Προς το περιεχόμενο

All around κινητο κατω απο 300Ε


eko13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Green Dragon είπε

Καλύτερα να αποφύγεις το Note 10 lite στην έκδοση με επεξεργαστή Exynos, 6gb ram και κύρια κάμερα 12 Mp.

Θα σου πρότεινα το galaxy S10 lite με snapdragon 855, 8 gb ram, και κύρια κάμερα 48 Mp. Είναι εργαλείο. Το δούλεψα 10 μήνες και πάει σφαίρα. Τώρα το έχω βάλει αγγελία, αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος που σου το προτείνω. Πάρτο από οπουδήποτε το βρεις. Το κάνω επειδή το πιστεύω ότι αξίζει και το τελευταίο ευρώ του. Περυσινή ναυαρχίδα της Samsung είναι.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9917&idPhone2=10003

Επίσης διαθέτει fm radio που σε ενδιαφέρει και έχει στη συσκευασία του ακουστικά type-c, που λειτουργούν σαν κεραία για το ραδιόφωνο.

Υπάρχει και το S20 FE 4G με τον Snapdragon 865 σε παρόμοια τιμή, το 5G είναι πιο ακριβό.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9917&idPhone2=10428

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω δει και το S10 lite, αλλά αυτό που μου αρέσει στο Note είναι το πενάκι και ο τηλεφακός, ξέρω ότι δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο σε επιδόσεις. Το S20 FE ξεφεύγει αλλά δεν έχει και ράδιο... Γενικά ψάχνονται δεν έχω καταλήξει οριστικά κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμες, τι θα επιλεγατε απο τα 4 Samsung?

Galaxy A71 (βρισκεται ευκολα και για καποιο λογο ισαξιο με το Α72!)

S10e (Με την υποσημειωση οτι ψαχνουμε την εκδοση Snadragon και ειναι δυσκολο)

S10 lite (Ακριβουτσικο και μοιαζει το πιο γρηγορο)

Note 10 Lite ( πιο αργο απο το S10 lite αλλα εχει stylus κτλ) 

Γενικα μου την σπαει οτι η Samsung ειχε τις εκδοσεις snapdragon σε Αμερικη και Καναδα και στην Ευρωπη και τον υπολοιπο κοσμο ειχε τις Exynos που δεν παιρνουν FM radio και ειναι και πιο αδυνατες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, eko13 είπε

Γενικα μου την σπαει οτι η Samsung ειχε τις εκδοσεις snapdragon σε Αμερικη και Καναδα και στην Ευρωπη και τον υπολοιπο κοσμο ειχε τις Exynos που δεν παιρνουν FM radio και ειναι και πιο αδυνατες...

To Α71 έχει sd πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/8/2021 στις 2:12 ΜΜ, eko13 είπε

Και τα 4 έχουν και sd και ράδιο, για αυτό τα κοιτάζω.

μην εισαι σιγουρος οτι στα samsung με snapdragon θα σου παιξει το ραδιο ( για το s10e που λες ), επαιζε στην εκδοση android 10, αλλα τωρα δεν παιζει στο android 11, οποτε να το εχεις υπ'οψιν σου γιατι θα απογοητευτεις. ( παντως τον μαιο που ειχα παρει ενα s20 με snapdragon δεν επαιζε το ραδιο, μετα το εδωσα, και δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι μεχρι σημερα, ισως το εχει κλειδωσει η samsung ).

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το φαντάζομαι για αυτό έχω επικεντρωθεί σε note 10 lite και s10 lite που σίγουρα έχουν, αλλά ότι αγγελία έχω χτυπήσει είναι αδιάφοροι ή περίεργοι, ένας νορμάλ ήταν, δεν τον πρόλαβα 😁😁 Για καινούργιο κοιτάζω μόνο x3 pro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μοτορολα με mediatek επεξεργαστες, παλαιοτερα ηταν φθηνες κατασκευες σε συνολο.

Για το σαμσουνκ γραφεται οτι θα εχει υποστηριξη για 4 ετη ,ειναι ενα κινητρο αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το Redmi Note 10 Pro αλλιώς το Realme 8 Pro (αν και αυτό δεν έχει ραδιόφωνο).

Επίσης μην κοιτάς ακόμα για 5G σε αυτή την κατηγορία τιμών. Για να βάλει 5G η εταιρία κάνει περικοπές από αλλού οπότε θα χάσεις σε άλλα σημεία για να πάρεις 5G που από όσο έχω δει θέλει ακόμα κανένα χρόνο ίσως και περισσότερο για να λειτουργήσει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσε παραγγελια καινουργιου, και δεν ειναι το X3 Pro 😁 😆

Για καποιο λογο στις αγγελιες συναντησα πληρη αδιαφορια, ενω  για καινουργιο X3 PRO βαρεθηκα τα σκρουτζομαγαζα (σε επισημα ξεφευγει πολυ) ή δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο (εχει γινει επειγον η φαση) ή ειχαν το μπλε πιο ακριβο που το θεωρω κοροιδια...

Αυριο λογικα θα παραλαβω και θα μαθετε πιο ειναι 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, eko13 είπε

Επεσε παραγγελια καινουργιου, και δεν ειναι το X3 Pro 😁 😆

Για καποιο λογο στις αγγελιες συναντησα πληρη αδιαφορια, ενω  για καινουργιο X3 PRO βαρεθηκα τα σκρουτζομαγαζα (σε επισημα ξεφευγει πολυ) ή δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο (εχει γινει επειγον η φαση) ή ειχαν το μπλε πιο ακριβο που το θεωρω κοροιδια...

Αυριο λογικα θα παραλαβω και θα μαθετε πιο ειναι 😄

Τουλάχιστον θα πάρουμε το υπογλώσσιο.... 😜 

Κανένα OnePlus 8 5G θα πήρες και θα μας στείλεις όντως.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υποθεση "νεο κινητο" παει για φιασκο...

https://www.e-shop.gr/kinito-realme-6-pro-128gb-8gb-dual-sim-lightning-blue-p-TEL.093086

Αγορασα λοιπον το Realme 6 pro, ενα κινητο που ειχα στην λιστα, επειδη ηταν το τελευταιο realme pro που ειχε ραδιο, αλλα δεν εβγαινε διαθεσιμο, στο εξωτερικο οπου ηταν διαθεσιμο ειναι ακριβοτερο απο τα 7 και 8 προ. Το εφερε λοιπον το e-shop με αμεση διαθεσιμοτητα στο Μενιδι που με βολευε. Το πηρα χαχα χουχου, ραδιο γιοκ! Δεν εχει ραδιο και αν μου πειτε οτι ρε ανθρωπε το eshop το γραφει οτι δεν εχει, η απαντηση ειναι οτι σχεδον παντα γραφει πατατες και σε αυτο πχ λεει δεν εχει NFC αλλα εχει κανονικα.  

Κανει τωρα ενα γερο update μπας και το βαλει αλλα δεν το πιστευω... Γενικα ηταν ρευστο αν εχει ραδιο  αλλα σχεδον σε ολα τα σαητ λεει οτι εχει και την πατησα, 

 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...