Προς το περιεχόμενο

Προσφορά yellows με την νέα εφαρμογή yellow app από την Πειραιώς [ΤΕΛΟΣ]


thouthou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, stapd_21 είπε

Βλέποντας την απόδειξη μετά από αγορά σε Mediamarkt, βλέπω πως το 10% των yellows χαρακτηρίζονται ως "public επί 10" και το υπόλοιπο 90%, ως "Mediamarkt promo"

Public & Media είναι μια εταιρεία πλέον.

Κατά τα λοιπά είναι το σπάσιμο στην ποντοδοτηση, όπως την περιγράφω λίγο παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lalanis είπε

Public & Media είναι μια εταιρεία πλέον.

Κατά τα λοιπά είναι το σπάσιμο στην ποντοδοτηση, όπως την περιγράφω λίγο παραπάνω

Αγαπητέ φίλε μου για το ζήτημα public-mediamarkt και το ότι όντως είναι μια εταιρεία με ένα ΑΦΜ αλλά στις διάφορες προσφορές έχουμε θέματα όπου είναι άλλες μόνο για για public κι άλλες μόνο για mediamarkt,έχουμε αναφερθεί εκτενώς και σε άλλο νήμα!Γενικώς είναι μια πονεμένη ιστορία αυτό το θέμα!

Με την ευκαιρία να θέσουμε τα σχετικά ερωτήματα: Η εν λόγω προσφορά του 20% άραγε ισχύει και για αγορές σε φυσικά καταστήματα public ? Για αγορές στο site public.gr ισχύει?

Λογικά θα πείτε πως όχι,αλλά όταν στην απόδειξη του pos των Mediamarkt αναφέρει αυτό το "public x10" ,σε βάζει σε σκέψεις μήπως τυχόν και ισχύει και στα public.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

UltraHd, μηπως μπερδευουμε τον κοσμο; :) 

Το θεμα αφορα ΜΟΝΟ mediamarkt Ιντερσπορτ και  Χοντο. Online + καταστηματα με τις ταμπελες αυτες και με τις ταμειακες αυτες. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Αγαπητέ φίλε μου για το ζήτημα public-mediamarkt και το ότι όντως είναι μια εταιρεία με ένα ΑΦΜ αλλά στις διάφορες προσφορές έχουμε θέματα όπου είναι άλλες μόνο για για public κι άλλες μόνο για mediamarkt,έχουμε αναφερθεί εκτενώς και σε άλλο νήμα!Γενικώς είναι μια πονεμένη ιστορία αυτό το θέμα!

Με την ευκαιρία να θέσουμε τα σχετικά ερωτήματα: Η εν λόγω προσφορά του 20% άραγε ισχύει και για αγορές σε φυσικά καταστήματα public ? Για αγορές στο site public.gr ισχύει?

Λογικά θα πείτε πως όχι,αλλά όταν στην απόδειξη του pos των Mediamarkt αναφέρει αυτό το "public x10" ,σε βάζει σε σκέψεις μήπως τυχόν και ισχύει και στα public.

 

36 λεπτά πριν, matrixxx είπε

UltraHd, μηπως μπερδευουμε τον κοσμο; :) 

Το θεμα αφορα ΜΟΝΟ mediamarkt Ιντερσπορτ και  Χοντο. Online + καταστηματα με τις ταμπελες αυτες και με τις ταμειακες αυτες. 

 

Βασικά σε εμένα η απόδειξη βγήκε από το Public, δεν ξέρω το ΑΦΜ που αναγράφει σε ποιον ανήκει, πάντως το λογότυπο είναι του Public. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

 

Βασικά σε εμένα η απόδειξη βγήκε από το Public, δεν ξέρω το ΑΦΜ που αναγράφει σε ποιον ανήκει, πάντως το λογότυπο είναι του Public. 

Διαβασα τις προηγουμενες 4 σελιδες για να φτασω στην πρωτη αναφορα σου σε μαγαζι (οι επομενες ελεγαν απλα "μπηκαν ποντοι" χωρις αναφορα σε μαγαζι).

Αλλα μπερδεμα ειδα εκει με την επικοινωνια οπως ειχες γραψει και εσυ που μιλησες μαζι τους: 

Ας καταθέσω τη σημερινή μου εμπειρία από την προσπάθεια αγοράς από το Mediamarkt.

Προσπάθησα να αγοράσω ένα κινητό, το οποίο δεν το εμφανίζει διαθέσιμο για click away στα καταστήματα της Θεσσαλονίκης. Επειδή θέλω να λάβω άμεσα την επιστροφή και φοβάμαι τις παραδόσεις τους, θέλω να το πάρω από κατάστημα.

Τηλεφωνώ στο κέντρο τους,...

Ακυρώνουμε την παραγγελία και τότε έρχεται στο κινητό μου επικό μήνυμα. (το οποιο ειναι απο Παμπλικ!!)

Για να βγαλουμε μια ακρη γιατι κατι ειναι περιεργο.

Καλεσες σε τηλεφωνικο αριθμο του ΜΜ ή του Παμπλικ; Απο ο,τι ξερω δεν εχουν ιδιο τηλεφωνικο αριθμο. Πηρες τηλεφωνο στο ΜΜ και εγινε η τηλεφωνικη παραγγελια στο Παμπλικ; Επισης οταν παρελαβες μπηκες σε μαγαζι με ταμπελα παμπλικ ή ΜΜ;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SoraKH είπε

Η εφαρμογή δεν ανοίγει, πετάει "Αδυναμία σύνδεσης! Επικοινώνησε με την Τράπεζα Πειραιώς στο 2103288000 ή επισκέψου το πλησιέστερο κατάστημα.".

Μήπως ενεργοποίησες τα yellows προσφατα? Κι εμένα μου έβγαζε το ίδιο και διορθώθηκε 2 μέρες αφού τα ενεργοποίησα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, 

Πήρα στο Mediamarkt και έγινε η ιστορία που περιέγραψα στο μήνυμα που αναφέρεις. Την επόμενη ημέρα κάλεσα ξανά και έκανα νέα παραγγελία με παραλαβή σε κατάστημα Mediamarkt.

 

image.png.a5fc3c3caeca2cd808d11b73e6466c73.png

 

Την επόμενη ημέρα ήρθε μήνυμα και mail για να κλείσω ραντεβού για click away, όπως και έκανα.

Πήγα στο κατάστημα, όπου ήταν παλιά μόνο Mediamarkt, τώρα όπως είδα το μισό έχει γίνει Public. Πήγα στα ταμεία που είναι στην πλευρά του Mediamarkt, παρέλαβα και πλήρωσα το κινητό. 

Η απόδειξη γράφει Public, όπως και το απόκομμα του POS. Τους πόντους τους έλαβα κανονικά. 

 

1975621684_Screenshot2021-04-24192428.png.089546d2ba7dbe6b5fe447f41fc0f908.png

Δεν είχα καμία εμπλοκή με το Public, το site τους ή τα τηλέφωνά τους.

Επεξ/σία από djuan1988
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπερδεύεται ο κόσμος.

Το Αφμ είναι ένα.

Εμπορικά , υπάρχουν 2 "πινακίδες" (public & MM).

Το 20% για την προσφορά με το app, ισχύει εμπορικά, μόνο για ότι "γράφει" Mediamarkt.

Για τον από πάνω φίλο, τυχαίνει για 2 καταστήματα, Σταυρούπολη και Συγγρού, να είναι μεν 2 "πινακίδες" (public /MM) αλλά τα pos να είναι κοινά.

Εξού και συνέβη το παραπάνω με την απόδειξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει κανεις κανείς αγορά απο Hondos ? σημερα εκανα μια αγορά στο τοπικο κατάστημα , πλήρωσα μεσω pos με καρτα Πειραιως / yellows και δεν φαίνονταν πουθενά στην απόδειξη.

Ουτε στην εφαρμογή εμφανίστηκαν ακομα.

Εχει κανεις παρόμοια εμπειρία?

Επεξ/σία από MontzOlee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Η διάρκεια ισχύος της Ενέργειας ορίζεται από 16/04/2021 έως 06/05/2021 (εφεξής η «Διάρκεια της Ενέργειας»).

 

Αναφορά σε κείμενο

Διευκρινίζεται ότι το Μέλος θα δικαιούται τα yellows της Ενέργειας μόνο για τις Συναλλαγές στους Συνεργάτες της Ενέργειας που θα πραγματοποιήσει από την ημέρα εγκατάστασης της Εφαρμογής και πρώτης εισόδου σε αυτή και μέχρι τη λήξη της Ενέργειας.

Όταν λέει "θα δικαιούται τα yellows" φαντάζομαι εννοεί την πίστωση των πόντων, σωστά; Εξαργύρωσή τους μπορεί να γίνει και μετά την 6η Μαϊου;

Επίσης, ξέρει κανείς ή δοκίμασε αν μπορεί να γίνει αγορά με χρεωστική ιδιώτη, η οποία συμμετέχει στο πρόγραμμα, αλλά να εκδοθεί τιμολόγιο εταιρικό και να πιστωθούν κανονικά τα yellows της προσφοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα,αγορασα κινητο μεσα απο το site mediamark αναγκαστικα επειδη ηταν κλειστα.

η αγορα εγινε με καρτα πειραιως.οι ποντοι δεν μπηκαν ακομα,θα μπουνε η οχι?λενε μεχρι 15 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μπήκανε 1595 yellows από αγορά 319€ στις 20 Απριλίου από ΜΜ. Αναφέρει πουθενά ότι θα μπουν κάποια και μετά από 15 μερες τα υπόλοιπα ή δεν μου πέρασε η προσφορά και τον ήπια;🙁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, foler79 είπε

Σήμερα μπήκανε 1595 yellows από αγορά 319€ στις 20 Απριλίου από ΜΜ. Αναφέρει πουθενά ότι θα μπουν κάποια και μετά από 15 μερες τα υπόλοιπα ή δεν μου πέρασε η προσφορά και τον ήπια;🙁

Τα ίδια και σε εμένα. Μετα από συνομιλία με την εξυπηρέτηση της Πειραιώς μου απάντησαν ότι το υπόλοιπο ποσοστό των yellow γίνεται ως και 30 εργασιμες(το μέγιστο) μετά την συναλλαγή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...