Προς το περιεχόμενο

All around κινητο κατω απο 300Ε


eko13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε σχόλια παντως το realme 6 pro   αναφερεται ότι δεν εχει για Ευρώπη ραδιόφωνο . Και το NFC επίσης για καποιες χώρες .

Αν αφορα διαφήμιση καταστήματος ,ρωτάμε πριν την αγορά με δικαιωμα επιστροφής αν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.apkmirror.com/apk/oppo/fm-radio-2/fm-radio-2-2-0-0-release/fm-radio-2-0-0-android-apk-download/

@eko13

Πέρασε αυτήν την εφαρμογή της  realme και δες αν παίζει το ραδιόφωνο, κανονικά με το παλιό λογισμικό colorOS  είχαν ραδιόφωνο τα realme, όταν πήραν το realme ui  το αφαίρεσαν αν δεν κάνω λάθος λόγο κάποιων περιορισμών της EU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι οτι θα το ειχατε εγνοια αλλα τελικα επι το παροντος το θεμα θεωρειται ληξαν. Το realme 6 pro δοθηκε δωρο, και αγορασα μπαταρια για το κινητο μου  (Moto Z2 play) ωστε να συνεχισω με το ιδιο. Eιχε φουσκωσει τοσο η μπαταρια που εσπασε το τζαμακι προστασιας, ειχε κυρτωσει η οθονη και δεν δουλευε ο αισθητηρας εγγυτητας (χωρις πλακα το σημαντικοτερο προβλημα, δεν μπορεις να κλεισεις την γραμμη, αμα δεν το σηκωσει και βγαινει ο τηλεφωνητης...)

Ευτυχως ειναι πολυ ευκολη η αλλαγη μπαταριας, ενα φισακι ειναι και κολλημα ξανα η οθονη.

Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα που το 6 δεν εχει ραδιο, γιατι μου αρεσε πολυ οπτικα, ειδικα το πισω μερος του και οι καμερες του.

Δοκιμασα 3-4 προγραμματα επιπλεον ραδιο οπως το SpiritFM που εδινε στο Droid 3 κανονικα, ενω στην αρχη δεν το εμφανιζε. Ισως να δουλευει σε καστομ ρομ, αλλα δεν ειμε σιγουρος οτι μπαινουν οι ξενες στην ευρωπαικη εκδοση. Απο να το κανω κανα τουβλο ή να χασω την εγγυηση το αφησα ετσι και το εδωσα δωρο.

Θα ριχνω ενα βλεφαρο παντα στην αγορα, το Χ3 pro θα παραμενει φαβορι αλλα πλεον δεν επειγει (4/64 ειναι το Ζ2 δεν εχω συναντησει προβλημα ή κολλημα)

Παντως επεσαν πολυ στην εκτιμηση τα σκρουτζομαγαζα, αλλα σου ελεγαν 30 μερες, αλλα ειχαν ωραριο 10:00-17:00!! αλλα ειχαν το μπλε ακριβοτερο, αλλα ενα!! χρονο εγγυηση κτλ κτλ

12 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

τι realme και ποκο ρε? Nokia 8.3 ...τελος

Βγαινει πολυ ακριβα! Τα Χ 10-20 εχω δει και περιμενω να τα δω Ελλαδα.

Επεξ/σία από eko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, eko13 είπε

Οχι οτι θα το ειχατε εγνοια αλλα τελικα επι το παροντος το θεμα θεωρειται ληξαν. Το realme 6 pro δοθηκε δωρο, και αγορασα μπαταρια για το κινητο μου  (Moto Z2 play) ωστε να συνεχισω με το ιδιο. Eιχε φουσκωσει τοσο η μπαταρια που εσπασε το τζαμακι προστασιας, ειχε κυρτωσει η οθονη και δεν δουλευε ο αισθητηρας εγγυτητας (χωρις πλακα το σημαντικοτερο προβλημα, δεν μπορεις να κλεισεις την γραμμη, αμα δεν το σηκωσει και βγαινει ο τηλεφωνητης...)

Ευτυχως ειναι πολυ ευκολη η αλλαγη μπαταριας, ενα φισακι ειναι και κολλημα ξανα η οθονη.

Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα που το 6 δεν εχει ραδιο, γιατι μου αρεσε πολυ οπτικα, ειδικα το πισω μερος του και οι καμερες του.

Θα ριχνω ενα βλεφαρο παντα στην αγορα, το Χ3 pro θα παραμενει φαβορι αλλα πλεον δεν επειγει (4/64 ειναι το Ζ2 δεν εχω συναντησει προβλημα ή κολλημα)

Παντως επεσαν πολυ στην εκτιμηση τα σκρουτζομαγαζα, αλλα σου ελεγαν 30 μερες, αλλα ειχαν ωραριο 10:00-17:00!! αλλα ειχαν το μπλε ακριβοτερο, αλλα ενα!! χρονο εγγυηση κτλ κτλ

Βγαινει πολυ ακριβα! Τα Χ 10-20 εχω δει και περιμενω να τα δω Ελλαδα.

πριν 10 μερες το πηρα 300 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, roginsky12 είπε

παρα πολυ φτηνο γι αυτα που προσφερει...δεν ξερεις

Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ προσφέρει.

Ούτε Amoled έχει,ούτε OIS, ούτε Gorilla Glass,ούτε ΙΡ,αργεί φόρτωση για να δικαιολογήσουν τα 300€.

Εδώ το Realme 8 pro που είναι και πιο φτηνό τα έχει.

Μόνο το stock android και ότι είναι Nokia.

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν ειναι μονο τα  Gorilla Glass επειδη ακουγεται ωραια .Υπάρχουν και άλλες προστασιες  . Το 8.3 ειχα διαβασει εχει παρόμοιο ιαπωνικης εταιρίας καπου το γραφει στην συσκευασια . Το nοκια ειναι επισης android one για ενημερωσεις .Αυτο πληρωνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotia είπε

Καλά δεν ειναι μονο τα  Gorilla Glass επειδη ακουγεται ωραια .Υπάρχουν και άλλες προστασιες  . Το 8.3 ειχα διαβασει εχει παρόμοιο ιαπωνικης εταιρίας καπου το γραφει στην συσκευασια . Το nοκια ειναι επισης android one για ενημερωσεις .Αυτο πληρωνεται.

Αυτό το έχω ξαναπεί ότι έχει Stock android .

Το Gorilla το ανέφερα σαν παράδειγμα με όλα τα άλλα.

Τώρα αν έχει δική του προστασία δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου ειχα διαβασει ειναι αρκετες εταιριες που βγαζουν προστασιες οθονης .Και οταν δεν το αναφερουν οι εταιριες ειναι απο διαφορους κατασκευαστες για πιο φθηνα .Μπορει να μην εχουν και καθολου ,για να μενεις στην ιδεα

Το Stock android θελει προσοχη τι αναφερεται .Kαθαρο ανδροιντ εχουν και τα μοτοτολα ,και τα φθηνοτερα Νοκια ,αλλα απο αναβαθμισεις πασχουν αν δεν ειναι στο προγραμμα one..Απλα σαν ευκολια ναι στο  απλο και καθαρο λειτουργικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Fotia είπε

Καπου ειχα διαβασει ειναι αρκετες εταιριες που βγαζουν προστασιες οθονης .Και οταν δεν το αναφερουν οι εταιριες ειναι απο διαφορους κατασκευαστες για πιο φθηνα .Μπορει να μην εχουν και καθολου ,για να μενεις στην ιδεα

Το Stock android θελει προσοχη τι αναφερεται .Kαθαρο ανδροιντ εχουν και τα μοτοτολα ,και τα φθηνοτερα Νοκια ,αλλα απο αναβαθμισεις πασχουν αν δεν ειναι στο προγραμμα one..Απλα σαν ευκολια ναι στο  απλο και καθαρο λειτουργικο

Ναι Android One.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 8.3 είναι καλυτερο από το 8 pro, ΑΛΛΑ φαίνεται ότι δεν έχει τελικά Gorilla Glass Ή το asahi το εναλλακτικό τζαμί προστασίας, που είναι τεράστια φαουλ. Τα Nokia είναι ένα τσικ ακριβότερα απο τον ανταγωνισμό, αλλά όχι δύο τσικ όπως τα Σαμσουνγκ! Το 8.3 δεν το κοίταζα γιατί το είχα πετύχει ακριβά ή καθόλου το Χ20 φαινόταν εντως μπάτζετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...