Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/1/2022 στις 9:56 ΠΜ, Basilhs1982 είπε

Υπάρχει εφαρμογή για τα XBOX που είναι discord client και λέγεται Quarrel. Νομίζω ότι δεν είναι official για αυτό και κάποιες φορές κρασάρει.

Εγώ το έλυσα με τα Xbox wirelles Headset Xbox και το discord στο κινητό 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξεφύγουμε πολύ εκτός θέματος, μονόδρομος η LG για Series X?? Και ποια από τις δυο?? OLED55C14LB ή OLED55G16LA?? Επίσης, το "you.gr" γνωρίζουμε αν δουλεύει επίσημης αντιπροσωπείας, μιας και απ' ότι γνωρίζω η LG Hellas δεν δέχεται να κάνει επέκταση εγγύησης στα παραεισαγωγής μοντέλα...

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lkv100 είπε

Καλησπέρα παιδιά σήμερα μου παρουσιάστηκε drifting στο series X controller. 

Εβαλα να παίξω apex legends και παρατήρησα drifting στο αριστερό stick. Με Googling είδα ότι είναι γνωστό θέμα και το έχουν κι άλλοι οπότε δεν έδωσα σημασία γιατί πριν έπαιζα Forza και halo κανονικοτατα. Όταν όμως έκλεισα το apex το drifting παρέμεινε και στα άλλα παιχνίδια, στο menu και στα accessories. Να σημειωσω ότι έγιναν και 1-2 μικροδιακοπες ρεύματος λόγω βροχής σήμερα. 

Τώρα να είναι από το παιχνίδι μου φαίνεται λίγο απίστευτο.. να είναι απο την διακοπή ρεύματος το ίδιο..

Η αγορά του Xbox series X έγινε τον Οκτώβριο, ξέρετε αν καλύπτει η εγγύηση drifting των μοχλών και αν κάνουν επιστροφή ή αν μπορεί να επιδιορθωθεί με άλλο τρόπο?

Μιλάς με support Microsoft και στο email που δηλώνεις κατά την επικοινωνία σας σου στέλνουν ticket έτοιμο το οποίο εκτυπώνεις και κολλάς στο δέμα και έρχεται η UPS ανεξοδα και στο παίρνει.

Περιμένεις καινούριο.

38 λεπτά πριν, Akis0123 είπε

Ψάχτηκα παρα πολύ τι παίζει με τα controller πριν πάρω το elite series 2. Γενικά δεν υπάρχει controller που να μην έχει θέματα, σε καμια πλατφόρμα. Τώρα γιατί το είδες στο apex, κατά πασα πιθανότητα προϋπήρχε, αλλα ήταν λίγο και δεν το καταλάβαινες, απλά το apex ίσως έχει 0 deadzone, οποτε είναι πολύ πιο εμφανές (deadzone είναι μια περιοχή γύρο από το idle του αναλογικού που δεν πιάνει κίνηση, αυτό το σετάρεις είτε από το παιχνίδι είτε από τα settings του xbox.

Τώρα τι μπορείς να κανεις, αν είναι απάλευτο, δοκίμασε να ανεβάσεις το deadzone, οποτε να μην κάνει register κίνηση μέχρι ένα σημείο. Αν είναι τόσο ακραίο που δε σε βοηθάει το deadzone, για μένα μην ασχοληθείς με microsoft γιατί υπάρχει τεραστια πιθανότητα να μη βγάλεις άκρη και να μείνεις και χωρίς controller για αρκετό καιρό. Σαν επιλογή υπάρχει το consoleclub, που σου αλλάζει τα αναλογικά, αυτό θα φτιάξει το πρόβλημα σου αλλα κοστίζει 22 euro και δεν ξέρω ποσο είναι τα μεταφορικά και ποιος τα αναλαμβάνει. Αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις μονος σου να ανοίξεις το controller και να καθαρίσεις από κάτω το αναλογικό, πολλές φορες λένε ότι φταίει σκόνη και βρωμιά και φτιάχνεται αν το καθαρίσεις. Τελευταία επιλογή προφανώς καινούργιο controller.

Από την στιγμή που έχει εγγύηση θα μιλήσει με Microsoft η οποία είναι άψογη σε αυτά τα θέματα.

Απορώ από πού έβγαλες το συμπέρασμα και λες του φίλου να μην ασχοληθεί καν.

Έχουμε στείλει κονσόλες και χειριστήρια χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Μιλάς με support Microsoft και στο email που δηλώνεις κατά την επικοινωνία σας σου στέλνουν ticket έτοιμο το οποίο εκτυπώνεις και κολλάς στο δέμα και έρχεται η UPS ανεξοδα και στο παίρνει.

Περιμένεις καινούριο.

Από την στιγμή που έχει εγγύηση θα μιλήσει με Microsoft η οποία είναι άψογη σε αυτά τα θέματα.

Απορώ από πού έβγαλες το συμπέρασμα και λες του φίλου να μην ασχοληθεί καν.

Έχουμε στείλει κονσόλες και χειριστήρια χωρίς κανένα πρόβλημα.

Προσωπικά έχω προσπαθήσει να επικοινωνήσω με την microsoft τρεις φορες, η μια χειρότερη από την άλλη και στις δυο από τις τρεις δεν λύθηκε καν το θέμα μου. Φανταστικά ότι αν για απλά θέματα χρέωσης και επέκτασης εγγύησης πρέπει να ασχοληθώ δυο βδομάδες για αλλαγή χειριστηρίου τρέχα γύρευε, μπορεί και να κάνω λάθος δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SaFiS είπε

Χωρίς να ξεφύγουμε πολύ εκτός θέματος, μονόδρομος η LG για Series X?? Και ποια από τις δυο?? OLED55C14LB ή OLED55G16LA?? Επίσης, το "you.gr" γνωρίζουμε αν δουλεύει επίσημης αντιπροσωπείας, μιας και απ' ότι γνωρίζω η LG Hellas δεν δέχεται να κάνει επέκταση εγγύησης στα παραεισαγωγής μοντέλα...

Ευχαριστώ...

Μπορείς κανονικά να κάνεις επέκταση εγγύησης και στους κωδικούς που έρχονται Ελλάδα με παράλληλη εισαγωγή. Έχουν κάνει αρκετοί στο AVCLUB.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SaFiS είπε

Χωρίς να ξεφύγουμε πολύ εκτός θέματος, μονόδρομος η LG για Series X?? Και ποια από τις δυο?? OLED55C14LB ή OLED55G16LA?? Επίσης, το "you.gr" γνωρίζουμε αν δουλεύει επίσημης αντιπροσωπείας, μιας και απ' ότι γνωρίζω η LG Hellas δεν δέχεται να κάνει επέκταση εγγύησης στα παραεισαγωγής μοντέλα...

Ευχαριστώ...

Εγώ πήρα τη C1 μοντέλο Ουγγαρίας από το e-shop.gr και έκανα μόνος μου επέκταση εγγύησης στο site της LG, δουλεψε κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Μπορείς κανονικά να κάνεις επέκταση εγγύησης και στους κωδικούς που έρχονται Ελλάδα με παράλληλη εισαγωγή. Έχουν κάνει αρκετοί στο AVCLUB.gr

 

1 ώρα πριν, thagkol είπε

Εγώ πήρα τη C1 μοντέλο Ουγγαρίας από το e-shop.gr και έκανα μόνος μου επέκταση εγγύησης στο site της LG, δουλεψε κανονικότατα.

Και μάλιστα, με την LG, μπορείς να προχωρήσεις στην επέκταση 3 ετών επιπλέον ετών εγγύησης, οποιαδήποτε στιγμή πριν την λήξη της αρχικής 2 έτους εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Αξιόπιστο μαγαζί? Μήπως έχεις λινκ? 

αυτό εδώ ήταν. τώρα από αξιοπιστία δεν το ξέρω

https://madmob.gr/shop/microsoft-xbox-series-s-ssd-512gb/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει το Witcher 2: Enhanced για Xbox 360 σε Series X.

Πολύ σούπα τις δύο πρώτες ώρες. Καλυτερεύει παίζοντας το ή χειροτερεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας , προχτές είχα 2 θέματα με το series x ,

Στο prime video στη σειρά man on the high Castle σε ένα επεισόδιο στην αρχή επεισοδιο 5 σεζόν 1 πράσινο-ρόζισε η εικόνα κόλλησε και έκλεισε το Xbox εντελώς αυτό έγινε 2-3 φορές .

και το άλλο στο forza horizon 5 crushάρε σε αγώνα και με πέταξε στο κεντρικό μενού.

προβλημα κονσόλας η software?

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...