Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Καινουρια θα απαιτησω φυσικα αν δεν επανερχονται . Εαν πουν για στοκαρισμα θα φανε ακυρο και δικαστικα.

Δεν παω αντιπροσωπεια, πετιμενω το μηχανικο μου να μου προτεινει δικους του.

Θα τα καλυψει η θαρχισει τις συνιθισμενες φουστιες....

Θα τα καλύψουν ρε συ αφού κάνατε φιλικες. 

Γιατί να σου βάλουν καινούργιο φτερο/πόρτα? Αυτά που έχεις θα βάψεις. Έτσι και αλλιώς εργοστασιακό χρώμα δεν ξαναερχετε. Απλά βρες έναν καλό μάστορα ώστε να μην φαίνεται με το μάτι διαφορά και να το φτιάξει με όσο λιγότερο βάψιμο γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ntc αν σε παρηγορεί απέκτησα και εγώ χθες την πρώτη γρατζουνιά στο πάνω μέρος του προφυλακτήρα…

απο βαλίτσα φίλου που την έβγαλε άγαρμπα…

ευελπιστώ ότι θα επανέλθει με κρέμα και δε θα χρειαστεί βάψιμο… δεν έχει βάθος άρα νομίζω δεν έχει φύγει χρωμα αλλά είναι στο βερνίκι 

για το δικό σου θέμα εάν δε βρεις έλα πμ

 

9A28EAC0-DF85-4224-AF5A-1AEDAC3B3AAC.jpeg

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ntc αν σε παρηγορεί απέκτησα και εγώ χθες την πρώτη γρατζουνιά στο πάνω μέρος του προφυλακτήρα…

απο βαλίτσα φίλου που την έβγαλε άγαρμπα…

ευελπιστώ ότι θα επανέλθει με κρέμα και δε θα χρειαστεί βάψιμο… δεν έχει βάθος άρα νομίζω δεν έχει φύγει χρωμα αλλά είναι στο βερνίκι 

για το δικό σου θέμα εάν δε βρεις έλα πμ

 

9A28EAC0-DF85-4224-AF5A-1AEDAC3B3AAC.jpeg

Ο φίλος έπρεπε ήδη να τρίβει 😂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Ο φίλος έπρεπε ήδη να τρίβει 😂

αστον, δε το καταλαβε καν... το δικο του αμαξι ειναι 3,5 χρονων και ειναι ήδη σαν πασχαλιατικο αυγό απο όλες τις μπαντες...

 

Πολυ απλα δεν επρεπε να τον αφήσω να τα ξεφορτώσει, αλλα μου ξεφυγε, συνηθως εγω φορτώνω - ξεφορτώνω τα αμαξια μου για αυτον ακριβως το λόγο... και σκεψου ολη την περασμένη εβδομάδα κουβάλησα ενα σωρό κουτες απο BF αγορες (με την πιο μεγαλη να αγγιζει τις διαστασεις μικρου πλυντηριου ρούχων και να ζυγίζει 60 κιλά - χωρις να μεινει ουτε καν βρωμια στο αμαξι...

 

Θα παω μια βόλτα απο τον καλλιτεχνη στο chipsaway στην περιοχή μου, δε τη παλευω να παω αντιπροσωπεία για ενα τριψιμο με κρέμα... (αν κ ο βαφέας τους ειναι εξαιρετικός)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα με εμενα ειναι οτι τα βαθουλωματα ειναι σε κωλοσημειο.

Απο οτι μπορεσα να δω στα γρηγορα σημερα το πρωι δεν εχει παρει πουθενα χρωμα. Και μαλλον δεν εχει κανει ζημια στην πορτα ( ευτυχως). Βεβαια ακομα να καθαρισω το χρωμα του αλλου απο πανω.

40 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ntc αν σε παρηγορεί απέκτησα και εγώ χθες την πρώτη γρατζουνιά στο πάνω μέρος του προφυλακτήρα…

απο βαλίτσα φίλου που την έβγαλε άγαρμπα…

ευελπιστώ ότι θα επανέλθει με κρέμα και δε θα χρειαστεί βάψιμο… δεν έχει βάθος άρα νομίζω δεν έχει φύγει χρωμα αλλά είναι στο βερνίκι 

για το δικό σου θέμα εάν δε βρεις έλα πμ

 

9A28EAC0-DF85-4224-AF5A-1AEDAC3B3AAC.jpeg

Κριμα,

χιλιες φορες να μου τυχαινε στον προφυλακτηρα. τουλαχιστον εκει θα πηγαινα για γνησιο καινουριο και τελειωσε η υποθεση.

Τωρα δεν ξερω κατα ποσο σε αυτο το σημειο θα μπορεσει να ερθει οπως ηταν.

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Το θεμα με εμενα ειναι οτι τα βαθουλωματα ειναι σε κωλοσημειο.

Απο οτι μπορεσα να δω στα γρηγορα σημερα το πρωι δεν εχει παρει πουθενα χρωμα. Και μαλλον δεν εχει κανει ζημια στην πορτα ( ευτυχως). Βεβαια ακομα να καθαρισω το χρωμα του αλλου απο πανω.

Κριμα,

χιλιες φορες να μου τυχαινε στον προφυλακτηρα. τουλαχιστον εκει θα πηγαινα για γνησιο καινουριο και τελειωσε η υποθεση.

Τωρα δεν ξερω κατα ποσο σε αυτο το σημειο θα μπορεσει να ερθει οπως ηταν.

Θα έρθει μη σε αγχώνει, με ειχε χτυπησει κάποτε σκουπιδιαρικο (μαλλον, δεν αφησε χαρτι ή κατι αλλο αλλα λόγω υψους και ωρας) σε προηγούμενο αυτοκίνητο στο πισω φτερό πανω σε νεύρο μαλιστα... μια χαρά ήρθε, απλα χρειαστηκε αρκετό βαψιμο... το θεμα ειναι να βρεις ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η Toyota δήλωσε πως πλέον θα χρησιμοποιεί γρατσουνισμένα ή ελαττωματικά ανταλλακτικά από προμηθευτές της, στη προσπάθεια της να μειώσει το κόστος παραγωγής, εν μέσω του αυξανόμενου κόστους υλικών και της παγκόσμιας έλλειψης chip που περιορίζει την παραγωγή.

Η συγκεκριμένη κίνηση σηματοδοτεί μια σημαντική αλλαγή τόσο για την εταιρεία που φημίζεται για τον αυστηρό έλεγχο ποιότητας, όσο και για τις ιαπωνικές κατασκευαστικές πρακτικές που συχνά έδιναν προτεραιότητα στην τελειότητα έναντι της ταχύτητας.

 

Προσέχουμε το εξωτερικό των αυτοκινήτων μας, τα εξαρτήματα που μπορείτε εύκολα να δείτε. Αλλά υπάρχουν πολλά μέρη που οι άνθρωποι δεν προσέχουν παρά μόνο αν κοιτάξουν καλά

δήλωσε ο Takefumi Shiga, επικεφαλής ανάπτυξης της Toyota.

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nabuko είπε

Η Toyota δήλωσε πως πλέον θα χρησιμοποιεί γρατσουνισμένα ή ελαττωματικά ανταλλακτικά από προμηθευτές της, στη προσπάθεια της να μειώσει το κόστος παραγωγής, εν μέσω του αυξανόμενου κόστους υλικών και της παγκόσμιας έλλειψης chip που περιορίζει την παραγωγή.

Η συγκεκριμένη κίνηση σηματοδοτεί μια σημαντική αλλαγή τόσο για την εταιρεία που φημίζεται για τον αυστηρό έλεγχο ποιότητας, όσο και για τις ιαπωνικές κατασκευαστικές πρακτικές που συχνά έδιναν προτεραιότητα στην τελειότητα έναντι της ταχύτητας.

 

Προσέχουμε το εξωτερικό των αυτοκινήτων μας, τα εξαρτήματα που μπορείτε εύκολα να δείτε. Αλλά υπάρχουν πολλά μέρη που οι άνθρωποι δεν προσέχουν παρά μόνο αν κοιτάξουν καλά

δήλωσε ο Takefumi Shiga, επικεφαλής ανάπτυξης της Toyota.

αυτο μολις ερχομουν να ποσταρω... αδιανοητες πρακτικες  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ritualistic είπε

αυτο μολις ερχομουν να ποσταρω... αδιανοητες πρακτικες  

Όλα για το κέρδος. Βρίσκουμε τη δικαιολογία λόγω covid και την έλλειψη στα τσιπάκια δήθεν και καλά αλλά από την άλλη 

Αναφορά σε κείμενο

Η εταιρία αύξησε τον περασμένο μήνα την προοπτική λειτουργικών κερδών της κατά 12%

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Η συγκεκριμένη κίνηση σηματοδοτεί μια σημαντική αλλαγή τόσο για την εταιρεία που φημίζεται για τον αυστηρό έλεγχο ποιότητας, όσο και για τις ιαπωνικές κατασκευαστικές πρακτικές που συχνά έδιναν προτεραιότητα στην τελειότητα έναντι της ταχύτητας.

εχω πεσει στο πατωμα και κλαιω απο τα γελια με αυτη τη προταση... 🤣

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Peugeot208 είπε

Μήπως είναι λάθος η μετάφραση;

Μήπως ήθελε να πει ότι μέχρι τώρα αυτό έκαναν; 🤑

Όσα βλέπει η πεθερά το λένε στο χωριό μου.....

 

ΜΗΝ χαλας τον μυθο που ζει ο Ελληνας επι δεκαετιες με τα τουοτα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να κοιτάξω μεταχειρισμένο με αέριο (LPG, όχι εργοστασιακό);

Το αέριο δεν θα βγάλει πρόβλημα στο κινητήρα κάποια στιγμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Αξίζει να κοιτάξω μεταχειρισμένο με αέριο (LPG, όχι εργοστασιακό);

Το αέριο δεν θα βγάλει πρόβλημα στο κινητήρα κάποια στιγμή;

Εγω δεν θα πηγαινα σε μεταχειρισμενο με αέριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Αξίζει να κοιτάξω μεταχειρισμένο με αέριο (LPG, όχι εργοστασιακό);

Το αέριο δεν θα βγάλει πρόβλημα στο κινητήρα κάποια στιγμή;

Το πρόβλημα με το αέριο είναι ότι πρέπει να έχει ρυθμιστεί/σεταριστει σωστα. 

Επειδή δεν ξέρεις τι σύστημα έχει βάλει και από που καλύτερα να πάρεις χωρίς αέριο και να το βάλεις εσύ μετά μόνος σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...