Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί σε θέματα του xbox αλλά έχουν βγάλει ντοκιμαντέρ για το πως ξεκίνησε το xbox original, 360,one κ.α, μέχρι σήμερα για το gamepass, το xbox series και γενικά πως είναι η φιλοσοφία της Microsoft για το gaming.. Είναι 6 part τα βίντεος και έχουν και Ελληνικούς υπότιτλους εκτός από το 2 part.. Έκατσα και τα είδα σήμερα όλα, πολύ ενδιαφέρον ντοκιμαντέρ.. Ανεβάζω το πρώτο part 

 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις τηλεοράσεις και τις επιδόσεις τους σε Xbox Series X, έχω την Samsung QLED 55" 4K QE55Q60T 

 Αν πάω σε μία LG NanoCell 50" 4K 50NANO886PB που την έχει και προσφορά το Media στα 700€, λέτε να δω μεγάλες διαφορές στην ποιότητα εικόνας;

Επίσης, πέρα από το Gaming mode όταν συνδέεται η κονσόλα, έχει κάνει κάποιος σαν κάτι έξτρα για καλύτερη απόδοση εικόνας στο gaming;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, MrZeroGR είπε

Σχετικά με τις τηλεοράσεις και τις επιδόσεις τους σε Xbox Series X, έχω την Samsung QLED 55" 4K QE55Q60T 

 Αν πάω σε μία LG NanoCell 50" 4K 50NANO886PB που την έχει και προσφορά το Media στα 700€, λέτε να δω μεγάλες διαφορές στην ποιότητα εικόνας;

Επίσης, πέρα από το Gaming mode όταν συνδέεται η κονσόλα, έχει κάνει κάποιος σαν κάτι έξτρα για καλύτερη απόδοση εικόνας στο gaming;

Όχι σε ips panel για το Θεό. Η Samsung 65Q70A με 30% επιστροφή yellows στα media βγαίνει έμμεσα 700€.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Όχι σε ips panel για το Θεό. Η Samsung 65Q70A με 30% επιστροφή yellows στα media βγαίνει έμμεσα 700€.

Παρεμπιπτόντως va panel εχει η συγκεκριμένη nanocell αν και οτι va θα παντρευτείς και το ghosting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MrZeroGR είπε

Σχετικά με τις τηλεοράσεις και τις επιδόσεις τους σε Xbox Series X, έχω την Samsung QLED 55" 4K QE55Q60T 

 Αν πάω σε μία LG NanoCell 50" 4K 50NANO886PB που την έχει και προσφορά το Media στα 700€, λέτε να δω μεγάλες διαφορές στην ποιότητα εικόνας;

Επίσης, πέρα από το Gaming mode όταν συνδέεται η κονσόλα, έχει κάνει κάποιος σαν κάτι έξτρα για καλύτερη απόδοση εικόνας στο gaming;

μακριά , θα παρεις τηλεόραση με DIRECT LED μονο  η full array της sony,, οπως σου ειπανε θα εχεις λευκα συννεφα  στο πανελ μπορει στο κεντρο δεξια αριστερα δεν το ξερεις , . και ειναι  ξενερωμα ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kundi είπε

μακριά , θα παρεις τηλεόραση με DIRECT LED μονο  η full array της sony,, οπως σου ειπανε θα εχεις λευκα συννεφα  στο πανελ μπορει στο κεντρο δεξια αριστερα δεν το ξερεις , . και ειναι  ξενερωμα ,

Ειναι αλήθεια. Οι ips θέλουν επαγγελματική διαχείριση κατα το unboxing και τη τοποθέτηση τους. Δεν θέλουν πίεση στο πάνελ και ξαπλώματα κτλπ. Απο την άλλη οι direct led αν ειναι φτηνιάρικες με λιγα κανάλια σου αφήνουν κατι ωραίες μπάντες (κουρτίνες) στην οθόνη που σπαει μπάλες πχ οταν η κάμερα δείχνει τον ουρανό ή οταν παίζεις πχ fifa και βλέπεις γραμμές στο γρασσίδι (δεν αναφέρομαι στο local dimming). Σε καθε περίπτωση σημασία εχει το service. Της lg τουλάχιστον απο προσωπική μου εμπειρία είναι άψογο.

Επεξ/σία από katanalwtis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, MrZeroGR είπε

Σχετικά με τις τηλεοράσεις και τις επιδόσεις τους σε Xbox Series X, έχω την Samsung QLED 55" 4K QE55Q60T 

 Αν πάω σε μία LG NanoCell 50" 4K 50NANO886PB που την έχει και προσφορά το Media στα 700€, λέτε να δω μεγάλες διαφορές στην ποιότητα εικόνας;

Επίσης, πέρα από το Gaming mode όταν συνδέεται η κονσόλα, έχει κάνει κάποιος σαν κάτι έξτρα για καλύτερη απόδοση εικόνας στο gaming;

Εχω την q80a VRR, Freesync premium, HDMI 2.1, 120hz.....καταπληκτικός ήχος. Μην κοιτας την 70 για 50 ευρω διαφορά ,μακριά απο nanocell

22 λεπτά πριν, katanalwtis είπε

Παρεμπιπτόντως va panel εχει η συγκεκριμένη nanocell αν και οτι va θα παντρευτείς και το ghosting.

επιβεβαιώνω οτι στην 80qa που εχω μου κάνει λιγο ghosting στα κοντινα στο fifa 22 πουθενά αλλού ομως...

Επεξ/σία από dasimo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας, λοιπόν χθές πήρα επιτέλους το series x και έχω ένα πρόβλημα.

Το πρόβλημα είναι οτι συνδέω το series x με το ultra high speed hdmi στο μόνιτορ που έχω asus vg278 και μου βγάζει μήνυμα "no signal dvi" το ίδιο μήνυμα βγάζει και όταν δεν βάλω το hdmi οπότε κάτι συμβαίνει ή με το μόνιτορ ή το x. 

Δοκίμασα με την τηλεόραση και ολα δουλεύουν κανονικά.

Ξέρει κάποιος κάτι; έτυχε σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimitr_s είπε

Γειά σας, λοιπόν χθές πήρα επιτέλους το series x και έχω ένα πρόβλημα.

Το πρόβλημα είναι οτι συνδέω το series x με το ultra high speed hdmi στο μόνιτορ που έχω asus vg278 και μου βγάζει μήνυμα "no signal dvi" το ίδιο μήνυμα βγάζει και όταν δεν βάλω το hdmi οπότε κάτι συμβαίνει ή με το μόνιτορ ή το x. 

Δοκίμασα με την τηλεόραση και ολα δουλεύουν κανονικά.

Ξέρει κάποιος κάτι; έτυχε σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

No signal dvi σημαίνει αυτό που εννοεί, ότι δλδ δεν υπάρχει σήμα στην είσοδο dvi της οθόνης. Άλλαξε από το μενού της οθόνης την επιλογή εισόδου σε HDMI και δες αν βγάζει εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kundi είπε

μακριά , θα παρεις τηλεόραση με DIRECT LED μονο  η full array της sony,, οπως σου ειπανε θα εχεις λευκα συννεφα  στο πανελ μπορει στο κεντρο δεξια αριστερα δεν το ξερεις , . και ειναι  ξενερωμα ,

Να την κάνει τι την Sony TV με series x χωρίς VRR/ALLM και TRUE 4K@120;

2 ώρες πριν, katanalwtis είπε

Παρεμπιπτόντως va panel εχει η συγκεκριμένη nanocell αν και οτι va θα παντρευτείς και το ghosting.

Είναι προτιμότερο βέβαια από το γκρι (μαύρο) των ips.

Έχεις δίκιο για τη συγκεκριμένη nanocell ότι έχει VA, είναι edge led βέβαια με οτι συνεπάγεται αυτό.

Το blooming είναι ενοχλητικό στις lcd by the way.

Screenshot_20220128-150741_Chrome.jpg

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωρεαν το destroy all humans 2005 promo απο Japan, https://www.xbox.com/ja-JP/games/store/destroy-all-humans/c01msk2x5hpq

αφου το τσιμπησετε τσεκαρετε εδω αν ολα πηγαν καλα

https://www.xbox.com/en-us/games/store/destroy-all-humans-2005/c01msk2x5hpq

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Να την κάνει τι την Sony TV με series x χωρίς VRR/ALLM και TRUE 4K@120;

 

Έχω την sony x90h του 20 και έχει πάρει εδώ και μήνες το update με vrr/allm. Για 4k 120 δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω παίξει κάτι ακόμη σε τόσα πολλά καρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...