Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην τελευταία μου παραγγελία σχεδόν όλα τα καταστήματα δεν είχαν κάποιο προϊόν και μέσα μου είχαν τα χρήματα σε μετρητά. Εντωμεταξύ μόνο ένας μου έβαλε και τα χρήματα των μεταφορικών αναγνορίζοντας ότι για να αγοράσω από αλλού τα προϊόντα που δεν μου έβαλε θα πρέπει να κάνω παραγγελία με μεταφορικά.

Το φαινόμενο αυτό όσο περνάει ο καιρός το συναντώ και πιο συχνά. Συμβαίνει και εσάς ή μόνο εγώ είμαι ο τυχερός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία τραμπολίνο με αναζήτηση μέσω Σκρουτζ. Κοντά 60 κιλά δέμα (μοιρασμένο σε 2 κουτιά). Μεταφορικά 50+ ευρώ με Plus. Παραγγέλνω απευθείας από το μαγαζί, μεταφορικά 7 ευρώ και στην πόρτα μου. Δεν περιγράφω άλλο.

ps: αυτή τη διαφορά των 40+ ευρώ ακόμα δεν έχω καταλάβω ποιος την βάζει στην τσέπη του τελικά. Γιατί μιλάμε για τζάμπα λεφτά.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Παραγγελία τραμπολίνο με αναζήτηση μέσω Σκρουτζ. Κοντά 60 κιλά δέμα (μοιρασμένο σε 2 κουτιά). Μεταφορικά 50+ ευρώ με Plus. Παραγγέλνω απευθείας από το μαγαζί, μεταφορικά 7 ευρώ και στην πόρτα μου. Δεν περιγράφω άλλο.

ps: αυτή τη διαφορά των 40+ ευρώ ακόμα δεν έχω καταλάβω ποιος την βάζει στην τσέπη του τελικά. Γιατί μιλάμε για τζάμπα λεφτά.

Αυτα ειναι τα "τυχερα" του συστηματος, καθε δουλεια εχει τα τυχερα της υπερκερδη 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, manolis940 said:

Στην τελευταία μου παραγγελία σχεδόν όλα τα καταστήματα δεν είχαν κάποιο προϊόν και μέσα μου είχαν τα χρήματα σε μετρητά. Εντωμεταξύ μόνο ένας μου έβαλε και τα χρήματα των μεταφορικών αναγνορίζοντας ότι για να αγοράσω από αλλού τα προϊόντα που δεν μου έβαλε θα πρέπει να κάνω παραγγελία με μεταφορικά.

Το φαινόμενο αυτό όσο περνάει ο καιρός το συναντώ και πιο συχνά. Συμβαίνει και εσάς ή μόνο εγώ είμαι ο τυχερός;

Μου έχει τύχει παλιότερα, αλλά με είχε παρει νωρίτερα τηλέφωνο το κατάστημα να μου πει οτι θα μου αφήσει τα λεφτά μέσα στο κουτί. Επειδή το χρειαζόμουν, τους είπα πως εχουν επιλογή απο το Skroutz να απορρίψουν το προιον αυτό και να βρει το Skroutz το ίδιο απο άλλο κατάστημα. Ετσι και εγινε.

 

Το χειρότερο που μου έχει τύχει πρόσφατα, ήταν απο ενα κατάστημα να με καλέσει να μου ζητήσει ενα αλλο κινητο για να συνδέσει την παραγγελία του skroutz , επειδή στην τελευταια παραγγελία που του έκανα είχα αλλαξει Ονομα και Διευθυνση.

Φυσικά τους εκραξα λίγο, πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να δώσω αλλο κινητό για να το καταχωρήσει και πως έχω κάθε δικαίωμα να αλλάξω ονομα και διευθυνση. Αδιαφορώ για το πελατολόγιο που φτιάχνει το κάθε σκρουτζομάγαζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SilentVoice είπε

Μου έχει τύχει παλιότερα, αλλά με είχε παρει νωρίτερα τηλέφωνο το κατάστημα να μου πει οτι θα μου αφήσει τα λεφτά μέσα στο κουτί. Επειδή το χρειαζόμουν, τους είπα πως εχουν επιλογή απο το Skroutz να απορρίψουν το προιον αυτό και να βρει το Skroutz το ίδιο απο άλλο κατάστημα. Ετσι και εγινε.

 

Το χειρότερο που μου έχει τύχει πρόσφατα, ήταν απο ενα κατάστημα να με καλέσει να μου ζητήσει ενα αλλο κινητο για να συνδέσει την παραγγελία του skroutz , επειδή στην τελευταια παραγγελία που του έκανα είχα αλλαξει Ονομα και Διευθυνση.

Φυσικά τους εκραξα λίγο, πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να δώσω αλλο κινητό για να το καταχωρήσει και πως έχω κάθε δικαίωμα να αλλάξω ονομα και διευθυνση. Αδιαφορώ για το πελατολόγιο που φτιάχνει το κάθε σκρουτζομάγαζο.

Αυτό μου έχει συμβεί και εμένα στο παρελθόν αλλά πλέον δεν με ρωτάει κανένας. Τώρα αν κάνω εγώ αιτήματα ότι έχει λιγότερα προϊόντα μέσα το δέμα και το παίζω κινέζος ότι δεν βρήκα λεφτά στην συσκευασία, θα είμαι κακός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε κανενα θεμα στο να ολοκληρωσετε καποια πληρωμη απο το καλαθι του σκρουτζ? Μου βγαζι ερρορ 404 μολις παταω πληρωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nzeppos είπε

Παραγγελία τραμπολίνο με αναζήτηση μέσω Σκρουτζ. Κοντά 60 κιλά δέμα (μοιρασμένο σε 2 κουτιά). Μεταφορικά 50+ ευρώ με Plus. Παραγγέλνω απευθείας από το μαγαζί, μεταφορικά 7 ευρώ και στην πόρτα μου. Δεν περιγράφω άλλο.

ps: αυτή τη διαφορά των 40+ ευρώ ακόμα δεν έχω καταλάβω ποιος την βάζει στην τσέπη του τελικά. Γιατί μιλάμε για τζάμπα λεφτά.

Δε νομίζω να νομίζετε ότι αποστολή 60 κιλών και 2 δεμάτων, σίγουρα ευμεγέθων, κοστίζει 7 ευρώ με courier.
Προφανέστατο λάθος στο σύστημα χρέωσης μεταφορικών στο eshop που παράγγειλες είναι.

Αν δεν το πήραν χαμπάρι ή πέσαν σε κανάν "ανοιχτομάτη" αποθηκάριο ας πρόσεχαν.

Εκτός και παρέλαβες με μεταφορική, αλλά αυτοί δεν στο φέρονουν στην πορτα εκτός και είσαι ισόγειο 😉
Αλλά και έτσι να είναι τα 7 ευρώ δεν υπάρχει σαν τιμή για αυτά τα δέματα, ειδικά αν είσαι ιδιώτης.
Ρεζουμέ: Τα συγκεκριμένα μεταφορικά του σκρουτζ δεν είναι κλοπή, άντε να είναι λίγο υπερβολικά, μέχρι εκεί. Στο σκρουτζ έχουν τρομέρα προβλήματα με τις χρεώσεις μεταφορικών σε μικρού όγκου και βάρους προϊόντα, εκεί σε κλέβουν μιας και δεν το διορθώνουν μετά από πολλές ενοχλήσεις και υποδείξεις από πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δικαιολογείται κόστος μεταφορικών 50 + (ας πούμε χοντρικά 60 € δηλαδή) για οτιδήποτε μικρότερο από ένα διαστημόπλοιο, ας πούμε.

Μην τρελαθούμε εντελώς με τα συγκεκριμένα σφάλματα (εκτός κι αν γίνονται επίτηδες τέτοιοι ΨΕΥΤΟ-υπολογισμοί μεταφορικών) στην πλατφόρμα του Skroutz. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.skroutz.gr/s/30901940/Zipro-1600650-Trampolino-Exoterikou-CHorou-Diametrou-374ek-me-Prostateytiko-Dichty-Skala.html

Screenshot_2024-03-13-22-22-18-514_com.android.chrome.jpg.44e7ee8015f589d88eca87b0639269d1.jpg

Απόδειξη αγοράς από obey.gr (Χαϊδάρι) με μεταφορικά προς νομό Πέλλας. Η μεταφορική έκανε 3-4 μέρες να το φέρει στη διπλανή πόλη και η τοπική μεταφορική το έφερε σπίτι μου (χωρίς επιπλέον χρέωση και χωρίς να κανονίσω ξεχωριστά μαζί τους). Άρα τα υπόλοιπα 46 ευρώ που θα πήγαιναν; 

IMG_20240313_222514.jpg.f18713d86655fe69f9e6c02f4bac8845.jpg

Δεν λέω ότι είναι συνηθισμένο γιατί κι εγώ πρώτη φορά βλέπω τόσο μεγάλη διαφορά. Απλώς μου έκανε τεράστια εντύπωση, αυτός είναι και ο λόγος που το αναφέρω εδώ. Ακόμα και άλλα μαγαζιά που πουλούσαν το συγκεκριμένο προϊόν έβαζαν μεταφορικά 30-35 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Όχι 53-58. Πραγματικά ώρες ώρες δεν ξέρω τι χρεώνει το Σκρουτζ. Και δεν φαίνονται να έχουν σκοπό να το διορθώσουν. Ίσα ίσα που συνέχεια γίνονται και πιο ακριβοί ή δυσκίνητοι. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, -netman- είπε

Δε νομίζω να νομίζετε ότι αποστολή 60 κιλών και 2 δεμάτων, σίγουρα ευμεγέθων, κοστίζει 7 ευρώ με courier.
Προφανέστατο λάθος στο σύστημα χρέωσης μεταφορικών στο eshop που παράγγειλες είναι.

Αν δεν το πήραν χαμπάρι ή πέσαν σε κανάν "ανοιχτομάτη" αποθηκάριο ας πρόσεχαν.

Εκτός και παρέλαβες με μεταφορική, αλλά αυτοί δεν στο φέρονουν στην πορτα εκτός και είσαι ισόγειο 😉
Αλλά και έτσι να είναι τα 7 ευρώ δεν υπάρχει σαν τιμή για αυτά τα δέματα, ειδικά αν είσαι ιδιώτης.
Ρεζουμέ: Τα συγκεκριμένα μεταφορικά του σκρουτζ δεν είναι κλοπή, άντε να είναι λίγο υπερβολικά, μέχρι εκεί. Στο σκρουτζ έχουν τρομέρα προβλήματα με τις χρεώσεις μεταφορικών σε μικρού όγκου και βάρους προϊόντα, εκεί σε κλέβουν μιας και δεν το διορθώνουν μετά από πολλές ενοχλήσεις και υποδείξεις από πελάτες.

Τα μεταφορικα τα πληρωσε ο πελατης στο καταστημα και το καταστημα σαν επαγγελματιας εκανε την αποστολη με την συνεργαζομενη εταιρια. Που φαινεται ο ιδιωτης; Ενας επαγγελματιας εκανε μια επαγγελματικη αποστολη.-
Τι αλλο θα προσπαθησετε να πειτε για να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα;
Σε εμενα ενα πλαστικο εργαλειακι για να ανοιγεις καπακια απο κινητα μου το χρεωνε το καθε ενα σαν ενα κιλο προιντος, ενω ειναι λιγοτερο απο 10 γραμμαρια.
Δεν με πιστευεις; Για κανε κλικ εδω και βαλε ενα προιον, μεταφορικα 3€, στα 2 παει 4€ και στα 5 τεμαχια λεει οτι ειναι 6 κιλα δεμα με κοστος 7€ μεταφορικα
Το διορθωσαν; Ενδιαφερεται κανεις;

https://www.skroutz.gr/s/24455392/Spudger-Opener.html

Καποιος ζητουσε να σταματησει να δινει τοσα πολλα κουπονια σαν επανορθωση για λαθος (οι μανατζερ πρεπει να παρουν την νεα μερσεντες, η παλια ειναι πλεον 3 μηνων και παλιωσε), περιμενε δε οτι θα βελτιωθει η κατασταση. :) :)
Δ
εν παμε καλα...

  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, safridia είπε

Τα μεταφορικα τα πληρωσε ο πελατης στο καταστημα και το καταστημα σαν επαγγελματιας εκανε την αποστολη με την συνεργαζομενη εταιρια. Που φαινεται ο ιδιωτης; Ενας επαγγελματιας εκανε μια επαγγελματικη αποστολη.-
Τι αλλο θα προσπαθησετε να πειτε για να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα;
Σε εμενα ενα πλαστικο εργαλειακι για να ανοιγεις καπακια απο κινητα μου το χρεωνε το καθε ενα σαν ενα κιλο προιντος, ενω ειναι λιγοτερο απο 10 γραμμαρια.
Δεν με πιστευεις; Για κανε κλικ εδω και βαλε ενα προιον, μεταφορικα 3€, στα 2 παει 4€ και στα 5 τεμαχια λεει οτι ειναι 6 κιλα δεμα με κοστος 7€ μεταφορικα
Το διορθωσαν; Ενδιαφερεται κανεις;

https://www.skroutz.gr/s/24455392/Spudger-Opener.html

Καποιος ζητουσε να σταματησει να δινει τοσα πολλα κουπονια σαν επανορθωση για λαθος (οι μανατζερ πρεπει να παρουν την νεα μερσεντες, η παλια ειναι πλεον 3 μηνων και παλιωσε), περιμενε δε οτι θα βελτιωθει η κατασταση. :) :)
Δ
εν παμε καλα...

χαχα απιστευτη μπαγκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, safridia είπε

Τα μεταφορικα τα πληρωσε ο πελατης στο καταστημα και το καταστημα σαν επαγγελματιας εκανε την αποστολη με την συνεργαζομενη εταιρια. Που φαινεται ο ιδιωτης; Ενας επαγγελματιας εκανε μια επαγγελματικη αποστολη.-
Τι αλλο θα προσπαθησετε να πειτε για να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα;
Σε εμενα ενα πλαστικο εργαλειακι για να ανοιγεις καπακια απο κινητα μου το χρεωνε το καθε ενα σαν ενα κιλο προιντος, ενω ειναι λιγοτερο απο 10 γραμμαρια.
Δεν με πιστευεις; Για κανε κλικ εδω και βαλε ενα προιον, μεταφορικα 3€, στα 2 παει 4€ και στα 5 τεμαχια λεει οτι ειναι 6 κιλα δεμα με κοστος 7€ μεταφορικα
Το διορθωσαν; Ενδιαφερεται κανεις;

https://www.skroutz.gr/s/24455392/Spudger-Opener.html

Καποιος ζητουσε να σταματησει να δινει τοσα πολλα κουπονια σαν επανορθωση για λαθος (οι μανατζερ πρεπει να παρουν την νεα μερσεντες, η παλια ειναι πλεον 3 μηνων και παλιωσε), περιμενε δε οτι θα βελτιωθει η κατασταση. :) :)
Δ
εν παμε καλα...

Γράφω σε Ελληνικά, αν μπορείς κι εσύ να διαβάσεις Ελληνικά πες μου που ακριβώς διαφωνούμε.
Τι διαφορετικό έγραψες εσύ από αυτά που έγραψα εγώ;
Ξαναδιάβασε το ποστ μου γιατί κάτι σου ξέφυγε (μάλλον)

@nzeppos δεν αμφισβήτησα ότι έγινε όπως τα είπες.
Λόγω του ότι επαγγελματικά δραστηριοποιούμαι στον χώρο έδωσα την εξήγηση για ποιόν λόγο ήταν τόσο λίγα τα μεταφορικά, κατα τη γνώμη μου πάντα. Λάθος τιμολόγηση μεταφορικών. 

Α! και θα είμαι από τους τελευταίους που θα υποστηρίξω το σκρουτζ και τις πρακτικές του, μη μπερδευόμαστε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, -netman- είπε

Γράφω σε Ελληνικά, αν μπορείς κι εσύ να διαβάσεις Ελληνικά πες μου που ακριβώς διαφωνούμε.
Τι διαφορετικό έγραψες εσύ από αυτά που έγραψα εγώ;
Ξαναδιάβασε το ποστ μου γιατί κάτι σου ξέφυγε (μάλλον)

@nzeppos δεν αμφισβήτησα ότι έγινε όπως τα είπες.
Λόγω του ότι επαγγελματικά δραστηριοποιούμαι στον χώρο έδωσα την εξήγηση για ποιόν λόγο ήταν τόσο λίγα τα μεταφορικά, κατα τη γνώμη μου πάντα. Λάθος τιμολόγηση μεταφορικών. 

Α! και θα είμαι από τους τελευταίους που θα υποστηρίξω το σκρουτζ και τις πρακτικές του, μη μπερδευόμαστε....

Εσυ δεν εισαι που εγραψες αυτο εδω; "Αλλά και έτσι να είναι τα 7 ευρώ δεν υπάρχει σαν τιμή για αυτά τα δέματα, ειδικά αν είσαι ιδιώτης." Αναφερθηκες σε ιδιωτες οταν εδω εχουμε μια αποστολη επαγγελματια που οπως ολοι ξερουμε, ειδικα εαν δραστηριοποιουμαστε επαγγελματικα εχουν αλλες τιμες οι ιδιωτες και αλλες οι επαγγελματιες. Ο επαγγελματιας πηρε την τιμη επαγγελματια. Ποσο πιο απλο;

Εισαι σε μια αρνηση οτι διαφορετικες επιχειρησεις εχουν διαφορετικες τιμες για παρομοια υπηρεσια. Το Σκρουτζ αισθανεται οτι εχει την απολυτη δυναμη και χρεωνει οτι θελει σε μεταφορικα και σε οποιον πιασει η μπλοφα. Αλλες εταιριες ειναι πιο προσγειωμενες και χρεωνουν πιο κοντα στην πραγματικοτητα και αυτες συνηθως περνουν την δουλεια

ΥΓ μαλλον ξερω να διαβαζω ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, dtk-386 said:

Δοκιμάζοντας eshop με boxnow αρχίζω να αναθεωρώ για skroutz plus. 

Για πες την εμπειρια σου, να μαθαινουμε.
(Δεν το εχω δοκιμασω, λογω επαρχιας, δεν ξερω, ρωταω για οποτε χρειαστει Αθηνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...