Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγκατέστησα τα Win 11 pro σε δυο μηχανήματα εδώ και 15 μέρες.

1)Μητρική  GIGABYTE B450M & RYZEN 5 2400G (μη υποστηριζόμενο)

2)Μητρική  ASUS H410 M-K & i3 10100F (υποστηριζόμενο)

Και οι δυο δουλεύουν άψογα, ίσως και λίγο γρηγορότερα σε browsing .

Η εγκατάσταση έγινε  με update σύμφωνα  με το υπόδειγμα του PCSTEPS για μη υποστηριζόμενους επεξεργαστές. Έγινε, πριν την εγκατάσταση ,αναβάθμιση  στο τελευταίο BIOS και μετά την εγκατάσταση μπήκαν οι τελευταίοι drivers για Windows 11.

Εχθές έγινε εγκατάσταση σε σύστημα  i5 3330+ASUS P8H61-M LE R2.0 που επίσης  δουλεύει άψογα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, InsertCoinToJoi είπε

ρε παιδια εχω τα 11αρια εδω και λιγες μερες απο αναβαθμιση απο τα 10

η ζωγραφικη δεν παιζει με τιποτα... ανοιγει 2 δευτερολεπτα κρασαρει και κλεινει

εκανε απεγκατασταση και εγκατασταση και τα ιδια.... το εχει συναντησει κανεις?

καμμια λυση?

 

18 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Έχει αναφερθεί πολλές φορές. Σ' άλλους δουλεύει, και σ' άλλους δεν δουλεύει.* Εμένα δουλεύει δε 2 μη υποστηριζόμενα συστήματα που δοκίμασα.

*Πώς λέει στη ταινία "σ' άλλους αρέσει και σ' άλλους δεν αρέσει".

 

Έχω κι εγώ θέμα με κρασάρισμα στο πρόγραμμα των windows "Video Editor". Ενώ στην αρχή που πέρασα τα 11αρια δούλευε κανονικά. Σήμερα που πήγα να κάνω μια δουλειά δεν άνοιγε. 

Επίσης παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και στο πρόγραμμα Incskape. Εκεί όμως ανοίγει κανονικά το πρόγραμμα, αλλά κρασάρει όταν πάω να εξάγω σε εικόνα png. 

Στα 10ρια δεν είχα θέμα. Θα λυθεί σύντομα πιστεύετε ή κάνω κάτι εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, sakis92 είπε

Και σε μενα δε ανοιγει η ζωγραφική. :( Ειχα συνηθισει τα paste απο τα screenshot να τα κανω εκει

λες και ειμαστε στο 2010.

Απορώ πραγματικά, είναι δυνατόν να ασχολείστε με την ζωγραφική; Έχω να την ανοίξω 10; 15 χρόνια; Ούτε που θυμάμαι. Τόσα δωρεάν προγράμματα υπάρχουν, πολύ καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, sistah είπε

Kανενα κολλημα, fps οπως στα 10ρια σε καθαρη εγκατασταση με supported συστημα.

Εμενα παλι στο csgo μου κανει μεγαλα fps drop απο 350 πεφτει στα 100 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, sakis92 είπε

Και σε μενα δε ανοιγει η ζωγραφική. :( Ειχα συνηθισει τα paste απο τα screenshot να τα κανω εκει

λες και ειμαστε στο 2010.

δοκίμασε το greenshot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα δουλεύει κανονικά η ζωγραφική. Δεν την χρησιμοποιώ ποτέ αλλά απάντηση βάλε άλλο πρόγραμμα, είναι για γέλια.. Αν υπάρχει όντος θέμα θα έπρεπε να έχει διορθωθεί.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, broxopios είπε

Καλύτερο από το Screen Hunter Pro?

δεν το έχω δουλέψει, το greenshot είναι πανάλαφρο 2,2mb ram καταναλώνει, και είναι και δωρεάν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πατάω Win+PrtScn και τέλος. Αν θέλω συγκεκριμένο παράθυρο το PrtScn και την υπόλοιπη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Απορώ πραγματικά, είναι δυνατόν να ασχολείστε με την ζωγραφική; Έχω να την ανοίξω 10; 15 χρόνια; Ούτε που θυμάμαι. Τόσα δωρεάν προγράμματα υπάρχουν, πολύ καλύτερα.

Δεν υπάρχει λόγος να εγκαθιστούμε άχρηστα προγράμματα αν οι ανάγκες μας είναι τόσο απλές που καλύπτονται από τη ζωγραφική.

6 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Εγώ πατάω Win+PrtScn και τέλος. Αν θέλω συγκεκριμένο παράθυρο το PrtScn και την υπόλοιπη διαδικασία.

Alt+PrtScn πιάνει μόνο το ενεργό παράθυρο. Επίσης Win+Shift+S ανοίγει το Snipping Tool που έχει περισσότερες επιλογές.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Απορώ πραγματικά, είναι δυνατόν να ασχολείστε με την ζωγραφική; Έχω να την ανοίξω 10; 15 χρόνια; Ούτε που θυμάμαι. Τόσα δωρεάν προγράμματα υπάρχουν, πολύ καλύτερα.

Και ομως η ζωγραφική κανει "παπαδες". Όταν κάποιος το εχει συνηθίσει του κακοφαίνεται να βάλει άλλο πρόγραμμα.

Οπως εχει μαθει κάνεις. Πχ εγω χρησιμοποιώ ακόμα το photoplus4 που δούλευα σε win98SE γιατι αυτο εχω μαθει καλα και με βολευει. Δεν έμπαινε σε win10 αλλα το εβαλα με "πλαγιο" τροπο. :P

Captures.JPG

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, sakis92 είπε

Και σε μενα δε ανοιγει η ζωγραφική. :( Ειχα συνηθισει τα paste απο τα screenshot να τα κανω εκει

λες και ειμαστε στο 2010.

Αν γυρίσεις τη γλώσσα των windows στα αγγλικά δουλεύει κανονικά η ζωγραφική, λογικά με κάποιο update θα φτιάξει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...