Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@mp123 Ωραίο το mini , ξέρεις ότι εγκρίνω και ειδικά για το S , αλλά στα 40K ρε μαν έχεις τόσες επιλογές ακόμη και σε μεταχείρο πολύ ανώτερες απο αυτό

Πάρτο μαμά με ηλιοροφή αν θες χωρίς άλλο extra μετά ξεφεύγει και το παντρεύτηκες ή θα φας την χασούρα όταν το αλλάξεις γιατί έχεις και το μικρόβιο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, seloner είπε

Τι εχεις βαλεις στο  s και σου βγαινει τοσο πολυ; Δοκιμασε να βαλεις τo πακέτο city light  , τα εχει  σχεδον ολα και βγαινει γυρω στα 28-29

Εγώ εδώ έχω καταλήξει https://configure.mini.com.gr/el_GR/configid/2x2kkvjf 27.200

Το αμαξι αυτο το χαιρεσε μονο αυτοματο. Μην οχι με τιποτα το παρεις μανουαλ. Μετα κατι gps οθονη , ζαμτα 18 γυαλινη οροφη.κατι αλουμίνια μεσα.  Θα δω παλι μονο με αυτοματο ,συν γυαλινη οροφη, συν 18ρες.θα κοψω gps ξαι κατι αλλα.

Λοιπον δεν το περιμενα το αμαξακι ειναι τρελλα. Θελει αλογα ομως.θα δω και το jcw σκετο μονο με αυτοματο κιβωτιο. Θα δουμεστο επομενο ταξιδι.

1 ώρα πριν, tsofras είπε

@mp123 Ωραίο το mini , ξέρεις ότι εγκρίνω και ειδικά για το S , αλλά στα 40K ρε μαν έχεις τόσες επιλογές ακόμη και σε μεταχείρο πολύ ανώτερες απο αυτό

Πάρτο μαμά με ηλιοροφή αν θες χωρίς άλλο extra μετά ξεφεύγει και το παντρεύτηκες ή θα φας την χασούρα όταν το αλλάξεις γιατί έχεις και το μικρόβιο

Θα δω στο επομενο ταξιδι . Δεν περιμενα να βγρι τοσο καλο. Αν ηξερα θα επαιρνα το s αυτοματο στα 29 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mp123 είπε

Το αμαξι αυτο το χαιρεσε μονο αυτοματο. Μην οχι με τιποτα το παρεις μανουαλ. Μετα κατι gps οθονη , ζαμτα 18 γυαλινη οροφη.κατι αλουμίνια μεσα.  Θα δω παλι μονο με αυτοματο ,συν γυαλινη οροφη, συν 18ρες.θα κοψω gps ξαι κατι αλλα.

Λοιπον δεν το περιμενα το αμαξακι ειναι τρελλα. Θελει αλογα ομως.θα δω και το jcw σκετο μονο με αυτοματο κιβωτιο. Θα δουμεστο επομενο ταξιδι.

Θα δω στο επομενο ταξιδι . Δεν περιμενα να βγρι τοσο καλο. Αν ηξερα θα επαιρνα το s αυτοματο στα 29 30

Αυτόματο το έχω βάλει, και αυτό που σου είπα για το πακέτο το  city light στο κάνει αυτόματο . Μονο gps χάνεις που δεν είναι τόσο σημαντικό πιστέυω .

Ουσιαστικά το διαλέγεις χειροκίνητο και με το πακέτο στο κάνει αυτόματο .

Επεξ/σία από seloner
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, seloner είπε

Αυτόματο το έχω βάλει, και αυτό που σου είπα για το πακέτο το  city light στο κάνει αυτόματο . Μονο gps χάνεις που δεν είναι τόσο σημαντικό πιστέυω .

Ουσιαστικά το διαλέγεις χειροκίνητο και με το πακέτο στο κάνει αυτόματο 

Φιλε μου νομιζω δες το παλι το μινι με τα 136 αλογα εβαλες. Αυτο εχω. Το ς με τα 186 αυτοματο γυμνο παει 29400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mp123 είπε

Φιλε μου νομιζω δες το παλι το μινι με τα 136 αλογα εβαλες. Αυτο εχω. Το ς με τα 186 αυτοματο γυμνο παει 29400

Δεν σου εστειλα το δικό σου, σου εστειλα το δικό μου configuration :P 

Να η αντίστοιχη με το  s .

https://configure.mini.com.gr/el_GR/configid/2gl5w0vw

Θες να πας στο  s λόγω ότι έχει πιο πολύ γκάζι ετσι;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, seloner είπε

Δεν σου εστειλα το δικό σου, σου εστειλα το δικό μου configuration :P 

Να η αντίστοιχη με το  s .

https://configure.mini.com.gr/el_GR/configid/2gl5w0vw

Θες να πας στο  s λόγω ότι έχει πιο πολύ γκάζι ετσι;

 

Τωρα ςνταξη οτι εστειλες . Μην ξεχασεις να βαλεις τεμπελη οποςδηποτε και φιμε . Το φιμε απο εκει που συνεργαζοντε ειναι εγγυηση.Το αμαξακι ειναι καρτ.Μην το πολυσκεφτεσε . 

Φυσικα για το γκαζι. Αλλα ετσι ελεγα και με το rx8 186 αλογα και σε μια εβδομαδα ελεγα γιατι δεν πηρα το cosmo    Θα δω στο αλλο ταξιδι να πανε ολα καλα . Οταν το παω για σερβις θα ρωτησω.

Αν το ηξερα δεν θα επαιρνα και αλλη μηχανη πριν 20 μερες. Εχω σκασει απο περσυ 24600 το μινι , μετα στο καπακι 13000 για φουλ εξτρα με ακραποβιτζ το honda forza 750 ( λιμουζινα ) κσι τωρα 7500 για το honda cmx500 ( τι να  λεμε τωρα πσοχνιδι απο τα λιγα το ρεμπελ τρελλα ) ολα μαζι καπου στα 45κ. Ενταξη απο την τσεπη εβαλα 20κ γιατι πουλησα τα παλια. Θα επαιρνα το κουπερακι το s και μια μηχανη.Αλλλα ελα που θελω 2 μηχανες και με αυτες βγαζω γουστα .Εχω ανησηχιες... ................     εσυ παρτο το s αλλα το νου σου μην παθεις τα ιδια με εμενα και θες το jcw που απλο θα βγαινει στα 35.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mp123 είπε

Τωρα ςνταξη οτι εστειλες . Μην ξεχασεις να βαλεις τεμπελη οποςδηποτε και φιμε . Το φιμε απο εκει που συνεργαζοντε ειναι εγγυηση.Το αμαξακι ειναι καρτ.Μην το πολυσκεφτεσε . 

Φυσικα για το γκαζι. Αλλα ετσι ελεγα και με το rx8 186 αλογα και σε μια εβδομαδα ελεγα γιατι δεν πηρα το cosmo    Θα δω στο αλλο ταξιδι να πανε ολα καλα . Οταν το παω για σερβις θα ρωτησω.

Αν το ηξερα δεν θα επαιρνα και αλλη μηχανη πριν 20 μερες. Εχω σκασει απο περσυ 24600 το μινι , μετα στο καπακι 13000 για φουλ εξτρα με ακραποβιτζ το honda forza 750 ( λιμουζινα ) κσι τωρα 7500 για το honda cmx500 ( τι να  λεμε τωρα πσοχνιδι απο τα λιγα το ρεμπελ τρελλα ) ολα μαζι καπου στα 45κ. Ενταξη απο την τσεπη εβαλα 20κ γιατι πουλησα τα παλια. Θα επαιρνα το κουπερακι το s και μια μηχανη.Αλλλα ελα που θελω 2 μηχανες και με αυτες βγαζω γουστα .Εχω ανησηχιες... ................     εσυ παρτο το s αλλα το νου σου μην παθεις τα ιδια με εμενα και θες το jcw που απλο θα βγαινει στα 35.

Θεουλης είσαι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, tsofras είπε

Θεουλης είσαι

 

Ζήτω η τρελλα. Ποτέ θα ζήσουμε. Εκανα δυο σπίτια τωρα θα χαρώ για 6 χρόνια ως να βγω σύνταξη. Μετά θα πάρω μια μερσεντα καμπριο διθέσιο ( μτχ Φυσικα ) και θα πουλήσω τα μηχανακια .  Θα κλείσω την καριέρα μου με μια μερσεντα καμπριο διθέσια.

Υ.γ σιγά μην κουβαλάω εγγόνια ………..  

Μια μέρα θα ανεβάσω φωτό τα μωρά στην πίστα 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρχίσει και εγώ να σκέφτομαι για αγορά. 

Είχα σκοπο να μείνω με note για κάνα 2 χρονια ακόμα μέχρι να πάω για καινούργιο. 

Τωρα που έχω μείνει χωρι; αμάξι σκέφτομαι η να πάω πάλι σε ένα μεταχειρισμενο 7-8 χιλιάδων η να πάω σε καινούργιο. 

Επειδή βασικό κριτήριο είναι το καύσιμο το μεταχ θα είναι diesel και καινούργιο μάλλον φα που το μονο που βλέπω είναι το καμικ. 

Υπάρχει ακομα κάποιο καινούργιο diesel κατω από 20κ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, imr είπε

Υπάρχει ακομα κάποιο καινούργιο diesel κατω από 20κ?

σε νορμαλ μεγεθος μονο κανενα ντατσια ισως.....;

 

Το θεμα ειναι οτι τα καινουργια εχουν παει στο θεο...... Κανενα ελαγρως μεταχειρισμενο ισως; εχθες ενας στο καμικ γκρουπ στο fb ωρυόταν οτι θα πουλησει το CNG του επειδη θέλει συμπλεκτη στα 30000 χλμ... μηπως να τον απαλλάξεις;

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, paylidis είπε

σε νορμαλ μεγεθος μονο κανενα ντατσια ισως.....;

 

Το θεμα ειναι οτι τα καινουργια εχουν παει στο θεο...... Κανενα ελαγρως μεταχειρισμενο ισως; εχθες ενας στο καμικ γκρουπ στο fb ωρυόταν οτι θα πουλησει το CNG του επειδη θέλει συμπλεκτη στα 30000 χλμ... μηπως να τον απαλλάξεις;

Για στείλε προφίλ 🤣

 

Το duster μαρεσε και το σκεφτόμουν για καινούργιο πριν 2 χρονια.  Αλλά στα 14κ καινούργιο LPG. Τώρα που έχει πάει στα 19 ούτε καν, είπαμε καλό vfm αλλά όχι να το χρυσό πληρώσεις. Και έχουν άθλια χρηματοδοτικα αλλά και καεί αρκετά με αέριο (8-9 λίτρα) οπότε δεν γλυτώνεις κάτι από diesel.  Το diesel duster αρκετά πιο ακριβο

 

Εάν κυκλοφορούσε ακόμα το Puma diesel εκεί θα πήγαινα καρφωτος αλλά δυστυχως το έκοψαν. 

 

Βλέπω κάποια countryman diesel σε καλές τιμές για μεταχ. Αρέσει πολύ την γυναίκα οπότε ίσως το βάλω και αυτό σαν σκέψη. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, majnun είπε

C3 diesel ?

Μπαγιατεψε (συν οτι βγαζει προβληματα, ειχα γραψει πριν μερικους μηνες για το συγκεκριμμένο μοντέλο που παραλιγο να παρει a la bmw diesel - call me egr leak)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, majnun είπε

C3 diesel ?

 

15 λεπτά πριν, paylidis είπε

Μπαγιατεψε (συν οτι βγαζει προβληματα, ειχα γραψει πριν μερικους μηνες για το συγκεκριμμένο μοντέλο που παραλιγο να παρει a la bmw diesel - call me egr leak)

 

Είναι αρκετά μικρό από χώρους το c3. 

Το καλό του note ήταν ότι είχε άπλετο χώρο για τους πίσω επιβάτες (εγώ 1.90 και με ρυθμισμένο κάθισμα οδηγού καθόμουν άνετα πίσω). 

Δυστυχώς δεν υπάρχουν αρκετά τέτοια μικρά πολυμορφικα οπότε πάω για μεγαλύτερη κατηγορία αναγκαστικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, paylidis είπε

Μπαγιατεψε (συν οτι βγαζει προβληματα, ειχα γραψει πριν μερικους μηνες για το συγκεκριμμένο μοντέλο που παραλιγο να παρει a la bmw diesel - call me egr leak)

Γενικευμένο πρόβλημα δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...