Προς το περιεχόμενο

Parkside® Πλυστικό μηχάνημα υψηλής πίεσης PHD 170 B2.


Evaggelos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μιας και ειναι παλι διαθεσιμο, και αρα ισως να μπορεσω να το αντικαταστησω πιο αμεσα, μια ερωτηση.

Σας τρεχει εσας νερο απο το σημειο που κουμπωνει το λαστιχο που ερχεται απο το πιεστικο στο πιστολι, και μεταξυ πιστολιου και 2ου κομματιου? Τρεχει μια σχετικη μικρη ποσοτητα, που ισως να επηρεαζει και το αποτελεσμα.

εχω και σχετικο βιντεο να βοηθησει.

Αν δε σου έσπασε λόγω πτώσης, πιθανόν να έχει φύγει κάποιο o-ring στεγανοποίησης στο εσωτερικό του πιστολιού ή στο βύσμα σύνδεσης του λάστιχου (αν είχε). Αν στο έκανε από την αρχή, έπρεπε να το επιστρέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Stratosss είπε

Σε εμένα δε τρέχει νερό απο εκεί που αναφέρεις.

 

2 ώρες πριν, sixoremenos είπε

Αν δε σου έσπασε λόγω πτώσης, πιθανόν να έχει φύγει κάποιο o-ring στεγανοποίησης στο εσωτερικό του πιστολιού ή στο βύσμα σύνδεσης του λάστιχου (αν είχε). Αν στο έκανε από την αρχή, έπρεπε να το επιστρέψεις.

Για τσεκαρετε το βιντεο. Το βιντεο το εβγαλα για αλλο λογο, αλλα φαινεται οτι τρεχει απο το κιντρινο κουμπι και λιγο λιγοτερο μεταξυ πιστολιου και 2ου κομματιου

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

 

Για τσεκαρετε το βιντεο. Το βιντεο το εβγαλα για αλλο λογο, αλλα φαινεται οτι τρεχει απο το κιντρινο κουμπι και λιγο λιγοτερο μεταξυ πιστολιου και 2ου κομματιου

 

Τι να σου πω, δεν ξέρω. Αν είναι εντός εγγύησης, άλλαξε το. Μπορεί να είναι κάτι απλό, αλλά γιατί να μπλέξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sixoremenos είπε

Τι να σου πω, δεν ξέρω. Αν είναι εντός εγγύησης, άλλαξε το. Μπορεί να είναι κάτι απλό, αλλά γιατί να μπλέξεις;

Ναι ναι αυτό θα κάνω. Δεν βρίσκω την απόδειξη βέβαια, αλλά η πωλήτρια μου είχε πει να την βγάλω φώτο και εκτύπωση τους αρκεί. Και λογικό, οι αποδείξεις δεν νομίζω να αντέχουν 3 χρόνια, ξεθωριαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sixoremenos είπε

Κατέβασε την εφαρμογή του Lidl να έχεις τις αποδείξεις σε ψηφιακή μορφή.

Μου έχουν πει ότι δεν τις δέχονται έτσι. Μου έκανε τρομερή εντύπωση και η αλήθεια είναι ότι δεν πήρα τηλ να επιβεβαιώσω. Την έχω πάντως περασμένη και εκεί. Έχεις γυρίσει τπτ έτσι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2022 στις 1:58 ΜΜ, SabotazNic είπε

 

Για τσεκαρετε το βιντεο. Το βιντεο το εβγαλα για αλλο λογο, αλλα φαινεται οτι τρεχει απο το κιντρινο κουμπι και λιγο λιγοτερο μεταξυ πιστολιου και 2ου κομματιου

 

Χάνεις αρκετά νερά απο εκείνο το σημείο νομίζω πας για αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πήγα και το πήρα σήμερα... 

Γυρνάω σπίτι και όταν το βγάζω από το κουτί ήταν σπασμένη η αριστερή ρόδα... 

Το πάω πίσω μου δίνουν καινούργιο. 

Έρχομαι σπίτι και αφού το δούλεψα πέντε λεπτά σταμάτησε ο κινητήρας. Μύριζε λίγο πλαστικιλα αλλά θεώρησα ότι ήταν λόγω πρώτης λειτουργίας. 

Οταν έβγαλα την πρίζα ακούμπησα τον πόλο και με χτύπησε λίγο το ρεύμα. Ίσως κάποιος πυκνωτής. 

 

Οπότε αύριο πάλι lidl για αλλαγή 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Έρχομαι σπίτι και αφού το δούλεψα πέντε λεπτά σταμάτησε ο κινητήρας. Μύριζε λίγο πλαστικιλα αλλά θεώρησα ότι ήταν λόγω πρώτης λειτουργίας. 

Και εγώ έχω γενικά αυτήν την μυρωδιά, αλλά δουλεύει οκ. 

Εν τω μεταξύ ακόμα περιμένω το ανταλλακτικό από Parkside. Μου έστειλαν το πιστόλι μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασμένο τον Απρίλιο, δούλεψε δύο φορές, χθες και προχθές, τρίτη δεν άντεξε. Σήμερα που το ετοίμασα για να πλύνω το αυτοκίνητο, γυρίζω τον διακόπτη του ρεύματος και δεν κάνει τίποτα. Μου έδωσαν ένα τηλέφωνο service για να μιλήσω μαζί τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ΠΡος ενημερωση στο 135αρι ειχε θεμα το πιστολι με διαρροη κ αλλαχτηκε απο το σερβις κ ολα κομπλε. χωρις να εχεις πατημενη σκανδαλη εβγαζε λιγο νερο κ οταν παταγες μαρσαρε το μηχανημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε πιστολι αντικαταστασης για το 170αρι. Θα το δοκιμασω απο εβδομαδα. Λιγο οτι να'ναι. Τοσο καιρο δεν το ειχαν διαθεσιμο και ημουν 2 μηνες ετσι. Θα περιμενα λιγο καλυτερα τα πραγματα σε service προιοντος απο "γερμανικο καταστημα"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...