Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Τέρης Α. είπε

Drivers περάσατε χειροκίνητα ή ότι έκανε το Windows update;

*Πάντως η διαφορά από HDD με SSD είναι τεράστια, όχι κυρίως λόγω ταχύτητας σε Sequential read/ write, όπου ένας σύγχρονος HDD με έναν SSD σε Sata 2 πιάνουν σχεδόν ίδιες ταχύτητες, αλλά σε random read/ write, όπου η κατάσταση δεν σώζετε στους HDD ούτε με Raid (αυτά γενικά, όχι σε λάπτοπ).

Βρε φιλε μου Τερη 25 χρονια ασχολουμαι με υπολογιστες μιλαμε εχω τρελα μ αυτα, εχω κανει κι εγω δε θυμαμαι ποσα αμετρητα φορματ, και φυσικα ξερω τα ξερω ολα αυτα απο μολις κυκλοφορησαν

Οσο για drivers παντα πηγαινω οταν κανω φορματ στο αναγνωριστικο υλικου και βρισκω μονος μου τους τελευταιους

Απο 21 χρ ασχολουμαι καθημερινα ομως μ αυτα και πατησα τα 50, οποτε καταλαβαινεις δεν ειμαι ασχετος

Το θεμα ειναι οτι τα 11αρια θελουν λιγο δουλιτσα ακομη, εχουν κολληματακια διαφορα, που φαινεται οτι δεχονται βελτιωσης, και ειναι σιγουρο οτι θα γινει

Οπως καθε νεο λειτουργικο, μετα απο μερικους μηνες τα οποια προβληματα θα στρωσουν, οπως και τα 10αρια οταν κυκλοφορησαν ειχαν bug ετσι κι αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Κι εγώ ξεκίνησα να ασχολούμαι από τότε που μπήκα πανεπιστήμιο (δεν έχει καμία σχέση με υπολογιστές) μέχρι τώρα που τελειώνω. Το φορμάτ; Το έχω ρημάξει! Μέχρι και τρεις φορές την ίδια μέρα στο ίδιο σύστημα με ίδιο ή διαφορετικό λειτουργικό. Τώρα με τον ιό δεν κάνω κάτι άλλο. Όλο δοκιμές.

*Στα 7άρια κάποιες φορές για κάποιο περίεργο λόγο μετά από φορμάτ, χωρίς να κάνω κάτι είχα πρόβλημα με τη ραμ. Ανέβαινε μέχρι που τερμάτιζε. Δεν έβρισκα άκρη και έκανα πάλι εγκατάσταση.

 

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, RTW4ever είπε

Άκου 10άρια σε hdd.

Ναι για δικους μου λογους σε λαπτοπ δοκιμων εχω hdd, αν το κρινεις απαραδεκτο δικαιωμα σου

Στο συγκεκριμενο λαπτοπ αν ξαναξεβιδωσω την μητρικη (γιατι εχει πολυ δυσκολο ανοιγμα) απο τα πολλα ανοιξε κλεισε στη κυριολεξια θα μου μεινει στα χερια, εχει τραβηξει ηδη πολλα, μα παρα πολλα

 

Και που το εκανα χθες 2 ωρες πεδευομουν να το ξαναδεσω, και το ξερω μεσα οσο δε φανταζεσαι

17 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

*Στα 7άρια κάποιες φορές για κάποιο περίεργο λόγο μετά από φορμάτ, χωρίς να κάνω κάτι είχα πρόβλημα με τη ραμ. Ανέβαινε μέχρι που τερμάτιζε. Δεν έβρισκα άκρη και έκανα πάλι εγκατάσταση.

 

Απλα ετυχε να μην σου κατσουν καλα κατα την εγκατασταση, αυτο μπορει να συμβει καποια φορα,  μην σου φαινεται περιεργο, κι εμενα μου εχει τυχει και ξαναεκανα φορματ κι ολα καλα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Έκανες Upgrade η καθαρή εγκατάσταση; Γιατί για καθαρή εγκατάσταση δεν είμαι για τίποτα, διότι είναι πακέτο να κάνα στήνω τα πάντα από την αρχή. 

upgrade εκανα μεσα απο το desktop έτρεξα το setup μέσα απο το φάκελο με το "τροποποιημένο" iso και ολα καλα.

 

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ! Λειτούργησε κανονικά σε εμένα.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι στιγμής, ναι.

Για τι σύστημα πρόκειται;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, endeavour είπε

Ενα πρόβλημα που είχα με τα 10αρια, να μην μπορώ μερικές (πολλες) φορές να κάνω eject usb εξωτερικούς δίσσκους (in use), φαίνεται να λύθηκε !!!!

 

 

Δεν ήταν ακριβώς πρόβλημα, απλά συνέβαινε με τη δεύτερη ή τρίτη προσπάθεια. Το έχω συναντήσει και στα 11. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Δεν ήταν ακριβώς πρόβλημα, απλά συνέβαινε με τη δεύτερη ή τρίτη προσπάθεια. Το έχω συναντήσει και στα 11. 

Ηταν ακριβως προβλημα. Και υπηρχε και Event warning στα 10αρια οτι ο defender δεν το επετρεπε. Και ουτε με την 2-3 προσπαθεια λυνοταν. Υπαρχουν ενα σωρο αναφορες για αυτο το προβλημα, σε ολο το internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, endeavour είπε

Ηταν ακριβως προβλημα. Και υπηρχε και Event warning στα 10αρια οτι ο defender δεν το επετρεπε. Και ουτε με την 2-3 προσπαθεια λυνοταν. Υπαρχουν ενα σωρο αναφορες για αυτο το προβλημα, σε ολο το internet.

 

Εγώ με Bitdefender AV, σπάνια είχα αυτό το πρόβλημα. Και αν εμφανίζονταν, με το δεύτερο ή τρίτο κλικ γινόταν κανονικά η κατάργηση της συσκευής.

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Gogotsa είπε

Ολοι με το εργαλειο του github το εχουμε κανει ρε φιλος......

Ευχαριστώ.

5 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Μέχρι στιγμής, ναι.

Για τι σύστημα πρόκειται;

mobo gigabyte z77m-d3h , cpu i5 3570 , ssd 860 evo , win10
Και να ρωτήσω και κάτι άλλο,στο auto ,στην απλή αναβάθμιση δηλαδή,δεν χάνεται τίποτα από αρχεία,εγκατεστημένα προγράμματα και παιχνίδια.Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, endeavour είπε

Ενα πρόβλημα που είχα με τα 10αρια, να μην μπορώ μερικές (πολλες) φορές να κάνω eject usb εξωτερικούς δίσσκους (in use), φαίνεται να λύθηκε !!!!

 

 

Από τότε που βγήκαν τα usb stick να έχω κάνει κατάργηση 2-3 φορές. Μετά από 1 λεπτό, σίγουρα δεν υπάρχει καμία εγγραφή. Εκτός αν θέλεις με το που περαστεί το αρχείο να το βγάλεις, οπότε καλό είναι να κάνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...