Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

αν στείλεις το χειριστήριο για αντικατάσταση μιλώντας με τηλεφωνική εξυπηρέτηση MS θαβσε ρωτήσουν αν έχεις άλλο να παίζεις. Θα πεις όχι κ θα σου φέρουν χειριστήριο για όσο καιρό λείπει στο service το δικό σου. 

2 φορές που έτυχε να στείλω για αντικατάσταση,ενα elite και ενα one ποτέ δεν με ρώτησαν αν έχω να παίξω....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mikele13- είπε

2 φορές που έτυχε να στείλω για αντικατάσταση,ενα elite και ενα one ποτέ δεν με ρώτησαν αν έχω να παίξω....

 

για κάνε εσύ την αναφορά λοιπόν αν χρειαστεί, επιβεβαιώνω ερώτηση τους σε αίτημα service το φθινόπωρο του 2021, στην τηλεφωνική επικοινωνία όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Racooon είπε

Μια χαρά τρέχουν τα παιχνίδια εφόσον μιλάς για 3.5" δίσκο που θα έχει read 100-150mb/s. Μερικά παιχνίδια ακόμα και όταν έχουν το σηματάκι x/s παίζουν απο τον εξωτερικό. Αυτά που δεν παίζουν σίγουρα έχουν 2 σήματα αυτό με το x/s δεξιά και αυτό με τα 2 βελάκια αριστερά που σου λένε ότι πρέπει να τα μεταφέρεις. 

Ανάποδα τα λες, αυτά που έχουν αριστερά το x/s και δεξιά τα βελάκια.

Βασικά όποια παιχνίδια είναι ConsoleType:XboxOneGen9Aware ασχέτως αν έχουν πάρει update για series x/s μπορούν να τρέξουν από εξωτερικό δίσκο.

Μερικά που βλέπω στο δικό μου σύστημα είναι:

Assassin's Creed Odyssey,Skyrim,Halo MCC, Ori2,Shadow of the tomb raider,star wars squadrons, state of decay 2, ghost reacon breakpoint, zombie army4, division2, Minecraft dungeons, mass effect trilogy κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Ξενύχτησα λίγο σήμερα καθώς είχα και πολύ δουλειά, αλλά όπως μου ζητήθηκε από κάποιους insomnίτες (cc @chncynic), ανέβασα δύο βίντεο που φαίνεται το πρόβλημα που έχω με το gamepad σε καινούργια κονσόλα Xbox Series X.

Το πρώτο είναι με σύνδεση bluetooth στον υπολογιστή, και test στην σελίδα https://gamepad-tester.com/

 

Το δεύτερο το τράβηξα απευθείας από την κονσόλα και την εφαρμογή που έχει για δοκιμή controller

 

Όπως θέλω να πιστεύω φαίνεται καθαρά στα βίντεο, πατάω το κουμπί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και ενώ σε όλα τα άλλα κουμπιά δεν το κάνει, με το 'A'  "χάνει" clicks.

Εσείς τι γνώμη έχετε

  • Refund κονσόλα ολόκληρη από το μαγαζί
  • Στέλνω gamepad στην MS για να το πάρω σε 15-20 μέρες είτε διορθωμένο ή κάποιο refurbished
  • Τίποτα απο τα παραπάνω, αγορά νέου controller 

Γιατί να κανεις refund την κονσόλα?

Μιλας με Microsoft για επισκευή. Ρωτάς αν σου φέρουν άλλο και αν όχι πας να αγοράσεις ένα άλλο για να έχεις να παίζεις. (μετά αν δεν το χρειάζεσαι μπορείς να το πουλήσεις) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Launch in October -A 5th playable character yet to be revealed -James Masters (played Spike in the TV series “Buffy, the Vimpire Slayer”) has apparently voiced the main villain -18 hours long campaign -Vampire animals will be present

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Γιατί να κανεις refund την κονσόλα?

Μιλας με Microsoft για επισκευή. Ρωτάς αν σου φέρουν άλλο και αν όχι πας να αγοράσεις ένα άλλο για να έχεις να παίζεις. (μετά αν δεν το χρειάζεσαι μπορείς να το πουλήσεις) 

Γιατί λέει σου φέρνουν ανακατασκευασμένο σε περίπτωη που έχει βλάβη που δεν μπορούν να διωρθώσουν, και επειδή μιλάμε για πρόβλημα σε κονσόλα που μόλις ανοίχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Ξενύχτησα λίγο σήμερα καθώς είχα και πολύ δουλειά, αλλά όπως μου ζητήθηκε από κάποιους insomnίτες (cc @chncynic), ανέβασα δύο βίντεο που φαίνεται το πρόβλημα που έχω με το gamepad σε καινούργια κονσόλα Xbox Series X.

Το πρώτο είναι με σύνδεση bluetooth στον υπολογιστή, και test στην σελίδα https://gamepad-tester.com/

 

Το δεύτερο το τράβηξα απευθείας από την κονσόλα και την εφαρμογή που έχει για δοκιμή controller

 

Όπως θέλω να πιστεύω φαίνεται καθαρά στα βίντεο, πατάω το κουμπί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και ενώ σε όλα τα άλλα κουμπιά δεν το κάνει, με το 'A'  "χάνει" clicks.

Εσείς τι γνώμη έχετε

  • Refund κονσόλα ολόκληρη από το μαγαζί
  • Στέλνω gamepad στην MS για να το πάρω σε 15-20 μέρες είτε διορθωμένο ή κάποιο refurbished
  • Τίποτα απο τα παραπάνω, αγορά νέου controller 

Απο μια πρώτη ματιά φαίνεται να είναι θέμα sensitivity του κουμπιού γιατί τα intervals φαίνονται ότι να ναι. Στείλτο βούρ microsoft και μίλα όπως είπε και ο φίλος επάνω μήπως σου στείλουν κάνα μοχλό στο μεσοδιάστημα. Αν όχι, είτε δανείσου έναν είτε αγόρασε έναν και πούλα τον μετά? Δεν θα έστελνα προσωπικά την κονσόλα πίσω. That said, ένα παλικάρι εδώ στο εξωτερικό που είμαι, είχε μιλήσει με το κατάστημα ( game.co.uk) και του είχαν κάνει partial refund για να πάρει μοχλό.
Μπορείς να ρωτήσεις για σιγουριά μήπως κάνουν κάτι τέτοιο αλλα δεν θα κρατούσα και την ανάσα μ.

5 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Γιατί λέει σου φέρνουν ανακατασκευασμένο σε περίπτωη που έχει βλάβη που δεν μπορούν να διωρθώσουν, και επειδή μιλάμε για πρόβλημα σε κονσόλα που μόλις ανοίχτηκε.

Μα ανοίχτηκε ^_^ Σωστά σου λέει το support. Ο έμπορος έχει την ευθύνη για επιστροφές/replacement. Αν το στείλεις support, τους στέλνεις μεταχειρισμένο μοχλό και αν δεν επισκευασθεί, σου στέλνουν refurbished. Λογικό το βλέπω δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, chncynic είπε

Απο μια πρώτη ματιά φαίνεται να είναι θέμα sensitivity του κουμπιού γιατί τα intervals φαίνονται ότι να ναι. Στείλτο βούρ microsoft και μίλα όπως είπε και ο φίλος επάνω μήπως σου στείλουν κάνα μοχλό στο μεσοδιάστημα. Αν όχι, είτε δανείσου έναν είτε αγόρασε έναν και πούλα τον μετά? Δεν θα έστελνα προσωπικά την κονσόλα πίσω. That said, ένα παλικάρι εδώ στο εξωτερικό που είμαι, είχε μιλήσει με το κατάστημα ( game.co.uk) και του είχαν κάνει partial refund για να πάρει μοχλό.
Μπορείς να ρωτήσεις για σιγουριά μήπως κάνουν κάτι τέτοιο αλλα δεν θα κρατούσα και την ανάσα μ.

Μα ανοίχτηκε ^_^ Σωστά σου λέει το support. Ο έμπορος έχει την ευθύνη για επιστροφές/replacement. Αν το στείλεις support, τους στέλνεις μεταχειρισμένο μοχλό και αν δεν επισκευασθεί, σου στέλνουν refurbished. Λογικό το βλέπω δεν ξέρω

Δεν θα έπρεπε εάν είναι μερικών μόλις ημερών το κοντρόλλερ (DOA) να κάνουν άμεση αντικατάσταση ;

Το ανακατασκευασμένο το καταλαβαίνω εάν πχ το είχες κανα 6μηνο και μετά έβγαλε πρόβλημα.

Εδώ μιλάμε για κάτι που αγόρασες full price καινούργιο και τώρα παιρνεις refurbished που συνήθως πωλούνται στην μισή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Ξενύχτησα λίγο σήμερα καθώς είχα και πολύ δουλειά, αλλά όπως μου ζητήθηκε από κάποιους insomnίτες (cc @chncynic), ανέβασα δύο βίντεο που φαίνεται το πρόβλημα που έχω με το gamepad σε καινούργια κονσόλα Xbox Series X.

Το πρώτο είναι με σύνδεση bluetooth στον υπολογιστή, και test στην σελίδα https://gamepad-tester.com/

 

Το δεύτερο το τράβηξα απευθείας από την κονσόλα και την εφαρμογή που έχει για δοκιμή controller

 

Όπως θέλω να πιστεύω φαίνεται καθαρά στα βίντεο, πατάω το κουμπί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και ενώ σε όλα τα άλλα κουμπιά δεν το κάνει, με το 'A'  "χάνει" clicks.

Εσείς τι γνώμη έχετε

  • Refund κονσόλα ολόκληρη από το μαγαζί
  • Στέλνω gamepad στην MS για να το πάρω σε 15-20 μέρες είτε διορθωμένο ή κάποιο refurbished
  • Τίποτα απο τα παραπάνω, αγορά νέου controller 

Μαλλον δεν πατας σωστα το κουμπι συνηθισμενος απο το playstasion που εξεχουν ενα τσικ περισσοτερο οι μηχανισμοι  στα κουμπια του. Μπορω να το κανω και στο δικο μου αν πατησω τα κουμπια ελαφρα. Θα μου πεις γιατι δεν γινεται στο Β αλλα μονο στο Α. Το β ειναι σχεδον πανω στη καμπυλη του gamepad οποτε θα πατηθει τελειως καθετα. Για κανε και εναν επανελεγχο πριν αποφασισεις τι θα κανεις. Γυρνα αν θες το gamepad αναποδα και προσπαθησε με τον ιδιο τροπο πχ στο Y. Στο λεω αυτο γιατι περυσι επαιζα και με σπασμενο χερι οποτε ειχα το ιδιο θεμα στο Χ & στο Υ. 

Υ.Γ. Μη πεσετε να με φατε ενα τσεκ λεω να κανει το παλικαρι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, katanalwtis είπε

Μαλλον δεν πατας σωστα το κουμπι συνηθισμενος απο το playstasion που εξεχουν ενα τσικ περισσοτερο οι μηχανισμοι  στα κουμπια του. Μπορω να το κανω και στο δικο μου αν πατησω τα κουμπια ελαφρα. Θα μου πεις γιατι δεν γινεται στο Β αλλα μονο στο Α. Το β ειναι σχεδον πανω στη καμπυλη του gamepad οποτε θα πατηθει τελειως καθετα. Για κανε και εναν επανελεγχο πριν αποφασισεις τι θα κανεις. Γυρνα αν θες το gamepad αναποδα και προσπαθησε με τον ιδιο τροπο πχ στο Y. Στο λεω αυτο γιατι περυσι επαιζα και με σπασμενο χερι οποτε ειχα το ιδιο θεμα στο Χ & στο Υ. 

Υ.Γ. Μη πεσετε να με φατε ενα τσεκ λεω να κανει το παλικαρι. 

Σιδερένιος φίλε!

Έχω κάνει από εχθές αρκετά τεστ και αν πατήσεις το κουμπί τελείως στο κέντρο με αρκετή δύναμη, συνήθως δεν το κάνει, αλλά σε κανονική χρήση χάνει όπως βλέπεις πολλά πατήματα. Το κουμπί πρέπει να έχει δύο καταστάσεις, είτε πατημένο ή μη πατημένο. Κατα την γνώμη μου, δεν νοείτε να ακούς το "κλακ" από το κουμπί και να μην γίνεται register στο μηχάνημα.

Ίσως απλά συνήθισες σε προβληματικό controller, πράγμα που εγώ δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DiAvOl είπε

Σιδερένιος φίλε!

Έχω κάνει από εχθές αρκετά τεστ και αν πατήσεις το κουμπί τελείως στο κέντρο με αρκετή δύναμη, συνήθως δεν το κάνει, αλλά σε κανονική χρήση χάνει όπως βλέπεις πολλά πατήματα. Το κουμπί πρέπει να έχει δύο καταστάσεις, είτε πατημένο ή μη πατημένο. Κατα την γνώμη μου, δεν νοείτε να ακούς το "κλακ" από το κουμπί και να μην γίνεται register στο μηχάνημα.

Ίσως απλά συνήθισες σε προβληματικό controller, πράγμα που εγώ δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω.

Να'σαι καλα.
Oχι δεν συνηθισα το προβλημα καθως δεν υπηρχε προβλημα, εχω κανει και downgrade απο series x σε s οποτε εχουν περασει και δυο gamepads απο τα χερια μου.
Αν εχεις switch pro controller τα μπουτονς του θα δεις οτι ειναι πιο αμεσα απο τα gamepads ps5 & xbox s/x. Εχει το μικροτερο γκαπ δλδ.Αυτο προφανως εχει να κανει με τα λαστιχακια πιθανον να ειναι πιο σκληρα; Τεχνικος δεν ειμαι.
Δεν μου εχει εμφανισει καποιο misclick και παιζω και fighting games που χρειαζονται combos.

Δοκιμασε αν εχεις σε καποιο χειριστηριο κανενος φιλου σου να δεις αν εχεις το ιδιο θεμα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Δεν θα έπρεπε εάν είναι μερικών μόλις ημερών το κοντρόλλερ (DOA) να κάνουν άμεση αντικατάσταση ;

Το ανακατασκευασμένο το καταλαβαίνω εάν πχ το είχες κανα 6μηνο και μετά έβγαλε πρόβλημα.

Εδώ μιλάμε για κάτι που αγόρασες full price καινούργιο και τώρα παιρνεις refurbished που συνήθως πωλούνται στην μισή τιμή.

To DOA είναι ευθύνη του μαγαζιού που σου πούλησε την κονσόλα, από εκεί μπορείς να προσπαθήσεις να ζητήσεις refund είτε καινούριο controller και ας τα βρουν αυτοί μετά με τη Microsoft. Αν πας στη Microsoft ο ίδιος θα πάρεις refurbished αναγκαστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thagkol είπε

To DOA είναι ευθύνη του μαγαζιού που σου πούλησε την κονσόλα, από εκεί μπορείς να προσπαθήσεις να ζητήσεις refund είτε καινούριο controller και ας τα βρουν αυτοί μετά με τη Microsoft. Αν πας στη Microsoft ο ίδιος θα πάρεις refurbished αναγκαστικά.

Σωστό. Έχω ενημερώσει το κατάστημα και περιμένω απάντηση, φαντάζομαι θα επικοινωνήσουν οι ίδιοι με την MS.

Σχετικά με refund, έχω το δικαίωμα εντώς 14 εργάσιμων ημερων να επιστρέψω όλο το πακέτο και να πάρω τα χρήματα πίσω σε περίπτωση μου το αποφασίσω, από την στιγμή που το προιόν είναι στην αρχική του κατάσταση (έχει ανοιχτεί μόνο για να διαπυστωθεί η καλή λειτουργία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...