Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

καλα γιατι βεντουζα;; δε συνδεεις το κινητο με την οθονη του leon για να εχεις google maps;; ειτε wireless ή με USB cable?

Αυτό για να γίνει πρέπει να ενεργοποιηθεί το Full Link που λέμε τόση ώρα ( έχεις δίκιο το γράφουμε λες και το ξέρουν όλοι)

Αν δεν το ενεργοποιήσεις ( μόνο από Seat, αγοράζεις κωδικό) δεν έχεις Android auto / apple car Play

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αυτό για να γίνει πρέπει να ενεργοποιηθεί το Full Link που λέμε τόση ώρα ( έχεις δίκιο το γράφουμε λες και το ξέρουν όλοι)

Αν δεν το ενεργοποιήσεις ( μόνο από Seat, αγοράζεις κωδικό) δεν έχεις Android auto / apple car Play

αληθεις τωρα;;;; 😕  ... αν ειναι δυνατον... αμαξια του 2020/1 με 24Κ για να δειχνουν οι οθονες τον ραδιοφωνικο σταθμο;;;;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αυτό για να γίνει πρέπει να ενεργοποιηθεί το Full Link που λέμε τόση ώρα ( έχεις δίκιο το γράφουμε λες και το ξέρουν όλοι)

Αν δεν το ενεργοποιήσεις ( μόνο από Seat, αγοράζεις κωδικό) δεν έχεις Android auto / apple car Play

Πολύ λάθος η πολιτική της αντιπροσωπείας (ή του κατασκευαστή). Δεν νοείται το 2021 αυτοκίνητο, ειδικά αυτής της κατηγορίας, να μην έχει Android auto. 

Υ. Γ. Επίσης απαράδεκτα τα διχτακια στις πίσω θέσεις αντί για υφασμάτινες τσέπες (όχι για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο). 

Επεξ/σία από ASTOU
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αυτό για να γίνει πρέπει να ενεργοποιηθεί το Full Link που λέμε τόση ώρα ( έχεις δίκιο το γράφουμε λες και το ξέρουν όλοι)

Αν δεν το ενεργοποιήσεις ( μόνο από Seat, αγοράζεις κωδικό) δεν έχεις Android auto / apple car Play

Εγώ ευτυχώς στο Ibiza το έβαλα επιτόπου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δε ρωτάτε σε καμία άλλη αντιπροσωπεία για το full link?

Αν δεν το έχει η αντιπροσωπεία της εισαγωγικής χλωμό να το έχει κάποιος άλλος.

Αλλά και στο εξωτερικό τ ίδια λένε και κράζουν

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο. Μετα τον ηχο της εξατμισης απο τα ηχεια που βαραει και οπως θελει, τωρα αυτο. Ολα ψευτικα. Αντε να μπουμε και μεις στη ναυθαλινη να τελειωνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φήμες λένε ότι η vw στα ηλεκτρικά της θα βάλει ένα καρτερ λαδιού που θα καίει λαδια και θα έχει φλοτερ που θα ανάβει check engine για να μη ξεχνιόμαστε 😂😂😂

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητούσα με ένα φίλο προχτές για την ασφάλεια (αυτός έχει RAV4). Μου έλεγε ότι το πήρε μεγάλο για αυξημένη ασφάλεια. Θεωρητικά η φυσική μας λέει ότι έχει ένα πλεονέκτημα σε σύγκρουση με ένα μικρό αλλά πόσο ισχύει στην πράξη σε μοντέρνα αυτοκίνητα; Το έχει σκεφτεί/ψάξει κάποιος λεπτομερώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, billyg599 είπε

Συζητούσα με ένα φίλο προχτές για την ασφάλεια (αυτός έχει RAV4). Μου έλεγε ότι το πήρε μεγάλο για αυξημένη ασφάλεια. Θεωρητικά η φυσική μας λέει ότι έχει ένα πλεονέκτημα σε σύγκρουση με ένα μικρό αλλά πόσο ισχύει στην πράξη σε μοντέρνα αυτοκίνητα; Το έχει σκεφτεί/ψάξει κάποιος λεπτομερώς;

Ανάλογα για τι ασφάλεια μλάμε ενεργητική? παθητική? τυχαίο παράδειγμα αν  για οποιόδηποτε λόγο φύγει το SUV σε στροφή άντε μάζευτο  ή κανε μανούβρα ελιγμού με κανα SUV και πάνω.Δεν είναι μόνο η μετωπική σύγκρουση  είναι πολλά πράγματα και σηκώνει μεγάλη κουβέντα.Ναι αν οδηγάς μόνο σε επαρχιακό δρόμο χωρίς διαχωριστική νησίδα με το μεγάλο έχεις παραπάνω ασφάλεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tasoskont είπε

Ανάλογα για τι ασφάλεια μλάμε ενεργητική? παθητική? τυχαίο παράδειγμα αν  για οποιόδηποτε λόγο φύγει το SUV σε στροφή άντε μάζευτο  ή κανε μανούβρα ελιγμού με κανα SUV και πάνω.Δεν είναι μόνο η μετωπική σύγκρουση  είναι πολλά πράγματα και σηκώνει μεγάλη κουβέντα.Ναι αν οδηγάς μόνο σε επαρχιακό δρόμο χωρίς διαχωριστική νησίδα με το μεγάλο έχεις παραπάνω ασφάλεια.

Όντως είναι μεγάλο θέμα. Εγώ αναφερόμουν για παθητική και στο μόνο πλεονέκτημα που μπορώ να δώ είναι σε μετωπική π.χ. λόγω μεγαλύτερης μάζας.

Επειδή οδηγώ όπως είπες και σε επαρχιακό μετωπικές έχω δει κυρίως. Τώρα μεσα στην επαρχιακή μου πόλη βλέπω ατυχηματα τύπου Τ όπου εκεί δεν νομίζω ότι βοηθάει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, billyg599 είπε

Συζητούσα με ένα φίλο προχτές για την ασφάλεια (αυτός έχει RAV4). Μου έλεγε ότι το πήρε μεγάλο για αυξημένη ασφάλεια. Θεωρητικά η φυσική μας λέει ότι έχει ένα πλεονέκτημα σε σύγκρουση με ένα μικρό αλλά πόσο ισχύει στην πράξη σε μοντέρνα αυτοκίνητα; Το έχει σκεφτεί/ψάξει κάποιος λεπτομερώς;

Αυτη ειναι μια απλοϊκη προσεγγιση του τυπου «τα παλια αμαξια ηταν πιο γερα και ασφαλη, τωρα τα κανουν ψευτικα για να πουλανε ανταλλακτικα.»

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δεις σαν ενεργητική ασφάλεια με το ψηλό ογκώδες και βαρύ είσαι πολύ πίσω. Σε στροφή, γλιστερο, ελιγμο αποφυγή εμποδιου χάνεις αρκετά . 

Από πλευράς μετωπικής αν είσαι πιο ψηλά θεωρητικά είσαι πιο ασφαλής αλλά εξαρτάται και από την κατασκευή του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...