Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ε ρε μαν αν είναι να πάω στα 30 θα πάρω αυτόματο , είπαμε DQ381 δεν το φοβόμαστε :D

Και το Formentor για αυτόματο λέω που είναι με το DQ381

βαστα μικρο καλαθι, πολλα εχουμε δει με τα dsg τους... προσωπικα προτιμω να βασανιζομαι με το χειροκινητο παρα να μπλεξω με αυτοματο VAG (και MERC ειναι Black listed για εμενα στα αυτοματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

βαστα μικρο καλαθι, πολλα εχουμε δει με τα dsg τους... προσωπικα προτιμω να βασανιζομαι με το χειροκινητο παρα να μπλεξω με αυτοματο VAG (και MERC ειναι Black listed για εμενα στα αυτοματα)

Γιώργο συμφωνώ , βλέπουμε πως πάει η ηλεκτροκίνηση , πιθανών μας έχει μείνει μία δεκαετία.

Κάνω περίπου 5Κ τον χρόνο , δλδ 50K σε μία δεκαετία , αν σπάσει μέχρι τα 50.000 και το υγρό που βλέπω να γράφει 120.000+ τι να πώ :D 

Απλά θέλω και την άνεση χωρίς να είναι βάρκα το SUV

Βλέπουμε σκέψεις είναι όλα

Πιθανή λύση να είναι να βάλω τα καθίσματα του Xcellence και 17αρες με κανα 2 χιλιάρικα και να μείνω και με αυτό που έχω γιατί δύσκολοι οι καιροί

Θα δείξει , σκέψεις κάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Γιώργο συμφωνώ , βλέπουμε πως πάει η ηλεκτροκίνηση , πιθανών μας έχει μείνει μία δεκαετία.

Κάνω περίπου 5Κ τον χρόνο , δλδ 50K σε μία δεκαετία , αν σπάσει μέχρι τα 50.000 και το υγρό που βλέπω να γράφει 120.000+ τι να πώ :D 

Απλά θέλω και την άνεση χωρίς να είναι βάρκα το SUV

Βλέπουμε σκέψεις είναι όλα

Πιθανή λύση να είναι να βάλω τα καθίσματα του Xcellence και 17αρες με κανα 2 χιλιάρικα και να μείνω και με αυτό που έχω γιατί δύσκολοι οι καιροί

Θα δείξει , σκέψεις κάνω

καλα ναι με αυτη τη λογική (λιχα χλμ) και λιγο τυχη μπορει να υπάρχει η ελπιδα οτι δε θα σπασει... ομοιως και εγω με 6-7 χιλιαδες χλμ το χρόνο δε νομιζω οτι θα ειχα θεμα αλλα η φοβια παραμενει φοβία...

Στο Life DSG που παιζει να σου βγει σε νορμαλ τιμή τι σου λειπει απο εξοπλισμο; Προσωπικά σκέψου για το tiguan εχω την αίσθηση του οτι ειναι καπως πιο άνετο (το Q θεωρώ εχει λιγο πιο σπορ/σφιχτή αναρτηση)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

καλα ναι με αυτη τη λογική (λιχα χλμ) και λιγο τυχη μπορει να υπάρχει η ελπιδα οτι δε θα σπασει... ομοιως και εγω με 6-7 χιλιαδες χλμ το χρόνο δε νομιζω οτι θα ειχα θεμα αλλα η φοβια παραμενει φοβία...

Στο Life DSG που παιζει να σου βγει σε νορμαλ τιμή τι σου λειπει απο εξοπλισμο; Προσωπικά σκέψου για το tiguan εχω την αίσθηση του οτι ειναι καπως πιο άνετο (το Q θεωρώ εχει λιγο πιο σπορ/σφιχτή αναρτηση)..

Τίποτα αλλά 33 + χρώμα + τέλη + πινακίδες πάμε στα 34

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, imr είπε

Το πουμα το εχεις δει? 

Ναι το πρώτο που είδα όταν ξεκίνησα το ταξίδι μου :D

Ένα ψηλό fiesta σε χώρους και αίσθηση δεν μου άρεσε καθόλου

Και βασικά η εμπειρία μου έδειξε ότι δεν μου κάνουν τα B-SUV , μόνο σε C-SUV ένιωθα άνετα (Q3, C5 Aircross, Karoq)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NTC Labs είπε

Απλο δεν το λες.

Αν εξαιρέσουμε την ομορφιά του και κανά brembo φρένο τι ιδιαίτερο έχει για να κοστίζει 40.000€ ?

Έχουμε χάσει την μπάλα, κάποτε πληρώναμε τον κινητήρα και μετά τα υπόλοιπα.

Τώρα πληρώνουμε τα υπόλοιπα για 3 κυλίνδρους κινητήρες 1000-1200 κυβικά 

Ειλικρινά ρωτάω για να δω τι μου διαφεύγει, από όσο θυμάμαι η τιμή ενός αυτοκινήτου ήταν όλο το πακέτο

Δεν μπορώ να βλέπω αμάξια 1.2 κυβικά με 130 άλογα να κοστίζουν πλέον 35.000+  και ξαφνικά να θεωρούμε premium την Alfa και την Peugeot

Απλά η γνώμη μου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, majnun είπε

Πρόεδρε εσύ;

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

Τον νιώθω τον πρόεδρο απόλυτα... 🤷🏻‍♂️

Στους 25 μήνες κιβώτιο off με 24 εγγύηση κ αμέριμνο σφύριγμα από τη MB είναι too much…

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Τον νιώθω τον πρόεδρο απόλυτα... 🤷🏻‍♂️

Στους 25 μήνες κιβώτιο off με 24 εγγύηση κ αμέριμνο σφύριγμα από τη MB είναι too much…

Πόσο πήγε ρε George η επισκευή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πόσο πήγε ρε George η επισκευή?

Πριν 2 χρόνια τέτοια εποχή πέταξα την απόδειξη 😂 κάπου στα 2200-2500 είχε πάει αν δε με απατά η μνήμη μου (εκτός αντιπροσωπείας). Νομίζω 6 ήθελε η merc για καινούργιο σασμαν κ μου έκαναν 25% έκπτωση σαν «χάρη» όποτε 4.5...  Είχα γράψει το ακριβές ποσό ανά περίπτωση στο αρχικό σου έπος. Ούτε να το θυμαμαι δε θέλω το έχω σβήσει από τη μνήμη μου-μόνο το μπρελόκ έχω κρατήσει από εκεινο το Αμαξι (όπως κ από όλα!)
 

Σκεψου όμως ότι α) ήμασταν 15 χρόνια πριν άρα ελάχιστη τεχνογνωσία β) ήταν ένα καινούργιο κιβώτιο και οι 99/100 μάστορες δε το είχαν ξαναγγιξει γ) επειδή ακριβώς ήταν καινούργιο ήταν σχεδόν αδύνατο να βρεις ανταλλακτικα ή μεταχειρισμένο & δ) τότε ακόμα κ με τη ντροπή της Mercedes σε περίμεναν στη γωνία να στη φορέσουν στη συντήρηση εντός κ εκτός αντιπροσωπείας. 


Σημερα εύκολα με μάξιμουμ 800€ στο συγκεκριμένο μοντέλο έχεις ανακατασκευασμένο σασμαν…

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...