Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, thagkol είπε

Διαβάζω καλές κριτικές για το Control που βγαίνει από gamepass στις 15/2.

Το έχει παίξει κανείς; Έχω τεράστιο backlog, αξίζει να μπει σφήνα ή δε χάνω και τίποτα;

Για μένα καλύτερα να περιμένεις για έκπτωση στην Ultimate Edition (πίσω από την οποία είναι κλειδωμένη η XSX έκδοση) ή αν αυτή μπει κάποια στιγμή στο Game Pass (χλωμό το κόβω). Η Standard Edition (αυτή που βγαίνει δλδ) είναι η Xbox One έκδοση, χωρίς RTX και 60 fps.

Σαν παιχνίδι, είναι φοβερό, κατά την προσωπική μου άποψη. Από τα καλύτερα παιχνίδια του 19.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, thagkol είπε

Διαβάζω καλές κριτικές για το Control που βγαίνει από gamepass στις 15/2.

Το έχει παίξει κανείς; Έχω τεράστιο backlog, αξίζει να μπει σφήνα ή δε χάνω και τίποτα;

Πολύ καλό είναι αν και μου άρεσε καλύτερα το quantum break, αν δεν το χεις παίξει και δεν σε ενοχλούν τα 30fps go for it. Αλλιώς το control παίζει αυτην την στιγμή η ultimate edison στα 6.52€ στο brazil store και 12€ στο Eu, your choice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το Nobody Saves the World μικρό μου φάνηκε. Μερικες αποστολές για αναβάθμιση των μορφών μου φάνηκαν πολύ βαρετές. Στα θετικά του το χιούμορ και ο κόσμος και κομμάτια του gameplay που θύμιζαν Diablo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

59 minutes ago, Saloufas said:

Πολύ καλό είναι αν και μου άρεσε καλύτερα το quantum break, αν δεν το χεις παίξει και δεν σε ενοχλούν τα 30fps go for it. Αλλιώς το control παίζει αυτην την στιγμή η ultimate edison στα 6.52€ στο brazil store και 12€ στο Eu, your choice.

και εγω προτιμω το quantum break. Κριμα που δεν πηρε ενα fps boost αν και το τελειωσα τωρα. Το control το αφησα στην μεση παντως. Αν βγει η καλη εκδοση στο gamepass ισως προσπαθησω να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, privateer είπε

με σονυ οπου και αυτη θα πρεπει θα ελεγχει με εξαγορες τυπου bungie (οχι πως θα γινει τπτ και σε αυτο).

Γιατι, μπορει το FTC να παρεμβει σε μη Αμερικανικη εταιρεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Γιατι, μπορει το FTC να παρεμβει σε μη Αμερικανικη εταιρεια?

 

40 λεπτά πριν, privateer είπε

Αμερικανικη εταιρεια αγοραζει.

Spoiler

Εφόσον δραστηριοποιείται στην αμερικανική αγορά, περνάει κι από κάποια επιτροπή για να πάρει άδεια (τώρα αν δεν είναι το FTC και είναι κάποια άλλη...). Δεν έχει σημασία αν η "εθνικότητα" της εταιρίας.

Όπως μπορεί να "μπλοκάρει" η δικιά μας Κομισιόν αντίστοιχα deals, παρόλο που δεν είναι ενωσιακες εταιρίες. Το "μπλοκάρει" είναι σχετικό γιατί δεν θυμάμαι να έχει γίνει ποτέ (αν θυμάμαι καλά,, πέρυσι κοίταζαν την εξαγορά της Fitbit από την Google). Συνήθως μόνο πρόστιμα πέφτουν.

edit: Και για να βγω ακόμα πιο off-topic (apologies)

Spoiler

με λίγο search βλέπω ότι πρόσφατα μπλόκαραν την εξαγορά της Daewoo από την Hyundai στον τομέα της ναυτιλίας. Κοίτα τι μαθαίνει κανείς! Υπάρχει κάτι που δεν βγάζουν εκεί στην Ν. Κορέα; 😂

 

/off-topic

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Choutas είπε

Πάντως το Nobody Saves the World μικρό μου φάνηκε. Μερικες αποστολές για αναβάθμιση των μορφών μου φάνηκαν πολύ βαρετές. Στα θετικά του το χιούμορ και ο κόσμος και κομμάτια του gameplay που θύμιζαν Diablo.

Στις 13μιση ώρες το έχει το howlongtobeat, αν είναι τόσο καλά δεν είναι για τέτοιο παιχνίδι? Εγώ προσωπικά έχω παίξει 2-3 ώρες και δεν μου φαίνεται ακόμα fluid το σύστημα με τις μορφές, αυτό με χαλάει πιο πολύ, κατά τα αλλα είναι διασκεδαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, privateer είπε

 

και εγω προτιμω το quantum break. Κριμα που δεν πηρε ενα fps boost αν και το τελειωσα τωρα. Το control το αφησα στην μεση παντως. Αν βγει η καλη εκδοση στο gamepass ισως προσπαθησω να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια.

 

Το quantum break μου άρεσε ως σενάριο αλλά θεωρώ ότι του έλλειπε κάτι στο θέμα του gameplay για να έχει περισσότερο ενδιαφέρον.

Τα γραφικά του μια χαρά είναι και με τα 30fps. Το παιχνίδι είχε πολύ κακό optimization οπότε δύσκολο το βλέπω να παίρνει fps boost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω fan του Quantum Break αλλά και των βιντεο του, μου αρεσε πολυ το συνολικο αποτελεσμα.

Το προβλημα μου με το παιχνιδι ειναι οτι επεσε στη χειροτερη παγιδα σχεδιασμου levels, με παρα πολλα απο αυτα να ειναι βιομηχανικα κ αδιαφορα. Θεωρω οτι με πιο ευφάνταστο level design, το παιχνιδι θα ηταν πολυ δυνατότερο αλλα αυτο τους κράτησε λιγο πισω. Δλδ αυτη τη στιγμη, με το ζορι θυμαμαι 1-2 levels, δε μου εχει μεινει κατι ιδιαιτερο στο μυαλο.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το quantum break ήταν παιχνιδάρα ειδικά για όσους είναι fan των sci fi - mystery - time loop καταστάσεων.

Σαν να συμμετέχεις σε ταινία. Ωραίο σενάριο, ωραία γραφικά και προσωπικά μου άρεσε η αισθητική των χώρων (αυτό το industrial - lab) και δωράκι τα απίθανα επεισόδια (δε θα τα πω video γιατί αδικώ το Production value τους) που προωθούσαν την πλοκή.

Μακάρι να είχε μεγαλύτερη απήχηση για να βλέπαμε και συνέχεια του......

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, gust είπε

Το quantum break ήταν παιχνιδάρα ειδικά για όσους είναι fan των sci fi - mystery - time loop καταστάσεων.

Σαν να συμμετέχεις σε ταινία. Ωραίο σενάριο, ωραία γραφικά και προσωπικά μου άρεσε η αισθητική των χώρων (αυτό το industrial - lab) και δωράκι τα απίθανα επεισόδια (δε θα τα πω video γιατί αδικώ το Production value τους) που προωθούσαν την πλοκή.

Μακάρι να είχε μεγαλύτερη απήχηση για να βλέπαμε και συνέχεια του......

Με καλυψες απολυτα με οσα εγραψες για το QB. Ηταν μια συναρπαστικη εμπειρια απο την αρχη μεχρι το τελος. Ακομα και ετσι ωστοσο, θεωρω ανωτερο σε επιπεδο καλλιτεχνικου-παικτικου υποβαθρου τον αντικτυπο του Control στη βιομηχανια. Με αυτη την εννοια θα προετρεπα τον οποιοδηποτε να ασχοληθει (και να πληρωσει ενδεχομενως) την Ultimate Edition. Συχνα-πυκνα παιζει στα 12 ευρω στο store, ποσο το οποιο ειναι αστειο για την ποιοτητα αλλά και την ποσοτητα του περιεχομενου του..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Quantum Break ακόμα και σήμερα θερίζει στα γραφικά(Απίστευτο GI) και εννοείται είναι ακόμα βαρύ. Προσωπικά το ευχαριστήθηκα περισσότερο απ' το Control του οποίου η πτώση ποιότητας έκανε μπαμ γιατί δεν είχε την Microsoft από πίσω.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...