Προς το περιεχόμενο

Προσφορά yellows με την νέα εφαρμογή yellow app από την Πειραιώς [ΤΕΛΟΣ]


thouthou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

3-4  ημερες μου κανουν να εκκαθαριστουν συνηθως αγορες με καρτα Πειραιως, οχι απο ΜΜ, γενικα, ολες. Και απο POS μαλιστα αυτες που εχω τσεκαρει αρκετες φορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 hours ago, foler79 said:

Ε πες το ότι δεν έχεις παραλάβει! Εγώ νόμιζα ότι πλήρωσες κιόλας μέσω pos...

παραγγελια σημερα.

παραλαβη αυριο/μεθαυριο απο καταστημα media markt και πληρωμη εκεινη την ωρα στο pos με καρτα χρεωστικη πειραιως. 

ευελπιστω να φανουν αμεσα οι ποντοι, ωστε να τους εξαργυρωσω στο σουπερ μαρκετ (σκλαβενιτη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

https://www.sklavenitis.gr
ειναι μεσα αυτο; Δινει Χ2 yellows?
(Βεβαια δεν εχει το 20%, μην μπερδευτει κανεις.)

Ναι δίνει κανονικά Χ2. Το έχω χρησιμοποιήσει ήδη 2 φορες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, d_gkal είπε

ευελπιστω να φανουν αμεσα οι ποντοι, ωστε να τους εξαργυρωσω στο σουπερ μαρκετ (σκλαβενιτη)

Μετά τη λήξη του promo. .!

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις εξαργύρωση πριν τις 6/5, που ο Σκλαβενίτης δίνει διπλούς πόντους 😉

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα 21/04 από το eshop των mediamarkt.

Παρέλαβα χθες το πρωί.

Χθες μεσημέρι με βράδυ μπήκαν οι πόντοι που έπρεπε. 

Επεξ/σία από thanos_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Κατέβασα το app και έκανα login κανονικά. Όλα οκ.

Αλλά δεν το έχω καθόλου με αυτά τα yellows, παρόλο που διάβασα όλο το νήμα. Οπότε ας κάνω μια ερώτηση επί του πρακτέου.

Αγοράζω π.χ. ένα κινητό από mediamarkt αξίας 400 ευρώ και πληρώνω όλο το ποσό με χρεωστική Πειραιώς. Αυτό μου δίνει 40000 yellows. Σωστά; 

Αν επιχειρήσω κάποια στιγμή να τα εξαργυρώσω σε μετρητά, σε τι ποσό αντιστοιχεί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Καλημέρα παιδιά! Κατέβασα το app και έκανα login κανονικά. Όλα οκ.

Αλλά δεν το έχω καθόλου με αυτά τα yellows, παρόλο που διάβασα όλο το νήμα. Οπότε ας κάνω μια ερώτηση επί του πρακτέου.

Αγοράζω π.χ. ένα κινητό από mediamarkt αξίας 400 ευρώ και πληρώνω όλο το ποσό με χρεωστική Πειραιώς. Αυτό μου δίνει 40000 yellows. Σωστά; 

Αν επιχειρήσω κάποια στιγμή να τα εξαργυρώσω σε μετρητά, σε τι ποσό αντιστοιχεί;

Σωστά, 40.000 yellows αντιστοιχούν σε €80, γι'αυτό λέει ότι παίρνεις πίσω το 20%.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιστροφή ισχύει και για αγορές με τιμολόγιο? Για αγορα κινητού 250ευρώ απο ΜΜ θα πάρω πίσω και το ΦΠΑ και το 20% της αρχικής αξίας σε πόντους με χρήση κάρτας ιδιώτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Green Dragon είπε

Αν επιχειρήσω κάποια στιγμή να τα εξαργυρώσω σε μετρητά, σε τι ποσό αντιστοιχεί;

Δεν τα εξαργυρωνεις ακριβως σε μετρητα για σενα, τα εξαργυρωνεις για να πληρωθει επομενη αγορα σου. Το εχεις καταλαβει λογικα, αλλα ας ειμαστε σιγουροι. ;) 

Δεν εξαργυρωνονται σε μετρητα οι ποντοι καμιας τραπεζας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Δεν τα εξαργυρωνεις ακριβως σε μετρητα για σενα, τα εξαργυρωνεις για να πληρωθει επομενη αγορα σου. Το εχεις καταλαβει λογικα, αλλα ας ειμαστε σιγουροι. ;) 

Δεν εξαργυρωνονται σε μετρητα οι ποντοι καμιας τραπεζας.

Όπως λέει και ο matrixx, οι πόντοι δεν εξαργυρώνονται σε μετρητά.

Εξαργυρώνονται στο ισόποσο σε μετρητά, πάνω σε αγορά με κάρτα.

Η γενική ισοτιμία είναι 1yellow = 0,002€ όπως στα περισσότερα τέτοια προγράμματα.

Για πιο εύκολο, 500 yellows = 1€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ @kronos73, @matrixxxκαι @lalanis για τις απαντήσεις σας! Είσαστε πολύ κατατοπιστικοί!

Και φυσικά τον φίλο μου @Zerg13, για την παρατήρηση ότι η εξαργύρωση μέσω αγορών Σκλαβενίτη, είναι καλύτερα να γίνει μετά τη λήξη του promo.

Πρόλαβα και αγόρασα από mediamarkt το Redmi Note 10 pro 8/128, με χρεωστική κάρτα. Η παράδοση θα γίνει αύριο και μέχρι τότε ελπίζω να μπουν και τα yellows.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά με τιμολόγιο από Σκλαβενίτη, πληρωμή με χρεωστική Business , περαστηκαν κανονικά και αμεσα οι ποντοι ...

 

1 λεπτό πριν, Xtracteer είπε

Αγορά με τιμολόγιο από Σκλαβενίτη, πληρωμή με χρεωστική Business , περαστηκαν κανονικά και αμεσα οι ποντοι ...

 

για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ultrahd είπε

Παιδιά μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος που τυγχάνει να έχει πληρώσει λογαριασμούς ΔΕΚΟ σε Σκλαβενίτη:

Σε πληρωμή λογαριασμών ΔΕΚΟ (ΔΕΗ,cosmote,νερό κλπ.) στον Σκλαβενίτη με κάρτα Πειραιώς,παίρνεις κανονικά τα yellows που αντιστοιχούν στη συναλλαγή σου? Αν ναι,τώρα με το promo θα πάρεις τα 2πλασια yellows για πληρωμή π.χ. λογαριασμού ΔΕΗ? Για παράδειγμα αν πληρώσεις με πιστωτική κάρτα Πειραιώς λογαριασμό ΔΕΗ,θα πάρεις το 4% της συναλλαγής (20 yellows/ευρώ συναλλαγής) ?

Γνωρίζει κάποιος πόσο είναι η προμήθεια για πληρωμή λογαριασμών ΔΕΚΟ στον Σκλαβενίτη? Λογικά θα πρέπει να είναι κάποιο ποσό της τάξης των 0,50 - 1 ευρώ/λογαριασμό.

Οι επιπλέον πόντοι με το Yellow app, ισχύουν για συναλλαγές σε Σκλαβενίτη, Shell, Ιντερσπορτ, MediaMarkt, Hondos, όχι στις υπόλοιπες συναλλαγές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, d300s είπε

Η επιστροφή ισχύει και για αγορές με τιμολόγιο? Για αγορα κινητού 250ευρώ απο ΜΜ θα πάρω πίσω και το ΦΠΑ και το 20% της αρχικής αξίας σε πόντους με χρήση κάρτας ιδιώτη?

Δεν βρίσκω το λόγο να έχεις θέμα. Δεν υπάρχει διευκρίνιση για το αντίθετο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...