Προς το περιεχόμενο

Η νεολαία των ΗΠΑ προτιμά τα iPhone έναντι των Android smartphones


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια αναζήτηση στο google με τους όρους Piper Sandler Αpple stocks μπορεί να λύσει καμιά απορία

Η Piper Sandler είναι η εταιρία που διενήργησε την έρευνα/δημοσκόπηση

Piper Sandler Companies is an American independent investment bank and financial services company, focused on mergers and acquisitions, financial restructuring, public offerings, public finance, institutional brokerage, investment management and securities research. Through its principal subsidiary, Piper Sandler & Co., the company targets corporations, institutional investors, and public entities.

Εδώ είναι και όλες οι υπόλοιπες εταιρίες που αναφέρονται στην έρευνα δημοσκόπηση

https://www.pipersandler.com/1col.aspx?id=6216

Επεξ/σία από Nabuko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fytotech είπε

 Άλλωστε κι εγώ έχω το Samsung Galaxy Note 20 Ultra, οπότε δεν μπορεί να πει κανείς πως δεν υπάρχουν κι ακριβά Android.

ΟΚ  κλείσε τώρα το 5G μπας και βγάλεις 24ορω και βλέπουμε :) :) :) 

  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Χμμμμ, γερό χαστούκι για τους Apple haters. 

Έχεις δίκιο, δεν θα κοιμηθούν το βράδυ επειδή τα Αμερικανάκια αγοράζουν iPhone 😂 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βλέπουν τα γκομενάκια στο δρόμο και μου λένε.. γεια σου μπάρμπα... ξαπλώνω και λέω οπαλακια.. σηκώνομαι και πονάει η μεσούλα μου.. χρησιμοποιώ ανδροιδ... Πόσα να αντέξω ο έρμος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, atheatos είπε

Μια μάρκα συσκευής vs all the others. Για  ηλίθιους μας παίρνατε?

Μου αρέσει που το λέτε και πολύ. Όσο διαβάζουμε σχόλια που προσβάλουν την νοημοσύνη ,συγκρίνοντας μήλα με πορτοκάλια , δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το συζητάμε άλλο.

Ο τίτλος του θέματος είναι στα Ελληνικά και λέει για iPhone vs Android ΣΥΣΚΕΥΩΝ. Κανένας δεν έγραψε ή είπε ότι το Android είναι μειοψηφία. Αλλά αμέσως , να βγάλουμε την λάσπη στην φορά , γιατί είναι το μόνο εύκολο να βρούμε όταν το μυαλό μας , είναι βούρκος...

περνάτε*

Γιατι να εχει σημασια το οτι ειναι "μια μαρκα συσκευων" vs all the others? Οπως το ειπες και εσυ, αυτος ειναι ο τιτλος του θεματος, αυτο σχολιαζει και ο φιλος. Επισης, δεν γινεται συγκριση μηλα με πορτοκαλια. Απο την μια μερια εχεις τα iphones/ios, απο την αλλη εχεις τα "all the others"/androids. it's a fact

24 λεπτά πριν, OLDjunior είπε

24ορω

24ωρο*

(με μια αναζητηση στα προηγουμενα μηνυματα ειναι φως φαναρι το apple fan boy)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

περνάτε*

Γιατι να εχει σημασια το οτι ειναι "μια μαρκα συσκευων" vs all the others? Οπως το ειπες και εσυ, αυτος ειναι ο τιτλος του θεματος, αυτο σχολιαζει και ο φιλος. Επισης, δεν γινεται συγκριση μηλα με πορτοκαλια. Απο την μια μερια εχεις τα iphones/ios, απο την αλλη εχεις τα "all the others"/androids. it's a fact

24ωρο*

(με μια αναζητηση στα προηγουμενα μηνυματα ειναι φως φαναρι το apple fan boy)

μ' αρέσεις έχεις διορθώσει τους πάντες και δεν έχεις βάλει ούτε μια οξεία  χάχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pao13 είπε

μ' αρέσεις έχεις διορθώσει τους πάντες και δεν έχεις βάλει ούτε μια οξεία  χάχα 

Απο pc δεν θα κατσω να βαλω τονους. Φαινεται οτι το οτοκορεκτ σου εβαλε τονο και στο χάχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Για να ισχύσει αυτό θα πρέπει η νεολαία να ανεβαίνει ως ποσοστό επί του γενικού πληθυσμού... πράγμα αδύνατο αφού είναι γνωστό ότι ο γενικός πληθυσμός ουσιαστικά γερνάει...

Καθολου!! Γιατι πολυ απλα η νεολαια δεν μενει νεολαια για παντα.

Η τωρινη νεολαια 12-18 σε 10 χρονια θα προσθεθει στο "γενικο" πληθυσμο και θα βγει η καινουρια "νεολαια"

Και αυτο επιβεβαιωνεται με τον υπερπληθυσμο. 

Μόλις τώρα, Acrobatis7 είπε

Καθολου!! Γιατι πολυ απλα η νεολαια δεν μενει νεολαια για παντα.

Η τωρινη νεολαια 12-18 (με IOS) σε 10 χρονια θα προσθεθει στο "γενικο" πληθυσμο (που εν μερη αλλαζει σε ανδροιντ) και θα βγει η καινουρια "νεολαια" με IOS. Και αυτο ενω θα μενει αυξημενο το ποσοστο του IOS στη νεολαια, το ανδροιντ θα αυξανει τον απολυτο αριθμο του.

Και αυτο επιβεβαιωνεται με τον υπερπληθυσμο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Lioner είπε

Εδώ όλος ο πλανήτης προτιμάει τα apple πια... Στις ΗΠΑ δεν θα τα προτιμούν ...?

Καλά δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα

 

fa8f654701de23d4837644d542dfd838.png

 

Και όπως βλέπεις (στο κόκκινο τετράγωνο) οι συνολικές αποστολές ειναι διψήφιος αριθμός εκατομμυρίων , μια χώρα σαν τις ΗΠΑ με 300+ εκατομμύρια πληθυσμό σαφέστατα μπορεί να επηρεάσει δραστικά το ποσοστό πωλήσεων. 

 

Εδώ να προσθέσουμε πως στις ΗΠΑ δεν ειναι μόνο το γεγονός πως το κατα κεφαλήν εισόδημα ειναι αρκετά υψηλό αλλά πως μπορούν να αποκτήσουν iphone πολύ φθηνότερα (ακόμη και τζάμπα αλλά με πολύ καλύτερα πακέτα/πάγια σε σχέση με τα αντίστοιχα συμβόλαια σε άλλες χώρες που δίνουν πάλι τσάμπα το iphone) σε σχέση με samsung ειδικά με τις νεες ταρίφες για εισαγωγές απο χώρες εκτός ΗΠΑ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

περνάτε*

Γιατι να εχει σημασια το οτι ειναι "μια μαρκα συσκευων" vs all the others? Οπως το ειπες και εσυ, αυτος ειναι ο τιτλος του θεματος, αυτο σχολιαζει και ο φιλος. Επισης, δεν γινεται συγκριση μηλα με πορτοκαλια. Απο την μια μερια εχεις τα iphones/ios, απο την αλλη εχεις τα "all the others"/androids. it's a fact

24ωρο*

(με μια αναζητηση στα προηγουμενα μηνυματα ειναι φως φαναρι το apple fan boy)

Σχολιάζει παραθέτοντας link με κατασκευαστές κινητών....

Αν δεν έχει σημασία για σένα , δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό , ούτε ότι μπορείς να σχολιάσεις σωστά τον τίτλο του θέματος.

Ξερουμε ότι η αλήθεια είναι πικρή , αλλά αν δεν μπορείτε να την αντιμετωπίσετε , δεν χρειάζεται να την παραφράζεται , υποβιβάζοντας την νοημοσύνη των άλλων.

Ειναι γεγονός ότι το iOS βρίσκεται σε μια μάρκα συσκευών και στέκεται επάξια έναντι όλων των Android συσκευών σε ποσοστά .

Deal with it και άσε τους γελοίους χαρακτηρισμούς περί fanboys ωστε να δικαιολογήσεις , το λάθος σου.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, atheatos είπε

Μια μάρκα συσκευής vs all the others. Για  ηλίθιους μας παίρνατε?

Μου αρέσει που το λέτε και πολύ. Όσο διαβάζουμε σχόλια που προσβάλουν την νοημοσύνη ,συγκρίνοντας μήλα με πορτοκάλια , δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το συζητάμε άλλο.

Ο τίτλος του θέματος είναι στα Ελληνικά και λέει για iPhone vs Android ΣΥΣΚΕΥΩΝ. Κανένας δεν έγραψε ή είπε ότι το Android είναι μειοψηφία. Αλλά αμέσως , να βγάλουμε την λάσπη στην φορά , γιατί είναι το μόνο εύκολο να βρούμε όταν το μυαλό μας , είναι βούρκος...

Το σχόλιο είναι στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ και είναι απάντηση προς ένα άλλο μέλος τώρα που κολλάει η απάντηση σου δεν ξέρω, ίσως ήθελες να γράψεις κάτι υπεροπτικό για να νιώσεις καλύτερα.
Επί του θέματος, μια εταιρεία κολοσσός ένα λογισμικό, 6 μοντέλα. Ένα open sourced λογισμικό 10+ εταιρίες, 100+ μοντέλα, δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, OLDjunior είπε

ΟΚ  κλείσε τώρα το 5G μπας και βγάλεις 24ορω και βλέπουμε :) :) :) 

Παρόλο που αστειεύεσαι, θα σου πω τι έχω κάνει για να αντιμετωπίσω το πρόβλημα, με εργαλεία που δεν υπάρχουν στο οικοσύστημα της Apple και χρειάζεται να έχεις κάποιες γνώσεις για να το κάνεις.

 

Accubattery, ειδοποιεί όταν η μπαταρία φτάσει στο 80%.

Tasker, παίρνει την ειδοποίηση και στέλνει εντολή στη Smart plug της TP-Link να σβήσει. Ταυτόχρονα στέλνει και μήνυμα σε μένα για να με ειδοποιήσει σε περίπτωση που θέλω να το φορτίσω παραπάνω (αν θα χρειαστεί να είμαι αρκετή ώρα μακριά από ρεύμα πχ).

Επίσης Tasker για το 5G, το κρατάει απενεργοποιημένο μέχρι να χρειαστεί, στις εφαρμογές που έχω ορίσει. Ταυτόχρονα αλλάζει και την ανάλυση ανάλογα με το ποια εφαρμογή έχω ανοιχτή.

Το ωραίο είναι πως έχει την ίδια επιλογή κι η Samsung για τη φόρτιση. Απλά με βολεύει το Accubattery γιατί κρατάει και περισσότερα στατιστικά για την μπαταρία.

 

Όπως έγραψα και πριν, το Android δεν είναι για όλους. Απαιτεί χρόνο, διάβασμα και γνώσεις για να φτάσεις στο ιδανικό σημείο την κάθε συσκευή. Αλλά οι δυνατότητες που σου δίνει είναι περισσότερες.

 

Επίσης, το Dex της Samsung είναι απίστευτο εργαλείο, που θα έπρεπε να είναι άλλη μια ξεχωριστή παράγραφος. Νομίζω όμως κατάλαβες τι λέω.

3 ώρες πριν, OLDjunior είπε

 

 

Επεξ/σία από fytotech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης τρώνε hamburger αντί σαλάτες,καταναλώνουν τόνους αλκοολ και drugs,και ενιοται μπουκαρουν με καραμπινα στο σχολείο τους........για κυνήγι.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, alexioannou είπε

επίσης τρώνε hamburger αντί σαλάτες,καταναλώνουν τόνους αλκοολ και drugs,και ενιοται μπουκαρουν με καραμπινα στο σχολείο τους........για κυνήγι.......

ηρέμισε δεν ειναι ετσι τα πραγματα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...