Προς το περιεχόμενο

Πρότζεκτ και altcoins που ίσως έχουν μέλλον(κατα την ταπεινή και τιποτένια γνώμη μας)


FromMyAshesRRR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

https://airdrops.io/aquarius/

το σάιτ αυτό να το κοιτάς γιατί βγάζει όλες τις αερολήψεις ολων των νομισμάτων. 

Ναι αυτό το ξέχασα. Ευχαριστώ. Επειδή σε ακολούθησα με περίπου 10Κ (ούτως ή αλλώς θα έπαιρνα XLM) απλά βρήκα ευκαιρία με τη πτώση οπότε μου μένει να βρώ να πάρω Aqua.

Thanks

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, akis9117 είπε

Ναι αυτό το ξέχασα. Ευχαριστώ. Επειδή σε ακολούθησα με περίπου 10Κ (ούτως ή αλλώς θα έπαιρνα XLM) απλά βρήκα ευκαιρία με τη πτώση οπότε μου μένει να βρώ να πάρω Aqua.

Thanks

βαλε Lobstr wallet στο κινητο και στείλε εκεί τα ΧΛΜ. Απο εκεί, μπορείς να μετατρέψεις 0.20 ΧΛΜ σε 1 Aqua. 

είναι σάν το ΧΥΜΜ του ΧΡΠ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

βαλε Lobstr wallet στο κινητο και στείλε εκεί τα ΧΛΜ. Απο εκεί, μπορείς να μετατρέψεις 0.20 ΧΛΜ σε 1 Aqua. 

είναι σάν το ΧΥΜΜ του ΧΡΠ. 

Thank you, ε να αυτη η πληροφορία δε βρίσκεται εύκολα.

Τίποτα δεν έχει τελειώσει.

It ain't over till the fat lady sings

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω xlm καθόλου .. λέτε να αξίζει να πάρω μόνο και μόνο για το airdrop ? πέρα από αυτά που θα ψάξω στο γκουγκλε εσεις έχετε καμία πληροφορία για το κοιν που γίνεται airdrop αξίζει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aquarius airdrop for XLM holders. 

Θέλει το λιγότερο 500 ΧΛΜ και 1 Aqua το οποίο το αγοράζεις ή μετατρέπεις 0.20 ΧΛΜ σε 1 Ακουα. 

Προσωπικά έβαλα το Lobstr wallet στο κινητό μου (κάτι σαν το ΧΥΜΜ του ΧΡΠ) και εκεί έκανα μετατροπή 0.20 ΧΛΜ σε 1 Ακουα. 

Εάν πάρω τα truslines που πήρε το ΧΡΠ κάθε φορά που κάνει αερολήψεις, τότε παίρνω το 80κ σάν παράδειγμα. 

Οπότε 15 billion Aqua / 80k truslines = 187500 Aqua  'Όταν βρώ κάποια πληροφορία για το πόσα ακριβώς θα πέσουν , θα την πώ στο φόρουμ.

 

 

image.png.35a02d6a5957d46c9a0fb40942599c20.png

 

 

https://medium.com/aquarius-aqua/announcing-aqua-airdrop-2-b338e21c2bf6

To link του Άκουα με λεπτομερείς εξηγήσεις. 

1 XLM θα πάρει 8 AQUA......  O_o 

Μου φαίνετε περίεργο....

1 AQUA = 0.20XLM = 0.06$  (με την τωρινή τιμή)

οπότε αν έχεις 500ΧΛΜ + 1 Ακουα θα πάρεις 4000 Ακουα = 240$  Δηλαδή ....Διπλάσια.... Ο_ο 

Θα τους ρωτήσω να δώ τι παίζει....

EDIT : σορρυ σορρυ σορρυ, ένα μηδενικάκι χάθηκε στην μετατροπή.... 1 Aqua  = 0.0079429 

οπότε 0.0079429 * 4000Aqua που θα πάρει όποιος έχει 500ΧΛΜ τότε παίρνει 30,5$ ......καλά είναι και παλι...

 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Με πατάς σε ευαίσθητο σημείο.....φέτος με λιάνισε με τις μαλακίες του το μαρκετ....πάει το στομάχι.....

όσο για το ζύγισμα....589$ αλλιώς τα @@ μου να ζυγίσουνε....χαχαχαχα 

 

15 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Aquarius airdrop for XLM holders. 

Θέλει το λιγότερο 500 ΧΛΜ και 1 Aqua το οποίο το αγοράζεις ή μετατρέπεις 0.20 ΧΛΜ σε 1 Ακουα. 

Προσωπικά έβαλα το Lobstr wallet στο κινητό μου (κάτι σαν το ΧΥΜΜ του ΧΡΠ) και εκεί έκανα μετατροπή 0.20 ΧΛΜ σε 1 Ακουα. 

Εάν πάρω τα truslines που πήρε το ΧΡΠ κάθε φορά που κάνει αερολήψεις, τότε παίρνω το 80κ σάν παράδειγμα. 

Οπότε 15 billion Aqua / 80k truslines = 187500 Aqua  'Όταν βρώ κάποια πληροφορία για το πόσα ακριβώς θα πέσουν , θα την πώ στο φόρουμ.

 

 

image.png.35a02d6a5957d46c9a0fb40942599c20.png

 

 

https://medium.com/aquarius-aqua/announcing-aqua-airdrop-2-b338e21c2bf6

To link του Άκουα με λεπτομερείς εξηγήσεις. 

Έχει όριο για το πόσοι θα πάρουν; ή όλοι όσοι κάνουν trust μέχρι την ημερομηνία ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.149150d070818089bd59f30c0426a9b3.png

image.png.13e691785d070c437386f39c40ac2a61.png

 

Σε αυτό το λίνκ μπορείς να δείς το πορτοφόλι σου. https://airdrop.aqua.network/ Εμένα αυτό μου βγάζει. Οτι επειδή δέν είχα ΧΛΜ πρίν τις 1η Ιανουαρίου 2021, δέν παίρνω μέρος στην πρώτη αερολήψη, όμως μου γράφει πως μπορώ να πάρω μέρος στην δεύτερη αερολήψει που έρχετε σύντομα. 

@CostasGp21 ρε κώστα, ανεβάζω φωτό, κάνω λίνκ, έχω υπογραμίσει αυτά που μας ενδιαφέρουν και τους όρους που θα πρέπει να τηρούμε για να πάρουμε μέρος στην αερολήψη οπότε αυτά που με ρωτάς νομίζω είναι απαντημένα αρκεί να κοιτάξεις αυτά που ανέβασα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

image.png.149150d070818089bd59f30c0426a9b3.png

image.png.13e691785d070c437386f39c40ac2a61.png

 

Σε αυτό το λίνκ μπορείς να δείς το πορτοφόλι σου. https://airdrop.aqua.network/ Εμένα αυτό μου βγάζει. Οτι επειδή δέν είχα ΧΛΜ πρίν τις 1η Ιανουαρίου 2021, δέν παίρνω μέρος στην πρώτη αερολήψη, όμως μου γράφει πως μπορώ να πάρω μέρος στην δεύτερη αερολήψει που έρχετε σύντομα. 

@CostasGp21 ρε κώστα, ανεβάζω φωτό, κάνω λίνκ, έχω υπογραμίσει αυτά που μας ενδιαφέρουν και τους όρους που θα πρέπει να τηρούμε για να πάρουμε μέρος στην αερολήψη οπότε αυτά που με ρωτάς νομίζω είναι απαντημένα αρκεί να κοιτάξεις αυτά που ανέβασα. 

Τα διάβασα αυτά και σε ευχαριστώ πολύ εννοούσα για το πως υπολογίζεται ποσά θα πάρει ο καθένας και αν τα δικαιούνται όλοι .. πχ επειδή δεν είχαμε πριν τις 1 δεν παίρνουμε στο πρώτο , αλλά στο δεύτερο το όποιο ακόμη δεν ξέρουμε ποτε είναι , αλλά ισχύει το snapshot 15 dec φαντάζομαι για το δεύτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να το υπολογίσω μονος μου αλλα δεν εβγαλα ακρη οπότε ρώτησα στο Aquarius discord και εκει μου απαντήσανε. Τώρα, αν είναι λάθος η απάντηση δέν ξέρω γιατί δέν βρίσκω πουθενα κάτι ξεκάθαρο. Εκτός και αν δεν κοιταξα αρκετά καλα. 

Αλλα ναι απο το adress check βγάζω συμπέρασμα πως παίρνουμε μέρος στο δεύτερο σναπσοτ στις 15.

 

Θα το κάνουν όπως το ΦΛΡ που δεν θα τα παρουμε ολα μαζεμένα αλλά ανα περιόδους 3 χρονών. Για να μήν κατρακυλίσει η τιμή στον άπατο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Προσπάθησα να το υπολογίσω μονος μου αλλα δεν εβγαλα ακρη οπότε ρώτησα στο Aquarius discord και εκει μου απαντήσανε. Τώρα, αν είναι λάθος η απάντηση δέν ξέρω γιατί δέν βρίσκω πουθενα κάτι ξεκάθαρο. Εκτός και αν δεν κοιταξα αρκετά καλα. 

Αλλα ναι απο το adress check βγάζω συμπέρασμα πως παίρνουμε μέρος στο δεύτερο σναπσοτ στις 15.

 

Το Aqua σαν project λέει τίποτα ; Η απλά ας πάρουμε να τα μετατρέψουμε xrp ? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.ee63f674120a7c5b2e22116c03af3a84.png

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Aquarius airdrop for XLM holders. 

Θέλει το λιγότερο 500 ΧΛΜ και 1 Aqua το οποίο το αγοράζεις ή μετατρέπεις 0.20 ΧΛΜ σε 1 Ακουα. 

Προσωπικά έβαλα το Lobstr wallet στο κινητό μου (κάτι σαν το ΧΥΜΜ του ΧΡΠ) και εκεί έκανα μετατροπή 0.20 ΧΛΜ σε 1 Ακουα. 

Εάν πάρω τα truslines που πήρε το ΧΡΠ κάθε φορά που κάνει αερολήψεις, τότε παίρνω το 80κ σάν παράδειγμα. 

Οπότε 15 billion Aqua / 80k truslines = 187500 Aqua  'Όταν βρώ κάποια πληροφορία για το πόσα ακριβώς θα πέσουν , θα την πώ στο φόρουμ.

 

 

image.png.35a02d6a5957d46c9a0fb40942599c20.png

 

 

https://medium.com/aquarius-aqua/announcing-aqua-airdrop-2-b338e21c2bf6

To link του Άκουα με λεπτομερείς εξηγήσεις. 

1 XLM θα πάρει 8 AQUA......  O_o 

Μου φαίνετε περίεργο....

1 AQUA = 0.20XLM = 0.06$  (με την τωρινή τιμή)

οπότε αν έχεις 500ΧΛΜ + 1 Ακουα θα πάρεις 4000 Ακουα = 240$  Δηλαδή ....Διπλάσια.... Ο_ο 

Θα τους ρωτήσω να δώ τι παίζει....

EDIT : σορρυ σορρυ σορρυ, ένα μηδενικάκι χάθηκε στην μετατροπή.... 1 Aqua  = 0.0079429 

οπότε 0.0079429 * 4000Aqua που θα πάρει όποιος έχει 500ΧΛΜ τότε παίρνει 30,5$ ......καλά είναι και παλι...

 

EDIT : σορρυ σορρυ σορρυ, ένα μηδενικάκι χάθηκε στην μετατροπή.... 1 Aqua  = 0.0079429 

οπότε 0.0079429 * 4000Aqua που θα πάρει όποιος έχει 500ΧΛΜ τότε παίρνει 30,5$ ......καλά είναι και παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maybedelete είπε

Τι πιστευετε για αυτο το airdrop? Δεν απαιτει trustlines

EAC2916D-739B-4A72-B962-19F23E1748B0.jpeg

To μόνο που βρήκα είναι η φωτώ εδώ κάτω. Άν έχεις κάτι άλλο κάνε λίνκ.image.png.ba39de5ca1441923111169da75750ead.png

Επίσης να θυμίσω το τουίτ του Βίτσε Βίντ του ΧΥΜΜ που είπε πως το XRPL έχει υπερφορτωθεί απο τα shitcoins που βγαίνουν συνεχώς. 

Αυτή εδώ η τύπισα είναι community contributor και βγάζει συνεχώς αερολήψεις και διάφορες ευκαιρίες. Δές την. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

To μόνο που βρήκα είναι η φωτώ εδώ κάτω. Άν έχεις κάτι άλλο κάνε λίνκ.image.png.ba39de5ca1441923111169da75750ead.png

Επίσης να θυμίσω το τουίτ του Βίτσε Βίντ του ΧΥΜΜ που είπε πως το XRPL έχει υπερφορτωθεί απο τα shitcoins που βγαίνουν συνεχώς. 

Αυτή εδώ η τύπισα είναι community contributor και βγάζει συνεχώς αερολήψεις και διάφορες ευκαιρίες. Δές την. 

Aκολουθησα τα βηματα σε αυτο που εστειλα και στις 12 του μηνα θα δωσουν 2000 κοινς, οποιος ενδιαφερεται https://t.me/CanaryX_Airdrop_Bot?start=r0218645155 ακολουθει αυτα τα βηματα αρκει να εχει songbird ( εγω στο bifrost στο εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...