Προς το περιεχόμενο

Προσφορά yellows με την νέα εφαρμογή yellow app από την Πειραιώς [ΤΕΛΟΣ]


thouthou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, GeorgeX21 είπε

Παραγγελία χθεσινή 5/5 από media mark. Επικοινωνώ και με mm και με Πειραιώς για να ξέρω σίγουρα αν μπουν τα yellows σε περίπτωση που τιμολογηθεί- εγκριθεί η αγορά μετά τις 6/5. Δε ξέρει κανείς τους. Τι κάνω;

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ. Παραγγελία από 28/04. Ακόμα να εκκαθαριστει - εγκριθεί.

Χθες στα τηλέφωνα και μέιλ. Σε μέιλ από mediamarkt με διαβεβαίωσε ότι δεν θα έχω πρόβλημα.

Τηλέφωνο σε Πειραιώς χθεςκαι με ομοιο τρόπο με διαβεβαίωσαν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα. Έπειτα τηλέφωνο σε mediamarkt και η κοπέλα λέγοντας ότι η παραγγελία μου είναι στο τελευταίο στάδιο (Ακόμα να τιμολογηθει) έδειξε να μην ξέρει και να καταλαβαίνει το προβληματισμό.

Η αλήθεια είναι ότι η Πειραιώς με καθησύχασε λέγοντας ότι εξαρτάται από το μαγαζί ποτέ θα αποστείλει τίς εκκαθαρισμενες συναλλαγές και αυτό δεν επηρεάζει την προσφορά.

Πάντως δεν θα ανοίξω το προιον μέχρι να δω yellows. Δεν τους εμπιστεύομαι. Είναι 200 ευρώ επιστροφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, downhill είπε

Στείλε ένα email στην Πειραιώς. εφόσον η προσφορά λέει για αγορές μέχρι 6/5, εσύ δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα τιμολογηθεί - εγκριθεί - εκκαθαριστεί και δεν είναι δικό σου πρόβλημα

και εγώ νομίζω ότι δεν έχει σχέση η τιμολόγηση.

Αφού η συναλλαγή έχει ήδη γίνει και υπάρχει ενημέρωση της τράπεζας, πόσο μάλλον όταν είναι άμεσοι συνεργάτες της Πειραιώς και δεν μπαίνουν χρήματα άλλη τράπεζα.

Εκανα και εγώ χθες μια αγορά από mediamarkt, ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, The_Judas είπε

και εγώ νομίζω ότι δεν έχει σχέση η τιμολόγηση.

Αφού η συναλλαγή έχει ήδη γίνει και υπάρχει ενημέρωση της τράπεζας, πόσο μάλλον όταν είναι άμεσοι συνεργάτες της Πειραιώς και δεν μπαίνουν χρήματα άλλη τράπεζα.

Εκανα και εγώ χθες μια αγορά από mediamarkt, ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα.

Μακάρι να είναι έτσι γιατί και σε αγορά με δόσεις τα yellows μπαίνουν κάθε μήνα με την πληρωμή της δόσης δλδ μετά την λήξη της προσφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, GeorgeX21 είπε

Μακάρι να είναι έτσι γιατί και σε αγορά με δόσεις τα yellows μπαίνουν κάθε μήνα με την πληρωμή της δόσης δλδ μετά την λήξη της προσφοράς.

Θα δούμε τότε. Σε αυτή την περίπτωση και εγώ θα επιστρέψω την τηλεόραση που παρήγγειλα από το mediamarkt.

Στο winbank φαίνεται από 5/5 δεσμευμένο το ποσό αλλά ακόμη δεν βλέπω συναλλαγή.

Μου φαίνεται περίεργο καθώς οι εταιρείες που έχουν διασύνδεση με κάποια τράπεζα και σύστημα πληρωμών, συνήθως έχουν και άμεση ενημέρωση. Στο mediamarkt βλέπω ότι αυτό δεν ισχύει.

Χειροκίνητα γίνεται σε αυτούς η έγκριση;

Αυτοί που έκαναν συναλλαγή με το mediamark μπορούν να μας επιβεβαιώσουν πως φαίνεται η κίνηση στο winbank;

Τους εμφανίζει ποια ημέρα συναλλαγής και ποια ημερομηνία αξίας;

 

 

 

 
   
Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους. 

Πριν λίγο είδα στο λογαριασμό μου yellows, όσα αντιστοιχούσαν στην αγορά από MM.

Άρα λογικά θα τα δείτε και εσείς σήμερα. 

44 λεπτά πριν, The_Judas είπε

 

Αυτοί που έκαναν συναλλαγή με το mediamark μπορούν να μας επιβεβαιώσουν πως φαίνεται η κίνηση στο winbank;

Τους εμφανίζει ποια ημέρα συναλλαγής και ποια ημερομηνία αξίας;

 

 

 

 
   

Εμφανίζεται σαν συναλλαγή που εκκαθαρίστηκε στις 6 Μαΐου. 

Επεξ/σία από Green Dragon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υποψιν οτι η προσφορα εληξε, απο σημερα οι αγορες του #1 δεν δινουν αυτα που εδιναν με την προσφορα. Το εβαλα και στον τιτλο για οποιον δεν το θυμαται.

Το θεμα μενει ανοικτο για τις εξελιξεις οσων περιμενουν τους ποντους της προσφορας για αγορες μεχρι και 6-5-2021. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα μου εμφανίζει την πρώτη δόση στις 05/05  αλλά ακόμα δεν έχουν αποδοθεί yellows.

Το καλό είναι ότι έστω και καθυστερημένα μου έστειλε μήνυμα το Mediamarkt ότι μου απέστειλε τον φορητό. Βέβαια θα μπορούσε να το κάνει χθες ώστε να ήμουν σίγουρος για τα yellows και τις προθεσμίες. Τελοσπαντων. Περιμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά 5/5 ηλεκτρονική, σήμερα 8/5 έγινε η οριστική αποδέσμευση των χρημάτων, στο e-banking μου δείχνει ημερομηνία συναλλαγής 10/5 και yellows δε μπήκαν. Έχω στείλει εδώ και δύο μέρες email στη Πειραιώς αλλά απάντηση δε πήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeX21 είπε

Αγορά 5/5 ηλεκτρονική, σήμερα 8/5 έγινε η οριστική αποδέσμευση των χρημάτων, στο e-banking μου δείχνει ημερομηνία συναλλαγής 10/5 και yellows δε μπήκαν. Έχω στείλει εδώ και δύο μέρες email στη Πειραιώς αλλά απάντηση δε πήρα.

Υπομονή το αναφέραμε ήδη. Ως 15 εργάσιμες. Εμένα μου μπήκαν μετά από κάνα δεκαήμερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, costacurta είπε

Υπομονή το αναφέραμε ήδη. Ως 15 εργάσιμες. Εμένα μου μπήκαν μετά από κάνα δεκαήμερο 

Υπομονή έχω και ξέρω για τις 15 εργάσιμες απλά με προβληματίζει γιατί η αποδέσμευση έγινε σήμερα και δε ξέρω αν είναι αυτό το κριτήριο για την καταβολή των yellows ή η ημερομηνία αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeX21 είπε

Αγορά 5/5 ηλεκτρονική, σήμερα 8/5 έγινε η οριστική αποδέσμευση των χρημάτων, στο e-banking μου δείχνει ημερομηνία συναλλαγής 10/5 και yellows δε μπήκαν. Έχω στείλει εδώ και δύο μέρες email στη Πειραιώς αλλά απάντηση δε πήρα.

ακριβώς το ίδιο και σε εμένα, έγινε 5/5 η συναλλαγή στο mediamarkt και 8/5 η εκτέλεση.

Εφόσον λέει εκτέλεση 8/5 και ημερομηνία αξίας 10/5, υπάρχει ενδεχόμενο να μην πάρουμε πόντους. Εκτός και αν η Πειραιώς λαμβάνει υπόψη την ημερομηνία δέσμευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία έχει η ημερομηνία αγοράς, μην τρελαινεστε. Οι ποντοι, μπορεί να πάρει μερικές μέρες, αλλά θα μπουν... Αν κάποιος δει ότι έχει περάσει το διάστημα που λεει η τράπεζα και δεν τους έχει πάρει, τους κανει ενα τηλ λέγοντας οτι θα ήθελε να κάνει 'παράπονο' στην εξυπηρέτηση πελατών και ετσι θα βγάλει σίγουρα άκρη.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μένα ήρθε το προϊόν σε μια μέρα απο τη στιγμή που τον έστειλαν.

Το θέμα είναι ότι η δόση εμφανίζεται 05/05 στο winbank ενώ η απόδειξη του mediamarkt έχει ημερομηνία 07/05. Τον ανοίγεις τον φορητό ή όχι; Δεν έχω υπομονή όμως και θα τρελαθώ μέχρι να ξεκαθαριστεί. 

Τον ανοίγω και ο,τι γίνει.

Επεξ/σία από paoeki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, The_Judas είπε

ακριβώς το ίδιο και σε εμένα, έγινε 5/5 η συναλλαγή στο mediamarkt και 8/5 η εκτέλεση.

Εφόσον λέει εκτέλεση 8/5 και ημερομηνία αξίας 10/5, υπάρχει ενδεχόμενο να μην πάρουμε πόντους. Εκτός και αν η Πειραιώς λαμβάνει υπόψη την ημερομηνία δέσμευσης.

Και εμένα τώρα που μπήκα winbank 10/05 γράφει ενώ η τηλεόραση μου έχει έρθει από χθες (παραγγελία 05/05).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...