Προς το περιεχόμενο

Intel 12th Gen Core, Alder-Lake & Z690 (2021) [ LGA 1700 ]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως επειδή δε μου πήγαινε η καρδιά να το σκοτώσω το κράτησα και μέχρι 4,4ghz all core σε αέρα όπου το έχω τώρα μια χαρά είναι, αν ανέβεις βέβαια.....καληνύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, itanium είπε

Πάντως επειδή δε μου πήγαινε η καρδιά να το σκοτώσω το κράτησα και μέχρι 4,4ghz all core σε αέρα όπου το έχω τώρα μια χαρά είναι, αν ανέβεις βέβαια.....καληνύχτα

Ποσο φτανει? 400αρα χαλαρα? 

Και στον 12900k έχω δει 320-330 αλλα εκει κακαρωνει τελειως η ψυκτρα και βαραω 102c 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κατανάλωση ο 9940Χ εύκολα, στα 4,9χ12 cores και 5,0χ2 που τον είχα, με το ίδιο setup 3ple rad push pull fans, ανέβαινε 65 βαθμούς, ο 12900Κ τώρα παίζει στους 48 βαθμούς σε gaming

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, lefstef είπε

Αυτό ήθελα να ρωτήσω, σας διαβάζω συνέχεια, τα περισσότερα μου φαίνονται κινέζικα που λέτε. 

Επειδή ειναι στην τσίτα οι επεξεργαστές, για ποιο λόγο να ασχοληθεί κάποιος; είναι για επαγγελματικό μηχάνημα; αξίζει η ώρες που θα χαλάσεις για την διαφορά στο workload να την θυσιάσεις με το stability? 

Είναι για παιχνίδι; γιατί βάζετε το cyberpunk? Ποιο το νόημα να βγάλει 150-200fps ένα παιχνίδι που δεν είναι fps και δεν έχει τρελή διαφορά αν είσαι πάνω από 60;

Ασχολήθηκα λίγο με τις μνήμες από 4400 να ρίξω το latency και δεν καταλάβαινα διαφορά, οπότε τις έβαλα xmp. 

Νομίζω απλά κυνηγάτε νούμερα που δεν μπορείτε να δείτε την διαφορά στην πράξη. 

Το λέω σαν ένας casual gamer, δεν παίζω επαγγελματικά 

Εξαρταται ο καθενας όπως το βλεπει. Εσυ μπορεί να βλεπεις 90 βαθμους στο cpu και να λες πρέπει να το ψυξω καλύτερα, εγω βλεπω 90 και λέω έχω αλλους 10 βαθμους περιθωριο να κλοκαρω παραπανω 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Herald είπε

Εξαρταται ο καθενας όπως το βλεπει. Εσυ μπορεί να βλεπεις 90 βαθμους στο cpu και να λες πρέπει να το ψυξω καλύτερα, εγω βλεπω 90 και λέω έχω αλλους 10 βαθμους περιθωριο να κλοκαρω παραπανω 😂

με γκαντέμιασες εχθές, χάλασε η rx 570 και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα. 800€ για 3060 δεν τα δίνω. θα περιμένω να δω σε τι τιμή θα βγει η 3050 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το Alternate.de τι μεταφορικά έχει για Ελλάδα; Έχω πετύχει ωραίες τιμούλες, αλλά τώρα πια για να σου δείξει την συνολική τιμή πρέπει να "κάνεις" την παραγγελία πρώτα και μετά να σου στείλουν με mail τα στοιχεία πληρωμής κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AlexandrosKle είπε

Παίδες το Alternate.de τι μεταφορικά έχει για Ελλάδα; Έχω πετύχει ωραίες τιμούλες, αλλά τώρα πια για να σου δείξει την συνολική τιμή πρέπει να "κάνεις" την παραγγελία πρώτα και μετά να σου στείλουν με mail τα στοιχεία πληρωμής κλπ.

 Normal τιμές, ~15€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BabisTs είπε

1.35v και στα δύο

 

όχι .....από παλιά tm5 adv4 που τρέχω 3-4 συνεχόμενα runs μια χαρά stability δείχνουν.......30 λεπτά torture test cbr23.....occt μιας ώρας ......και 4ωρο bf v ......αν δεν κάνει κιχ σε αυτά δεν χρειάζομαι κάτι άλλο...

+ Warzone ;P 

@Herald Σωστά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

+ Warzone 😜

@Herald Σωστά ;

Ούτε το παιχνίδι δεν ανοίγει χωρίς stable μνήμες :P 

Cbr20 stock με τα fans στο 50%. Γούστο να έχω κανά custom loop και να μη το ξέρω :P 

 

2121.png.d89ae7866695e2b167784afca5e96a07.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, 3DJIN είπε

ηρθαν και τα h610 για τους τσιπιδες😄

με τιμες απο 100+ 

δεν παμε καλα

Κάτσε ρε φίλε!! Τόση τεχνολογία σου προσφέρουν να μην στην χρεώσουν? Και θύρες ps2 για πληκτρολόγιο αλλά ΚΑΙ για ποντίκι παρακαλώ. Τι έτσι? ΚΑΙ θύρα VGA το εργαλείο. Δικαιολογημένες οι τιμές🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έχει γύρω στα € 300 ή ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI ;🤔

Οπότε ξαναγυρνάμε στο ίδιο ερώτημα, γιατί να δώσει τόσα κάποιος για να πάρει κλειδωμένο CPU να κάνει OC;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...