Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, imr είπε

Στην ουσια δεν τον ενδιεφερε και ηθελε να σε διωξει

Δεν ειναι για να βγαλουν κατι αυτα τα ποσα αλλα για να σε διωξουν

Δεν διαφωνώ αυτός μου πρότεινε ανταλλαγή όμως δεν τον ρώτησα εγώ αν κάνουν. Οπότε προφανώς ψάχνουν και για κάποιον που μπορεί να καίγεται και να το σκοτώσει

56 λεπτά πριν, eMike είπε

Τα έλεγα εγώ....

Δε στο είπε "για να βγάλουν κάτι". Στο είπε γιατί είναι manual.

 

Δεν έχω την ίδια γνώμη μαν αλλά σεβαστή και η δική σου

Σε άλλα νέα , κουράστηκα - βαρέθηκα να ψάχνομαι , δεν έχει νόημα πλέον αφού κάνω μία χαρά την δουλειά μου με το αμάξι και το συνηθίζω.

Έκλεισα ραντεβού για φιμέ auotfilms την Παρασκευή να πάω να τα βάλω για να μην ψήνομαι στο αμάξι.

Θα το κρατήσω μία 3ετία - 4ετία να βάλω και κανα φράγκο στην άκρη και τότε με το καλό αν έχει βγεί κάτι που να αξίζει για τα δικά μου κριτήρια βλέπω τι κάνω (αν και προβλέπω να έχω συνηθίσει τα πάντα και απλά να το κρατήσω μέχρι να πάω σε ηλεκτρικό )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, eMike είπε

Τα έλεγα εγώ....

Δε στο είπε "για να βγάλουν κάτι". Στο είπε γιατί είναι manual.

 

Μια χαρα φευγουν τα μανουαλ στο car. Δεν θα δυσκολευτουν να το δωσουν 20κ + 

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Shyn είπε

Μια χαρα φευγουν τα μανουαλ στο car.

Γιατί πότε είπα εγώ ότι δε φεύγουν τα manual στο car?

Είπα, μέρες πριν, ότι το αμάξι (παρόλο που συνολικά το θεωρώ και εγώ εξαιρετικό) είναι αντιεμπορικό τέρμα λόγω manual. Πέσατε να με φάτε αλλά στα καπάκια σχεδόν όλοι εδώ μέσα έβγαλαν ότι όντως κανείς δε θα επέλεγε manual σε αυτά τα λεφτά.

Η αντιπροσωπεία δεν πρόκειται να ασχολειθει να πουλήσει αντιεμπορικό αυτοκίνητο ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕ ΕΞ ΑΡΧΗΣ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ, όπως ο Θωμάς στην περίπτωσή μας. Δε το ξαναβάζει μέσα στο μαγαζί εκτός αν πρόκειται να έχει υπερ-κέρδος, και του το δείχνει με τον πλέον σαφή τρόπο.

Αν ήταν DSG θα το έπαιρνε χθες, θα το είχε πουλήσει σήμερα. Είναι απλό.

Πιστεύω κι εγώ ότι αν ο Θωμάς το βάλει στο car θα φύγει. Αλλά αν πάρει πάνω από 19 θα είναι μόνο από κάποιον που είναι άσχετος/δεν έχει καμια εικόνα της αγοράς.

Δεν είναι επιθετικό το σχόλιό μου, το ξεκαθαρίζω για την περίπτωση που παρεξηγούμαι από τον Θωμά ή κάποιον άλλο. Απλά θέλω να είμαι ρεαλιστής και δίκαιος απέναντι σε μια μικρο-κοινότητα που έχουμε φτιάξει εδώ και που βλέπω στο 99% μεγάλη τιμιότητα και ειλικρίνια μεταξύ μας, η οποία όλους τους βοηθάει.

Εάν παρεξηγούμαι ζητώ συγνώμη. Δεν έχω τέτοια πρόθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, eMike είπε

Γιατί πότε είπα εγώ ότι δε φεύγουν τα manual στο car?

Είπα, μέρες πριν, ότι το αμάξι (παρόλο που συνολικά το θεωρώ και εγώ εξαιρετικό) είναι αντιεμπορικό τέρμα λόγω manual. Πέσατε να με φάτε αλλά στα καπάκια σχεδόν όλοι εδώ μέσα έβγαλαν ότι όντως κανείς δε θα επέλεγε manual σε αυτά τα λεφτά.

Η αντιπροσωπεία δεν πρόκειται να ασχολειθει να πουλήσει αντιεμπορικό αυτοκίνητο ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕ ΕΞ ΑΡΧΗΣ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ, όπως ο Θωμάς στην περίπτωσή μας. Δε το ξαναβάζει μέσα στο μαγαζί εκτός αν πρόκειται να έχει υπερ-κέρδος, και του το δείχνει με τον πλέον σαφή τρόπο.

Αν ήταν DSG θα το έπαιρνε χθες, θα το είχε πουλήσει σήμερα. Είναι απλό.

Πιστεύω κι εγώ ότι αν ο Θωμάς το βάλει στο car θα φύγει. Αλλά αν πάρει πάνω από 19 θα είναι μόνο από κάποιον που είναι άσχετος/δεν έχει καμια εικόνα της αγοράς.

Δεν είναι επιθετικό το σχόλιό μου, το ξεκαθαρίζω για την περίπτωση που παρεξηγούμαι από τον Θωμά ή κάποιον άλλο. Απλά θέλω να είμαι ρεαλιστής και δίκαιος απέναντι σε μια μικρο-κοινότητα που έχουμε φτιάξει εδώ και που βλέπω στο 99% μεγάλη τιμιότητα και ειλικρίνια μεταξύ μας, η οποία όλους τους βοηθάει.

Εάν παρεξηγούμαι ζητώ συγνώμη. Δεν έχω τέτοια πρόθεση.

Μα δεν ισχυει αυτο που γραφεις. Λες οτι ειναι εμπορικο, και απο την αλλη παραδεχεσαι οτι εαν το βαλει στο car, θα φυγει. Βλεπεις να δυσκολευτηκε ιδιαιτερα να διωξει το 2008 και το Ibiza ?

H πωληση ενος αυτοκινητου δεν γινεται μονο μεσω αντιπροσωπειας και δευτερον ειναι εμποροι. Θελουν να μεγιστοποιησουν το κερδος τους. Δηλαδη εαν τους πηγαινε DSG αυτοκινητο πιστευεις οτι θα του εδιναν πολυ περισσοτερα χρηματα? 

PS: Ουτε εγω ειμαι επιθετικος απεναντι σου και αν κρινω απο τα προηγουμενα σχολια κανενας δεν επεσε να σε φαει. Απλα εχουμε διαφορετικες αποψεις για την αγορα :P

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Shyn είπε

Μα δεν ισχυει αυτο που γραφεις. Λες οτι ειναι εμπορικο, και απο την αλλη παραδεχεσαι οτι εαν το βαλει στο car, θα φυγει.

Νομίζω ότι έγραψα με μεγάλη σαφήνεια τι πιστεύω για το car.

 

5 λεπτά πριν, Shyn είπε

Δηλαδη εαν τους πηγαινε DSG αυτοκινητο πιστευεις οτι θα του εδιναν πολυ περισσοτερα χρηματα? 

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, eMike είπε

Γιατί πότε είπα εγώ ότι δε φεύγουν τα manual στο car?

Είπα, μέρες πριν, ότι το αμάξι (παρόλο που συνολικά το θεωρώ και εγώ εξαιρετικό) είναι αντιεμπορικό τέρμα λόγω manual. Πέσατε να με φάτε αλλά στα καπάκια σχεδόν όλοι εδώ μέσα έβγαλαν ότι όντως κανείς δε θα επέλεγε manual σε αυτά τα λεφτά.

Η αντιπροσωπεία δεν πρόκειται να ασχολειθει να πουλήσει αντιεμπορικό αυτοκίνητο ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕ ΕΞ ΑΡΧΗΣ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ, όπως ο Θωμάς στην περίπτωσή μας. Δε το ξαναβάζει μέσα στο μαγαζί εκτός αν πρόκειται να έχει υπερ-κέρδος, και του το δείχνει με τον πλέον σαφή τρόπο.

Αν ήταν DSG θα το έπαιρνε χθες, θα το είχε πουλήσει σήμερα. Είναι απλό.

Πιστεύω κι εγώ ότι αν ο Θωμάς το βάλει στο car θα φύγει. Αλλά αν πάρει πάνω από 19 θα είναι μόνο από κάποιον που είναι άσχετος/δεν έχει καμια εικόνα της αγοράς.

Δεν είναι επιθετικό το σχόλιό μου, το ξεκαθαρίζω για την περίπτωση που παρεξηγούμαι από τον Θωμά ή κάποιον άλλο. Απλά θέλω να είμαι ρεαλιστής και δίκαιος απέναντι σε μια μικρο-κοινότητα που έχουμε φτιάξει εδώ και που βλέπω στο 99% μεγάλη τιμιότητα και ειλικρίνια μεταξύ μας, η οποία όλους τους βοηθάει.

Εάν παρεξηγούμαι ζητώ συγνώμη. Δεν έχω τέτοια πρόθεση.

Σιγά μην σε παρεξηγήσουμε ρε μαν κουβέντα κάνουμε και δεν πέσαμε να σε φάμε :D  απλά την γνώμη μας είπαμε και εμείς.

Τώρα για το σχόλιο να σου εξηγήσω γιατί δεν συμφωνώ :

Αν μιλάγαμε για αυτοκίνητα που έχουν καλό όνομα στο αυτόματο τους τότε θα συμφωνούσα. Αλλά μιλάμε για DSG , προφανώς δεν έχω στατιστικά στοιχεία όπως έχω ξαναπεί , αλλά επειδή μπαινοβγαίνω στην αντιπροσωπεία εδώ και ένα χρόνο και μιλάω και με τον πωλητή οι περισσότερες αγορές τουλάχιστον στο Leon είναι για αυτόματο κιβώτιο , το φοβάται ο κόσμος το DSG μόνο απο αυτά που ακούει τόσα χρόνια.

Αλλά και φόβος να μην υπήρχε για αυτό , υπάρχει κόσμος που φοβάται και το mHev και το extra κόστος της μπαταρίας.

Αλλά και αυτός ο φόβος να μην υπήρχε η διαφορά του χειροκίνητου με το manual είναι περίπου 3500ε

Οπότε βάλε τον φόβο ή το κόστος , σύμφωνα με τις συνομιλίες με πωλητή της εισαγωγικής τα χειροκίνητα είναι πολύ περισσότερα απο τα DSG .

Αν μιλάγαμε για merceded , bmw , PSA με aisin τότε θα ήταν διαφορετικά και θα συμφωνούσα με αυτό που λές αφού το βλέπω και σε εμένα . Βέβαια σε μεταχειρισμένο πάλι θα προτιμούσα το χειροκίνητο αν το αμάξι ήταν κοντά στο τέλος της εγγύησης ή είχε πολλά χιλιόμετρα γιατί δεν θα ήξερα την χρήση και αν έχει γίνει σωστή συντήρηση με αλλαγές λαδιών στο κιβώτιο που αρκετοί τις αμελούν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναποσταρω τις φωτό αν τυχών δεν παρακολουθείτε το θέμα με τα φιμε

Armolan 75% μπροστά 50%πισω

Ορίστε φωτογραφίες κάτω απο πυλωτή

https://ibb.co/XWr9y4K
https://ibb.co/Qfrx5Bn
https://ibb.co/S52Kb6N
https://ibb.co/bN5R5NJ
https://ibb.co/nDFL7Hr

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2021 στις 9:14 ΜΜ, tsofras είπε

Ξαναποσταρω τις φωτό αν τυχών δεν παρακολουθείτε το θέμα με τα φιμε

Armolan 75% μπροστά 50%πισω

Ορίστε φωτογραφίες κάτω απο πυλωτή

https://ibb.co/XWr9y4K
https://ibb.co/Qfrx5Bn
https://ibb.co/S52Kb6N
https://ibb.co/bN5R5NJ
https://ibb.co/nDFL7Hr

Έπαιρνε και πιο σκούρες μπροστά αφού έχεις φως στη καμπίνα λόγω πανοραμικής αλλά οκ, δεν είναι και άσχημο έτσι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, and_64 είπε

Έπαιρνε και πιο σκούρες μπροστά αφού έχεις φως στη καμπίνα λόγω πανοραμικής αλλά οκ, δεν είναι και άσχημο έτσι!

Ναι το ξέρω μαν αλλά δεν δίνουν χαρτί για ΚΤΕΟ με τις 50αρες οπότε είπα ας το πάω νόμιμα .

Δεν το έχω δεί βέβαια το βράδυ κάπου που δεν έχει πολύ φώς για να δω πως είναι οι 50αρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι το ξέρω μαν αλλά δεν δίνουν χαρτί για ΚΤΕΟ με τις 50αρες οπότε είπα ας το πάω νόμιμα .

 

κατεβαζεις τα μπροστινά παραθυρα εξω απο το κτεο ή σε τυχον έλεγχο τροχαίας και ας εχει -10 βαθμους και ολα καλα (τόσα χρόνια αυτό κάνω-ουδεποτε ειχα θέμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

κατεβαζεις τα μπροστινά παραθυρα εξω απο το κτεο ή σε τυχον έλεγχο τροχαίας και ας εχει -10 βαθμους και ολα καλα (τόσα χρόνια αυτό κάνω-ουδεποτε ειχα θέμα)

μεγάλωσα μαν δεν έχω την διάθεση να βλέπω αστυνομία και να ανοίγω πλαφονιέρες και να κατεβάζω παράθυρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι το ξέρω μαν αλλά δεν δίνουν χαρτί για ΚΤΕΟ με τις 50αρες οπότε είπα ας το πάω νόμιμα .

Δεν το έχω δεί βέβαια το βράδυ κάπου που δεν έχει πολύ φώς για να δω πως είναι οι 50αρες

Ναι καλά για το αισθητικό του θέματος λέω τωρα, απο καψιμο το ίδιο είναι! 

Απλά το βλέπω και γω σε golf που δεν εχει οροφη και φοραει 35αρες 3m και στο cla που εχει πανοραμικη και νομιζω παλι 35αρες αλλά άλλη μάρκα (δεν ξερω ποια) και κάνει μεγάλη διαφορά στο πόσο πιο ανοιχτόχρωμες δείχνουν λόγω της οροφής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

  • Δημιουργία νέου...