Προς το περιεχόμενο

Indiana Jones and the Dial of Destiny (Lucasfilms/Disney, 2023)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για θερινό είναι ακριβώς ό.τι χρειάζεσαι όταν ξέρεις τι πας να δεις. Δεμένη, ελάχιστές βαρετές στιγμές και την ιστορία πραγματικά την "τερμάτισαν"! Δείτε το.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 392
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Tην ειδα χθες .Οπως ειπαν ηδη οι περισσοτεροι η αρχη της ταινιας με διαφορα το καλυτερο.Μετα οσο προχωραγε η ταινια εχανε καπως με αποκορυφωμα το τελευταιο act που απλα  ελεγα τι ακριβως βλεπω τωρα.

Η γυναικα δεν με χαλασε να πω την αληθεια.Θεωρω με διαφορα ο χειροτερος ηταν ο πιτσιρικας.Πολυ κακη επιλογη και σαν ρολος αλλα και ο ηθοποιος οπως εχει ηδη αναφερθει.

Ααα και εννοειται πολυ κακο cgi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Κοτσάνα ειπα; έτσι διάβασα.στραβοπατημα στο box office.      

Μάλλον όχι.

‘Indiana Jones’ Box Office Openings: How ‘Dial of Destiny’ Compares to the 4 Previous Movies – The Hollywood Reporter

Νομίζω το Crystal Skull κυρίως, αλλά και το γεγονός ότι προωθούν μια γυναίκα συμπρωταγωνίστρια δίπλα στον Indy μάλλον κράτησε τον κόσμο μακριά από τις αίθουσες. Πολλοί ίσως να σκέφτηκαν ότι είναι άλλη μια woke ταινία η οποία απομυθοποιεί έναν ισχυρό χαρακτήρα του παρελθόντος, μόνο και μόνο επειδή είναι λευκός άνδρας.

Μάλλον η ταινία θα σκίσει στις λίστες του Pirate Bay την μέρα που θα διαρρεύσει ψηφιακά. Και αν και είναι κρίμα, τουλάχιστον δεν χάνουμε κάποιο Indiana Jones 6.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμπάθησα πολύ την συμπρωταγωνίστρια. Δεν μιλάμε για αντικαταστάση γιατί δεν θα γίνει αυτή ο Ιντιάνα, κάτι σαν spin off το φαντάζομαι. Η αλήθεια τώρα είναι πως αν είσαι και λευκός και άντρας τα πράγματα είναι δύσκολα, είμαστε σε φάση που θέλουμε γυναίκες λατίνες, ή αφροαμερικανίδες (βλέπε τα τελευταία της disney).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Mr_Terror said:

Κοτσάνα ειπα; έτσι διάβασα.στραβοπατημα στο box office.      

 

3 hours ago, john_dr said:

Μάλλον όχι.

‘Indiana Jones’ Box Office Openings: How ‘Dial of Destiny’ Compares to the 4 Previous Movies – The Hollywood Reporter

Νομίζω το Crystal Skull κυρίως, αλλά και το γεγονός ότι προωθούν μια γυναίκα συμπρωταγωνίστρια δίπλα στον Indy μάλλον κράτησε τον κόσμο μακριά από τις αίθουσες. Πολλοί ίσως να σκέφτηκαν ότι είναι άλλη μια woke ταινία η οποία απομυθοποιεί έναν ισχυρό χαρακτήρα του παρελθόντος, μόνο και μόνο επειδή είναι λευκός άνδρας.

Μάλλον η ταινία θα σκίσει στις λίστες του Pirate Bay την μέρα που θα διαρρεύσει ψηφιακά. Και αν και είναι κρίμα, τουλάχιστον δεν χάνουμε κάποιο Indiana Jones 6.

Η ταινία είχε budget 300εκ. Μαζί με τα έξοδα για το marketing θα πρέπει να κάνει 750-800 εκ μόνο και μόνο για να βγάλει τα έξοδα της. Ίσως να χρειάζεται και παραπάνω.

Αυτή την στιγμή είναι στα 165 οπότε ναι, είναι εμπορική αποτυχία και μεγάλη τρύπα στα ταμεία της Disney/Lucasfilm

(Αυτήν την Κέννεντυ θα την δώσουν ποτέ πόδι ή περιμένουν να το κλείσει το μαγαζί πρώτα?)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, mike299 είπε

Αυτήν την Κέννεντυ θα την δώσουν ποτέ πόδι ή περιμένουν να το κλείσει το μαγαζί πρώτα?

Σύντομα φαντάζομαι, δεν νομίζω ότι έμεινε κάποιο franchise να καταστρέψει, εκτος άμα μου διαφεύγει κάποιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Σύντομα φαντάζομαι, δεν νομίζω ότι έμεινε κάποιο franchise να καταστρέψει, εκτος άμα μου διαφεύγει κάποιο.

Πού να φύγει αυτή. Κακό σκυλί, ψόφο δεν έχει.
Ποιος ξέρει αν πράγματι έχει διάφορα να βγάλει στην φόρα και τους κρατάει όλους από τα...you know.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ποια ειναι η Κενεντυ ρε παιδια;

Πρόεδρος της Lucasfilm. Don't worry, είναι καλή με τα franchises. Έχει μέγιστο σεβασμό για αυτά.
Ειδικά τους παλιούς fan favorite χαρακτήρες...

Spoiler

...σωστά; :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...