Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα εγκαταστήσει τα Windows 11 πριν μήνες, ήταν γεμάτα Bugs και έβαλα ξανά τα 10

Πλέον, έχουν βελτιωθεί / διορθωθεί; Αξίζει να τα βάλω ή ακόμα έχουν θέματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Γίνεται οι φάκελοι με τις εικόνες να έχουν σαν τη προεπισκόπηση των Windows 10 που έβλεπες ελαφρώς το περιεχόμενο ?image.png.91951182b447142d1e7ffe6864c243ff.png

Thumbnail Preview on Folders are gone in windows 11. How do i get them -  Microsoft Community

 

Ούτε είχα παρατηρήσει ποτέ ότι δεν υπάρχει πια αυτό. Κλαίω χαχαχαχα
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, HateMe είπε

Ούτε είχα παρατηρήσει ποτέ ότι δεν υπάρχει πια αυτό. Κλαίω χαχαχαχα
 

Ειλικρινά το χρησιμοποιώ για ευκολία εδώ και πολλά χρόνια, από μνήμης λίγο την προεπισκόπηση του κάθε φακέλου να έβλεπα ήξερα ποιο wallpaper ή γενικά τι υπάρχει μέσα, τώρα πρέπει να διαβάζω το όνομα λες και είναι άρθρο σε εφημερίδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Γίνεται οι φάκελοι με τις εικόνες να έχουν σαν τη προεπισκόπηση των Windows 10 που έβλεπες ελαφρώς το περιεχόμενο ?image.png.91951182b447142d1e7ffe6864c243ff.png

Thumbnail Preview on Folders are gone in windows 11. How do i get them -  Microsoft Community

 

με το τελευταιο insider  dev που ειμαι  παιζω κανονικα  !!

image.jpeg.1fb2d0933a5323184beb403c6b04c8d3.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

με το τελευταιο insider  dev που ειμαι  παιζω κανονικα  !!

image.jpeg.1fb2d0933a5323184beb403c6b04c8d3.jpeg

Ναι είδα σήμερα που το έψαχνα περισσότερο οτι θα τα "επαναφέρουν" μετά από το feedback που έλαβαν.

Βέβαια μισο-προχειροδουλειά φαίνεται λόγω του folder theme από κατασκευής που άλλαξαν στα 11αρια..

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι ποτέ δεν μου άρεσε αυτό, έβαζα icons δικά μου εκεί που ήθελα και τέλος. Δεν υπάρχει λόγος να φαίνεται το περιεχόμενο του φακέλου και να μου γεμίζει με thumbs.db 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα σκληρό δίσκο και πριν εγκαταστήσω τα windows 11 ξέχασα από το bios να ρυθμίσω το TMP (είχα καθαρίσει το cmos μήπως και δούλευε ο προηγούμενος δίσκος που τα "έφτυσε") και δεν έκανε την εγκατάσταση. Αναγκάστηκα να βάλω τα Windows 10.Πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση στα 11 χωρίς να περιμένω να βγει στο update;Και φυσικά χωρίς να ξανακάνω format έχω ήδη περάσει αρκετά από τα προγράμματα που χρησιμοποιώ και δεν ξαναμπαίνω στην ίδια διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, imaginas είπε

Άλλαξα σκληρό δίσκο και πριν εγκαταστήσω τα windows 11 ξέχασα από το bios να ρυθμίσω το TMP (είχα καθαρίσει το cmos μήπως και δούλευε ο προηγούμενος δίσκος που τα "έφτυσε") και δεν έκανε την εγκατάσταση. Αναγκάστηκα να βάλω τα Windows 10.Πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση στα 11 χωρίς να περιμένω να βγει στο update;Και φυσικά χωρίς να ξανακάνω format έχω ήδη περάσει αρκετά από τα προγράμματα που χρησιμοποιώ και δεν ξαναμπαίνω στην ίδια διαδικασία.

Και αφού δεν σε άφηνε να κάνεις εγκατάσταση, γιατί απλά δεν το ενεργοποιούσες για να σε αφήσει; 😕 Anyway, τώρα αν το ανοίξεις και πας να κάνεις αναβάθμιση με το εργαλείο της MS λογικά δεν θα έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Και αφού δεν σε άφηνε να κάνεις εγκατάσταση, γιατί απλά δεν το ενεργοποιούσες για να σε αφήσει; 😕 Anyway, τώρα αν το ανοίξεις και πας να κάνεις αναβάθμιση με το εργαλείο της MS λογικά δεν θα έχεις θέμα.

Διότι απλώς δεν το σκέφτηκα.Άνοιξα το κουτί να αλλάξω μια ψύκτρα,δε χώραγε,έβαλα την εργοστασιακή,ανοίγω τον υπολογιστή και μετά από 1 ώρα παγώνει η οθόνη και μου κάνει reset.Μετά μου έβγαζε μήνυμα στην οθόνη ότι δεν αναγνωρίζει το boot system,το bios δεν έβλεπε το δίσκο,πήγα και αγόρασα δίσκο καινούριο,δεν ήξερα μην τυχόν έχει γίνει στη μητρική τίποτα,και θα σκεφτόμουν να αλλάξω το TMP για τα windows 11:Δεν το σκέφτηκα...Πίστευα ότι θα κατέβουν αμέσως με τις ενημερώσεις,ακόμα δεν έχει έρθει τίποτα.Να κάνω ξανά format βαριέμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Microsoft says changing taskbar location in Windows 11 is not important
https://www.neowin.net/news/microsoft-says-changing-taskbar-location-in-windows-11-is-not-important/
https://www.windowscentral.com/microsoft-explains-why-you-cant-move-windows-11-taskbar

Roth argued that the feature is not highly requested and that adding it would take a huge amount of work.

Σε αντιθεση με τα emoji "widgets" για το desktop που ειναι κατι απλο και εγινε μπαμ μπαμ επειδη ειναι χρησιμο θα προσθετα εγω.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...