Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, imr είπε

 

Thanks και τους 2

Μιλαμε για αυτοκινητο του 2008 (απο τις τελευταιες που βγηκαν). Δεν εψαχνε σε καμια περιπτωση αλφα αλλα η συγκεκριμενη ειναι καλη περιπτωση λογω καταστασης και τιμης (3500 για full εκδοση me 120k χιλιομετρα απο ατομο που παιρνει μονο αλφα εδω και 30 χρονια)

Εγω το εψησα να την παρει οποτε μη τον παρω στον λαιμο μου 😛

 

 

 

 

Τα τελευταία είναι γενικά αρκετά φθηνά νομίζω. Σκέψου πως για τη δικιά μου, 18 χρονών με ρεκτιφιέ και με τις πιτσιλίθρες στα φανάρια να λείπουν, χωρίς να την πουλάω έρχονται και μου δίνουν 2000-2500k. Αν είναι full έκδοση στις τελευταίες μιλάμε για cc, διζωνικό κλίμα, δέρματα, οθόνη, ηλιοροφή. Τα αξίζει έτσι τα λεφτά του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, Burgos είπε

Τα τελευταία είναι γενικά αρκετά φθηνά νομίζω. Σκέψου πως για τη δικιά μου, 18 χρονών με ρεκτιφιέ και με τις πιτσιλίθρες στα φανάρια να λείπουν, χωρίς να την πουλάω έρχονται και μου δίνουν 2000-2500k. Αν είναι full έκδοση στις τελευταίες μιλάμε για cc, διζωνικό κλίμα, δέρματα, οθόνη, ηλιοροφή. Τα αξίζει έτσι τα λεφτά του

Ναι ακριβως, μονο ηλιοροφη δεν εχει

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν μόλις γύρισα απο Seat , τα τεχνικά δεν τα κατάλαβα ακριβώς , το ζουμί είναι ότι είναι φυσιολογικό το κλακ κλουκ (δεν περίμενα κάτι διαφορετικό) , το έκανε και στο προηγούμενο χειροκίνητο , κουνιούνται οι δίσκοι στη 1η,2α,3η .

Μακάρι μου είπε να ήταν πρόβλημα να στο άλλαζα στην εγγύηση αλλά είναι φυσιολογική λειτουργία.

Επίσης μου είχαν πεί στα 1500Km να το πάω για έλεγχο , έχω 1450Km οπότε του λέω να τον κάνουμε ?

Δεν χρειάζεται μου λέει αυτός ο έλεγχος είναι για να μας μάθει ο πελάτης και να πάρουμε τα στοιχεία του , εσένα σε ξέρουμε ήδη .... Ούτε τα λάδια δεν κοίταξαν

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο οτι σταματαει να δουλευει ειναι ζημια, ολα τα αλλα ειναι φυσιολογικη λειτουργια. 😛

Και στον ελεγχο των 1500 θα επρεπε να κοιτανε και να υπογραφουν χαρτι για τυχον αστοχιες. Συσφιξη τυχον λασκαρισμενων βιδων, ελεγχος των υγρων οτι δεν χανει απο καπου, τριγμους και αλλα. Οχι οτι εχεις απαραιτητα κατι απο αυτα, αλλα σε καποια αυτοκινητα θα τυχει μια αστοχια ωστε να την προλαβουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, bjj-p είπε

Μονο οτι σταματαει να δουλευει ειναι ζημια, ολα τα αλλα ειναι φυσιολογικη λειτουργια. 😛

Και στον ελεγχο των 1500 θα επρεπε να κοιτανε και να υπογραφουν χαρτι για τυχον αστοχιες. Συσφιξη τυχον λασκαρισμενων βιδων, ελεγχος των υγρων οτι δεν χανει απο καπου, τριγμους και αλλα. Οχι οτι εχεις απαραιτητα κατι απο αυτα, αλλα σε καποια αυτοκινητα θα τυχει μια αστοχια ωστε να την προλαβουν.

ισχυει.... σε εμενα κατι κουδουναγε πισω αριστερα κ τις προαλλες που πηγα για σερβις το ειδαν και ηταν λασκα δυο βιδες του προφυλακτηρα.... οι τεχνικοι συμβουλοι-μηχανικοι δε το εβρισκαν, ο λαμαρινας το πηρε βολτα κ εντος 5 λεπτων το βρηκε κ το εφτιαξε

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, tsofras είπε

Λοιπόν μόλις γύρισα απο Seat , τα τεχνικά δεν τα κατάλαβα ακριβώς , το ζουμί είναι ότι είναι φυσιολογικό το κλακ κλουκ (δεν περίμενα κάτι διαφορετικό) , το έκανε και στο προηγούμενο χειροκίνητο , κουνιούνται οι δίσκοι στη 1η,2α,3η .

Μακάρι μου είπε να ήταν πρόβλημα να στο άλλαζα στην εγγύηση αλλά είναι φυσιολογική λειτουργία.

Επίσης μου είχαν πεί στα 1500Km να το πάω για έλεγχο , έχω 1450Km οπότε του λέω να τον κάνουμε ?

Δεν χρειάζεται μου λέει αυτός ο έλεγχος είναι για να μας μάθει ο πελάτης και να πάρουμε τα στοιχεία του , εσένα σε ξέρουμε ήδη .... Ούτε τα λάδια δεν κοίταξαν

Άρα στην ουσία δεν κάνουν έλεγχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, atrigane είπε

Άρα στην ουσία δεν κάνουν έλεγχο;

 

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μου είπε οτι και στους άλλου απλά λάδια και υγρά ελέγχουν τίποτα άλλο

σαφώς... δουλευομαστε...

λαδια κ υγρα ήξερα να κοιταξω και εγω, τις συσφιξεις επρεπε να δουν και ισως να κανουν μια διαγνωση για τυχον σφάλματα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

 

σαφώς... δουλευομαστε...

λαδια κ υγρα ήξερα να κοιταξω και εγω, τις συσφιξεις επρεπε να δουν και ισως να κανουν μια διαγνωση για τυχον σφάλματα...

ακριβώς , κουκουρούκου

Απλά το προηγούμενο Leon δεν το πήγαινα εκεί οπότε δεν ξέρω κατα πόσο είναι της προκοπής το συνεργείο.

Με αυτό που μου είπε σήμερα πάντως δεν θα το πήγαινα ξανά εκεί

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

ακριβώς , κουκουρούκου

Απλά το προηγούμενο Leon δεν το πήγαινα εκεί οπότε δεν ξέρω κατα πόσο είναι της προκοπής το συνεργείο.

Με αυτό που μου είπε σήμερα πάντως δεν θα το πήγαινα ξανά εκεί

Παντως να θυμασαι οτι επειδη σε ξερουν προσωπικα κ μπορει να εχεις πιο στενη επαφη μαζι τους-δεν το ξερω αυτο-δεν σημαινει οτι ειναι κ φιλοι σου κ δεν πρεπει να ειναι τυπικοι μαζι σου οπως με ολους τους αλλους

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, atrigane είπε

Παντως να θυμασαι οτι επειδη σε ξερουν προσωπικα κ μπορει να εχεις πιο στενη επαφη μαζι τους-δεν το ξερω αυτο-δεν σημαινει οτι ειναι κ φιλοι σου κ δεν πρεπει να ειναι τυπικοι μαζι σου οπως με ολους τους αλλους

Συμφωνώ !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, atrigane είπε

Παντως να θυμασαι οτι επειδη σε ξερουν προσωπικα κ μπορει να εχεις πιο στενη επαφη μαζι τους-δεν το ξερω αυτο-δεν σημαινει οτι ειναι κ φιλοι σου κ δεν πρεπει να ειναι τυπικοι μαζι σου οπως με ολους τους αλλους

Αυτο ακριβως, καρότο και μαστιγιο θέλουν...

Και εγω εχω φοβερες σχεσεις με τον πωλητη κλπ αλλα στο σερβις ημουν παρών, έλεγχα τα πάντα και έκανα και παρατηρησεις όπως ειπα... (οχι απευθείας στο μηχανικό αλλα στον τεχνικό σύμβουλο). Περιεργος; δε ξερω... θελω παντως όλα να γίνονται καθως πρεπει στο αυτοκινητο μου, δε παιζω (μετα απο κακες εμπειριες με αντιπροσωπειες στο παρελθόν)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κοιταζουν μονο τα απαραιτητα, τοτε να χρεωνουν μονο το χρονο εργασιας για τα απαραιτητα.. γιατι καθε σερβις ειναι κοστολογημενο συμφωνα με τα προβλεπομενα, εργασιες- χρονος.  Βεβαια τικαρουν και κατι κουτακια  check στο φυλλο αναφορας που δινουν. Δεν ξερω ποιο ειναι περισσοτερο  κατακριτεο, να μην ελεγχουν αυτα που προβλεπεται στα σερβις ή να υπογραφουν πως τα ελεγξαν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε ο πατέρας μου το xc40 για service. Μου είπε: 220€ για λάδια φίτρο λαδιού, τα μισά πλήρωνα για το passat. (σε γενικό συνεργείο)

Premium ήθελες του είπα...

Ρώτησε για χάρτες κοντά στο 1000άρικο και για android auto 500... Κάμερα οπισθοπορείας ξέχασε, αλλά διαβάζοντας ότι πρέπει να ξηλώσεις όλο το αυτοκίνητο άλλαξε γνώμη...

Υπάρχει κάποιος που το αναλαμβάνει και τα βάζει εκτός αντιπροσωπείας;

 

Υ.Γ. Για το android αυτο κάτι του έλεγαν ότι δεν αξίζει γιατί θα πρέπει να βάλουν έξτρα θύρα usb και δεν θα είναι ωραίο... Τι χαζομάρες; Αφού στις ήδη υπάρχουσες συνδέεται.. Χαμηλότερες τιμές μας είχαν πει όταν το παρήγγειλε αλλά επειδή ξεπερνούσε ένα ποσό έτρωγε καπέλο και είπε θα το βάλουμε κάποια άλλη στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα volvo ειναι ακριβο σπορ φιλε μου. Δεν θυμαμαι τωρα το ποσο αλλα σε φιλου να του περασουν τις καλωδιωσεις για πισω ηχεια στην αντιπροσωπεια σε V40 cross ηθελαν ενα τρελο ποσο. Οποτε καλα κανεις και κοιτας εκτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...