Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμιά μόντα για κανένα άλλο αυτόματο κιβώτιο δεν παίζει, ε;

Επειδή σε αγχώνει το dsg το λέω.

 

Πάντως καλύτερο ακούγεται αυτό που θες να κάνεις παρά να μπεις στον κόπο να αλλάξεις ξανά αμάξι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...και η πλάκα ρε Θωμα ξέρεις ποιά είναι;

ότι δεν το πήρες το μαμά DSG
για να μη μπεις συνεργείο και δίνεις λεφτά

κι εσύ πήρες το μαμά μηχανικό
για να μπεις συνεργείο και να δώσεις λεφτά
μόνο για τη μετατροπή...

κέρδος σου δηλαδή
ότι δε θα έχεις ούτε έστω την εργοστασιακή εγγύηση και ποιότητα εργασίας...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nerro είπε

...και η πλάκα ρε Θωμα ξέρεις ποιά είναι;

ότι δεν το πήρες το μαμά DSG
για να μη μπεις συνεργείο και δίνεις λεφτά

κι εσύ πήρες το μαμά μηχανικό
για να μπεις συνεργείο και να δώσεις λεφτά
μόνο για τη μετατροπή...

κέρδος σου δηλαδή
ότι δε θα έχεις ούτε έστω την εργοστασιακή εγγύηση και ποιότητα εργασίας...

Έχεις δίκιο, η μετατροπή αξίζει μάλλον μετά την 4ετια αλλιώς δείχνει λάθος επιλογή

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Καμιά μόντα για κανένα άλλο αυτόματο κιβώτιο δεν παίζει, ε;

Επειδή σε αγχώνει το dsg το λέω.

 

Πάντως καλύτερο ακούγεται αυτό που θες να κάνεις παρά να μπεις στον κόπο να αλλάξεις ξανά αμάξι.

Ωραία θα ήταν να μπορούσα να βάλω κανά Aisin ή ZF αλλά δεν ξέρω κατά πόσο γίνονται τέτοιες μοντες.

Βασικά γίνονται από ότι βλέπω σε ένα κάρο βιντεάκια που κάνουν τα πάντα, αλλά πόσο κόψε ραψε θέλει και τι γίνεται με τα ηλεκτρονικά δεν το γνωρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ωραία θα ήταν να μπορούσα να βάλω κανά Aisin ή ZF αλλά δεν ξέρω κατά πόσο γίνονται τέτοιες μοντες.

Να ξέρεις πως και κάποια DSG του VAG, 
της Aisin είναι.

Και το Leon νομίζω έρχεται εργοστασιακό με Aisin σε κάποιες εκδόσεις.

Επεξ/σία από nerro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, nerro είπε

Να ξέρεις πως και κάποια DSG του VAG, 
της Aisin είναι.

Και το Leon νομίζω έρχεται εργοστασιακό με Aisin σε κάποιες εκδόσεις.

Ναι το διάβασα πριν λίγο καιρό σε κάποιο ποστ άλλου forum (δεν ξέρω αν ήσουν εσύ που το έγραψες :D ) αλλά δεν είναι απο αυτά που με ενδιαφέρουν ή φέρνει ο εισαγωγέας αν θυμάμαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτυχα σήμερα παρκαρισμένο άσπρο Leon excellence, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με το χρώμα τελικά χάνει παρά πολύ το αμάξι ( τουλάχιστον έκανα και μία σωστή επιλογή 🤣 )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, tsofras είπε

Πέτυχα σήμερα παρκαρισμένο άσπρο Leon excellence, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με το χρώμα τελικά χάνει παρά πολύ το αμάξι ( τουλάχιστον έκανα και μία σωστή επιλογή 🤣 )

Μιλησες με τον εμπορα να δεις τι θα σου πει? 😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, imr είπε

Μιλησες με τον εμπορα να δεις τι θα σου πει? 😛

 

Με πήρε τηλέφωνο το πρωί αλλά με πέτυχε στο Παίδων που έβγαζε το γύψο η μικρή. Του είπα να με καλέσει αργότερα οπότε περιμένω τηλέφωνο.

Πήγα σήμερα απο Κατεχάκη , χαμός γινότανε , δεν μπορώ να πω ότι μου ήταν και πολύ ευχάριστο , αλλά όπως και να έχει τελικά όλα συνήθεια είναι σε αυτή τη ζωή. Όπως και να έχει μετά απο 1600Χλμ τον συνήθισα πάλι τον συμπλέκτη :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tsofras είπε

Με πήρε τηλέφωνο το πρωί αλλά με πέτυχε στο Παίδων που έβγαζε το γύψο η μικρή. Του είπα να με καλέσει αργότερα οπότε περιμένω τηλέφωνο.

Πήγα σήμερα απο Κατεχάκη , χαμός γινότανε , δεν μπορώ να πω ότι μου ήταν και πολύ ευχάριστο , αλλά όπως και να έχει τελικά όλα συνήθεια είναι σε αυτή τη ζωή. Όπως και να έχει μετά απο 1600Χλμ τον συνήθισα πάλι τον συμπλέκτη :D

Απολαυσε το! Θα ειναι το τελευταιο manual αυτοκινητο που θα εχεις λογικα! :P

Περα απο την πλακα. Σε κατι video με ακριβα αυτοκινητα που βλεπω εκθειαζουν τα μανουαλ κιβωτια (στα σχολια).

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Shyn είπε

Απολαυσε το! Θα ειναι το τελευταιο manual αυτοκινητο που θα εχεις λογικα! :P

Περα απο την πλακα. Σε κατι video με ακριβα αυτοκινητα που βλεπω εκθειαζουν τα μανουαλ κιβωτια (στα σχολια).

Κοίτα να δείς , δεν αντιλέγω ότι και η αίσθηση με το χειροκίνητο και το κούμπωμα των ταχυτήτων είναι άλλη φάση. Νιώθεις ότι συμμετέχεις περισσότερο στη οδήγηση .

Προτιμώ όμως να πιάνω το τιμόνι με τα 2 χέρια σε μία στριφτερή διαδρομή

Τα περί κίνησης , τυρόπιτας και καφέ τα αφήνω απέξω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκαναν την καταπληκτική προσφορά των 17000€ για να βγάλουν κάτι και αυτοί 🤣

Επίσης μου είπε αντίστοιχη διαφορά έχει και αυτό με το DSG που το έχουμε 24900€

Μα του λέω εσύ μου έριξες το αμάξι 7000€ , το λευκό DSG δεν έχει αρχική τιμή 31900€

Για κορόιδα ψάχνουν ούτε που θα ξανασχοληθω με την συγκεκριμένη αντιπροσωπεία , δεκτό το να θες να βγάλεις αλλά όχι και ίδια μείωση στα 2 αμάξια

FFS

Όλα για καλό γίνονται, όχι πως θα το αγόραζα αλλά αν ήταν καλή η προσφορά μπορεί να το σκεφτόμουν σοβαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, paylidis είπε

Με 17 πες τους έχω ένα Ibiza fr αν θετε… άκου ρε 17…

(για να το πουλήσουν 22.5-23….)

Ρε Γιώργο ακόμη και το 19.000€ ενώ ξέρεις ότι πάνε για 2.000€ κέρδος για να το δώσουν 21.000€ είναι πιο τίμιο.

Εδώ έχει ακόμη στα 19,20 το προηγούμενο το δικό μου με τον 1.5 δεν θα φύγει δλδ αυτό αν το βάλεις 21000€ ?

Σαν τον άλλο τον καραγκιόζη στη Peugeot που μου είχε πει 6.000€ και το πούλησα διπλάσια τιμή μετά από 2 χρόνια κιόλας

Πιο τίμιος ο δικός μου που δεν μου λέει τιμή και μου λέει πούλα το μόνος σου γιατί δεν θα σου αρέσει η τιμή που θα σου πω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ρε Γιώργο ακόμη και το 19.000€ ενώ ξέρεις ότι πάνε για 2.000€ κέρδος για να το δώσουν 21.000€ είναι πιο τίμιο.

Εδώ έχει ακόμη στα 19,20 το προηγούμενο το δικό μου με τον 1.5 δεν θα φύγει δλδ αυτό αν το βάλεις 21000€ ?

Σαν τον άλλο τον καραγκιόζη στη Peugeot που μου είχε πει 6.000€ και το πούλησα διπλάσια τιμή μετά από 2 χρόνια κιόλας

Πιο τίμιος ο δικός μου που δεν μου λέει τιμή και μου λέει πούλα το μόνος σου γιατί δεν θα σου αρέσει η τιμή που θα σου πω

Με 1500 χλμ θα το δώσει αρκετά παραπάνω από 21…. Γύρω στα 23 θα το δώσει - ειδικά με δεδομένο ότι μπορεί να το δανειοδοτήσει (όποτε θα βγάλει και από το δάνειο λεφτά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...