Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 hours ago, hexenlord said:

Καθώς είμαι γνωστός για την αγάπη μου προς το χβοχ ξεκινάω έτσι για να πω πως δεν έχω καμία πρόθεση να δημιουργήσω φλειμ, παρολα αυτά έχω την εξης ερώτηση που δεν την απαντούν τα άρθρα που ανεβάζετε: Γιατί τραβάει τόσο ζόρι η Σονυ με τα faceplates? Έχει τα δικά της και της κάνουν cannibalize τα rev streams?Αν τα αλλαξεις χάνεις την εγγύηση όποτε μετά δεν στο φτιάχνει αν πάθει κάτι; Φοβάται μην βγάλει και ο κάθε πικραμενος με οτι IP θέλει (ας πουμε Batman) και μετά γυρίσει η μαμά εταιρία του ΙΡ μπούμερανγκ στη Σονυ; Τι παίζει;  

Το πρόβλημα είναι ότι αντέγραψαν το design το οποίο έχει πετεντάρει η sony (λογικά για να κυκλοφορήσει στο μέλλον άλλα χρώματα κτλ).  Με τα νέα faceplate που διαφέρουν οπτικά λογικά δεν θα υπάρχει θέμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους!! Είχα ψηθεί να το αγοράσω καπου Φεβρουάριο αλλά λογω έλλειψης κατέληξα σε ηλεκτρικό ποδηλατο.  Τωρα το ξανασκεφτομαι να μου κανω ενα δώρο μιας και το παλιό ps4 κάνει σαν αεροπλάνο... και ακουστικά που βάζω έρχονται απο τα διπλανά δωματια και με ρωτανε τι κάνει έτσι. :huh:

Ακομα απο οτι καταλαβα δεν πρεπει να υπαρχει διαθεσιμοτητα έτσι? γιατι σε μια συντομη αναζήτηση στο skρουτζ είδα κατι τιμες 650 και 750 ψηφιακο και μη..... άρα περιμενουμε μπας και φερουν τιποτα οι μεγαλες αλυσιδες?

Επεξ/σία από Giogiannis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Giogiannis είπε

Καλησπέρα σε όλους!! Είχα ψηθεί να το αγοράσω καπου Φεβρουάριο αλλά λογω έλλειψης κατέληξα σε ηλεκτρικό ποδηλατο.  Τωρα το ξανασκεφτομαι να μου κανω ενα δώρο μιας και το παλιό ps4 κάνει σαν αεροπλάνο... και ακουστικά που βάζω έρχονται απο τα διπλανά δωματια και με ρωτανε τι κάνει έτσι. :huh:

Ακομα απο οτι καταλαβα δεν πρεπει να υπαρχει διαθεσιμοτητα έτσι? γιατι σε μια συντομη αναζήτηση στο skρουτζ είδα κατι τιμες 650 και 750 ψηφιακο και μη..... άρα περιμενουμε μπας και φερουν τιποτα οι μεγαλες αλυσιδες?

Καλησπερα φιλε μου! Βλεπω οτι τα μεγαλα καταστηματα βαζουν αρκετα συχνα online στοκ αλλα νομιζω οτι ειναι πακετο με καποιο παιχνιδι. Καλυτερα να ρωτησεις στο αντιστοιχο νημα για τις (προ)παραγγελιες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Giogiannis είπε

Καλησπέρα σε όλους!! Είχα ψηθεί να το αγοράσω καπου Φεβρουάριο αλλά λογω έλλειψης κατέληξα σε ηλεκτρικό ποδηλατο.  Τωρα το ξανασκεφτομαι να μου κανω ενα δώρο μιας και το παλιό ps4 κάνει σαν αεροπλάνο... και ακουστικά που βάζω έρχονται απο τα διπλανά δωματια και με ρωτανε τι κάνει έτσι. :huh:

Ακομα απο οτι καταλαβα δεν πρεπει να υπαρχει διαθεσιμοτητα έτσι? γιατι σε μια συντομη αναζήτηση στο skρουτζ είδα κατι τιμες 650 και 750 ψηφιακο και μη..... άρα περιμενουμε μπας και φερουν τιποτα οι μεγαλες αλυσιδες?

Εγώ δεν κατάλαβα, βάζεις ακουστικά για να μην ακούνε οι άλλοι; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stafftw είπε

Εγώ δεν κατάλαβα, βάζεις ακουστικά για να μην ακούνε οι άλλοι; 😛

Βάζει ακούστικα και την παλεύει κάπως, αλλα ακούνε και στα διπλανά δωμάτια το θόρυβο :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Καθάρισμα και εφαρμογή φρέσκιας θερμοαγώγιμης θέλει το PS4 και σταματάει να κάνει σαν jet engine

Ισχύει αυτό!

@Giogiannis αν μπορείς, κάνε αυτό που σου λέει ο @EuphangeL. Το λύνεις όλο, καθαρίζεις την ψύκτρα και βάζεις καινούρια θερμοαγώγιμη πάστα. Το είχα δοκιμάσει στο παρελθόν και όντως ηρεμεί πολύ. Αν δεν γνωρίζεις πως να το κάνεις, βγάλε απλά το πλαστικό πάνω καπάκι. Η κατάσταση θα βελτιωθεί αρκετά.

Κατα τα άλλα ρίχνε μια ματιά κάθε μέρα στις μεγάλες αλυσίδες (Πλα..... Pub.... Med...Mar... Κωτσ... Γερ...). Συχνά πυκνά φέρνουν κομμάτια. Μόλις δεις διαθεσιμότητα, χτύπα το! Εγώ έτσι το πέτυχα από Πλα...

Επεξ/σία από AnimaTronic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν έχω ανοιχτό το ps5 όπως σμρ  δεν μ ηρθε ειδοποίηση για το firmware update.μολις έκανα επανεκκίνηση αμέσως μ έγραψε για ενημέρωση λογισμικού είναι φυσιολογικο? Ενώ εχω ανοιχτή τη κονσόλα να μν μ το γράψει μόνο του και να θέλει επανεκκίνηση ?προφανώς από τα settings τα έχω ενεργοποιήσει όλα στο αυτόματο για τα updates.και σε εσάς έτσι έγινε? Από ότι κτλβα 12 η ώρα βγήκε η ενημέρωση. 

Επεξ/σία από G4iwrgos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gamesradar.com/golden-joystick-awards-2021-nominations/

Golden Joystick Awards 2021 Nominations

PlayStation Game of the Year
Returnal
Deathloop
Ratchet & Clank: Rift Apart
Resident Evil: Village
Death Stranding Director's Cut
Kena: Bridge Of Spirits

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θεωρω οτι ειναι πιο μινιμαλ και πιο ωραιο  χωρις αυτα τα πτερύγια πανω , ας εβγαζε η Σονυ εξτρα καπακια να μην της παιρνουν την δουλεια αλλοι .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...