Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, vps είπε

Μετά  από  ψάξιμο  βλέπει  μητρική  σωστά (αλίμονο AORUS  είναι )  αλλά  και  το  RGB  των  μνημών ( G  SKILL RGB 2X8 )

Είχα  πολλές  φορές  αποσυντονισμό  κυρίως  στις  μνήμες  ...θέλει  να  βρεις  τη  σωστή  έκδοση  και  να  σου  κάτσει ...     

Λίγο το έψαξα στην αρχή, μετά έβαλα μία άλλη έκδοση, είδα ότι δεν δουλεύει τόσο καλά και σταμάτησα να ασχολούμαι. Έχω βάλει ένα χρώμα και τέλος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nikpoth είπε

1199987210_Screenshot2021-10-31235851.png.f7b7314df8e5747d0007f4cb545372e7.png

Στην insider έκδοση(22H1) δεν υφίσταται καθόλου το πρόβλημα, είναι ακριβώς ίδιο performance με Win10 αν δεν κάνω λάθος..Ή τουλάχιστον ήταν έτσι μέχρι μια έκδοση..Πολύ φοβάμαι ότι στην 22000.xx δεν θα φτιαχτεί 100% το θέμα και θα πρέπει να περιμένουμε την 22H1 του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε εμένα το πρώτο κρασάρισμα…

Στο Snipping Tool…….

Και κατάντησα να χρησιμοποιήσω την ζωγραφική που έχουν οι περισσότεροι πρόβλημα…

Κατάντια…!!!

 

Untitled.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/11/2021 at 09:03, andreas1gr said:

Ήρθε και σε εμένα το πρώτο κρασάρισμα…

Στο Snipping Tool…….

Και κατάντησα να χρησιμοποιήσω την ζωγραφική που έχουν οι περισσότεροι πρόβλημα…

Κατάντια…!!!

 

Untitled.jpg

Αυτό το bug είναι για γέλια και για κλάματα μαζί. Ο λόγος που το κάνει είναι επειδή περάσαμε τις 31/10. Αν βάλεις ημερομηνία πριν απο 31/10 και μετά ξαναβάλεις την κανονική ημερομηνία παίζει κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Devastor είπε

Αυτό το bug είναι για γέλια και για κλάματα μαζί. Ο λόγος που το κάνει είναι επειδή περάσαμε τις 31/10. Αν βάλεις ημερομηνία πριν απο 31/10 και μετά ξαναβάλεις την κανονική ημερομηνία παίζει κανονικά

Θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι! 

Αλλά και πάλι δύσκολο... Γιατί και προχτές 2/11 μια χαρά δούλευε... 

Οι λύσεις που βρήκα ήταν ξήλωμα και ξανά κατέβασμα την εφαρμογή από το store. Αλλά αυτό θέλει και λογαριασμό ms και όχι τοπικό λογαριασμό χρήστη... 

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, andreas1gr said:

Θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι! 

Αν και οι λύσεις που βρήκα ήταν ξήλωμα και ξανά κατέβασμα την εφαρμογή από το store. Αλλά αυτό θέλει και λογαριασμό ms και όχι τοπικό λογαριασμό χρήστη... 

Το είχα και εγώ αυτό το θέμα. Κάνε οτι λένε Εδώ και θα είσαι κομπλέ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπιστροφή στα Windows 10 μετά από 2 βδομάδες δοκιμαστικής χρήσης των W11. Προβλήματα με αργόσυρτο file manager, δυσλειτουργία αναστολής λειτουργίας, προβληματικές εφαρμογές snipping tool, paint. Προσωπική άποψη: ημιτελές και εν εξελίξει project διακυμαινόμενης αισθητικής εκλέπτυνσης δοθέντων των τεράστιων κίτρινων φακέλων που είναι καλύτερα αξιοποιήσιμοι σε οθόνες αφής, προδίδοντας και την καταβολική προέλευση του project. Tα λέμε σε κανένα χρόνο και εφόσον διορθωθούν τα προβλήματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα για τη χρήση που κάνω, (σερφάρισμα, μουσική, ταινίες),με καθαρή εγκατάσταση σε nvme, σε υποστηριζόμενο σύστημα.

Είναι γρήγορα, είδαν όλες τις συσκευές, ούτε κολλήματα, ούτε κάτι δυσάρεστο. 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νεο update  για τους insiders σε dev channel  Build 22494 

https://blogs.windows.com/windows-i...ncing-windows-11-insider-preview-build-22494/

dfdfdf.jpg

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2021 στις 9:03 ΠΜ, andreas1gr είπε

Ήρθε και σε εμένα το πρώτο κρασάρισμα…

Στο Snipping Tool…….

Και κατάντησα να χρησιμοποιήσω την ζωγραφική που έχουν οι περισσότεροι πρόβλημα…

Κατάντια…!!!

 

Untitled.jpg

 

10 ώρες πριν, Devastor είπε

Το είχα και εγώ αυτό το θέμα. Κάνε οτι λένε Εδώ και θα είσαι κομπλέ 

Δούλεψε μια χαρά!!!! Ευχαριστώ φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, έχω αγοράσει ένα λαπτοπ σχετικά καινούργιο δεύτερο χέρι, κλειδί των Windows δεν είχε παρόλα αυτά φαίνεται οτι είναι κανονικά ενεργοποιημενα. (Windows 10) στις ενημερώσεις μου έχει έρθει κι έμενα η αναβάθμιση.. Αν την κάνω θα μου ζητηθεί να βάλω κλειδί; 

Και η δεύτερη ερώτηση είναι η εξής, αν κάνω την αναβάθμιση απο το Windows update απ οτι κατάλαβα δεν σβήνει τπτ, εφαρμογές, παιχνίδια κλπ που έχω εγκαταστήσει όμως θα χρειαστεί να τα ξανα εγκαταστήσω για να τρέξουν; ή δεν χάνω γενικά τπτ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, andreas1gr said:

 

Δούλεψε μια χαρά!!!! Ευχαριστώ φίλε!

Χαίρομαι που μπόρεσα να βοηθήσω ;)

14 minutes ago, talentscout said:

Καλημέρα σας, έχω αγοράσει ένα λαπτοπ σχετικά καινούργιο δεύτερο χέρι, κλειδί των Windows δεν είχε παρόλα αυτά φαίνεται οτι είναι κανονικά ενεργοποιημενα. (Windows 10) στις ενημερώσεις μου έχει έρθει κι έμενα η αναβάθμιση.. Αν την κάνω θα μου ζητηθεί να βάλω κλειδί; 

Και η δεύτερη ερώτηση είναι η εξής, αν κάνω την αναβάθμιση απο το Windows update απ οτι κατάλαβα δεν σβήνει τπτ, εφαρμογές, παιχνίδια κλπ που έχω εγκαταστήσει όμως θα χρειαστεί να τα ξανα εγκαταστήσω για να τρέξουν; ή δεν χάνω γενικά τπτ; 

Καλημέρα. 

Τα κλειδιά απο Windows10 λειτουργούνε σε Windows 11 κανονικά. Μιάς και θα κάνεις αναβάθμίση δεν θα χάσεις τίποτα (δεν χρειάζεται να ξανα περάσεις τα apps/games) και θα σου ενεργοποιηθούνε αυτόματα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...