Προς το περιεχόμενο

Βελτιώσεις - Μετατροπές - Αναβαθμισεις - Πατέντες όλα εδώ!


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γατάκια!

Όταν εσείς βαριέστε ή σας ενοχλούν τα καθίσματα, τα αλλάζετε.

Ο tsofras αλλάζει αυτοκίνητο...  

Επεξ/σία από Peugeot208
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 540
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Peugeot208 είπε

Γατάκια!

Όταν εσείς βαριέστε ή σας ενοχλούν τα καθίσματα τα αλλάζετε.

Ο tsofras αλλάζει αυτοκίνητο...  

Εντάξει εγώ είμαι παράδειγμα προς αποφυγήν

Το θέμα είναι να δω πόσα πρέπει να αλλάξω μέχρι να βρώ αυτό που με βολεύει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

θα σου φέρω την καμικαρα για td, ισως ειναι η χρυση τομή... νταξ θα ξενερωσεις με τα 90 αλογα αλλα φαντάσου το με 150...!

Είχα κάνει βλακεία όταν το κοίταγα γιατί σε 150 έπαιζε μόνο DSG και με είχε πιάσει η άρνηση και δεν το οδήγησα καν για να το δω

Αν και να σου πω την αλήθεια το Karoq μου άρεσε περισσότερο , πιο αρχοντική θέση οδήγησης και περισσότεροι χώροι

Δεν ξέρω με έχει πιάσει η μακακια μου πάλι , το Leon το γουστάρω εξωτερικά- εσωτερικά αλλά το οδηγώ και μου βγαίνουν τα άντερα, έχω φτιάξει και την θέση οδήγησης λες και είμαι σε λεωφορείο για να μην πονάω και έχει χαθεί όλη η μαγεία του αυτοκινήτου.

Μετά λέω τι να κάνω? Να δώσω πάλι 25000€ και να ξενερώσω με κάτι άλλο για 3000χλμ?

Μάλλον έπρεπε από την αρχή να πάρω ένα φθηνό αυτόματο να κάνω την δουλειά μου και να τελειώνω

Το βλέπω εγώ , με τα θέλω που έχω τώρα μόνο με κάτι premium αυτόματο και με άνεση θα ήμουν εντάξει αλλά το κόστος δεν θα το έκανα απόσβεση ποτέ και θα ένιωθα βλάκας.

Πιο ατέρμονη λούπα δεν γίνεται 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

πιο αρχοντική θέση οδήγησης και περισσότεροι χώροι

Δεν παίρνεις ένα τέτοιο? Άνετο για ταξίδια, ψηλό για τη μέση σου. Και αν κουράζεσαι αράζεις πίσω από τη θέση του οδηγού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tsofras είπε

Είχα κάνει βλακεία όταν το κοίταγα γιατί σε 150 έπαιζε μόνο DSG και με είχε πιάσει η άρνηση και δεν το οδήγησα καν για να το δω

Αν και να σου πω την αλήθεια το Karoq μου άρεσε περισσότερο , πιο αρχοντική θέση οδήγησης και περισσότεροι χώροι

Δεν ξέρω με έχει πιάσει η μακακια μου πάλι , το Leon το γουστάρω εξωτερικά- εσωτερικά αλλά το οδηγώ και μου βγαίνουν τα άντερα, έχω φτιάξει και την θέση οδήγησης λες και είμαι σε λεωφορείο για να μην πονάω και έχει χαθεί όλη η μαγεία του αυτοκινήτου.

Μετά λέω τι να κάνω? Να δώσω πάλι 25000€ και να ξενερώσω με κάτι άλλο για 3000χλμ?

Μάλλον έπρεπε από την αρχή να πάρω ένα φθηνό αυτόματο να κάνω την δουλειά μου και να τελειώνω

Το βλέπω εγώ , με τα θέλω που έχω τώρα μόνο με κάτι premium αυτόματο και με άνεση θα ήμουν εντάξει αλλά το κόστος δεν θα το έκανα απόσβεση ποτέ και θα ένιωθα βλάκας.

Πιο ατέρμονη λούπα δεν γίνεται 🤣

suv θες και δε μπορεις να το χωνεψεις, ουτε εγω μπορουσα και ακομα και σήμερα βλεπω τα c class & cal και τα χαζευω (για εκει ξεκινησα αν θυμασαι).... ε χωνεψα το suv, μου αρεσε κιολας εν τελει η θεση οδηγησης κ ησυχασα...

όντως το καρόκ είναι ένα κλικ επάνω (και πρέπει να είχε ελάχιστα κάτω από τα 25 η ambition σε αυτόματο 1.5, δε ξέρω ποσό ακριβώς το έχουν τώρα)... επίσης όντως είναι μλκια να σμπρωξεις 3ο αμάξι σε 1 έτος...

πάντως για το κιβώτιο δε το θεωρώ θέμα (δε θα το έδινα κοινώς για να πάρω dsg), για τη θέση οδήγησης όμως σε νιώθω...

θα φωνάξουμε και τον@ritualistic να τσεκαρεις K θεση οδηγησης του Q (θα εφερνα το δικο μου αλλα δεν εχω τοσο μεγαλο τρειλερ για να φορτώσω το ένα από τα 2 😅)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Δεν παίρνεις ένα τέτοιο? Άνετο για ταξίδια, ψηλό για τη μέση σου. Και αν κουράζεσαι αράζεις πίσω από τη θέση του οδηγού

Πλάκα πλάκα το έχω αναφέρει ότι η θέση οδήγησης που θα μου ήταν άνετη είναι μία τέτοια ή σε κανά αυτοκινούμενο

Αλλά άντε να παρκάρεις με αυτά 😂

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

suv θες και δε μπορεις να το χωνεψεις, ουτε εγω μπορουσα και ακομα και σήμερα βλεπω τα c class & cal και τα χαζευω (για εκει ξεκινησα αν θυμασαι).... ε χωνεψα το suv, μου αρεσε κιολας εν τελει η θεση οδηγησης κ ησυχασα...

όντως το καρόκ είναι ένα κλικ επάνω (και πρέπει να είχε ελάχιστα κάτω από τα 25 η ambition σε αυτόματο 1.5, δε ξέρω ποσό ακριβώς το έχουν τώρα)... επίσης όντως είναι μλκια να σμπρωξεις 3ο αμάξι σε 1 έτος...

πάντως για το κιβώτιο δε το θεωρώ θέμα (δε θα το έδινα κοινώς για να πάρω dsg), για τη θέση οδήγησης όμως σε νιώθω...

θα φωνάξουμε και τον@ritualistic να τσεκαρεις K θεση οδηγησης του Q (θα εφερνα το δικο μου αλλα δεν εχω τοσο μεγαλο τρειλερ για να φορτώσω το ένα από τα 2 😅)

Ή το αλλάζω και παίρνω μεταχειρισμένο SUV ή καινούριο μικρό.

Αλλιώς δεν συμφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ή το αλλάζω και παίρνω μεταχειρισμένο SUV ή καινούριο μικρό.

Αλλιώς δεν συμφέρει

πάντως εάν σε βολεύει παίζει κ το tcross 1.0T 115 dsg στα 21Κ περίπου, όποτε σου μένουν και ρέστα από το λέοντα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, paylidis είπε

πάντως εάν σε βολεύει παίζει κ το tcross 1.0T 115 dsg στα 21Κ περίπου, όποτε σου μένουν και ρέστα από το λέοντα 😅

Ρέστα χλωμό το κόβω γιατί σε αντιπροσωπεία θα έχω λίγο πάνω από 2000€ χασουρα

Αλλά άρχισα να σκέφτομαι μικρότερο κινητήρα για να κερδίσω στα υπόλοιπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ρέστα χλωμό το κόβω γιατί σε αντιπροσωπεία θα έχω λίγο πάνω από 2000€ χασουρα

Αλλά άρχισα να σκέφτομαι μικρότερο κινητήρα για να κερδίσω στα υπόλοιπα

Για τσεκαρε το τότε. Στο κοσμοκαρ ον-λάιν σύστημα τα δίνει 20-21 ανάλογα την έκδοση (κ οι τιμές αυτές παίρνουν προς τα κάτω σε κάποιες γνωστές αντιπροσωπείες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nabuko είπε

Δεν παίρνεις ένα τέτοιο? Άνετο για ταξίδια, ψηλό για τη μέση σου. Και αν κουράζεσαι αράζεις πίσω από τη θέση του οδηγού

+1000 Τα σπάει το fh, αυτοματο κιβώτιο (το 500 νομίζω έχει και διπλοσύμπλεκτο), ηλιοροφή, ψυγείο, κρεβάτι, αερανάρτηση ακόμα και καθίσματα με αέρα...ΖΩΑΡΑ 🤣🤣

Επεξ/σία από and_64
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Παίδες εμπειρία με αναρτήσεις έχει κανείς ?

Με αμορτισέρ ναι, αναρτηση ολόκληρη οχι. Τι ψάχνεις να κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, and_64 είπε

Με αμορτισέρ ναι, αναρτηση ολόκληρη οχι. Τι ψάχνεις να κάνεις;

Προσπαθώ να σκεφτώ τρόπους για να κρατήσω το αμάξι.

Είπα αν άλλαζα ανάρτηση μήπως μου ήταν καλύτερο ώστε να το κρατήσω γιατί άντε να χάσω λεφτά πάλι ή να πάρω κάτι άλλο και να την πατήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tsofras είπε

Προσπαθώ να σκεφτώ τρόπους για να κρατήσω το αμάξι.

Είπα αν άλλαζα ανάρτηση μήπως μου ήταν καλύτερο ώστε να το κρατήσω γιατί άντε να χάσω λεφτά πάλι ή να πάρω κάτι άλλο και να την πατήσω

Δηλαδή να το πας στο πιο μαλακό να υποθέσω; Δεν είναι και πολύ εύκολη υπόθεση αυτή, λόγικά με καμια coilover  ρυθμισμένη πρός το μαλακό θα είσαι καλύτερα, αλλά coilover που να σέβεται τον ευατό της δεν θα είναι φθηνή σε καμία περίπτωση και γενικώς θα απαιτήσει ένα ρύθμισμα που πρέπει να το κάνει κάποιος που το κατέχει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...