Προς το περιεχόμενο

Indiana Jones and the Dial of Destiny (Lucasfilms/Disney, 2023)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην αρχή της ταινίας ενθουσιάστηκα, κάπου στην μέση άρχισα να βαριέμαι και λιγο προς το τέλος δεν πίστευα τι έβλεπα αλλά στην τελευταία σκηνή συγκινήθηκα που έκλεισε ένας κύκλος σχεδόν 40 χρόνων όπως άρχισε. Είχα πάρει και τον μικρό μαζί με τον οποίο έχουμε αρχίσει να βλέπουμε σιγά σιγά ταινίες από όταν ήμουν κι εγώ παιδί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 392
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την ειδα κι εγω σε θερινο

τιμια ηταν, ειδικα το πρωτο μισο, ηταν απαιχτο. Την περιμενα πολυ χειροτερη βασει αυτων που διαβαζα παντως.

κακα cgi, τελεια μουσικη ( α ρε john τι βγαζεις...)

εχω δει σιγουρα χειροτερες ταινιες σε σινεμα

(ακομα κλαιω τα 2 ευρω που εδωσα για το black adam :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ξαναπει. Μου το λεγε φιλος. 'Για να θελει ο Φορντ να παιξει στην ταινια, ειμαι σιγουρος οτι δεν το κανει πλεον για τα χρηματα. Αρα κατι καλο ειδε στην ταινια!'. Και αυτα τα ελεγε ηδη απο το προηγουμενο, στο 2008!

Θρυλος ο Χαρισον Φορντ, θρυλος ο Indiana Jones. Ειδικα δε και για τις πρωτες, απιστευτος Spielberg και Lukas.

 Ταινιες που θα τις βλεπουν και μετα απο 100 χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, mecanomecano said:

Και που να βγει και  η ταινία the marvels

Επεξ/σία από mike299
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, mecanomecano said:

the good:Η ταινία ητανε καλύτερη απο οτι περίμενα

the bad Disney set to lose near $1 billion as Indiana Jones 5 one of biggest bombs ever

Δηλαδη ...εισπρακτικα, δεν πηγε καλα.

Πως γινεται να πηγε καλυτερα, η 'χειροτερη' (λεμε τωρα, μεγαλη κουβεντα) crystal skull;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mindreader είπε

Δηλαδη ...εισπρακτικα, δεν πηγε καλα.

Πως γινεται να πηγε καλυτερα, η 'χειροτερη' (λεμε τωρα, μεγαλη κουβεντα) crystal skull;

Το προηγούμενο (άθλιο) είχε πάει πολύ καλά εισπρακτικά για την ακρίβεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, mindreader said:

Πως γινεται να πηγε καλυτερα, η 'χειροτερη' (λεμε τωρα, μεγαλη κουβεντα) crystal skull;

Όπως πήγε το Force Awakens καλύτερα από τα επόμενα δυο Star Wars. Το περίμενε ο κόσμος περισσότερο και μετά ήξερε τι έφαγε στη μάπα, με αποτέλεσμα τα επόμενα να έχουν ολο και χαμηλότερες εισπράξεις μιας κι είχαν την ίδια νοοτροπία.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άργησαν πολυ να την βγαλουν.Πατωσε ΙΜΟ γιατι η νοσταλγια-πανω στην οποια η Ντισνευ βασίστηκε πολυ-δεν δούλεψε...Εχουνε περασει 15 χρονια απο το crystal skull και αυτοι που ηταν 30 φευγα τοτε τώρα ειναι 50 και βαλε.Θα περιμενουν να δουνε το 5 στο streaming.Οι 25ρηδες τι νοσταλγία να εχουν για το IJ?

Η μεγάλη επιτυχία των Barbie,Mario και Oppenheimer Sound of Freedom  μαζι με το flop πολλων πρόσφατων superhero ταινιων (Flash,Shazam,Ant-Man) δειχνει οτι το κοινο θελει αλλα πραγματα για να παει σινεμα.

 

 

 

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιμιο το βρηκα

ηταν και ευκαιρια και εκατσα και ειδα και τα παλια που ειχα πολλα χρονια να τα δω

το μεγαλυτερο προβλημα το οποιο φαινοταν απο την προηγουμενη ταινια που ηταν του 2008 ηταν οτι ο  Η.Ford ηταν μεγαλος σε ηλικια για τον ρολο απο τοτε φαντασου δηλ τωρα 15 χρονια μετα

ουτε υπηρχε και καποιος αλλος "σταρ" στο καστ για να τραβηξει το κοινο

πρεπει ναναι και λιγο delusional στην Disney να ανεβασουν το μπατζετ στα 300m και να πιστευουν οτι το κοινο θα τρεξει να δει 80αρη Ford σε franchise με τελευταια καλη ταινια το 1989  και σχετικα νεκρο απο τοτε αν εξαιρεσεις το Crystal Skull

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...