Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Ρίξε μια ματιά :

 

 

Πολύ σωστά...δυστυχώς και εγω απέκλεισα την XJ90 γιατι vrr γιοκ. Και επίσης η Samsung δινει AMD Free sync premium που ειναι με διαφορά το καλύτερο. Επίσης η ζημιά που έκανε το rtings στην Samsung με το IPS ( στήν Ευρώπη εχουν ΟΛΕΣ VA) σκοτωσε τις τιμες της Samsung.....αγορά 999 ευρω και 250 ευρω επιστροφή τον Ιουλιο (επειδη ο Κωτσος δεν ειχε το δωρο που διαφήμιζε) το λές και κλοπή για μια τηλεόραση με καταπληκτικά μαυρα, FALD,VRR, Freesync premium και για εμενα το πιο ωριμο λειτοργικό. Καταπληκτική αγορα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

 

Αγόρασε αρκετός κόσμος 55αρα A90J στα 3000€ και δεν έχει πάρει VRR 10 μήνες μετά. Είναι πραγματικά αδιανόητο το after sales support της Sony.

Όσον αφορά το hardware:

-panel lg display

-heatsink πατέντα της Panasonic

- Mediatek SoC

Παρεμπιπτόντως προσωπικά είμαι οπαδός της τσέπης μου, κανενός κατασκευαστή.

Kαλά ισχυει αλλά το ανεφερα σαν πακετο. Προσωπικά περιμενω να δω την LG G2. Αν οι βελτιώσεις σε σχεση με την G1 αξιζουν την διαφορα στην τιμή, θα την χτυπησω. Αλλιώς παω για G1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Θα βγούμε offtopic αλλά ο επεξεργαστής είναι mediatek στις Sony/Panasonic που αντιμετωπίζει προβλήματα στα hdmi 2.1 features και δεν σηκώνει 4 hdmi 2.1 slots.

Όσον αφορά την ποιότητα εικόνας είναι καλύτερα ρυθμισμένες out of  the box αλλά με calibration οι διαφορές γίνονται αμελητέες.

Σίγουρα έχουν καλύτερο ποιοτικό έλεγχο στα πάνελ (λιγότερο vertical banding / dirty screen effect) ως πελάτες της LG display.

 

Μια χαρά ειναι η τηλεόρασή σου για τη χρήση που κάνεις. Καλοθέατη φίλε μου.

Αγόρασε αρκετός κόσμος 55αρα A90J στα 3000€ και δεν έχει πάρει VRR 10 μήνες μετά. Είναι πραγματικά αδιανόητο το after sales support της Sony.

Όσον αφορά το hardware:

-panel lg display

-heatsink πατέντα της Panasonic

- Mediatek SoC

Παρεμπιπτόντως προσωπικά είμαι οπαδός της τσέπης μου, κανενός κατασκευαστή.

Εγώ αναφερόμουν κυρίως στο software ενώ εσύ στο hardware, για αυτό έγραψα "επεξεργασία" εικόνας και όχι "επεξεργαστή" εικόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Δεν βγάζεις άκρη με τους μετόχους φίλε, το άσπρο μαύρο και στις TV.

"Για τα λεφτά της" 900€ η 55αρα ενώ στα ίδια χρήματα αγόραζες oled 🤣.

Χε,χε,χε. Μου είχε στείλει λάθος newsletter η Media Markt (12/2020) με 999€ την 65άρα. Φώναξα λίγο και μου τη δώσανε τόσο 😉 (ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ).

Η τηλεόραση σπέρνει τι να λέμε τώρα, 8,1 σε rtings.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, music_lover είπε

Εγώ αναφερόμουν κυρίως στο software ενώ εσύ στο hardware, για αυτό έγραψα "επεξεργασία" εικόνας και όχι "επεξεργαστή" εικόνας.

Για τον Wolve το έγραψα βρε...

Όντως κάνουν καλύτερο upscaling χαμηλής ποιότητας υλικού οι Panasonic/Sony και προσέχουν περισσότερο το out of the box performance.

1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

Χε,χε,χε. Μου είχε στείλει λάθος newsletter η Media Markt (12/2020) με 999€ την 65άρα. Φώναξα λίγο και μου τη δώσανε τόσο 😉 (ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ).

Η τηλεόραση σπέρνει τι να λέμε τώρα, 8,1 σε rtings.

Υπάρχει επίσης αρκετός κόσμος που αγόρασε LG OLED 65BX στα 810€ με επιστροφή πόντων οπότε όντως χε,χε,χε (ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ) 😉.

Το rtings (όπως έγραψε και ο dasimo νωρίτερα) έκανε μεγάλη ζημιά στη Samsung γράφοντας αρλούμπες ότι στην Ευρώπη η Q80A εχει ips panel  ενώ το μεγαλύτερο ποσοστό έχει VA, οπότε δεν τους λες και φερέγγυους.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HolyMan είπε

επειδη μου ληγει σε 2 μερες το ultimate εχει δοκιμασει κανεις οτι λειτουργει ακομα με xbox live απο αλλη χωρα και μετατροπη με 1€?

Ναι περιμένεις να λήξει πρώτα η ultimate στον λογαριασμό σου και φορτώνεις gold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Braveheart1980 είπε

Χε,χε,χε. Μου είχε στείλει λάθος newsletter η Media Markt (12/2020) με 999€ την 65άρα. Φώναξα λίγο και μου τη δώσανε τόσο 😉 (ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ).

Η τηλεόραση σπέρνει τι να λέμε τώρα, 8,1 σε rtings.

Να παιζεις μαριο και απο κατω να γραφει η tv sony.. αξια ανεκτιμητη  :P

 

Επεξ/σία από katanalwtis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάω  δεύτερο playthrough halo reach split screen με φίλο που πρώτη φορά μπαίνει στο saga.Θελω να τον βάλω στο κλίμα δείχνοντας του ένα βίντεο στο YouTube σχετικά με το lore του κόσμου αλλά χωρίς να κάνει spoil τα γεγονότα των παιχνιδιών και ο σκοπός είναι να τα παίξουμε όλα μέχρι να βγει το coop του infinite.

Εγώ έχω παίξει  solo παλιά το reach ,και τώρα το 1 ,2 και το guardians.

Έχετε κάποιο κανάλι η κάποιο βίντεο που θα προτείνατε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, George7Byron είπε

Ξεκινάω  δεύτερο playthrough halo reach split screen με φίλο που πρώτη φορά μπαίνει στο saga.Θελω να τον βάλω στο κλίμα δείχνοντας του ένα βίντεο στο YouTube σχετικά με το lore του κόσμου αλλά χωρίς να κάνει spoil τα γεγονότα των παιχνιδιών και ο σκοπός είναι να τα παίξουμε όλα μέχρι να βγει το coop του infinite.

Εγώ έχω παίξει  solo παλιά το reach ,και τώρα το 1 ,2 και το guardians.

Έχετε κάποιο κανάλι η κάποιο βίντεο που θα προτείνατε?

Για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω εμβαθύνει τόσο πολύ στο lore. Καλά καλά δεν έχω ασχοληθεί με τα Wars, πόσο μάλλον με τα βιβλία, τα κόμικς κλπ.

Ωστόσο, ρωτώντας κάτι ξένους φίλους που κάνουμε achievement hunting κι έχουν ασχοληθεί, κυριολεκτικά, με τα πάντα στο franchise, μου πρότειναν αυτό για κάτι μικρό κι "ελαφρύ" (μέχρι το 11ο λεπτό):

ή ένα εικοσάλεπτο recap που είχε κάνει το IGN.

Κι αυτό το site, ως έντυπη μορφή:

https://previouslyonhalo.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LS απ΄το χειριστήριο του SX μου έβγαλε drift, είναι αγορασμένο το Σεπτέμβρη από Public. Επειδή δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει, να πάω στα Public μπας και μου το αντικαταστήσουν τσακ-μπαμ ή δεν υπάρχει περίπτωση και πρέπει να μιλήσω με MS;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

απο την αλλη, το Reach ειναι το prequel όλης της σειρας οποτε θεωρητικα μπορει να το παιξει χωρις να εχει δει οτιδηποτε αλλο :) 

Από τα παιχνίδια, το πρώτο Wars προηγείται χρονολογικά (καμία τριανταρια χρόνια πριν το Reach).

Κι εγώ συμφωνώ ότι τα mainline παιχνίδια + το spin-off του Reach επαρκούν για να βγει άκρη. Ωστόσο, με τόσα anime, βιβλία κ.ο.κ. υπάρχει πολύ βαθύ lore (π.χ., ψάχνοντας λίγο παραπάνω με αφορμή το σχόλιο του @George7Byron, τι ρόλο βαράνε οι Precursors που απλά αναφέρονται στο 3 και τι ζόρι είχαν αυτοί οι Forerunners μαζί τους, ποιος είναι ο Gravemind κλπ.).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...