με το 1ο κομματι, δλδ τα 7 ψηφια, εχεις την δυνατοτητα παρακολουθησης.

Ως προ παραγγελια, μαλλον σε ειχαν βαλει σε λιστα προτειραιοτητας με προκαταβολη του ποσου. 

Αν δεν παρεις σε email, ή αν δεν ρωτησεις στο τηλ αν φαινεται στην παραγγελια η τιμη των 549, τοτε δεν ηταν πραγματικη παραγγελια. Επισης ψαξε την Δευτερα μηπως σου δωσουν τον 7ψηφιο κωδικο μπας και φανει η παραγγελια σου. 

Spoiler

image.png.221b5823d610a5ead6d939f9d9ee8e23.pngimage.png.bc0f422189efcaa81c23e3cb96447491.png

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω την 3080 την εκανα παραγγελια τηλεφωνικα γιατι δεν εβγαζε καλαθι για ονλινε και τους πηρα τηλεφωνο ζητησαν 30% προκαταβολη και εστειλαν ενα λινκ και πληρωσα με καρτα. Το μονο αποδεικτικο ειναι ενας αριθμος πληρωμης και η συναλλαγη που φαινεται στην καρτα μου. Τους πηρα τηλεφωνο γτ δεν υπηρε καποιο email επιβεβαιωσης και μου εδωσαν τον αριθμο παραγγελίας. Οταν ρωτησα γτ δεν φαινεται στην καρτελα του λογαριασμου που εχω στο πλαισιο μου ειπαν γτ ακομη δεν ηρθε στον προμηθευτη. Επισης τους ρωτησα και τηλεφωνικος και μεσο μηνυματων τωρα που ανεβηκε η τιμη  αν αλλαζει και στην παραγγελια μου και μου ειπαν οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούν άνετα να ακυρώσουν την παραγγελία και να πουλήσουν σε νέα αυξημένη τιμή.

Με τη ζήτηση που υπάρχει δεν έχουν φόβο να τους μείνει απούλητη η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, SabotazNic said:

Μπορεις να βαλεις εδω τον κωδικο παραγγελιας, να δεις αν σου εμφανιζει την καρτα στα 549?

 

Οπου χχχχχχχ, ο 7ψηφιος αριθμος

Το συγκεκριμενο λινκ το εκανα copy paste απο παλια μου παραγγελια, νομιζω θα δουλεψει

@redbighunter

Α ωραία μάθαμε και το guid σου ως πελάτης στο SAP του πλαισίου. Σαν query δεν γίνεται να βρει παραγγελία αφού κοιτάει τις δικές σου.

Στο θέμα του TS, ξεκάθαρα αλητεία από το πλαίσιο, αλλά δυστυχώς επειδή έγινε τηλεφωνικά μπορεί να καταφέρουν να την γλυτώσουν χαρακτηρίζοντας την καταβολή ως προκαταβολή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...