Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, KallionJohn είπε

Έχω την sony x90h του 20 και έχει πάρει εδώ και μήνες το update με vrr/allm. Για 4k 120 δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω παίξει κάτι ακόμη σε τόσα πολλά καρε

Ρίξε μια ματιά :

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα πριν λίγες ημέρες το Deaths Door.

Αρκετά καλό παιχνίδι(σε καμία περίπτωση goty) για όποιον του αρέσουν αυτού του είδους τα indie παιχνίδια(πιο πολύ φέρνει σε souls παιχνίδι παρά σε metroidvania) με κάποια μικρό παράπονα στην ιστορία(παρουσίαση),στην απουσία χάρτη και σε κάποια απότομη αύξηση της δυσκολίας(πχ τελευταίο boss ή στo mini boss για το bow upgrade).

Περίπου 14ώρες για 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τελείωσα πριν λίγες ημέρες το Deaths Door.

Αρκετά καλό παιχνίδι(σε καμία περίπτωση goty) για όποιον του αρέσουν αυτού του είδους τα indie παιχνίδια(πιο πολύ φέρνει σε souls παιχνίδι παρά σε metroidvania) με κάποια μικρό παράπονα στην ιστορία(παρουσίαση),στην απουσία χάρτη και σε κάποια απότομη αύξηση της δυσκολίας(πχ τελευταίο boss ή στo mini boss για το bow upgrade).

Περίπου 14ώρες για 100%.

14 ώρες για να κάνεις τα πράγματα αφού τελειώσεις με το μπός? Τα φαντάσματα κτλ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Fulgore είπε

14ωρες συνολικά μαζί επιπλέον πράγματα μετά τον αρχικό τερματισμό και last boss του παιχνιδιού που οδηγούν και στο True Ending.

 

εμένα μου πήρε κάνα 18-19 γι αυτό λέω. Πώς σκατά έβρισκες τη φάση με τους χάρτες τόσο γρήγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα collectibles που μου λειπανε(shrines,shinies κλπ)προφανώς και googl αρα,αφού τελείωσα το παιχνίδι ακριβώς επειδή το παιχνίδι δεν έχει κανονικό χάρτη, άρα τρέχα γύρευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για τα collectibles που μου λειπανε(shrines,shinies κλπ)προφανώς και googl αρα,αφού τελείωσα το παιχνίδι ακριβώς επειδή το παιχνίδι δεν έχει κανονικό χάρτη, άρα τρέχα γύρευε.

Ναι καρκίνος - εγώ τα έκανα ψακτικη για κάποιο λόγο :D Τεσπά πολύ ωραίο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, KallionJohn είπε

Έχω την sony x90h του 20 και έχει πάρει εδώ και μήνες το update με vrr/allm. Για 4k 120 δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω παίξει κάτι ακόμη σε τόσα πολλά καρε

Τηλεορασάρα έχεις, μην δίνεις σημασία σε ανθρώπους που ακούνε Sony και βγάζουν μπιμπίκια. Ιδιαίτερα για τα λεφτά της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Τηλεορασάρα έχεις, μην δίνεις σημασία σε ανθρώπους που ακούνε Sony και βγάζουν μπιμπίκια. Ιδιαίτερα για τα λεφτά της!

Δεν ειναι οτι βγαζουμε μπιμπικια. Sony εχω. 1800 ευρω την πλήρωσα (XF9005) και μολις 2μιση χρονια μετά η Sony μου λεει δεν μπορει η τηλεόραση μου να πάρει το Google TV. Σκέψου τώρα αυτους που πήγανε να παρουν στις αρχες του 21 τις ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ OLED της Sony και εχουν ανακοινωθει οι νεες και ακομα να παρουν VRR κτλ. Η Sony οσο καλη ειναι στο hardware τόσο απαραδεκτη ειναι στο software. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

Τηλεορασάρα έχεις, μην δίνεις σημασία σε ανθρώπους που ακούνε Sony και βγάζουν μπιμπίκια. Ιδιαίτερα για τα λεφτά της!

Χαχαχχαχαχ πάτε καλά ρε? Η τηλεόραση αυτή θα έπρεπε να πάει για επιστροφές με τις απανωτές ηλιθιότητες και καθυστερήσεις σε όλα τα features που ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ. Πήρα patch για Vrr πριν 4 μερες. Σκατενιο μεν,όπως γράφουν και πιο πάνω αλλά το βάλανε. ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ. Η Sony τα έχει κάνει π****α όλα σε αυτή τη γενιά σε αυτά τα θέματα. Είναι αδιανόητο να λέτε σε ανθρώπους ότι είναι τηλεορασαρα και ότι είναι νορμάλ - θα καταλήξουν λοβοτομημενοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, chncynic είπε

Χαχαχχαχαχ πάτε καλά ρε? Η τηλεόραση αυτή θα έπρεπε να πάει για επιστροφές με τις απανωτές ηλιθιότητες και καθυστερήσεις σε όλα τα features που ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ. Πήρα patch για Vrr πριν 4 μερες. Σκατενιο μεν,όπως γράφουν και πιο πάνω αλλά το βάλανε. ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ. Η Sony τα έχει κάνει π****α όλα σε αυτή τη γενιά σε αυτά τα θέματα. Είναι αδιανόητο να λέτε σε ανθρώπους ότι είναι τηλεορασαρα και ότι είναι νορμάλ - θα καταλήξουν λοβοτομημενοι.

Δεν βγάζεις άκρη με τους μετόχους φίλε, το άσπρο μαύρο και στις TV.

1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

Τηλεορασάρα έχεις, μην δίνεις σημασία σε ανθρώπους που ακούνε Sony και βγάζουν μπιμπίκια. Ιδιαίτερα για τα λεφτά της!

"Για τα λεφτά της" 900€ η 55αρα ενώ στα ίδια χρήματα αγόραζες oled 🤣.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα ξαναλέμε για τις τηλεοράσεις, όσον αφορά τα top μοντέλα, οι Sony και οι Panasonic είναι κορυφαίες σε ποιότητα εικόνας λόγω του επεξεργαστή εικόνας που διαθέτουν, οι LG είναι κορυφαίες σε gaming λόγω της  ενσωμάτωσης όλων των χαρακτηριστικών που χρησιμοποιούνται σήμερα και οι Samsung είναι μεν καλές σε όλα αλλά ποτέ καλύτερες σε κάτι συγκεκριμένο. Οπότε αναλόγως τι χρήση θα κάνεις, αγοράζεις και την κατάλληλη τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Δεν βγάζεις άκρη με τους μετόχους φίλε, το άσπρο μαύρο και στις TV.

"Για τα λεφτά της" 900€ η 55αρα ενώ στα ίδια χρήματα αγόραζες oled 🤣.

Για τα 800€ που αγοράστηκε η 55αρα ναι είναι πολύ καλή. Εννοείτε πως με τα ίδια ή 100-200 παραπάνω παίρνεις oled και έχεις το τέλειο αλλά με 10 ώρες την ημέρα κατά μέσο όρο λειτουργείας που κάνω δε μπορούσα να το ρισκάρω.

Για το vrr δεν το είχα ψάξει τόσο πολύ απλά παρατήρησα ότι το έβαλαν. Τώρα που είδα τον vincent και έπαιξα λίγο με και χωρίς το vrr νομίζω πως χωρίς είναι καλύτερα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, music_lover είπε

Μην τα ξαναλέμε για τις τηλεοράσεις, όσον αφορά τα top μοντέλα, οι Sony και οι Panasonic είναι κορυφαίες σε ποιότητα εικόνας λόγω του επεξεργαστή εικόνας που διαθέτουν, οι LG είναι κορυφαίες σε gaming λόγω της  ενσωμάτωσης όλων των χαρακτηριστικών που χρησιμοποιούνται σήμερα και οι Samsung είναι μεν καλές σε όλα αλλά ποτέ καλύτερες σε κάτι συγκεκριμένο. Οπότε αναλόγως τι χρήση θα κάνεις, αγοράζεις και την κατάλληλη τηλεόραση.

Θα βγούμε offtopic αλλά ο επεξεργαστής είναι mediatek στις Sony/Panasonic που αντιμετωπίζει προβλήματα στα hdmi 2.1 features και δεν σηκώνει 4 hdmi 2.1 slots.

Όσον αφορά την ποιότητα εικόνας είναι καλύτερα ρυθμισμένες out of  the box αλλά με calibration οι διαφορές γίνονται αμελητέες.

Σίγουρα έχουν καλύτερο ποιοτικό έλεγχο στα πάνελ (λιγότερο vertical banding / dirty screen effect) ως πελάτες της LG display.

 

14 λεπτά πριν, KallionJohn είπε

Για τα 800€ που αγοράστηκε η 55αρα ναι είναι πολύ καλή. Εννοείτε πως με τα ίδια ή 100-200 παραπάνω παίρνεις oled και έχεις το τέλειο αλλά με 10 ώρες την ημέρα κατά μέσο όρο λειτουργείας που κάνω δε μπορούσα να το ρισκάρω.

Για το vrr δεν το είχα ψάξει τόσο πολύ απλά παρατήρησα ότι το έβαλαν. Τώρα που είδα τον vincent και έπαιξα λίγο με και χωρίς το vrr νομίζω πως χωρίς είναι καλύτερα.

Μια χαρά ειναι η τηλεόρασή σου για τη χρήση που κάνεις. Καλοθέατη φίλε μου.

1 ώρα πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Δεν ειναι οτι βγαζουμε μπιμπικια. Sony εχω. 1800 ευρω την πλήρωσα (XF9005) και μολις 2μιση χρονια μετά η Sony μου λεει δεν μπορει η τηλεόραση μου να πάρει το Google TV. Σκέψου τώρα αυτους που πήγανε να παρουν στις αρχες του 21 τις ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ OLED της Sony και εχουν ανακοινωθει οι νεες και ακομα να παρουν VRR κτλ. Η Sony οσο καλη ειναι στο hardware τόσο απαραδεκτη ειναι στο software. 

Αγόρασε αρκετός κόσμος 55αρα A90J στα 3000€ και δεν έχει πάρει VRR 10 μήνες μετά. Είναι πραγματικά αδιανόητο το after sales support της Sony.

Όσον αφορά το hardware:

-panel lg display

-heatsink πατέντα της Panasonic

- Mediatek SoC

Παρεμπιπτόντως προσωπικά είμαι οπαδός της τσέπης μου, κανενός κατασκευαστή.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...