Προς το περιεχόμενο

Διαθεσιμότητα & εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών Xbox Series X & S


GaGaS_Thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Παίδες παρέλαβα απο Κώτσο , αγορά στις 03/11 , έγραφε αποστολή στις 08/11 , έφυγε εχθές κατα τις 19.00 και μόλις παρέλαβα.

Προς το παρών το έχω κρυμμένο για να το βάλω όταν πάνε τα παιδιά Αγγλικά :)

Άντε με το καλό και στους υπόλοιπους

έτσι και για το flex

flex.jpg.7d7adf82bb0a8fd158f049a39e7999a9.jpg

Καλορίζικο αδερφέ.

Το ζηλεύω είναι η αλήθεια, αλλά έχω καλό PC με gamepass συνδρομή, οπότε σχεδόν μια η άλλη είναι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Για να μην το ξεχάσεις,να κάνεις register την κονσόλα στο λογαριασμό σου για να έχεις 2χρόνια εγγύηση σίγουρα(γιατί οι εδώ αλυσίδες λένε διάφορα).

thx man όντως δεν το είχα στο μυαλό μου , θα το κάνω

Μόλις τώρα, mikele13- είπε

Καλορίζικο αδερφέ.

Το ζηλεύω είναι η αλήθεια, αλλά έχω καλό PC με gamepass συνδρομή, οπότε σχεδόν μια η άλλη είναι.

Ε και εγώ μία ζωή pc έφτιαχνα , τώρα είπα απο το να πάω να δώσω 700ε μόνο για κάρτα ας πάρω το X που παίζουν και τα παιδιά να τελειώνω, κάθομαι έτσι και αλλιώς 10-12 ώρες στην καρέκλα ας παίζω καναπε τουλάχιστον όταν μπορώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το halo infinite limited edition είχε βγει στην αγορά? Δεν πήρα γραμμή τίποτα. Μόνο στον Γερμανό το βλέπω και αυτό εξαντλημένο. 

 

https://www.germanos.gr/product/gaming/consoles/xbox-series-consoles/xbox-series-x-halo-infinite-limited-edition-1tb/?productId=20408163

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Takis7gr είπε

Το halo infinite limited edition είχε βγει στην αγορά? Δεν πήρα γραμμή τίποτα. Μόνο στον Γερμανό το βλέπω και αυτό εξαντλημένο. 

 

https://www.germanos.gr/product/gaming/consoles/xbox-series-consoles/xbox-series-x-halo-infinite-limited-edition-1tb/?productId=20408163

 

 

Τωρα το link οδηγει σε 404.. μαλλον το βγαλανε τελειως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εξαντλήθηκε σε λιγα λεπτα. με το που το εβγαλαν για preorders ανα τον κοσμο, εξαφανίστηκε παντου. εδω η βασικη κονσολα και ακομα εξαφανίζεται οπου βγαινει, αυτο θα εμενε? κριμα κ ειναι πολυ ομορφουλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meh...να παρει... 2 μερες το χα μπορστα μου για παραγγελια και οταν το πηρα αποφαση , εξαντληθηκε... Καλα εχω το 5 για να ασχοληθω αλλα την τυχη μου μεσα δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικώς εγώ και που το πήρα είδα ότι πλέον έχω βαρεθεί τα παιχνίδια με εξαιρέσεις καμία πλατφόρμα ή στρατιγικης.

Το Forza 5 μου κούρασε τα χέρια στο μισάωρο, ήδη το έβαλα αγγελία για ανταλλαγή με S , κρίμα 510€ για Roblox και Human Fall Flat

Sorry για το off είπα να γράψω και την άλλη όψη του νομίσματος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Τελικώς εγώ και που το πήρα είδα ότι πλέον έχω βαρεθεί τα παιχνίδια με εξαιρέσεις καμία πλατφόρμα ή στρατιγικης.

Το Forza 5 μου κούρασε τα χέρια στο μισάωρο, ήδη το έβαλα αγγελία για ανταλλαγή με S , κρίμα 510€ για Roblox και Human Fall Flat

Sorry για το off είπα να γράψω και την άλλη όψη του νομίσματος

Αν το Forza σου κούρασε τα χέρια στο μισάωρο τότε σκούριασες, δε βαρέθηκες ρε φίλε.

Sorry κιόλας. 😆

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Τελικώς εγώ και που το πήρα είδα ότι πλέον έχω βαρεθεί τα παιχνίδια με εξαιρέσεις καμία πλατφόρμα ή στρατιγικης.

Το Forza 5 μου κούρασε τα χέρια στο μισάωρο, ήδη το έβαλα αγγελία για ανταλλαγή με S , κρίμα 510€ για Roblox και Human Fall Flat

Sorry για το off είπα να γράψω και την άλλη όψη του νομίσματος

πριν αγορασεις δεν εκανες ενα πλανο για το τι θα παιξεις?

Εδωσες 500€ στα τυφλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2021 στις 5:19 ΜΜ, tsofras είπε

thx man όντως δεν το είχα στο μυαλό μου , θα το κάνω

Ε και εγώ μία ζωή pc έφτιαχνα , τώρα είπα απο το να πάω να δώσω 700ε μόνο για κάρτα ας πάρω το X που παίζουν και τα παιδιά να τελειώνω, κάθομαι έτσι και αλλιώς 10-12 ώρες στην καρέκλα ας παίζω καναπε τουλάχιστον όταν μπορώ

700 ευρώ? Πλέον πάνω απο χιλιάρικο οι κάρτες. Αυτό το πρόβλημα διαθεσιμότητας έχει γυρίσει το pc gaming πολλά χρόνια πίσω. Eγώ δεν βλέπω για ποιο λόγο κάποιος να μην πάρει ένα xbox η ps5 ιδίως αν είναι pc gamer σαφώς θα προτιμήσει το xbox και να επιλέξει να δώσει χιλια ευρώ μόνο για κάρτα γραφικών. 

Mε αυτά τα χρήματα παίρνει κάποιος κονσόλα συν μια oled

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

700 ευρώ? Πλέον πάνω απο χιλιάρικο οι κάρτες. Αυτό το πρόβλημα διαθεσιμότητας έχει γυρίσει το pc gaming πολλά χρόνια πίσω. Eγώ δεν βλέπω για ποιο λόγο κάποιος να μην πάρει ένα xbox η ps5 ιδίως αν είναι pc gamer σαφώς θα προτιμήσει το xbox και να επιλέξει να δώσει χιλια ευρώ μόνο για κάρτα γραφικών. 

Mε αυτά τα χρήματα παίρνει κάποιος κονσόλα συν μια oled

Συμφωνώ και δεν είναι μόνο το οικονομικό, στο PC τα περισσότερα PvP είναι cheat fest. Κάνουν update παίζεις 2-3 μέρες και μετά ξανά τα ίδια ειδικά τα shooter games.

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Τελικώς εγώ και που το πήρα είδα ότι πλέον έχω βαρεθεί τα παιχνίδια με εξαιρέσεις καμία πλατφόρμα ή στρατιγικης.

Το Forza 5 μου κούρασε τα χέρια στο μισάωρο, ήδη το έβαλα αγγελία για ανταλλαγή με S , κρίμα 510€ για Roblox και Human Fall Flat

Sorry για το off είπα να γράψω και την άλλη όψη του νομίσματος

Μήπως να το ξανασκεφτόσουν; Εννοείται ότι τσέπη σου είναι εσύ ξέρεις καλύτερα αλλά 200 ευρώ διαφορά είναι, σε βάθος 5+ χρόνων νομίζω ότι δεν θα φανούν καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Basilhs1982 είπε

Συμφωνώ και δεν είναι μόνο το οικονομικό, στο PC τα περισσότερα PvP είναι cheat fest. Κάνουν update παίζεις 2-3 μέρες και μετά ξανά τα ίδια ειδικά τα shooter games.

Μήπως να το ξανασκεφτόσουν; Εννοείται ότι τσέπη σου είναι εσύ ξέρεις καλύτερα αλλά 200 ευρώ διαφορά είναι, σε βάθος 5+ χρόνων νομίζω ότι δεν θα φανούν καν.

μια και έχω και εγώ το serries s δεν έχω δει πουθενά να υστερεί σε απόδοση ακόμα και στα πιο πρόσφατα game. 

Στην αρχή όταν το είχα αγοράσει φοβόμουν για χαοτική διαφορά με το μεγαλύτερο της σειράς αλλά δεν νομίζω με τα σημερινά game να φαίνεται αυτή η διαφορά. 

Tώρα τι θα γίνει στα επόμενα χρόνια δεν ξέρει κανείς αν και έτσι όπως είναι η κατάσταση με την διαθεσιμότητα chip θεωρώ ότι μετά από 2 χρόνια θα δούμε τίτλους που όντος θα είναι  next gen και θα φέρνουν της κονσόλες αυτής της γενιάς στα όρια τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Charismo είπε

Αν το Forza σου κούρασε τα χέρια στο μισάωρο τότε σκούριασες, δε βαρέθηκες ρε φίλε.

Sorry κιόλας. 😆

Έχες ένα δίκιο , σκουριασμένος είμαι χρόνια τώρα λόγω μυοσκελετικών προβλημάτων , για αυτό και ενώ σκεφτόμουν και το Switch τελικά δεν το πήρα ποτέ. Μόνο σε PC την παλεύω και δεν κουράζονται τα χέρια μου

2 ώρες πριν, firepc είπε

πριν αγορασεις δεν εκανες ενα πλανο για το τι θα παιξεις?

Εδωσες 500€ στα τυφλά?

Έκανα πλάνο για το Forza 5 , αλλά τελικά βαριέμαι. Είναι οι στιγμές που πιστεύεις ότι θα έχεις όρεξη αλλά τελικά βλέπεις δεν έχεις.

οκ δεν καίγομαι κιόλας , τα παιδιά θα το κάνουν απόσβεση ακόμη και αν δεν το δώσω

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

700 ευρώ? Πλέον πάνω απο χιλιάρικο οι κάρτες. Αυτό το πρόβλημα διαθεσιμότητας έχει γυρίσει το pc gaming πολλά χρόνια πίσω. Eγώ δεν βλέπω για ποιο λόγο κάποιος να μην πάρει ένα xbox η ps5 ιδίως αν είναι pc gamer σαφώς θα προτιμήσει το xbox και να επιλέξει να δώσει χιλια ευρώ μόνο για κάρτα γραφικών. 

Mε αυτά τα χρήματα παίρνει κάποιος κονσόλα συν μια oled

Ε εντάξει στα 700 βρίσκεις μία 3060 , δεν ήμουν ποτέ οπαδός του 4Κ και να τα έχω όλα στο full.

Το μόνο αρνητικό της κονσόλας είναι αν έχεις ενδιαφέρον για MMO Rpg , Strategy και γενικά games που παίζονται με ποντίκι

47 λεπτά πριν, Basilhs1982 είπε

Συμφωνώ και δεν είναι μόνο το οικονομικό, στο PC τα περισσότερα PvP είναι cheat fest. Κάνουν update παίζεις 2-3 μέρες και μετά ξανά τα ίδια ειδικά τα shooter games.

Μήπως να το ξανασκεφτόσουν; Εννοείται ότι τσέπη σου είναι εσύ ξέρεις καλύτερα αλλά 200 ευρώ διαφορά είναι, σε βάθος 5+ χρόνων νομίζω ότι δεν θα φανούν καν.

Ναι μωρέ δεν είναι τόσο τα 200ε ως χρηματικό ποσό , είναι κατα πόσο κάνεις απόσβεση την κονσόλα.

Με τα 200ε π.χ. θα μπορούσα να πάρω και ένα switch αν τα φτύσει το Wii U σε λίγο καιρό ή γενικά να τα επενδύσω κάπου άλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...