Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/11/2021 στις 9:03 ΠΜ, andreas1gr είπε

Ήρθε και σε εμένα το πρώτο κρασάρισμα…

Στο Snipping Tool…….

Και κατάντησα να χρησιμοποιήσω την ζωγραφική που έχουν οι περισσότεροι πρόβλημα…

Κατάντια…!!!

 

Untitled.jpg

Και ουτε το εχουν φτιαξει και εχω το προβλημα σε δυο υπολογιστες.

Βρηκα το Paint (classic) και ελυσα εστω ετσι το προβλημα απο εδω.

https://winaero.com/download-classic-paint-windows-10/

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα και το auto hdr, είναι πολύ καλό. Συγκεκριμένα δοκιμασα ένα παλιό game, far cry 3(με 8x msaa..) και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλο. Επίσης κ μια λεπτομέρεια που ίσως ενδιαφέρει κάποιους, είναι ότι πλέον στο xbox series x/s controller λειτουργει και το share button, βγαζει απευθείας screenshot. Βεβαια η μεγάλη αλλαγή που περιμένουμε είναι το direct storage που αργεί ακόμα, αλλά οκ.

Επεξ/σία από xartemporas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη  τελευταια dev  που εβαλα την 22000/494 εχουν θεμα στο πληκτρολογιο  το screenlock /num lock δεν δουλευουν/αναβουν

επισης με το πατημα αυτων των πηκτρων  επειδη εχω backlight πληκτρολογιο  αναβοσβηνουν τα led καθε φορα 

επιστροφη στη προηγουμενη την 489

 

επισης η Microsoft εχει βγαλει  patch    KB5008295  για  το  Snipping Tools (For Beta or Release Preview Channels).

https://blogs.windows.com/windows-i...5008295-to-beta-and-release-preview-channels/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

Επειδή έχω χάσει το μέτρημα με τις εκδόσεις... υπάρχει κάποια final/stable που να έχει λυμένο το θέμα με τους Ryzen;

Ναι υποτίθεται η 22000.282. Εγώ πάντως τα έστειλα στον αγύριστο και ησύχασα. 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε κάτι η τελευταία αναβάθμιση? Δεν πρόσεξα κάτι ιδιαίτερο. Δε διόρθωσε κάτι. Η ζωγραφική ακόμα δεν παίζει άσε που μου χάλασα και υ αλληλογραφία και παρά την επενεγκατασταση της εφαρμογής δεν ανοίγει αλλά κλείνει αμέσως παρόλο που δοκίμασα ότι μπορεί να το φτιαξει. Άντε πάλι από την αρχή εγκατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giokspy είπε

Έκανε κάτι η τελευταία αναβάθμιση? Δεν πρόσεξα κάτι ιδιαίτερο. Δε διόρθωσε κάτι. Η ζωγραφική ακόμα δεν παίζει άσε που μου χάλασα και υ αλληλογραφία και παρά την επενεγκατασταση της εφαρμογής δεν ανοίγει αλλά κλείνει αμέσως παρόλο που δοκίμασα ότι μπορεί να το φτιαξει. Άντε πάλι από την αρχή εγκατάσταση...

Ναι έκανε . Έτρεξα ένα aida έφτιαξε το bandwidth της L3 κυρίως στο write . Τώρα τα αποτελέσματα είναι ελάχιστα / ασήμαντα  χειρότερα από τα win 10 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2021 στις 10:51 ΠΜ, Heatspreader είπε

Για κάποιον λόγο έχοντας ανοίξει κάποια παράθυρα όπως το Edge, το Remote της δουλειάς, κλπ, αν ανοίξω κάποιο άλλο παράθυρο, είτε File Explorer, είτε οτιδήποτε άλλο, βγαίνει από πίσω τους και δεν μπορώ να το δω, πρέπει να κάνω Minimize αυτά που είναι μπροστά.

Ξέρετε κάτι γι' αυτό;

To εχω και γω αυτο το θεμα. Και τωρα στα 11 αλλα και πριν με τα 10.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα 

εχει κανείς πρόβλημα με τα γραφικά στοιχεία ;

ειτε πατάω πάνω τους είτε το πλήκτρο του windows και το w δεν κάνει τίποτα απλά κάνει μια αλλαγή το εικονίδιο και τίποτα άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Ναι έκανε . Έτρεξα ένα aida έφτιαξε το bandwidth της L3 κυρίως στο write . Τώρα τα αποτελέσματα είναι ελάχιστα / ασήμαντα  χειρότερα από τα win 10 

Σε μένα πάντως ακριβώς τα ίδια είναι ποτέ ανεβαίνει πότε πέφτει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...