Προς το περιεχόμενο

Εξωδικο για αξιολογηση.


aspirini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σβήσε την κριτική και άσε μία ίδια αλλά με όνομα Νίκος Κορόμπος.

Και άστους να τρέχουν να αποδείξουν πέρα από το ότι είναι ψέματα, το ότι την έγραψες εσύ

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, tasarass77 είπε

Και γιατί δεν άφηνες την κριτική με ψεύτικο όνομα?

 

 

34 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αληθεια πως σε εντοπισαν, εχεις ονομα στις κριτικες

Οχι, εχω μονο το μικρο μου ονομα κ ενα μερος απο το επιθετο.

Υποθετω πως επειδη στην κριτικη γραφω για ποιες ημερομηνιες μιλαμε , κατεληξαν σε περιοχη κ ειδαν ονομα απο το θυροτηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O TS μπορεί να παρενοχληθεί από την εταιρεία στο βαθμό που αναφέρει γεγονότα ψευδή ή αναπόδεικτα.

Αναφέρει ο TS ότι δεν υποδύεται τον πελάτη και ότι δεν μεταφέρει ανακριβή εικόνα της κατάστασης.
Επομένως το ζητούμενο είναι αν έχει μαρτυρίες ή αποδείξεις που τεκμηριώνουν την κριτική του. 
Αναφέρει «Το αστειο ειναι οτι εχουν ηδη μια κριτικη για τον ακριβως ιδιο λογο απο καποιον αλλο  , παλι γειτονα .» και ότι ήρθε σε επικοινωνία τηλεφωνικά.

Στην τελευταία περίπτωση που αποδεικνύει το δίκιο του, καλώς πράττει και κάθε δικαίωμα έχει.
Η δε εταιρεία λειτουργεί εκφοβιστικά. Οι εταιρείες έχουν πρόχειρο δικηγόρο για τέτοιες δουλειές.

Και όχι, κανείς δεν έχει υποχρέωση να υπομένει τις ταλαιπωρίες των άλλων. Αλίμονο αν δικαιολογούσαμε την έλλειψη σεβασμού και την αυθαιρεσία.

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aspiriniότι και να σου πούμε εσύ θα τραβιέσαι αν η εταιρία όντως το πάει σοβαρά.

Σημασία δεν έχει αν έχεις δίκαιο ή άδικο . Καλό δικηγόρο να έχεις και μη φοβάσαι τίποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση δικαστηρίου και περαιτέρω νομικών μέτρων βέβαια, δεν αρκεί να πει η εταιρεία "Αυτός που έκανε την κριτική άφησε μόνο το μικρό όνομα και το αρχικό του επιθέτου και εμείς τον βρήκαμε από το θυροτηλεφωνο", διότι τότε θα πει και ο άλλος πως δεν είμαι εγώ αυτός. Λογικά θα προηγηθεί ταυτοποίηση μέσω δίωξη ηλ. εγκλήματος και μετά η μήνυση/αγωγή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή η εταιρία έκατσε και έψαξε ποιος έγραψε την αρνητική κριτική και έστειλε εξώδικο; περίεργα πράγματα. Τόσες αρνητικές κριτικές γράφονται, άλλες σβήνονται, σε άλλες οι εταιρίες απαντούν κι εδώ σε κυνηγούν;

Μήπως τα έγραψες περίεργα; αν είναι όπως τα λες εγώ θα φρόντιζα να πάρει δημοσιότητα το θέμα. αρνητικό αντικτυπο θα έχει γι αυτούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Bitbit είπε

δηλαδή η εταιρία έκατσε και έψαξε ποιος έγραψε την αρνητική κριτική και έστειλε εξώδικο; περίεργα πράγματα. Τόσες αρνητικές κριτικές γράφονται, άλλες σβήνονται, σε άλλες οι εταιρίες απαντούν κι εδώ σε κυνηγούν;

Μήπως τα έγραψες περίεργα; αν είναι όπως τα λες εγώ θα φρόντιζα να πάρει δημοσιότητα το θέμα. αρνητικό αντικτυπο θα έχει γι αυτούς

Nαι εχει συμβει και σε μενα, μου εστειλαν μαιλ μίλησα μαζι τους εκαναν αυτο το οποιο ειχα γραψει και αλλαξα την κριτικη σε θετικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Nαι εχει συμβει και σε μενα, μου εστειλαν μαιλ μίλησα μαζι τους εκαναν αυτο το οποιο ειχα γραψει και αλλαξα την κριτικη σε θετικη

εννοείς ότι σε εκβίασαν να αλλάξεις την κριτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Bitbit είπε

εννοείς ότι σε εκβίασαν να αλλάξεις την κριτική;

Δεν υπήρχε εκβιασμος, κάποια χρηματα μου ωφειλαν τα οποια δεν επεστράφησαν μετα απο ακύρωση, και ρώτησαν γιατι η κακη κριτική, τους εξήγησα, πήρα τα χρήματα πίσω και άλλαξα την κριτικη

Στην ουσια η δικη μου κακη κριτική βγηκε σε καλο.

...στην συνέχεια με πηραν τλφ και με ευχαρίστησαν, ετσι κέρδισαν και ενα μόνιμο πελατη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Δεν υπήρχε εκβιασμος, κάποια χρηματα μου ωφειλαν τα οποια δεν επεστράφησαν μετα απο ακύρωση, και ρώτησαν γιατι η κακη κριτική, τους εξήγησα, πήρα τα χρήματα πίσω και άλλαξα την κριτικη

Στην ουσια η δικη μου κακη κριτική βγηκε σε καλο.

...στην συνέχεια με πηραν τλφ και με ευχαρίστησαν, ετσι κέρδισαν και ενα μόνιμο πελατη

αυτό που έγραψα και πριν δηλαδή ότι μερικές εταιρίες απαντούν.

Νομίζω κι άλλο παρόμοιο θέμα είχε ανοίξει πρόσφατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Bitbit είπε

αυτό που έγραψα και πριν δηλαδή ότι μερικές εταιρίες απαντούν.

Νομίζω κι άλλο παρόμοιο θέμα είχε ανοίξει πρόσφατα

Νομίζω οι καλες εταιρίες απαντουν ολες ή γραφουν απο κατω σχολια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τυχερός π δεν έχεις κενά οικόπεδα γύρω σου να τα χτίζουν για χρονια...φασαρία κ σκόνη κ τους 5 μήνες λίγο δύσκολο.εισαι υπερβολικός λόγω δυσκολιών π πέρασες με σκύλο...μετά από μηνες θα λες γιατί ασχολήθηκα τόσο τοτε..

Τώρα από κει κ πέρα τα υπόλοιπα είναι θέμα πολ.κιας διαχειριστή ενοίκων...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Οι κριτικές στο google δεν σβήνονται. 

Σβήνονται, μπορείς να βρεις όλες τις κριτικές που έχεις κάνει στον λογαριασμό σου Google να της επεξεργαστείς και να τις αλλάξεις η να τις διαγράψεις, αν εννοείς ότι δεν διαγράφονται από τους Server αυτό γίνεται μετά από 6 μήνες από την στιγμή που θα την διαγράψεις.

Νομικά η εταιρία σου κάνει το εξώδικο ως επίσημη αδιαμφισβήτητη επικοινωνία μέσω κλητήρα για να ανακαλέσεις και ότι έλαβες γνώση, μετά θα σου έρθει η αγωγή και η μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση, πολλές εταιρίες έχουν δικηγόρους που τους πληρώνουν με τον μήνα και όχι με την υπόθεση οπότε δεν τους κοστίζει τίποτα, όταν γίνει το δικαστήριο θα πρέπει να αποδείξεις ότι αυτά που έγραψες ισχύουν, πχ φωτογραφίες και μάρτυρες που θα έρθουν να καταθέσουν.

Αν καταδικαστείς εκτός από τα δικαστικά έξοδα θα πληρώσεις αποζημίωση, αν δεν έχεις να την πληρώσεις θα πάρουν νόμιμα πρόσβαση στο περιουσιολόγιο σου για να πάρουν από την περιουσία σου. Αν δεν έχεις τίποτα στο όνομα σου δεν πας φυλακή (όσον αφορά την αγωγή) αλλά όταν αποκτήσεις κάτι και το δουν θα στο πάρουν, αν έχεις στο όνομα σου κάτι από την στιγμή που σου επιδώσουν την αγωγή και το μεταβιβάσεις για να μην στο πάρουν πριν τελεσιδικήσει το δικαστήριο θα το δουν και θα μπλέξεις και ποινικά γιατί θα έχει δόλο, επίσης έχουν το δικαίωμα να ακυρώσουν το συμβόλαιο δικαστικά και μετά θα σε κυνηγά και αυτός που του πούλησες για να μην στο πάρουν.

Επεξ/σία από Billi the Kid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...