Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, cac είπε

Παιδιά τη βοήθεια σας. Μετά από μέρες προσπάθησα να ανοίξω το ps5. Μου βγάζει το σήμα σε μαύρο φόντο και μέρα μαυρίζει η εικόνα και δεν ανοίγει. Τι συμβαίνει? 

Δοκίμασε να κάνεις αναδόμηση δεδομένων.πατα για ώρα το κουμπί της απενεργοποιησης ωσπου να ακούσεις 2 μπιπ μπιπ. Θα σε βάλει σε safe mode και από εκεί το επιλέγεις. Αν δεν το έχεις κάνει δοκίμασε το ίσως φτιάξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 minutes ago, cac said:

Παιδιά τη βοήθεια σας. Μετά από μέρες προσπάθησα να ανοίξω το ps5. Μου βγάζει το σήμα σε μαύρο φόντο και μέρα μαυρίζει η εικόνα και δεν ανοίγει. Τι συμβαίνει? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cac είπε

Αν δοκίμασες αυτό π ανέβασε ο φίλος με το βιντεακι τότε δοκίμασε να αλλάξεις hdmi καλωδιο αλλά και υποδοχή στη τηλεόραση.αλλιως μετά δεν έχω κάτι άλλο στο μυαλό μ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, cac είπε

Ευχαριστώ... Βγάζει το αρχικό σήμα και μετά μαυριζει

Άρα παίρνει σήμα από το hdmi . Κοίτα χωρίς να έχω κάνει ποτέ άμα θες δοκίμασε και ενα reset να περάσει ξανά το λογισμικό από την αρχή.  Και αν και τότε τπτ τότε πάρε τλ στη σονυ. Φυσικα θα χάσεις τα saves σου και ta games π έχεις εγκατεστημένα

Επεξ/σία από G4iwrgos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cac είπε

Ευχαριστώ... Βγάζει το αρχικό σήμα και μετά μαυριζει

Τι χρώμα είναι το φως της κονσόλας; μπλε άσπρο κίτρινο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cac είπε

Μπλε που αναβοσβήνει όμως 

Ωραια κανε μια τελευταία προσπάθεια απο το safe mode , change video output, change hdcp mode to 1.4

Οταν ανοίξει το ξαναβαζεις automatic απο το κανονικό menu.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά προβλήματα διαβάζω με τα ps5 ρε παιδιά,τι γίνεται???

Εδώ και 2 μέρες πολλοί έχουν μαύρη οθόνη και δεν φτιάχνει με τίποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 10 μήνες με το PS5, 4 πράγματα με ενοχλουν.

1. Δεν έχει το Eurosport app (Σε αυτό φταίει το Eurosport και οχι η Sony)

2. Δεν έχει τον media player (Το σαπιο plex δεν παλευεται)

3. Δεν έχει folders

4. Δεν έχει browser.

Δεν ξέρω αν το έχουν αναφέρει άλλοι, αλλα όσοι είχαν απο το PS+ τα Hitman 1 και 2 αμα τα περάσετε μέσα στο 3 τοτε δεν υπάρχει ποια ο χρονικός περιορισμος του plus και είναι δικά σας για πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά η λύση στη μαύρη οθόνη επιλογή 6!    Reset στην κονσόλα :( από ότι διάβασα στα ξένα φόρουμ γίνεται χαμός 

Επεξ/σία από cac
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...