Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, George7Byron είπε

Ναι μέσω insider,οπότε λογικά αυτό που βλέπω θα το δούμε σύντομα και σε επίσημο release.

Ίσως με το feedback των users να δώσει κάτι καλύτερο αλλά συγκριτικά με το atmos χάνει σε εντυπώσεις.Δηλαδη στο ps5 θα ήθελα atmos ,αλλά για  το dolby vision δεν το νιώθω ότι χάνω κάτι.

Θεωρητικά με νέα games θα δείξει καλύτερα.

 

Τι δουλειά έχει το Atmos με το Vision? Θα μας τρελάνετε ρε σεις;

Το ένα αφορά ήχο και το άλλο εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Crus είπε

Τι δουλειά έχει το Atmos με το Vision? Θα μας τρελάνετε ρε σεις;

Το ένα αφορά ήχο και το άλλο εικόνα.

Σοβαρά?Δεν το ήξερα! 

Ήθελα να τονίσω ότι τα θεωρητικά πιο advanced πρότυπα σε ήχο και εικονα που προσφέρει το xbox δεν μου πρόσφεραν την ίδια διαφορά στην εμπειρία.Χρησιμοποιησα το atmos σαν αναλογια με το surround

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Crus είπε

Τι δουλειά έχει το Atmos με το Vision? Θα μας τρελάνετε ρε σεις;

Το ένα αφορά ήχο και το άλλο εικόνα.

Και εμενα εαν με εβαζες να διαλεξω μεταξυ vision και atmos,εαν δηλαδη ειχα την δυνατοτητα να επιλεξω ενα,

ΑTMOS θα διαλεγα χαλαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, james9tito είπε

Καταπληκτικό. Η σιχαμερη ΕΑ αφού διέλυσε την visceral games βγάζει remake του dead space. Ελπίζω να βγάλει 5 ευρώ από όλο αυτό.... 

Εταιρία είναι... Αν ο κόσμος αγοράζει single player παιχνίδια, θα φτιάχνει κι άλλα. Το mass effect remastered και το jedi fallen order πηγανε αρκετά καλά οπότε κάτι κάνουν καλά!

Ελπίζω να βγάλουν κι άλλα τέτοια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τα Dead Space 1 και 2 είναι σίγουρα μέσα στο τοπ 50 όλων των εποχών για μένα το ένα μπορεί να είναι και μέσα στο τοπ 20.

Θα έχει την ατμόσφαιρα και την ηχητική πρωτοπορία ή θα είναι μια σούπα τίγκα στα microtransactions?

Μακάρι να σεβαστούν το IP γιατί το 3 ήταν νερομένο με microtransactions.

Το καλό με τις επιτυχίες των πρόσφατων Resident Evil είναι ότι αναγκάζει άλλους publishers να ασχοληθούν με το survival είδος.

Άντε και Sikent Hill κάποια στιγμή (υπάρχει φήμη ότι φτιάχνουν ήδη ένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Choutas είπε

Θα έχει την ατμόσφαιρα και την ηχητική πρωτοπορία ή θα είναι μια σούπα τίγκα στα microtransactions?

Eδωσαν συνεντευξη στο IGN οι devs και ειπαν οχι microtransactions.

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Choutas είπε

Προσωπικά τα Dead Space 1 και 2 είναι σίγουρα μέσα στο τοπ 50 όλων των εποχών για μένα το ένα μπορεί να είναι και μέσα στο τοπ 20.

Θα έχει την ατμόσφαιρα και την ηχητική πρωτοπορία ή θα είναι μια σούπα τίγκα στα microtransactions?

Μακάρι να σεβαστούν το IP γιατί το 3 ήταν νερομένο με microtransactions.

Το καλό με τις επιτυχίες των πρόσφατων Resident Evil είναι ότι αναγκάζει άλλους publishers να ασχοληθούν με το survival είδος.

Άντε και Sikent Hill κάποια στιγμή (υπάρχει φήμη ότι φτιάχνουν ήδη ένα).

Θα βγάλει η Konami f2p Silent Hill α λα eFootball και κάθε περιοχή θα είναι dlc 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Choutas είπε

Προσωπικά τα Dead Space 1 και 2 είναι σίγουρα μέσα στο τοπ 50 όλων των εποχών για μένα το ένα μπορεί να είναι και μέσα στο τοπ 20.

Όσο αναφορά την κατηγορία survival horror, τα Dead Space 1 & 2 προσωπικά τα βάζω στην κορυφή της για τα δικά μου δεδομένα. 

Εγώ πάντως θα προτιμούσα ένα remaster με όλη την τριλογία σε ένα πακέτο σε στυλ Mass Effect και έπειτα μια εντελώς καινούργια ιστορία ως sequel/prequel. Η σειρά έχει αρκετό lore για να φτιάξουν κάτι νέο.

Όπως και να χει, χαίρομαι πάρα πολύ που επιτέλους μία από τις πολυαγαπημένες μου σειρές έρχεται πάλι στο προσκήνιο. Ελπίζω το studio που ανέλαβε να σεβαστεί το όραμα της καταπληκτικής Visceral. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Όσο αναφορά την κατηγορία survival horror, τα Dead Space 1 & 2 προσωπικά τα βάζω στην κορυφή της για τα δικά μου δεδομένα. 

Εγώ πάντως θα προτιμούσα ένα remaster με όλη την τριλογία σε ένα πακέτο σε στυλ Mass Effect και έπειτα μια εντελώς καινούργια ιστορία ως sequel/prequel. Η σειρά έχει αρκετό lore για να φτιάξουν κάτι νέο.

Όπως και να χει, χαίρομαι πάρα πολύ που επιτέλους μία από τις πολυαγαπημένες μου σειρές έρχεται πάλι στο προσκήνιο. Ελπίζω το studio που ανέλαβε να σεβαστεί το όραμα της καταπληκτικής Visceral. 

Απ' ότι φαίνεται, η ηγεσία της ΕΑ μετα το κράξιμο που έχει φάει  με τα microtransations, νομίζω οτι έχει αρχίσει να καταλαβαίνει οτι αν δώσει τη σημασία που πρέπει και ρίξει λεφτά σε αυτού του είδους τα θρυλικά ip, θα έχει αρκετή επιτυχία.

Νομίζω οτι ο σεβασμός στο mass effect σαν franchise, τους έφερε αρκετά κέρδη + εκαναν  ένα βήμα να κερδίσουν την εμπιστοσύνη των μή casual καταναλωτών, ενώ ας πούμε η Ubisoft και η Activision στα μάτια των hardcores έχουν πέσει αρκετά χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Όσο αναφορά την κατηγορία survival horror, τα Dead Space 1 & 2 προσωπικά τα βάζω στην κορυφή της για τα δικά μου δεδομένα. 

Εγώ πάντως θα προτιμούσα ένα remaster με όλη την τριλογία σε ένα πακέτο σε στυλ Mass Effect και έπειτα μια εντελώς καινούργια ιστορία ως sequel/prequel. Η σειρά έχει αρκετό lore για να φτιάξουν κάτι νέο.

Όπως και να χει, χαίρομαι πάρα πολύ που επιτέλους μία από τις πολυαγαπημένες μου σειρές έρχεται πάλι στο προσκήνιο. Ελπίζω το studio που ανέλαβε να σεβαστεί το όραμα της καταπληκτικής Visceral. 

Θα προσεθετα το επισης καταπληκτικο και αναλογου υφους Alien Isolation.

Ενταξει ειναι πρωτου προσωπου αυτο, αλλα και τα Dead Space ΚΑΙ απο το Alien αντλησαν εμπνευση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostiger είπε

Θα προσεθετα το επισης καταπληκτικο και αναλογου υφους Alien Isolation.

Ενταξει ειναι πρωτου προσωπου αυτο, αλλα και τα Dead Space ΚΑΙ απο το Alien αντλησαν εμπνευση..

Φοβερό το Alien Isolation. Με έκανε να αισθάνομαι σαν να πρωταγωνιστώ στο 1ο Alien.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Εγώ πάντως θα προτιμούσα ένα remaster με όλη την τριλογία σε ένα πακέτο σε στυλ Mass Effect και έπειτα μια εντελώς καινούργια ιστορία ως sequel/prequel. Η σειρά έχει αρκετό lore για να φτιάξουν κάτι νέο.

Υποθέτω ότι καλόμαθαν από το Mass Effect βλέποντας τη ζήτηση για τέτοιου είδους remaster και την αποδοχή από τον κόσμο και αποφάσισαν αντί να βγάλουν την τριλογία σε ένα πακέτο να το κάνουν όπως η Capcom, δηλ παιχνίδι και 70άρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...