Προς το περιεχόμενο

Parkside® Πλυστικό μηχάνημα υψηλής πίεσης PHD 170 B2.


Evaggelos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδεετε κανονικα με λαστιχο αυλης ή ερχεται με δικο του εξαρτημα για χρηση απο την βρυση? Ρωταω γιατι απο την βρυση, εως τον δρομο ειναι 10 μετρα και καμια 15 ακομα για να κανεις τον κυκλο σπιτιου και εχουμε ηδη ενα αρκετα μεγαλο λαστιχο (πριζα δεν υπαρχει θεμα, υπαρχει μπαλαντεζα ρολο)

Για πλυσιμο αυτοκινητου, εξωτερικα σπιτιου και αυλης, και χαλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Συνδεετε κανονικα με λαστιχο αυλης ή ερχεται με δικο του εξαρτημα για χρηση απο την βρυση?

373932_17.jpg

Συνδέεται κανονικά με λάστιχο, φαίνεται και στην εικόνα.

Αν διακρίνω σωστά από τα εξαρτήματα αλλά και από άλλα πλυστικα που έχω δει έχουν πάνω τους ταχυσυνδεσμο.

THWS0303012-600x689.jpg

Κάνει σίγουρα για την χρήση που θες, τα ίδια κάνω με πολύ μικρότερο πλυστικο και σχετικά άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, μόλις γύρισα απο Lidl και το πήρα μαζί με το car cleaning set που είχε παραδίπλα στα 15 ευρώ με σαμπουαν βουρτσα αφροποιητη και ανταπτορα για άλλα πλυστικά. Αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι εχω 2 βούρτσες και 2 σαμπουάν :D πιστεύω αξίζει.

Εντυπώσεις πολυ καλή καταστευή ακόμα δεν τη δοκίμασα μόνο το unboxing έκανα. Θα επανέλθω μετά την δοκιμή.

Επανέρχομαι μετά απο 3 ώρες λειτουργίας πλύσιμο αυτοκινήτου και καθαρισμό πέτρας απο αυλή με το Turbo, παιδιά το μηχάνημα είναι εξαιρετικό ότι πρεπει για οικιακή χρήση μακάρι να κρατήσει στο χρόνο την απόδοσή του. Επίσης καλά έκανα και πήρα το set με τον αφροποιητή κάνει εξαιρετική δουλειά ΄΄ολο το αυτοκίνητο κάτασπρο όπως τα επαγγελματικά.

 

PARKSIDE-min.jpg

Επεξ/σία από Stratosss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Stratosss είπε

Καλημέρα, μόλις γύρισα απο Lidl και το πήρα μαζί με το car cleaning set που είχε παραδίπλα στα 15 ευρώ με σαμπουαν βουρτσα αφροποιητη και ανταπτορα για άλλα πλυστικά. Αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι εχω 2 βούρτσες και 2 σαμπουάν :D πιστεύω αξίζει.

Εντυπώσεις πολυ καλή καταστευή ακόμα δεν τη δοκίμασα μόνο το unboxing έκανα. Θα επανέλθω μετά την δοκιμή.

 

PARKSIDE-min.jpg

το σετ με τον αφροποιητη δεν το ειχε στο φυλλαδιο,περιεργο...εχει το αλλο για τα πατωματα...

καλοριζικο...θα ελεγα και για μενα αλλα το 99->139 μου καθησε στο λαιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 10:06 ΠΜ, Stratosss είπε

Καλημέρα, μόλις γύρισα απο Lidl και το πήρα μαζί με το car cleaning set που είχε παραδίπλα στα 15 ευρώ με σαμπουαν βουρτσα αφροποιητη και ανταπτορα για άλλα πλυστικά. Αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι εχω 2 βούρτσες και 2 σαμπουάν :D πιστεύω αξίζει.

Εντυπώσεις πολυ καλή καταστευή ακόμα δεν τη δοκίμασα μόνο το unboxing έκανα. Θα επανέλθω μετά την δοκιμή.

Επανέρχομαι μετά απο 3 ώρες λειτουργίας πλύσιμο αυτοκινήτου και καθαρισμό πέτρας απο αυλή με το Turbo, παιδιά το μηχάνημα είναι εξαιρετικό ότι πρεπει για οικιακή χρήση μακάρι να κρατήσει στο χρόνο την απόδοσή του. Επίσης καλά έκανα και πήρα το set με τον αφροποιητή κάνει εξαιρετική δουλειά ΄΄ολο το αυτοκίνητο κάτασπρο όπως τα επαγγελματικά.

 

PARKSIDE-min.jpg

Καλημέρα,

Από πιο κατάστημα πήρες το πακέτο για το αυτοκίνητο. Σε όσα και να πήγα δεν το είχαν καν παραλάβει
Το πήρα και εγώ το πιεστικό αν και η τιμή αρκετά τσιμπημένη από αυτό που περίμενα. Αλλά σε συνδυασμό με τα 3 χρόνια εγγύηση νομίζω και πάλι κάπως καλή επιλογή. Έχεις καμία φωτογραφία με τη χρήση του αφροποιητή στο αυτοκίνητο?
Καλά πλυσίματα να έχεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, oceanakis είπε

Καλημέρα,

Από πιο κατάστημα πήρες το πακέτο για το αυτοκίνητο. Σε όσα και να πήγα δεν το είχαν καν παραλάβει
Το πήρα και εγώ το πιεστικό αν και η τιμή αρκετά τσιμπημένη από αυτό που περίμενα. Αλλά σε συνδυασμό με τα 3 χρόνια εγγύηση νομίζω και πάλι κάπως καλή επιλογή. Έχεις καμία φωτογραφία με τη χρήση του αφροποιητή στο αυτοκίνητο?
Καλά πλυσίματα να έχεις!

Καλησπέρα, απο το κατάστημα Πτολεμαΐδας το πήρα είχε αρκετά και τα είδα τυχαία μιας και δεν τα είχε στο φυλλάδιο. Δεν έβγαλα φωτογραφία με τον αφροποιητή γιατί με έπιασε ψιχάλα και βιαζόμουν στο επόμενο πλύσιμο θα ανεβάσω φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά κι απο μένα.

Το σετ καθαρισμού αυτοκινήτου, που όντως δεν περιλαμβάνεται ούτε στο φυλλάδιο αλλά ούτε και στην εφαρμογή που έριξα μια γρήγορη ματιά, ωστόσο το βρήκα διαθέσιμο κι εγώ σε Lidl του Πειραιά και το αγόραρα.

Γενικά να ξέρετε έχω ακούσει τα καλύτερα, αν όντως ισχύουν, 15 ευρώ για αφροποιητή, φούρτσα και 1/2lt καθαριστικό είναι τρομερή τιμή.

Το πρωί θα κάνω δοκιμή τον αφροποιητή, ευκαιρία να βγάλω και τις λάσπες που έριξε τις προηγούμενες ημέρες, στην πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω (προσωπικές πλέον) εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πλυστικό LIDL εδώ και περίπου 10 χρόνια.

Το χρησιμοποιών 5-6 φορές τον χρόνο και δεν παρουσίασε ποτέ κάποιο πρόβλημα....

Μία φορά μόνο άνοιξε η κάνη στην ραφή και καλύφθηκε από την 3ετή εγγύηση.....

value for money...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 10:06 ΠΜ, Stratosss είπε

Καλημέρα, μόλις γύρισα απο Lidl και το πήρα μαζί με το car cleaning set που είχε παραδίπλα στα 15 ευρώ με σαμπουαν βουρτσα αφροποιητη και ανταπτορα για άλλα πλυστικά. Αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι εχω 2 βούρτσες και 2 σαμπουάν :D πιστεύω αξίζει.

Εντυπώσεις πολυ καλή καταστευή ακόμα δεν τη δοκίμασα μόνο το unboxing έκανα. Θα επανέλθω μετά την δοκιμή.

Επανέρχομαι μετά απο 3 ώρες λειτουργίας πλύσιμο αυτοκινήτου και καθαρισμό πέτρας απο αυλή με το Turbo, παιδιά το μηχάνημα είναι εξαιρετικό ότι πρεπει για οικιακή χρήση μακάρι να κρατήσει στο χρόνο την απόδοσή του. Επίσης καλά έκανα και πήρα το set με τον αφροποιητή κάνει εξαιρετική δουλειά ΄΄ολο το αυτοκίνητο κάτασπρο όπως τα επαγγελματικά.

 

PARKSIDE-min.jpg

Καλημέρα το πήρα κ γω το πλυστικό και ήθελα να ρωτήσω όποιον το δούλεψε κ έχει εμπειρία κ απο άλλα πλυστικά αν η πίεση του σας φαίνεται μικρότερη των 170 bar που λέει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

170 bar λεει το maximum ονομαστική έχει 115. Πιστεύω όμως ότι είναι κάπου στη μέση η πραγματική του πίεση σε σχέση με ένα αλλο πιεστικό που έχω στα 100 bar είναι μέρα με τη νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 10:06 ΠΜ, Stratosss είπε

Καλημέρα, μόλις γύρισα απο Lidl και το πήρα μαζί με το car cleaning set που είχε παραδίπλα στα 15 ευρώ με σαμπουαν βουρτσα αφροποιητη και ανταπτορα για άλλα πλυστικά. Αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι εχω 2 βούρτσες και 2 σαμπουάν :D πιστεύω αξίζει.

Εντυπώσεις πολυ καλή καταστευή ακόμα δεν τη δοκίμασα μόνο το unboxing έκανα. Θα επανέλθω μετά την δοκιμή.

Επανέρχομαι μετά απο 3 ώρες λειτουργίας πλύσιμο αυτοκινήτου και καθαρισμό πέτρας απο αυλή με το Turbo, παιδιά το μηχάνημα είναι εξαιρετικό ότι πρεπει για οικιακή χρήση μακάρι να κρατήσει στο χρόνο την απόδοσή του. Επίσης καλά έκανα και πήρα το set με τον αφροποιητή κάνει εξαιρετική δουλειά ΄΄ολο το αυτοκίνητο κάτασπρο όπως τα επαγγελματικά.

 

PARKSIDE-min.jpg

Αφροποιητη από ποια αλλη μαρκα είναι συμβατός γνωρίζεις πχ nilsfik , karcher , η δε ταιριάζει κανένας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dimostr είπε

Αφροποιητη από ποια αλλη μαρκα είναι συμβατός γνωρίζεις πχ nilsfik , karcher , η δε ταιριάζει 

 

15 ώρες πριν, dimostr είπε

Αφροποιητη από ποια αλλη μαρκα είναι συμβατός γνωρίζεις πχ nilsfik , karcher , η δε ταιριάζει κανένας 

Αυτός είναι συμβατός.

€ 16,01  20%OFF | Foam Generator snow foam lance soap gun foam nozzle for Sterwins Crosser Parkside Deko Argos Qualcast High Pressure Car Washer
https://a.aliexpress.com/_mLy1fkQ

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stratosss είπε

 

Αυτός είναι συμβατός.

€ 16,01  20%OFF | Foam Generator snow foam lance soap gun foam nozzle for Sterwins Crosser Parkside Deko Argos Qualcast High Pressure Car Washer
https://a.aliexpress.com/_mLy1fkQ

Χίλια μπράβο στο φίλο που απάντησε με συγκεκριμένο link. Έψαξα κι εγώ μπας και βοηθήσω, αλλά δεν ήμουν σίγουρος τι να προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα σημερα σε λειτουργια, επλυνα αμαξι, τα πατακια του, και την αυλη. 

Ποση αδιαβροχοποιηση εχει η συσκευη? Οταν το δουλευω, πειραζει να ειναι κοντα μου και να πηγαινουν λιγες σταγονες απο το νερο (πιεστικο)? Γενικα, το πιστολι δεν ηταν πολυ στεγανο σε εμενα. Δηλαδη αν πηγαινα να βαλω το πιστολη προσωρινα στην βαση, για να πιασω κατι αλλο, του εφευγαν λιγα νερα. Βεβαια μετα ξεκουμπωσα και ξανα κουμπωσα το μπροστινο κομματι και ψιλο σταματησε.

Επισης, η συσκευη γενικα μου εβγαλε μια μυρωδια οπως γινεται μια βραχυκυκλωση και καιγεται κυκλωμα. Λετε να ειναι επειδη ειναι καινουργιο? Ή το λαθος εγινε επειδη μπηκε τελικα σε πριζα που δεν σηκωνει 1800w? (και με μπαλαντεζα πληρως ανοιχτη 10 μετρα).

Τελος, πως ρυθμιζεις την δυναμη (δεν εχει και καλα 5 σκαλες ή διαβασα λαθος)? Η σκανδαλη εχει κατι γραμμες, αλλα δεν παρατηρησα μεγαλη διαφορα με το ποσο την πατουσα (εκτος απο το πολυ χαλαρα).

Να'ναι καλα τα 3 χρονια εγγυηση σε περιπτωση που κανω καμια πατατα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...