Προς το περιεχόμενο

Βελτιώσεις - Μετατροπές - Αναβαθμισεις - Πατέντες όλα εδώ!


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, paylidis είπε

θελει και αλλη ρυθμιση, θελει υπομονη, στο ειπα ;) 

Το αποτέλεσμα ωστόσο θα σε καταπλήξει....! Να δεις στα kamiq τι παπαδες κανουν με obd11, τα βλεπω σε ενα γκρουπ...

 

Κοίτα να δείς δεν διαφωνώ αλλά για 100ε αγορά δεν παίρνω και τρελό value πίσω. Στο Leon δεν υπάρχουν και πολλές μόντες .

Εγώ κανονίζω ήδη να το επιστρέψω πάντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 540
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Στο Leon δεν υπάρχουν και πολλές μόντες

To περιμενα, δε θυμαμαι εαν το ειχαμε συζητησει κιολας, ειναι πολυ καινουργιο μοντέλο... συμφερει η επιστροφή του ή θα σου δώσουν τα μισά refund;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, paylidis είπε

To περιμενα, δε θυμαμαι εαν το ειχαμε συζητησει κιολας, ειναι πολυ καινουργιο μοντέλο... συμφερει η επιστροφή του ή θα σου δώσουν τα μισά refund;

Παίζει να μην συμφέρει και να είναι καλύτερα να το πουλήσω. Γιατί δεν κάνουν refund τα credits και το PRO license οπότε ουστιαστικά μόνο την συσκευή που είναι στα 60$ . Τώρα αν πληρώσω και μεταφορικά μιλάμε για ένα 50αρικο.

Καλυτέρα να το βάλω στα 80ε με το account και τα credits και αν το διώξω έχει καλώς

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν θα περάσω αύριο απο γνωστό εξατμισά στην Γλυφάδα να μου δώσει προσφορά και να συζητήσουμε .

Στην τηλεφωνική συζήτηση του είπα ότι δεν θέλω πολύ θόρυβο και να μην με ζαλίσει στα ταξίδια , μου είπε ότι νομίζει ότι έχει DPF το δικό μου οπότε ούτως η άλλως δεν θα κάνει πολύ θόρυβο γιατί το πνίγει .

Θα πάω αύριο να το σηκώσει να το δεί θα ρωτήσω και για ηλεκτρονικό κλαπέτο και θα ενημερώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

ναι εχει οντως GPF αλλα δε θεωρω οτι το πνιγει τόοοοσο πολυ... ολοσωμη θα φτιάξεις υποθετω...;

Δεν ξέρω θα πάω αύριο να δω τι θα μου πεί και τις προσφορές

Θέλω και downpipe

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το λοιπόν

1000ε ολόσωμη εξάτμιση με downpipe με ελεύθερο καταλύτη Β κατηγορίας απο Ταιβαν. Δεν θα έχει θέμα με ρύπους - καυσαέρια αλλά μπορεί να έχει μόνιμα αναμμένο λαμπάκι αισθητήρα λάμδα .

Με Γερμανικό καταλύτη 300 - 400 ε επάνω

Μπούκες δεν μπορεί να φτιάξει στην θέση των ψεύτικων γιατί θα λιώσουν απο την ζέστη.

Και το χειρότερο , επειδή είναι μονοκόματη όλη η εξάτμιση θέλει κόψιμο για να βγεί.

Όταν άκουσα λαμπάκια και κόψιμο της εξάτμισης να σας πω μου έφυγε η όρεξη. Δεν θέλω να κανιβαλίσω το αμάξι οπότε δεν με βλέπω να το προχωράω .

Για τις υπόλοιπες σκέψεις εδώ :

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, paylidis είπε

οχι ρε συ θωμα κοψιμο... απευθειας βγηκες εκτος εγγυησης με μια τετοια παρεμβαση...

Ναι δεν παίζει είπαμε αλλά όχι και κόψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsofras είπε

Το λοιπόν

1000ε ολόσωμη εξάτμιση με downpipe με ελεύθερο καταλύτη Β κατηγορίας απο Ταιβαν. Δεν θα έχει θέμα με ρύπους - καυσαέρια αλλά μπορεί να έχει μόνιμα αναμμένο λαμπάκι αισθητήρα λάμδα .

Ψαχνεις να μπλεξεις........δεν μπορεις να κατσεις φρονιμα με τιποτα.🤪

Τι ακριβως ψαχνεις να βρεις σε εξατμιση,που σημερα δεν εχει το οχημα σου.

Θελω ακριβης απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Ψαχνεις να μπλεξεις........δεν μπορεις να κατσεις φρονιμα με τιποτα.🤪

Τι ακριβως ψαχνεις να βρεις σε εξατμιση,που σημερα δεν εχει το οχημα σου.

Θελω ακριβης απαντηση.

Λίγο πιο άγριο ήχο για τις βόλτες μου τίποτα παραπάνω , ούτε άλογα (μαζί με βελτίωση) ούτε βαβούρες.

Ελπίζω να σε κάλυψα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βαζεις ποτε εξατμιση εαν δεν αλλαξεις χαρτογραφηση,η οποια με τη σειρα της θα θελει και intercooler.

Το αμαξι θα αδειασει χαμηλα και θα κανει απλα θορυβο.

H κανεις ολο το πακετο η το αφηνεις ως εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Δεν βαζεις ποτε εξατμιση εαν δεν αλλαξεις χαρτογραφηση,η οποια με τη σειρα της θα θελει και intercooler.

Το αμαξι θα αδειασει χαμηλα και θα κανει απλα θορυβο.

H κανεις ολο το πακετο η το αφηνεις ως εχει.

Η ιδέα ήταν εξάτμιση και ένα light πρόγραμμα στη συνέχεια απλά για λίγη ροπή.

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω βάλει ποτέ μόνο εξάτμιση χωρίς πρόγραμμα οπότε δεν ξέρω πόσο θα άλλαζε η συμπεριφορά του αυτοκινήτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι κακη η αρχικη σου ιδεα,αλλα εαν γνωριζεις (που γνωριζεις μαλλον απ'οτι καταλαβαινω)

θα μπλεξεις.

Γιατι απλα ειναι αλυσιδα ολα και το ενα φερνει το αλλο.

Ο κατασκευαστης σου εχει επιλεξει γι αυτη την ιπποδυναμη ταδε διαμετρο σωληνες,ταδε διαμετρο και χωρητικοτητας κουλερ κλπ κλπ κλπ.

Οταν απλα αλλαχθει κατι μονο του κακο κανει καλο δεν κανει.

Διαβαζω ομως στο αλλο σου νημα για μυοσκελετικα,ιλιγγους κλπ.

Ποσων ετων εισαι εαν μου επιτρεπεται να σε ρωτησω δημοσια;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Δεν ειναι κακη η αρχικη σου ιδεα,αλλα εαν γνωριζεις (που γνωριζεις μαλλον απ'οτι καταλαβαινω)

θα μπλεξεις.

Γιατι απλα ειναι αλυσιδα ολα και το ενα φερνει το αλλο.

Ο κατασκευαστης σου εχει επιλεξει γι αυτη την ιπποδυναμη ταδε διαμετρο σωληνες,ταδε διαμετρο και χωρητικοτητας κουλερ κλπ κλπ κλπ.

Οταν απλα αλλαχθει κατι μονο του κακο κανει καλο δεν κανει.

Διαβαζω ομως στο αλλο σου νημα για μυοσκελετικα,ιλιγγους κλπ.

Ποσων ετων εισαι εαν μου επιτρεπεται να σε ρωτησω δημοσια;

38 αλλά τα έχω τα προβλήματα από τα 20.

Απλά μεγαλώνω και χειροτερεύουν και τώρα που δουλεύω και από το σπίτι τους τελευταίους 15 μήνες και κάθομαι περισσότερο τραβάω μεγαλύτερα ζόρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...