Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, nikos360 είπε

καλησπερα παιδια κατοχος series x εχετε να προτεινεται καποιες μπαταριες για το controller ?δεν βγαζω ακρη ποσα mah 2500 και πανω?το κιτ το δικο του ειναι αξιολογο?υπαρχει καπου?

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/782979-αξεσουάρ-για-τις-κονσόλες-μπαταρίεςκάρτες-μνήμηςθήκεςκαλώδια-κλπ/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Πήρα μέσα στις γιορτες σε πολυ καλη τιμη το Samurai Showdown κι ενω μου αρέσει πάρα πολύ δεν μπορώ να βρω άτομα online να παίξω. Ασχολείται κανένας σας για να παιζουμε κανα φιλικό ματσάκι που και που;

Επίσης ξέρετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το discord στο xbox ώστε να βρίσκω από εκεί αντιπάλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπαταρίες πάρε eneloop τις κανονικές και ένα φορτιστή που να μπορεί να σταματήσει από μόνος του, πχ

https://www.skroutz.gr/s/18925112/Panasonic-Eneloop-Advanced-BQ-CC17-Φορτιστής-4-Μπαταριών-Ni-MH-Μεγέθους-AA-AAA-Σετ-με-4x-AA-1900-mAh-σε-Λευκό-χρώμα.html

για ένα χειριστήριο θες 4 μπαταρίες (για εναλλαγή) για δυο χειριστήρια τουλάχιστον εξι κτλπ

Επεξ/σία από grmaster2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, LionHurt1982 είπε

Επίσης ξέρετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το discord στο xbox ώστε να βρίσκω από εκεί αντιπάλους;

Υπάρχει εφαρμογή για τα XBOX που είναι discord client και λέγεται Quarrel. Νομίζω ότι δεν είναι official για αυτό και κάποιες φορές κρασάρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα πήγα να παίξω στο fifa 22 πρώτη φορά διπλό με έναν ξάδερφο και για κάποιο λόγο δεν αποθηκευε τις ρυθμίσεις του controller στο δεύτερο χειριστήριο. Ενω τις άλλαζε και από classic πήγαινε custom, με το που ξαναεμπαινε δεν υπήρχε custom και του εμφανιζοτν το classic. Ξέρει κάποιος πως να μην γίνεται αυτό;  ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mrvaggos είπε

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα πήγα να παίξω στο fifa 22 πρώτη φορά διπλό με έναν ξάδερφο και για κάποιο λόγο δεν αποθηκευε τις ρυθμίσεις του controller στο δεύτερο χειριστήριο. Ενω τις άλλαζε και από classic πήγαινε custom, με το που ξαναεμπαινε δεν υπήρχε custom και του εμφανιζοτν το classic. Ξέρει κάποιος πως να μην γίνεται αυτό;  ευχαριστώ 

Και στο pc μου το κανε αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά σήμερα μου παρουσιάστηκε drifting στο series X controller. 

Εβαλα να παίξω apex legends και παρατήρησα drifting στο αριστερό stick. Με Googling είδα ότι είναι γνωστό θέμα και το έχουν κι άλλοι οπότε δεν έδωσα σημασία γιατί πριν έπαιζα Forza και halo κανονικοτατα. Όταν όμως έκλεισα το apex το drifting παρέμεινε και στα άλλα παιχνίδια, στο menu και στα accessories. Να σημειωσω ότι έγιναν και 1-2 μικροδιακοπες ρεύματος λόγω βροχής σήμερα. 

Τώρα να είναι από το παιχνίδι μου φαίνεται λίγο απίστευτο.. να είναι απο την διακοπή ρεύματος το ίδιο..

Η αγορά του Xbox series X έγινε τον Οκτώβριο, ξέρετε αν καλύπτει η εγγύηση drifting των μοχλών και αν κάνουν επιστροφή ή αν μπορεί να επιδιορθωθεί με άλλο τρόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lkv100 είπε

Καλησπέρα παιδιά σήμερα μου παρουσιάστηκε drifting στο series X controller. 

Εβαλα να παίξω apex legends και παρατήρησα drifting στο αριστερό stick. Με Googling είδα ότι είναι γνωστό θέμα και το έχουν κι άλλοι οπότε δεν έδωσα σημασία γιατί πριν έπαιζα Forza και halo κανονικοτατα. Όταν όμως έκλεισα το apex το drifting παρέμεινε και στα άλλα παιχνίδια, στο menu και στα accessories. Να σημειωσω ότι έγιναν και 1-2 μικροδιακοπες ρεύματος λόγω βροχής σήμερα. 

Τώρα να είναι από το παιχνίδι μου φαίνεται λίγο απίστευτο.. να είναι απο την διακοπή ρεύματος το ίδιο..

Η αγορά του Xbox series X έγινε τον Οκτώβριο, ξέρετε αν καλύπτει η εγγύηση drifting των μοχλών και αν κάνουν επιστροφή ή αν μπορεί να επιδιορθωθεί με άλλο τρόπο?

Αυτό δεν είναι τίποτα.

Πήρα elite series 2 controller και έχει από την αρχή πρόβλημα στο κουμπί A.

Έχεις ανταπόκριση μέσα στο game μόνο για το 75% των πατημάτων περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lkv100 είπε

Καλησπέρα παιδιά σήμερα μου παρουσιάστηκε drifting στο series X controller. 

Εβαλα να παίξω apex legends και παρατήρησα drifting στο αριστερό stick. Με Googling είδα ότι είναι γνωστό θέμα και το έχουν κι άλλοι οπότε δεν έδωσα σημασία γιατί πριν έπαιζα Forza και halo κανονικοτατα. Όταν όμως έκλεισα το apex το drifting παρέμεινε και στα άλλα παιχνίδια, στο menu και στα accessories. Να σημειωσω ότι έγιναν και 1-2 μικροδιακοπες ρεύματος λόγω βροχής σήμερα. 

Τώρα να είναι από το παιχνίδι μου φαίνεται λίγο απίστευτο.. να είναι απο την διακοπή ρεύματος το ίδιο..

Η αγορά του Xbox series X έγινε τον Οκτώβριο, ξέρετε αν καλύπτει η εγγύηση drifting των μοχλών και αν κάνουν επιστροφή ή αν μπορεί να επιδιορθωθεί με άλλο τρόπο?

Ψάχτηκα παρα πολύ τι παίζει με τα controller πριν πάρω το elite series 2. Γενικά δεν υπάρχει controller που να μην έχει θέματα, σε καμια πλατφόρμα. Τώρα γιατί το είδες στο apex, κατά πασα πιθανότητα προϋπήρχε, αλλα ήταν λίγο και δεν το καταλάβαινες, απλά το apex ίσως έχει 0 deadzone, οποτε είναι πολύ πιο εμφανές (deadzone είναι μια περιοχή γύρο από το idle του αναλογικού που δεν πιάνει κίνηση, αυτό το σετάρεις είτε από το παιχνίδι είτε από τα settings του xbox.

Τώρα τι μπορείς να κανεις, αν είναι απάλευτο, δοκίμασε να ανεβάσεις το deadzone, οποτε να μην κάνει register κίνηση μέχρι ένα σημείο. Αν είναι τόσο ακραίο που δε σε βοηθάει το deadzone, για μένα μην ασχοληθείς με microsoft γιατί υπάρχει τεραστια πιθανότητα να μη βγάλεις άκρη και να μείνεις και χωρίς controller για αρκετό καιρό. Σαν επιλογή υπάρχει το consoleclub, που σου αλλάζει τα αναλογικά, αυτό θα φτιάξει το πρόβλημα σου αλλα κοστίζει 22 euro και δεν ξέρω ποσο είναι τα μεταφορικά και ποιος τα αναλαμβάνει. Αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις μονος σου να ανοίξεις το controller και να καθαρίσεις από κάτω το αναλογικό, πολλές φορες λένε ότι φταίει σκόνη και βρωμιά και φτιάχνεται αν το καθαρίσεις. Τελευταία επιλογή προφανώς καινούργιο controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...