Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Amazon.de - Ποιά είναι η ACRPI;;


Imola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά και εγώ πριν 2-3 ημερες παρήγγειλα απο amazon.de, την πρώτη ημέρα μου έλεγε οτι στέλνεται με dhl και στο καπάκι άλλαξε σε acrpi, αυτο σημαίνει ότι όταν φτάσει στην Ελλάδα κατά πάσα πιθανότητα να το αναλάβει η ΕΛΤΑ το δέμα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Klouvas23 είπε

Παιδιά και εγώ πριν 2-3 ημερες παρήγγειλα απο amazon.de, την πρώτη ημέρα μου έλεγε οτι στέλνεται με dhl και στο καπάκι άλλαξε σε acrpi, αυτο σημαίνει ότι όταν φτάσει στην Ελλάδα κατά πάσα πιθανότητα να το αναλάβει η ΕΛΤΑ το δέμα μου;

Εμενα απο amazon.de  μου τα φερνει το  πορτα-πορτα . Οταν ειναι ACRPI τοτε ερχονται με ΕΛΤΑ.

 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως, σήμερα που έφτασε Αθήνα εβαλα το tracking number στο σαιτ της ΕΛΤΑ courier και μου έβγαλε παραλαβή απο αμαζον ,όλα καλά, ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση σχετικά με μια παραγγελία που έκανα από Amazon.de! Βλέπω ότι το προϊόν έχει φύγει από uk λέτε αυτό να επιφερει επιπλέον χρεώσεις λόγω τελωνείου; Είναι μια θήκη κινητού με κόστος 20€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/8/2021 στις 9:46 ΠΜ, dream21 είπε

Εμενα απο amazon.de  μου τα φερνει το  πορτα-πορτα . Οταν ειναι ACRPI τοτε ερχονται με ΕΛΤΑ.

 

Την ίδια αλλαγή από χθες μέχρι σήμερα έκανε και στη δική μου παραγγελία. Στο μεταξύ, δοκίμασα τόσο ΕΛΤΑ, όσο και ELTA COURIER, βάζοντας τον αριθμό που παρέχει το Amazon.de, ωστόσο δεν εμφανίζει κάτι. Ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να είναι εντάξει. Κρίμα γιατί εφησύχασα στην αρχή με DHL, κυρίως επειδή θα μπορούσα να επιλέξω σημείο παραλαβής!

Επεξ/σία από gousias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ACRPI δηλαδή είναι ελτά courier έτσι ?  εμένα μου έχουν δώσει ένα trackin που αρχίζει από PW και στο τέλος έχει GR
αλλά δεν ξέρω που να κάνω αναζήτηση το tracking ώστε να μου δώσει infos που είναι το δέμα μου...Είναι η πρώτη φόρα που παίρνω κάτι από amazon.de 

Επεξ/σία από LivEviL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, LivEviL είπε

ACRPI δηλαδή είναι ελτά courier έτσι ?  εμένα μου έχουν δώσει ένα trackin που αρχίζει από PW και στο τέλος έχει GR
αλλά δεν ξέρω που να κάνω αναζήτηση το tracking ώστε να μου δώσει infos που είναι το δέμα μου...Είναι η πρώτη φόρα που παίρνω κάτι από amazon.de 

https://www.17track.net/en Δοκίμασε εδώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ACRPI αναζητάτε στα ΕΛΤΑ COURIER τηλ. 2105245619, 2105245597, 2105224452: με το TRACKING ID (PW..............GR) ζητάτε να σας το στείλουν στα ΕΛΤΑ της γειτονιάς σας και παραλαμβάνετε από εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους...

Πρώτη φορά παραγγελία από amazon Γερμανίας, τρία βιβλία, στις 3/11/21, με εκτιμώμενη ημ/νία παράδοσης 22/11/21.

Ενώ μου έρχεται μέηλ ότι το δέμα έχει φύγει κανονικά στις 9/11/21 με την hrvatska posta, σήμερα μπαίνω στο site της amazon.de και βλέπω αυτό το μήνυμα:

Unfortunately, a problem occurred during shipping and we had to cancel your delivery. The package is being returned, and we will issue a refund within 5 - 7 business days after the return is processed. We’re very sorry for the inconvenience.

Delivery By ACRPI

Tracking ID: PWXXXXXXXXXGR

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό;

Καμιά ιδέα αν μπορώ να κάνω κάτι από μέρους μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία Αμαζον Ισπανίας, και γω στο ACRPI "κλάμπ".

PW********GR

Αποστολή χθες, βρίσκεται Ιταλία λέει. Εκτιμώμενη παράδοση Τετάρτη 24 Νοεμβρίου. Για να δούμε, πρώτη φορά με την συγκεκριμένη. 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2021 στις 12:51 ΜΜ, Balantakos είπε

Παραγγελια σαββατο βραδυ, σημερα ηρθε. Αμαζον UK.

Με expedited ειχες παραγγειλει?

Περιμενω 1 παραγγελια (Σαββατο απογευμα) (αυτοι την εσπασαν σε 2) με διαφορα αποστολης περιπου 2 ωρες. Με ups παραλαμβανω αυριο, με αυτην δεν ξερω

image.png.dba3bd440c714464d176f36063688c73.png

image.png.74d9da22a4f60a245c3b6d660f4dbe28.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...