Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Σε διαβεβαιώ για το ότι θα κάνουν τους κινέζους με την εγγύηση αν δε το συντηρείς σε αντιπροσωπεία. Απλά οπως σου πρότεινα, βρες κάποια που να εμπιστεύεσαι και ας φας μια ώρα στο δρόμο. Μια φορά το χρόνο είναι 

Θα προτιμήσω αυτούς τότε επειδή είναι και της εισαγωγικής

ευχαριστώ παίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Απλά αν στραβώσει κάτι με την εγγύηση θα τρεχει στα δικαστήρια μπας και βρει το δίκιο του… δεν αξίζει με τίποτα το ρίσκο…

(άσε που πλέον δεν έχει βιβλία τα περνάνε ηλεκτρονικά)

 

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Αυτό σκέφτομαι και εγώ για αυτό είπα για αντιπροσωπεία

Αν και δεν μου γεμίζουν το μάτι αυτοί , είπα για όσο έχω εγγύηση να το πηγαίνω εκεί για τα πάντα, γιατί αν κάτσει καμία στραβή μην το παίζουν κινέζοι και με ζορίσουν

 

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Σε διαβεβαιώ για το ότι θα κάνουν τους κινέζους με την εγγύηση αν δε το συντηρείς σε αντιπροσωπεία. Απλά οπως σου πρότεινα, βρες κάποια που να εμπιστεύεσαι και ας φας μια ώρα στο δρόμο. Μια φορά το χρόνο είναι 

 

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Θα προτιμήσω αυτούς τότε επειδή είναι και της εισαγωγικής

ευχαριστώ παίδες

 

Δεν διαφωνω, αλλα στα 4000 δεν προβλεπει ετσι και αλλιως η αντιπροσωπια service οποτε δεν μπορουν να του πουν κατι.

Δεν θα φανει κιολας αν δεν το γραψει στο βιβλιο

Για τα service αναγκαστικα αντιποροσωπεια οσο εισαι εγγυηση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, imr είπε

 

 

 

 

Δεν διαφωνω, αλλα στα 4000 δεν προβλεπει ετσι και αλλιως η αντιπροσωπια service οποτε δεν μπορουν να του πουν κατι.

Δεν θα φανει κιολας αν δεν το γραψει στο βιβλιο

Για τα service αναγκαστικα αντιποροσωπεια οσο εισαι εγγυηση

 

 

Λογικά προβλέπει 15000 Ή χρόνο ότι προηγηθεί. Εμένα τουλάχιστον έτσι είναι 

Όποτε υποχρεούται…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Λογικά προβλέπει 15000 Ή χρόνο ότι προηγηθεί. Εμένα τουλάχιστον έτσι είναι 

Όποτε υποχρεούται…

30.000 ή 2 χρόνια είναι στο δικό μου Γιώργο (απορώ εφόσον έχουμε ίδιο κινητήρα)

Στο βιβλίο θέλω να το γράψω για ενδεχόμενη μεταπώληση 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, imr είπε

Για τα service αναγκαστικα αντιποροσωπεια οσο εισαι εγγυηση

ούτε αυτό ισχύει (νομοθετικά) ,ουτε εξουσιοδοτημένο , απλά να έχει άδεια φυσικά ο κυρ Μπάμπης και να κρατηθούν οι αποδείξεις και η παροχή υπηρεσιών

προσωπικά πρώτα πήρα τηλ για το πρώτο σέρβις σε συνεργία έξω και είδα οτι ήταν στα ίδια με αντιπροσωπία , βέβαια πήγα 2ο service και τσίμπησε , στο 3ο θα τα πάρω μόνος μου τα αναλώσιμα και θα πάρω 3 τηλέφωνα πρώτα για προσφορές

αλλά εννοείται ο καθένας κάνει οτι νομίζει καλύτερο :)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, korakios είπε

ούτε αυτό ισχύει (νομοθετικά) ,ουτε εξουσιοδοτημένο , απλά να έχει άδεια φυσικά ο κυρ Μπάμπης και να κρατηθούν οι αποδείξεις και η παροχή υπηρεσιών

προσωπικά πρώτα πήρα τηλ για το πρώτο σέρβις σε συνεργία έξω και είδα οτι ήταν στα ίδια με αντιπροσωπία , βέβαια πήγα 2ο service και τσίμπησε , στο 3ο θα τα πάρω μόνος μου τα αναλώσιμα και θα πάρω 3 τηλέφωνα πρώτα για προσφορές

αλλά εννοείται ο καθένας κάνει οτι νομίζει καλύτερο :)

Απλά δυστυχώς το νομοθετικά σε αυτή την χώρα σημαίνει ότι περίμενε καμία 8ετια μήπως βρεις το δίκιο σου.

Μετά την εγγύηση, αντίο αντιπροσωπεία, μέχρι τότε είναι σχεδόν αναγκαστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

ούτε αυτό ισχύει (νομοθετικά) ,ουτε εξουσιοδοτημένο , απλά να έχει άδεια φυσικά ο κυρ Μπάμπης και να κρατηθούν οι αποδείξεις και η παροχή υπηρεσιών

προσωπικά πρώτα πήρα τηλ για το πρώτο σέρβις σε συνεργία έξω και είδα οτι ήταν στα ίδια με αντιπροσωπία , βέβαια πήγα 2ο service και τσίμπησε , στο 3ο θα τα πάρω μόνος μου τα αναλώσιμα και θα πάρω 3 τηλέφωνα πρώτα για προσφορές

αλλά εννοείται ο καθένας κάνει οτι νομίζει καλύτερο :)

Έχω την εντύπωση ότι το 1ο και το 3ο είναι τα μικρά service και το 2ο και 4ο τα μεγάλα.

7 ώρες πριν, tsofras είπε

Στο βιβλίο θέλω να το γράψω για ενδεχόμενη μεταπώληση 

Εδώ είναι το ζουμί της υπόθεσης!

Για πες.....

🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, korakios είπε

ούτε αυτό ισχύει (νομοθετικά) ,ουτε εξουσιοδοτημένο , απλά να έχει άδεια φυσικά ο κυρ Μπάμπης και να κρατηθούν οι αποδείξεις και η παροχή υπηρεσιών

προσωπικά πρώτα πήρα τηλ για το πρώτο σέρβις σε συνεργία έξω και είδα οτι ήταν στα ίδια με αντιπροσωπία , βέβαια πήγα 2ο service και τσίμπησε , στο 3ο θα τα πάρω μόνος μου τα αναλώσιμα και θα πάρω 3 τηλέφωνα πρώτα για προσφορές

αλλά εννοείται ο καθένας κάνει οτι νομίζει καλύτερο :)

 Μαζί σου. Εγώ δεν πηγαίνω ούτε εντός εγγύησης στην αντιπροσωπεία από όταν μου είπαν στην καρέντα 300 ευρώ για λάδια και φίλτρα. 

Αλλά είναι η ευκολία και το ποσό εύκολα θα σου περάσουν κάτι χωρίς να τρέχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

 Μαζί σου. Εγώ δεν πηγαίνω ούτε εντός εγγύησης στην αντιπροσωπεία από όταν μου είπαν στην καρέντα 300 ευρώ για λάδια και φίλτρα. 

Αλλά είναι η ευκολία και το ποσό εύκολα θα σου περάσουν κάτι χωρίς να τρέχεις. 

300€? Touareg η Q7? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, paylidis είπε

300€? Touareg η Q7? 😂

Χαχα στο σιροκο ήταν. Στα 30000 χλμ νομίζω και "Φιλική" τιμή. Στα προηγούμενα τους είχα πάει εγώ λάδια οπότε δεν μου είχε φανεί πολύ. 

 

Το καλό με το γκρουπ βέβαια είναι ότι υπαρχουν και επίσημες αντιπροσωπεία με καλές τιμές (για επίσημο) 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, imr είπε

Χαχα στο σιροκο ήταν. Στα 30000 χλμ νομίζω και "Φιλική" τιμή. Στα προηγούμενα τους είχα πάει εγώ λάδια οπότε δεν μου είχε φανεί πολύ. 

 

Το καλό με το γκρουπ βέβαια είναι ότι υπαρχουν και επίσημες αντιπροσωπεία με καλές τιμές (για επίσημο) 

Έτσουξε. 
 

το μικρό σέρβις εμένα είναι φιλική τιμή στα 150 με την κάρτα καυσαερίων και το μεγάλο 190… στο δε σκοντα έχω 50% έκπτωση όποτε βγαίνει το μικρό 80 και το μεγάλο 105

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Έτσουξε. 
 

το μικρό σέρβις εμένα είναι φιλική τιμή στα 150 με την κάρτα καυσαερίων και το μεγάλο 190… στο δε σκοντα έχω 50% έκπτωση όποτε βγαίνει το μικρό 80 και το μεγάλο 105

Που το πηγαίνεις? Πολλα για  το service σαν κόστος αλλά στον μέσο όρο για επίσημη αντιπροσωπεία. 

Το πρόβλημα μου με τις αντιπροσωπείες εκτός από το κόστος είναι ότι ελάχιστοι θα δώσουν σημασία να κάνουν έναν σωστό έλεγχο στο αυτοκινητο. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, imr είπε

Που το πηγαίνεις? Πολλα για  το service σαν κόστος αλλά στον μέσο όρο για επίσημη αντιπροσωπεία. 

Το πρόβλημα μου με τις αντιπροσωπείες εκτός από το κόστος είναι ότι ελάχιστοι θα δώσουν σημασία να κάνουν έναν σωστό έλεγχο στο αυτοκινητο. 

 

 

Στον επισημο στην ιερά οδό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά το πήγαινα στα 4 χρόνια στην επίσημη αντιπροσωπεία της VW και μετά το έκοψα.

Ωστόσο, πηγαίνοντας σε έναν τοπικό εδώ στον Αγ. Στέφανο, παρατηρώ ότι αλλάζουν λάδια/φίλτρα και δεν κάνουν κανένα έλεγχο στο αυτοκίνητο. Συγκεκριμένα άκουγα ένα θόρυβο στις ανωμαλίες (ακόμα τον ακούω αλλά μειωμένο) και αφού το έψαξα ανακάλυψα ότι το αμάξι είχε κλαταρισμένες αναρτήσεις και τακάκια/δισκόπλακες για άμεση αλλαγή. Συνεπώς, καλές οι φθηνές λύσεις αλλά να γίνεται έλεγχος γενικότερα στο αυτοκίνητο ο οποίος είναι σημαντικός από πλευράς ασφάλειας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σύμφωνα και με την ομάδα του Leon στο FB , μάλλον κάτι θυμόμουν λάθος για το service οτι είναι στα 30.000χλμ ή στα 2 χρόνια .... ξέρω γω άλλαξα και τόσα που μπορεί να τα μπέρδεψα με το 2008 ?

Θα πάω να το δω μετά στο service book , όπως και να έχει και το πρώτο service λάδια -φίλτρα έχει οπότε έκλεισα Τετάρτη να πάω να τα αλλάξω

Θα σας πω τιμή

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...