Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, paylidis είπε

αυτοι θέλανε να παω να το αφησω πρωι και να το παρω μεσημέρι, σε εμενα δε παιζει γιατι ειναι τεραστια ταλαιπωρια αυτο το πηγαινε-ελα οποτε με ραντεβου και αναμονή.. Ουτως ή αλλιως βέβαια δεν αφηνω το αυτοκίνητο απο τα ματια μου σε σερβις, πολλα έχουν δει τα ματια μου στο παρελθον (σε αντιπροσωπεία bmw*)....

*απο το να μην αλλαξουν καν λαδια και απλα να το περάσουν στο βιβλίο και το BC έως το να παίρνουν εξαρτηματα απο το αμαξι για δοκιμη σε άλλο ιδιο με πρόβλημα...

Μα πως γίνεται να μην αλλάζουν καν λάδια.Είναι δυνατόν;

Πολλες αντιπροσωπείες δεν αφήνουν να είσαι παρών στο σέρβις,όποτε μας έβαλες ψύλλους στα αυτιά😥😥.Ούτε εγώ θέλω να αφήσω το αμάξι και να φύγω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Μα πως γίνεται να μην αλλάζουν καν λάδια.Είναι δυνατόν;

Πολλες αντιπροσωπείες δεν αφήνουν να είσαι παρών στο σέρβις,όποτε μας έβαλες ψύλλους στα αυτιά😥😥.Ούτε εγώ θέλω να αφήσω το αμάξι και να φύγω.

Ε ναι είναι...... και μου το επιβεβαίωσε α) ο εξειδικευμένος μηχανικός που πηγα μετα απο 2000-3000 χλμ κατόπιν ενδειξης χαμηλής πίεσης λαδιού ο οποίος και ήθελε να καλεσουμε πραγματογνώμονα για να κυνηγήσω νομικά την αντιπροσωπεία (και κακώς δε το έκανα αλλα δε μου περισσευαν λεφτα για δικαστηρια ακομα και αν 99% θα κέρδιζα), β) τα ίδια μου τα μάτια που είδαν σκισμένο φίλτρο (που ειχε αλλαχθει υποτιθεται μαζι με τα λάδια) και γ) πρώην υπάλληλος της εν λόγω αντιπροσωπείας λιγο καιρο αργότερα που τον πέτυχα να δουλευει αλλού...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Ε ναι είναι...... και μου το επιβεβαίωσε α) ο εξειδικευμένος μηχανικός που πηγα μετα απο 2000-3000 χλμ κατόπιν ενδειξης χαμηλής πίεσης λαδιού ο οποίος και ήθελε να καλεσουμε πραγματογνώμονα για να κυνηγήσω νομικά την αντιπροσωπεία (και κακώς δε το έκανα αλλα δε μου περισσευαν λεφτα για δικαστηρια ακομα και αν 99% θα κέρδιζα), β) τα ίδια μου τα μάτια που είδαν σκισμένο φίλτρο (που ειχε αλλαχθει υποτιθεται μαζι με τα λάδια) και γ) πρώην υπάλληλος της εν λόγω αντιπροσωπείας λιγο καιρο αργότερα που τον πέτυχα να δουλευει αλλού...

Καταλαβαίνω.Και η λύση ποια είναι;Εφόσον έχουν την καραμέλα,ότι κανένας δεν παραμένει στον χώρο του συνεργείου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jim1912 είπε

Καταλαβαίνω.Και η λύση ποια είναι;Εφόσον έχουν την καραμέλα,ότι κανένας δεν παραμένει στον χώρο του συνεργείου;

Κανείς τον τρελό και μπαίνεις κ κάθεσαι σε μια γωνία σε μεγάλη απόσταση….

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jim1912 είπε

Μα πως γίνεται να μην αλλάζουν καν λάδια.Είναι δυνατόν;

Πολλες αντιπροσωπείες δεν αφήνουν να είσαι παρών στο σέρβις,όποτε μας έβαλες ψύλλους στα αυτιά😥😥.Ούτε εγώ θέλω να αφήσω το αμάξι και να φύγω.

δυστυχως ειμαι παθων κι εγω σε προηγουμενο αυτοκινητο. 
τους ειχα ειχα παει και Castrol λαδακι μη χεσω κ οταν εκανα εναν random check σε βενζιναδικο, μια 10αρια μερες μετα, ηταν πισα μαυρα τα λαδια κ στο χαμηλο επιπεδο σταθμης τους..

  • Sad 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί λέτε ρε παιδιά, πριν χρόνια μας άδειασαν τα λάδια για αλλαγή και δεν έβαλαν άλλα. Από τότε κάθομαι μπάστακας σαν τον χάρο, και μου έχουν πει αρκετές φορές να κάνουμε λίγο άκρη μη χτυπήσουμε; λέω εγώ να χτυπήσω αποκλείεται για σένα δεν ξέρω, και κάπως έτσι με ανέχονται. Αν επιμένουν, δεν με ξαναβλέπουν.

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πιέσω και γώ τότε τη φορντ όταν έρθει η ώρα με το καλό και βλέπουμε!Σκιάχτηκα με τόσα περιστατικά!Αν δε δεχτεί η αντιπροσωπεία θα πάω σε εξουσιοδοτημένο εκτός,για να κρατήσω και την εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Σηκώνει πολυ συζητηση... Για εμενα δεν αξίζει το ρίσκο...

Eπειδη και εγω αυτο ξερω και επειδη ξερω και απο την αλλη δεν προκειται η αντιπροσωπεια να δεχτει να εισαι μεσα στο σερβις δεν ξερω τελικα τι πρεπει να κανεις... μπρος γκρεμος και πισω ρεμα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jim1912 είπε

Θα πιέσω και γώ τότε τη φορντ όταν έρθει η ώρα με το καλό και βλέπουμε!Σκιάχτηκα με τόσα περιστατικά!Αν δε δεχτεί η αντιπροσωπεία θα πάω σε εξουσιοδοτημένο εκτός,για να κρατήσω και την εγγύηση.

παμε παλι.... ΔΕΝ σε υποχρεωνει κανεις ( δια νομου) να πας σε εξουσιοδοτημενο. αυτο που ειναι υποχρεωτικο ειναι να γινει οτι οριζει ο κατασκευαστης με τα υλικα που οριζει (η και καλλιτερα) και σφραγιδα στο βιβλιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι ειμαστε Ελλαδα και δεν υπαρχουν ελεγχκτικοι μηχανισμοι και οι αντιπροσωπειες συμπεριφερονται σαν κεχαγιαδες. Φιλος απο Χαλκιδα το πηγαινε στην εκει αντιπροσωπεια μεσα στην εγγυηση και οταν βρεθηκε διακοπες Καλαματα το πηγε εκει. Και οταν ξαναεκανε σερβις Χαλκιδα τον κατσαδιασανε και τον προειδοποιησαν οτι την επομενη φορα θα βγει εκτος εγγυησης..

ΥΓ.  Συγκεκριμενα στη Φορντ.

Επεξ/σία από atrigane
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, atrigane είπε

Γιατι ειμαστε Ελλαδα και δεν υπαρχουν ελεγχκτικοι μηχανισμοι και οι αντιπροσωπειες συμπεριφερονται σαν κεχαγιαδες. Φιλος απο Χαλκιδα το πηγαινε στην εκει αντιπροσωπεια μεσα στην εγγυηση και οταν βρεθηκε διακοπες Καλαματα το πηγε εκει. Και οταν ξαναεκανε σερβις Χαλκιδα τον κατσαδιασανε και τον προειδοπειησαν οτι την επομενη φορα θα βγει εκτος εγγυησης.. 

Ελεγκτικοι μηχανισμοι υπαρχουν. Αυτο που δεν γινεται ειναι καταγγελιες. Δεν μπορει οποιοσδηποτε μηχανισμος να παει a priori να ελεγχει αν οι αντιπροσωπειες τηρουν τον νομο.

Τον "προειδοποιησε" ....και? χεστηκε η φοραδα σταλωνι. Αντι να τους πεταξει καμια παναγια εκεινη την στιγμη το δεχτηκε. απλα τα πραγματα.

Αντιπροσωπεια δεν σημαινει απλα "εμπορια". Ετσι θελουν να νομιζει ο κοσμος , δεν ειναι ετσι ομως. Αντιπροσωπευει τον κατασκευαστη, ειναι η εικονα του κατασκευαστη. Οταν θα μαθουμε να τους τρεχουμε ακομα και για 100 € τοτε θα βαλουν μυαλο.

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Eπειδη και εγω αυτο ξερω και επειδη ξερω και απο την αλλη δεν προκειται η αντιπροσωπεια να δεχτει να εισαι μεσα στο σερβις δεν ξερω τελικα τι πρεπει να κανεις... μπρος γκρεμος και πισω ρεμα

ελέχγεις τα λάδια πριν φύγεις μπροστά τους και αμα είσαι και μερακλής σκύβεις από κάτω να δεις και το φίλτρο😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...